[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy router LTE pod modem Huawei E398
16-10-2016, 10:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2016 11:46 przez szopen.)
Post: #1
Nowy router LTE pod modem Huawei E398
Dzień dobry,

bardzo proszę o radę w doborze routera do internetu LTE.

Dotychczas korzystałem z internetu orange przy takiej konfiguracji:

TP LINK TL - MR3420 v2 - AKTYWNY HUB DUB H4(http://www.dlink.com/pl/pl/home-solution...-usb-2-hub) - HUAWEI 398 - z podłączoną anteną 2- zakresową.

Router miał wgrany Gargoyle, a siła sygnału 100%.

Niestety 3 dni temu router zaczął się samoistnie resetować.

Cała instalacja jest w domu jednorodzinnym w Augustowie(na strychu), natomiast ja obecnie jestem w Warszawie i pojawię się dopiero w ostatni weekend października.

Chciałbym do tego czasu przywieźć nowy sprzęt, aby m.in. moi rodzice nie zgłaszali i problemów z internetem.

W tej sytuacji przymierzam się do zakupu routera , który jest w stanie pociągnąć wyżej wymieniony modem (HUAWEI E398).

Sam modem był w stanie pociągnąć z podłączoną anteną ponad 80 mb/s z racji bliskości do 2 nadajników.

Gorzej to wyglądało na routerze (20-30 mb/s i upload 11 mb/s) - niby nie jest źle, ale chcąc zakupić nowy router chciałbym już skorzystać z wyższych transmisji.

Jestem w stanie kupić router w zakresie cenowym 200 - 600 PLN.

Wyszukałem wiele polecanych modelów routerów jak :

Asus RT-AC1200G+ (ale z moim modemem nie udźwignie LTE, poza tym wiele osób zgłasza , że samoistnie potrafi się resetować)

NETGEAR Router N750 Dual Band Gigabit WNDR4300 (mało informacji odnośnie współgrania z LTE)

TP - LINK TL-WDR4300 (na oficjalnej stronie nie ma info o obsłudze 3G/4G

Możecie coś polecić ?

Przypuszczam, że różnice w prędkości z modemu i obecnego routera wynikają ze słabego portu USB w tym drugim .

Wiem, że jest wiele wątków związanych m.in z moim modemem , ale nie znalazłem nic konkretnego, a większość szuka czegoś budżetowego i wybierają często TL MR3420 , czyli router, którego nie chce kupować ponownie . . .

Pozdrawiam ,

Rafał

///mod edycja tytułu - wyłączamy CAPS LOCK
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2016, 10:37
Post: #2
NOWY ROUTER LTE POD MODEM HUAWEI E398
Z tego co pamiętam, to chyba nie jest hilink?

W takim wypadku transfer ogranicza router, ja standardowo polecę - dovado. Obecnie mam i po kablu to śmiga super.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi grzech1991 za tę wiadomość:
Rexar (2016-10-16)
16-10-2016, 10:58
Post: #3
NOWY ROUTER LTE POD MODEM HUAWEI E398
grzech1991 napisał(a):Z tego co pamiętam, to chyba nie jest hilink?

W takim wypadku transfer ogranicza router, ja standardowo polecę - dovado. Obecnie mam i po kablu to śmiga super.

Dzięki za zainteresowanie się tematem.

Jaki dokładnie model DOVADO ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2016, 11:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2016 11:43 przez szopen.)
Post: #4
NOWY ROUTER LTE POD MODEM HUAWEI E398
nie wiem jaki model ma grzech1991, ale jeśli Dovado to bym sugerował* "Tiny AC" lub "Pro AC"

*starszy "Tiny" z cała pewnością ogranicza potencjalne możliwości LTE (do około 60-70Mbps po kablu)

jeśli się nie boisz Gargoyle to polecam lekturę tam:
http://forum.jdtech.pl/Watek-dobor-routera-do-lte

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Rexar (2016-10-16)
16-10-2016, 11:42
Post: #5
NOWY ROUTER LTE POD MODEM HUAWEI E398
Nie wiem czy e398 da się przerobić na hilink, czy to jest hilink bo nie śledzę modemów. Ale zakładając, że to nie hilink i nie da się go przerobić, to router ma tu kluczowe znaczenie - bo musi być wydajny.

Dovado ma to do siebie, że świetnie wspiera modemy i w miarę wydajnie.

