[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TP-Link inteligentne gniazdka HS100 i HS110 (Smart Plug) [WiFi]
06-09-2017, 07:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2017 08:00 przez fing.)
RE: TP-Link inteligentne gniazdka HS100 i HS110 (Smart Plug) [WiFi]
(05-09-2017 15:57)grzech1991 napisał(a):  OK ale boiler chyba chodzi 24/7? Czy po prostu grzejesz wodę przed skorzystaniem?

Takie gniazdko wtedy to świetny pomysł, o ile gdy nie rozumiem co może przeszkadzać w routerze "bo świeci", to po prostu zaklej diody taśmą izolacyjną - najprostszy pomysł.

Tak, wodę grzeję tylko przed skorzystaniem z niej, a obecnie wcale nie grzeję bo nie mam dostępu do gniazdka.
Zaklejenie to jest jakieś wyjście ale w moim przypadku niewiele da bowiem do listwy do której mam utrudniony dostęp w nocy, mam podpięte inne urządzenia ze świecącymi diodami i głośniki które w spoczynku strasznie buczą i też spać nie dają. Wyłączam wszystkie urządzenia pilotem do gniazdka. Zaklejając diody w routerze i modemie i jeszcze laptopie(te urządzenia mam obok siebie) musiałbym odłączać pozostałe które nie są w moim zasięgu. Zdaję sobie sprawę, że dla Was to wszystko dziwne ale mieszkam sam, poruszam się na wózku po mieszkaniu które nie jest do mnie przystosowane. Myślałem, że gniazdko wifi załatwi jeden z problemów ale jak widać nie do końca się sprawdziło. Jakimś rozwiązaniem byłoby gniazdko na pilota ale wtedy musiałbym w nocy się budzić i włączać/wyłączać.

Bardzo doceniam Waszą chęć pomocy ale mieszkam niestety z dala od Warszawy i Wrocławia na krańcach wschodniej Zamojszczyzny.Smile

Gniazdko odesłałem do sklepu więc temat tego modelu jakby się wyczerpał, będę szukał nadal jakiegoś rozwiązania. Wydaje mi się, że było ono jakieś uszkodzone bo był jak już napisałem duży problem z konfiguracją a jak już się udała i udało się zaprogramować harmonogram który działał przy włączonej sieci, tu przykład urządzenie się włączyło/wyłączyło i powinno być w spoczynku, włączało się i wyłączało jeszcze kilkukrotnie bez ingerencji.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2017, 13:04
Nie, to, że masz utrudnienia - nie jest dziwne dla mnie, jest zrozumiałe.

Spróbowałbym rozdzielić listwy na dwie, sam tak robię np. na jednej mam komputer i monitor a na drugiej router i NAS.

Może gniazdko bluetooth? Trzeba by było testować. Jednak wydzielenie routera wydaje się najprostszą opcją. Rozgałęźnik, druga listwa a nawet wrzucenie go w szafkę czy gdziekolwiek aby nie robił świetlnego "hałasu".

Czyli obecnie chcesz definiować harmonogram gdy korzystasz z elastycznością w razie czegoś?

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-09-2017, 13:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2017 15:51 przez szopen.)
fing napisał(a):urządzenie się włączyło/wyłączyło i powinno być w spoczynku, włączało się i wyłączało jeszcze kilkukrotnie bez ingerencji.
nie wiem czy nie ma tam czasem zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowego (wiele tego typu urządzeń ma takie zabezpieczenia, ale tu producent się nie chwali), jakkolwiek faktycznie prawdopodobne jest uszkodzenie/wada fabryczna

a jaka jest moc tego bojlera?

prawdę mówiąc przy tym rzędzie obciążeń, która występuje w przypadku urządzeń grzewczych osobiście bym stosował rozwiązanie zawierające stycznik z zapasem obciążalności, a dopiero do jego sterowania ewentualnie zastosował jakiekolwiek "inteligentne" rozwiązanie (mimo, że producent HS100/HS110 podaje ich obciążalność 16A dla obciążenia rezystancyjnego, to jednak raczej bym nie przekraczał 2/3 tej wartości)

konkretnie w tej chwili mam na myśli projekt Supla i moduł ROW-01, który z pewnością NIE może pracować w tej instalacji bez stycznika (ani jego tańsze chińskie zamienniki!), ale czy u Ciebie jest możliwe wykorzystanie WiFi jako medium połączeniowego dla sterowania niestety nie wiem - to zależy od konstrukcji budynku i warunków lokalnych, w każdym razie na 100% wymaga to routera pracującego 24/7 oraz umiejętności konfiguracji urządzeń sieciowych na poziomie nieco wyższym od podstawowego - musisz samodzielnie skonfigurować ewentualny nowy router w/g ustalonych wcześniej parametrów i/lub samodzielnie skonfigurować tą automatykę
abyś miał jakiś pogląd na skalę trudności zagadnienia podrzucam instrukcję modułu, który mam na myśli
https://supla.zamel.pl/wp-content/upload...ROW-01.pdf
generalnie instalację systemu, w którym wykorzystywane jest roboczo napięcie sieci powinien wykonywać elektryk ze stosownymi uprawnieniami

fing napisał(a):do listwy do której mam utrudniony dostęp w nocy, mam podpięte inne urządzenia ze świecącymi diodami i głośniki które w spoczynku strasznie buczą i też spać nie dają.
spiętrzenie problemów jest faktycznie większe - tu akurat widzę proste rozwiązanie "na szybko" - tylko router zakleić taśmą i podłączyć go do rozdzielacza zapiętego przez listwą - wtedy miałbyś dostęp do internetu 24/7 dla wszelkich ewentualnych "rozwiązań mniej lub bardziej inteligentnych" oraz możliwość w razie konieczności sterowania nimi nawet w nocy ze smartfona (wtedy nawet listwę możnaby zmodyfikować tak aby się przełączała przy wykorzystaniu takiego sprzętu)

fing napisał(a):na krańcach wschodniej Zamojszczyzny
no niestety to ta część kraju, gdzie nie bywam nawet czasami…
a pewnych kwestii nie uda się zrealizować bez pomocy kogoś dodatkowego na miejscu
(jak wspomniałem wyżej w tym przedsięwzięciu powinien uczestniczyć uprawniony elektryk)

PS
część wątku powiązaną z bojlerem i twoimi konkretnymi problemami postaram się później wydzielić do osobnego wątku w tym dziale
edit - szykowałem się do wydzielenia, ale zbyt wiele tematów przeplotło się niechronologicznie, więc pozostaje tak jak jest…
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
fing (2017-09-12)
Odpowiedz