[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
13-03-2019, 19:28
szopen napisał(a):szykuj pena czy płytkę z memtes86+ i przetestujesz je dogłębnie po montażu

Jak to się robiło, bo zapomniałem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2019, 19:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2019 19:40 przez lolokm.)
https://forum.dobreprogramy.pl/t/memtest...oku/411962 TU MASZ INSTRUKCJE Smile

i jest wszystko wyjaśnione jak odpalić itp Smile
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi lolokm za tę wiadomość:
Ekonomista (2019-03-13)
13-03-2019, 19:51
Dzięki. O to mi chodziło.
13-03-2019, 23:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2019 23:22 przez szopen.)
a wystarczyło zajrzeć tam…
https://www.memtest.org/

ewentualnie można się posiłkować tym co masz na pokładzie windowsa - wystarczy uruchomić:
mdsched
(ewentualnie mdsched.exe) i zaplanować test na ponowne uruchomienie systemu i go zrestartować Big Grin
chociaż ja wolę memtest86+
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-03-2019, 23:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2019 23:25 przez Ekonomista.)
Już zgrałem memtest86+. A na co zwrócić uwagę? Czy wystarczy, że będzie "0 errors"?

szopen napisał(a):a wystarczyło zajrzeć tam…
https://www.memtest.org/

Dla kogoś kto zna dobrze j. angielski.
13-03-2019, 23:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2019 23:57 przez szopen.)
Myślałem, że znasz dość dobrze, tak, wystarczy aby nie pojawiły się żadne błędy, a test przeszedł chociaż raz cały komplet "małych testów", a jeśli się nie śpieszysz to możesz puścić test przed wyjściem z domu - on trwa bez końca
warto w takim wypadku wybrać zaawansowany zestaw testów (trwa znacznie dłużej) wciskając bodajże "c"
(ale bez drugiego komputera nie jestem w stanie podejrzeć opcji i pisać, a mam jeszcze sporo do zrobienia, więc nie dopowiem co dalej…).

Mówiąc inaczej - jakiekolwiek błędy dyskwalifikują pamięć, przetestuj sobie sprzęt teraz na starym module.
13-03-2019, 23:45
szopen napisał(a):Myślałem, że znasz dość dobrze

Powiedzmy, że nie na tyle by szybko coś zrozumieć, ale to forum technologiczne, a nie mój blog. Wink

szopen napisał(a):przetestuj sobie sprzęt teraz na starym module.

Trafne spostrzeżenie, szczególnie z racji, że chcę sprzedać obecną kość, czyli musi być sprawna.
14-03-2019, 14:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2019 15:21 przez Ekonomista.)
RE: Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
Pamięć przetestowana, bez błędów stara i nowa (testowałem oddzielnie).

Ekonomista napisał(a):ss podczas używania gry, filmu FHD, ff-30 kart i kilka pomniejszych programów.

Teraz ten sam test po upgrade:    

Czy teraz praca komputera wygląda lepiej? Mam wrażenie, że poprzednio wszystko się cięło, a teraz wszystko na raz i chodzi.

Ps. Jak sprawdzić czy RAM pracuje w dualu?

CPU-Z pokazuje w zakładce "Memory" > "Channel #" > "Dual". Czyli dual jest?
14-03-2019, 15:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2019 16:07 przez szopen.)
Zrób screenshoty z cpu-z (alt+prtscr zrzuca tylko aktywne okno do schowka, w dellu to akurat kombinacja alt+Fn+F11 ale to laptop ;P) - chodzi o te kilka SS z zakładek: memory i SPD (dla każdego modułu oddzielny SS).

Co do obrazka powyżej nadal wolnej pamięci masz zaledwie kilkadziesiąt MB - czyli do pracy w ten sposób wciąż możesz użyć większej ilości pamięci niż obecnie masz zainstalowane (mogłeś kupić 2x 8GB Tongue no ale wiem, że wydawanie kasy z cudzej kieszeni jest dość łatwe Tongue nie pamiętam czy masz więcej niż 2 sloty, ale jeśli tak to dołóż jeszcze swój stary moduł - chwilowo stracisz dual, ale zobaczysz czy system użyje więcej).

przykładowy zestaw SS wrzucam do załączników (to archaiczny laptop, ale memorki pracują w dualu w optymalny sposób, co objawia się informacją "dual symmetric", nieoptymalne konfiguracje to "single" lub "asymetric"; "dual rank" z zakładki SPD nie ma nic wspólnego z pracą w dualu)

Można też opublikować wynik online (przycisk validate), ale wtedy nie zawiera on wielu istotnych informacji
https://valid.x86.fr/yfsf3w

i ten sam sprzęt, ale inne pamięci (pracują identycznie, ale mają inne wpisy SPD screenshoty może później lub na docelowym sprzęcie)
https://valid.x86.fr/part16

14-03-2019, 15:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2019 16:30 przez Ekonomista.)
RE: Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
szopen napisał(a):Zrób screenshoty z cpu-z (alt+prtscr zrzuca tylko aktywne okno do schowka) - chodzi o te kilka SS z zakładek: memory i SPD (dla każdego modułu oddzielny SS).

szopen napisał(a):nie pamiętam czy masz więcej niż 2 sloty

Mam dwa.
Odpowiedz