Model? zasadniczo chyba nawet na starym tiny uzyskasz te 80mbps. Więc pozostaje kwestia budżetu i modelu. Ale prawie każdy powinien działać, poza 3GN. Ja mam PRO, teraz bym kupił PRO AC.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi grzech1991 za tę wiadomość:
Rexar (2016-10-16)
16-10-2016, 11:45
Post: #6
NOWY ROUTER LTE POD MODEM HUAWEI E398
E398 nie jest hilinkiem i nie da się przerobić, wydaje mi się że powinien być obsługiwany jako QMI (zamiast zwykłego serial'a, ale głowy sobie nie dam uciąć za to)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Rexar (2016-10-16)
16-10-2016, 15:06
Post: #7
RE: Nowy router LTE pod modem Huawei E398
Dziś poświęciłem kolejny dzień na poszukiwania routera i byłem bliski wyboru Dovado Tiny AC, aż z ciekawości znalazłem niemal w tej samej cenie PRO AC(1 oferta na allegro) :

http://allegro.pl/dovado-pro-ac-router-w...97724.html

Pozostali sprzedawcy mają go w ofercie za 690, a nawet wiecej(inne sklepy wyszukane w google) .

http://allegro.pl/listing/listing.php?or...i-1-5-0812

Nie ma chyba się co długo zastanawiać .

Przekonują mnie również 2 anteny z racji montażu na strychu ...

Mam nadzieję , że jest to router, na który długo czekałem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2016, 16:47
Post: #8
Nowy router LTE pod modem Huawei E398
Rexar napisał(a):Przekonują mnie również 2 anteny z racji montażu na strychu ...
więc nie pozbywaj się starego routera z którym masz problemy - może da się go użyć w charakterze dodatkowego AP połączonego kablowo z routerem

faktycznie cena w/w dovado jest do przełknięcia

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Rexar (2016-10-16)
16-10-2016, 18:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2016 18:09 przez Rexar.)
Post: #9
Nowy router LTE pod modem Huawei E398
szopen napisał(a):
Rexar napisał(a):Przekonują mnie również 2 anteny z racji montażu na strychu ...
więc nie pozbywaj się starego routera z którym masz problemy - może da się go użyć w charakterze dodatkowego AP połączonego kablowo z routerem

faktycznie cena w/w dovado jest do przełknięcia

Muszę przyjechać do Augustowa i zobaczyć w czym dokładnie leży problem z TP - Linkiem.

Router zakupiony , czekam na dostawę.

Tak szybko jak to będzie możliwe, czyli za ok . 2 tygodnie podłączę DOVADO i dam znać jak się sprawuje.

Bardzo wam dziękuję za miłą dyskusję, ważne uwagi i pozytywne nastawienie w rozmowie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2016, 19:04
Post: #10
RE: Nowy router LTE pod modem Huawei E398
Luz. Na dzień dobry zaktualizuj firmware i ustaw sobie connection tracker.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi grzech1991 za tę wiadomość:
Rexar (2016-10-16)
01-11-2016, 22:16
Post: #11
RE: Nowy router LTE pod modem Huawei E398
Panowie,

Jestem zachwycony potencjałem nowego routera .
Samo Dovado Pro AC spełnia w pełni moje oczekiwania .

Jak poprzednia instalacja jest zamontowany na strychu.

Poniżej wyniki testu internetu.

[Obrazek: f3c2321b0f750.png.html]

Zgodnie z waszą radą poszedłem o krok dalej i postanowiłem wykorzystać stary router jako repeater. Wgrałem mu Gargoyle gargoyle-1.6.1.3-ar71xx-tl-mr3420-v2-squashfs-sysupgrade i ustawiłem jako mostek/przekaźnik.

Niestety Tp link zawodzi . Początkowo pobieranie miał na poziomie 20 mb/s , a upload 13 mb/s. Potem zaczęło się coś pogarszać i pobieranie mam na poziomie 500 kb/s, a upload ok 100 kb/s ...

Ustawienia w DOVADO:

[Obrazek: 57a653e875b0d.png.html]

Chciałbym ustabilizować łącze z TP linka i podłączyć do niego np . PS4, lecz z takimi transferami nie ma to największego sensu.

Z pokoju wykrywa mi DOVADO po wifi z siłą sygnału od 76% do 84%.

