[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
modem huawei polecany lub router
13-12-2016, 14:22
Post: #1
modem huawei polecany lub router
Mam takie pytanie, skoro aero ma być dluzej chciałbym zakupić modem bo narazie korzystam z telefonu jako modemu i w Lola czasami nie da się grać (skoki pingu do kosmicznych wartości nie wiem czemu tylko w lolu). Mam pytanie jak wygląda wpisywanie kodu kiedy ma się modem, trzeba wchodzić w przeglądarkę? Bo na telefonie mam aplikację którą mi pokazuje kod i jest fajnie. Czy polecany modem rozwiąże problemy z pingiem czy utartą pakietów bo w tym chyba też jest problem bo czasami ping 70 a opóźnienia 10 sekund... Jeśli tak to zostanę przy aero jeśli nie, niestety tylko Orange zostaje z magiczną opłata za utrzymanie łączą... Czy przy używaniu modemu spełniającego wymagania aero nie potrzebą już używać programów typu hspa locker do utrzymania łącza?
Jaki Ew router spełniający wymagania aero można kupić najtaniej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2016, 15:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2016 16:10 przez szopen.)
Post: #2
modem huawei polecany lub router
lalalala napisał(a):Mam pytanie jak wygląda wpisywanie kodu kiedy ma się modem, trzeba wchodzić w przeglądarkę?
tak, albo użyć programu np. Aero3 (nie wiem czy nadal jest rozwijany)

lalalala napisał(a):Czy polecany modem rozwiąże problemy z pingiem czy utartą pakietów bo w tym chyba też jest problem bo czasami ping 70 a opóźnienia 10 sekund...
to raczej nie są problemy związane z telefonem ani z Aero2, tylko z dostawcą danej gry (albo z jej wymaganiami dotyczącymi minimalnej prędkości łącza)

ping nie jest wartością bezwzględną - to jest czas odpowiedzi jakiegoś serwera i warto go znać lub umieć zmierzyć ping do serwera, który nas interesuje
inaczej mówiąc ping jest zawsze dokądś i wartość wynikająca z pomiaru dotyczy właśnie tego miejsca w internecie (serwera)
niestety nie wiem czy to co piszesz wynika z niewiedzy, czy jest to faktyczny wynik dotyczący tego samego serwera (dokąd masz ping 70ms, a dokąd opóźnienia rzędu 10000ms)

lalalala napisał(a):Czy przy używaniu modemu spełniającego wymagania aero nie potrzebą już używać programów typu hspa locker do utrzymania łącza?
to zależy od warunków lokalnych - przy przeciążonej stacji bazowej będzie to pewnie konieczne, osobiście używałem Aero2 przez kilka lat i nigdy nie używałem podobnych rozwiązań, bo nie były potrzebne

lalalala napisał(a):Jaki Ew router spełniający wymagania aero można kupić najtaniej?
Aero2 nie stawia ŻADNYCH wymagań odnośnie routerów, więc kupujesz co chcesz, byleby obsługiwało podpięty modem

jedynie regulaminowe ograniczenia dotyczą minimalnej kategorii modemu a dokładniej jego części 3G, aby nie komplikować modem musi obsługiwać download w 3G co najmniej z wynegocjowaną prędkością linku 14Mbps
(jeśli kupujesz urządzenie kombo czyli modem-router 3G/LTE albo mobilny hotspot 3G/LTE to oczywiście ten wymóg dotyczy wbudowanego modemu)

co do stacjonarnego rozwiązania zintegrowanego to popatrz na ten wątek (mimo, że tam chodzi o LTE)
nie wiem czy to te wątki, które miałem na myśli ale i tak przejrzyj
http://forum.jdtech.pl/Watek-dobor-routera-do-lte
http://forum.jdtech.pl/Watek-dobor-sprzetu-pod-lte-play
http://forum.jdtech.pl/Watek-stary-route...-modem-usb
http://forum.jdtech.pl/Watek-router-stac...y-do-300zl

PS nie ma takich miejsc w PL gdzie dociera TYLKO neostrada lub Aero2 (bo jeśli masz zasięg Aero2, to masz też Plusa i CP), może warto się rozejrzeć czy nie masz zasięgu innych operatorów GSM?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2016, 18:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2016 18:56 przez lalalala.)
Post: #3
modem huawei polecany lub router
Z tymi opóźnieniami w Lolu, dosłownie pokazywalo w grze ping 9999 aż wchodziło na skalę od fpsow. Generalnie chodzi o to, że przez jakiś czas jest dobrze, czasami podskoczy ping jak to w bezprzewodowym a potem nagle jakbym wykorzystał jakiś transfer i nie da się praktycznie w Lol grać podczas gdy wot czy tf2 chodzą bez problemu. Może dlatego że ten telefon nie spełnia tej kategorii 14?

