[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przeskakiwanie 3G/H+ -brak połączenia
31-03-2014, 11:57
Post: #1
przeskakiwanie 3G/H+ -brak połączenia
Cześć, jeżeli nie ten dział to przepraszam.

Mam taki problem w tablecie Lenovo A3000 - (modyfikacja rom z xda umożliwiający rozmowy tel.):

W miejscu mojego zamieszkania działa ok, ale w pracy brak połączenia przy zasięgu 1-3 kreski ciągle zmienia znaczek 3G/H+.

Może przy okazji ktoś napisze o doświadczeniach ze zwiększaniem zasięgu metodami chałupniczymi np. dołączanie anteny z przewodu do złącza Hirose MS-156. W A3000 jedno takie złącze jest pod klapką, drugie jest pod taką śmieszną półprzezroczystą zaślepką, tabletofon wiadomo już nie ma gwarancji więc można dłubać Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2014, 12:29
Post: #2
przeskakiwanie 3G/H+ -brak połączenia
Może jest włączone wymuszenie danego trybu, który działa u Ciebie w domu, a w pracy już nie... a tablet kombinuje Wink

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2014, 12:55
Post: #3
przeskakiwanie 3G/H+ -brak połączenia
W "GSM/UMTS Network Preferences" jest wybrana opcja auto-mode.

Chyba jestem tutaj na granicy użytecznego zasięgu HSPA+ i modem nie może się zdecydować?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2014, 13:10
Post: #4
przeskakiwanie 3G/H+ -brak połączenia
Ale to skakanie jest normalne. Jak nic nie przesyłasz to jest 3G, żeby oszczędzać baterię. Jak coś przesyłasz - modem skacze w H i działa wtedy szybko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2014, 13:10
Post: #5
RE: przeskakiwanie 3G/H+ -brak połączenia
(31-03-2014 12:55)Commo napisał(a):  W "GSM/UMTS Network Preferences" jest wybrana opcja auto-mode.

Chyba jestem tutaj na granicy użytecznego zasięgu HSPA+ i modem nie może się zdecydować?
To byłby mój drugi strzał Wink
Może wystarczy przesunąć się o 1m... i będzie lepiej.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2014, 13:36
Post: #6
przeskakiwanie 3G/H+ -brak połączenia
A byłbym gotów przysiąc że w domu mam cały czas H+... sprawdzę później.

Tutaj w pracy już jestem przesunięty ten 1 metr, dalej się nie daSmile

W ogóle to działa to w tym miejscu dziwnie - powiadomienia o nowej poczcie działają, natomiast nie ma mowy o otwarciu jakiejkolwiek strony www (znaczek 3G/H+ przy zasięgu zmienia się cały czas co parę sekund przy próbie otwarcia strony).
A może tak ma być, na razie daję sobie spokój, dziękuję za odpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2014, 13:45
Post: #7
przeskakiwanie 3G/H+ -brak połączenia
A zasięg w przypadku obu sygnałów jest taki sam? dla H+ czasem może spaść... wtedy oznacza to właśnie, że "gubi zasięg"... ew. coś grzebią przy BTSie Wink

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 14:35
Post: #8
RE: przeskakiwanie 3G/H+ -brak połączenia
Od kilku dni w warszawie aero nie daje mi polaczenia.
Modem sie laczy, ale po kilkunastu sekundach przełącza się z turkusowego na niebieski Nie ma zadnego polaczenia z internetem.
Status pokazuje, ze ''upload'' dziala, natomiast ''download'' nie wysyla pakietow.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 16:24
Post: #9
RE: przeskakiwanie 3G/H+ -brak połączenia
(03-04-2014 14:35)byczbycz napisał(a):  Od kilku dni w warszawie aero nie daje mi polaczenia.
Modem sie laczy, ale po kilkunastu sekundach przełącza się z turkusowego na niebieski Nie ma zadnego polaczenia z internetem.
Status pokazuje, ze ''upload'' dziala, natomiast ''download'' nie wysyla pakietow.
A o jakim sprzęcie mówimy?
Jeśli upload działa, to znaczy, że wstępnie modem jest OK... jeśli nic nie przychodzi, to znaczy że BTS nie chce pogawędzić.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 17:50
Post: #10
przeskakiwanie 3G/H+ -brak połączenia
No chyba, że to problem z kapciem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-04-2014, 22:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2015 12:59 przez szopen.)
Post: #11
przeskakiwanie 3G/H+ -brak połączenia
Dobra, dalej nie działa

Prestigio Tablet.
modem huawei 3131 z playa
od jakiegos czasu przy polaczeniu do sieci działa tylko ''upload'', natomiast download wysyła przez kilka sekund (100-150 bitów) pakiety i sie stopuje. Download jest tak mały, ze nie moge nawet strony z ''captcha'' zaladowac.

Macie jakies rady?
To zaczelo sie dziac na poczatku kwietnia, wlasnie jak chyba to captcha wprowadzili.

http://www.telix.pl/artykul/aero2-bdi-ca...60519.html

Pytanie: Dlaczego nie mogę połączyć się ze stroną http://bdi.free.aero2.net.pl:8080, aby autoryzować dostęp do Bezpłatnego Dostępu do Internetu Aero2? Aero2: CAPTCHA w BDI

Odpowiedź: Jeśli nie możesz połączyć się ze stroną http://bdi.free.aero2.net.pl:8080 , aby odblokować dostępu Bezpłatnego Dostępu do Internetu Aero2, to sprawdź czy w konfiguracji połączenia sieciowego lub w konfiguracji routera nie masz wpisanych adresów zewnętrznych serwerów DNS ( w szczególności serwerów nie należących do Aero2). Adresy serwerów DNS Aero2 otrzymasz dynamicznie w momencie nawiązania połączenia i nie ma potrzeby ich konfigurować ręcznie.

Pamiętaj, że ze stroną http://bdi.free.aero2.net.pl:8080, można się połączyć jedynie w sytuacji, gdy nie autoryzowałeś jeszcze dostępu do Darmowego Internetu Aero2 - wyjaśnia Dostawca BDI.





co teraz zrobic?
nie moge wyczyscic pola z ''193.254.160.''

Dla przypomnienia adresy DNS Aero2: 193.41.112.14 oraz 193.41.112.18


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NO I TERAZ WSZYSTKO JASNE. mialem stary ip wpisany
ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
No nic, dzieki za informacje na stronie glownej. Bo tak to bym do tej pory nie wiedzial, co tam wpisac.
U nich te adresy ip nie sa wyszczegolnione nigdzie.
Przynajmniej nie podaja ich na tej stronie, co wkleilem.

//uzupełnienie przez moderatora
Uwaga od wiosny 2015 czyli integracji z siecią Plusa obowiązują nowe adresy serwerów DNS, są to
212.2.96.51
i
212.2.96.52

zastępują one poprzednio używane serwery Sferii 193.41.112.18 i 193.41.112.14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak możliwości uzyskania kodu captcha. mikołaj 11 3 553 30-07-2020 10:34
Ostatni post: jakubd
  LG G4S - brak Aero2 LTE spag 1 3 815 09-06-2018 16:55
Ostatni post: jakubd
  Konieczność nieustannego odnawiania połączenia Calineczka 14 9 963 02-01-2018 22:57
Ostatni post: jakubd
  Brak możliwości zalogowania się do sieci / brak lub niewłasciwa karta SIM Michal_B 2 4 338 19-11-2017 17:56
Ostatni post: jakubd
  brak aero bagy 2 4 986 27-09-2017 01:59
Ostatni post: jakubd