TP LINK łączy się z DOVADO bezprzewodowo i umiejscowiony jest w pokoju razem z konsolą .

Dovado PRO AC - 192.168.1.1 (główny router) - strych
TP-Link TL-MR3420 - 192.168.1.2 (most / przekaźnik) - piętro
Brama domyślna : 255.255.255.0
Adres główny : 192.168.1.1

Mam jeszcze TL-MR3420 w wersji v1 .

Na obu ta sama wersja gargoyle(1.6.1.3), lecz na v1 loguje się do routera szybciej, bez widocznego ładowania .

Obecnie próbuję jeszcze - DHCP(WIFI) :
na v2 loguję się, ale po ok 1 min przebywania w GUI routera , tracę z nim połączenie, a on jednocześnie dostęp do insternetu . Po ok 10 minutach wraca internet .

Zmieniałem kanały emisji wifi, ale na nic to się zdaje ...

Czy jest jakaś przykładowa konfiguracja tego typu zestawu ?

Czy można w DOVADO narzucić przepustowość na TP-LINKa ?np. by max download był na nim chociażby 20 mb/s ?

W przeciwnym razie Mr3420 wypada słabo jako repeater/wzmacniacz sygnału ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-11-2016, 09:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2016 13:15 przez jakubd.)
Post: #12
Nowy router LTE pod modem Huawei E398
Musisz wyjaśnić, na czym polega dokładnie to spowolnienie:
- Czy to się dzieje po jakimś czasie od uruchomienia routera (np. 20 godzin)
- Czy to się wydarzyło i tak zostało (mimo resetu)
W pierwszym wypadku pomoże po prostu zaplanowanie regularnych restartów.
W drugim - musisz znaleźć przyczynę (np. za słaby sygnał).

Co do działania (interfejs logowania) wiele zależy od źródła, z jakiego wziąłeś Gargoyle, oraz jego konfiguracji. Router i/lub twój komputer podczas logowania próbuje ściągnąć z internetu (serwery google) czcionki - to, czy tak się dzieje zależy np. od skina, jakiego używasz i czy masz dostęp do Internetu (jak nie masz, wtedy właśnie są spowolnienia).

W kwestii prędkości - można wymusić prędkość połączenia WiFi z routerem bazowym - np. wymuszasz pracę tylko z prędkością 54 Mbit/s i nie mniej. Jak spadnie poniżej - pojawią się powtórne emisje i ew. pad połączenia - ale jaki będzie efekt zależy od tego, co dzieje się dokładnie w twojej sieci.

Co do samej konfiguracji - repeater bezprzewodowy z natury rzeczy powoduje, że prędkość WiFi (nie dostępu do Internetu, ale samego WiFi) za repeaterem spada o połowę - bo musi odebrać, a potem nadać dokładnie to samo. Jak masz synchronizację na 150 Mbit/s, to do wykorzystania jest 75, co oznacza, że praktycznie zostaje do użycia na poziomie TCP/IP nie więcej, niże 20-30 Mbit/s. Jak ci potem synchronizacja wifi spadnie do 54 Mbit/s, to w praktyce zostanie 5-10 do wykorzystania. Ogólnie ja bym unikał i jednak dociągał kabel.

I na marginesie - aktualizacja do 1.6.2.2 byłaby wskazana, a jak nie boisz się konfiguracji z palca (linia poleceń) przez SSH oraz edytor vi nie stanowi dla ciebie problemu, to może nawet 1.9.x.x.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-11-2016, 11:29
Post: #13
Nowy router LTE pod modem Huawei E398
w 1.6.2.2 by obsy nie działa repeater na sprzęcie z 4MB flasha (i bodajże z USB, dlatego potrzebna jest starsza wersja)

co do kwestii położenia kabla zgadzam się w zupełności - urządzenia w zwykłym trybie AP (wymagającym połączenie przewodowego z routerem) działają z maksymalną możliwą wydajnością

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 264 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Huawei 4G B525s-23a wymusza otwarcie strony konfiguracyjnej w przeglądarce WWW Theofilos 4 2 401 11-02-2022 18:33
Ostatni post: Theofilos
  FRITZ!Box 3272 (DE) + Huawei E3372h-153 hilink. Czy ma szanse działać? Ekonomista 9 8 351 26-04-2021 17:13
Ostatni post: szopen
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 279 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA drophead 9 4 045 28-03-2020 23:02
Ostatni post: drophead