Te pingi są w grze league of legends na serwerze eune (europa północ wschód) ping jest wyświetlany w grze na bieżąco, bez hspalocker praktycznie nie da się uruchomić gier online które przed rozpoczęciem gry działają na zasadzie klienta tzn taka jakby przeglądarka jak w lolu, nie utrzymuje cały czas polaczenia z serwerem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-12-2016, 00:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2016 00:59 przez szopen.)
Post: #4
modem huawei polecany lub router
nie grywam w w/w gry, więc się nie chcę wypowiadać, ale wszystko wskazuje na problem z serwerem tej gry (skoro inne działają OK i do własnych serwerów mają ping OK)

drugiej kwestii też się nie podejmuję diagnozować (dlaczego musisz korzystać z metody wymuszenia połączenia)
w szczególności NIE obiecuję, że zmiana sprzętu pomoże (być może jesteś w lokalizacji gdzie jest spore obciążenie stacji bazowej), ponadto nie wiem jak te gry zachowują się za NATem operatora

ale pierwsze co bym zrobił to spróbował użyć nowocześniejszego sprzętu (wyższej kategorii)
jako kolejną opcję proponuje płatny pakiet (pakiet testowy był za darmo, nie wiem jak to wygląda obecnie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-12-2016, 01:15
Post: #5
modem huawei polecany lub router
Jeżeli niski ping jest krytyczny, to jednak potencjalnym rozwiązaniem jest (o ile dostępna) technologia LTE. Tutaj opóźnienie technologiczne sieci spada o dobrych 30-40ms. Ale to oczywiście wymiana sprzętu, musi być zasięg i musi dawać radę stacja bazowa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-12-2016, 01:22
Post: #6
modem huawei polecany lub router
ale na ping powyżej 10 sekund raczej LTE nie pomoże Tongue tj. może i pomoże, bo nie znamy przyczyny
(należałoby zdiagnozować co się faktycznie dzieje z połączeniem w momencie tak wysokiego pingu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-12-2016, 01:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2016 01:43 przez lalalala.)
Post: #7
modem huawei polecany lub router
A jeśli chciałbym mieć wifi bez włączania komputera to czy te modemy mają taką funkcję? Jeśli nie to co trzeba zrobić żeby moc udostępniać aero tak jak to działa w livebox czyli ma prąd i tyle?

Co do tych wysokich opóźnień w jednej grze dodam, ze gdy występowały podłączałem Internet ze swojego Tel (Play) i nie bylo czegoś takiego, jedynie skoki pingu czasami wysokie, ale to pewnie dlatego ze antena od Play jest po drugiej stronie domu (aero widzę przed okno). Poczekam do 21 jeśli nadal będzie działać to kupie tego polecanego huawei i zobaczymy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-12-2016, 01:51
Post: #8
modem huawei polecany lub router
Modem to urządzenie z gniazdem USB, przez które zapewnia ono dostęp do Internetu. Nie mają WiFi. WiFi i Ethernet mają routery - mogą mieć wbudowany modem, albo podłącza się taki modem przez USB właśnie.

Po 21 grudnia Aero2 będzie dalej działało bez problemu: http://jdtech.pl/2016/12/do-kiedy-aero2-...rnetu.html

Opóźnienia mogą wynikać np. też z tego, że nagle gra potrzebuje więcej, niż Aero2 jest w stanie wydolić, a po przekroczeniu progu pakiety giną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-12-2016, 02:46
Post: #9
modem huawei polecany lub router
To by pasowało do objawów jakie czasami występują.

Czyli żeby aero mieć na komputerze i moc też udostępniać przez wifi muszę miec router stacjonarny z podpietym modemem? Jakie są koszty takiego routera?

Dzięki za odpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-12-2016, 09:33
Post: #10
modem huawei polecany lub router
Teoretycznie z niektórych laptopów można próbować udostępniać internet przez WiFi, ale szanse na posiadanie odpowiedniej karty WiFi są marne, jeżeli nie robisz tego od początku pod tym kątem.

Router - zależy od modemu, jaki masz/chcesz mieć. Jak dzisiaj bym kupował porządny zestaw pod przyszłościowe LTE, to AC51u+E3372 (koniecznie typu HiLink). Jak ma być taniej, to MR3420+E3131. A jak na bogato, to Dovado (Tiny AC lub PRO AC) + E3372.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2016, 00:44
Post: #11
modem huawei polecany lub router
to dorzucę link do posta, gdzie ostatnio sugerowałem modemy 3G
(bo świat się nie kończy na E3131 choć pewnie będzie najtańszy, to nie można zapominać o takich pułapkach jak np. wersja E3131As-2 którą zdecydowanie odradzam, swoją drogą E3131 to jest cała rodzina modeli)
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e313...0#pid38640

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2016, 13:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2016 14:15 przez lalalala.)
Post: #12
modem huawei polecany lub router
Mam taka nano karte wifi, przelaczam w jakiś tryb ap i udostępnia wifi z aero xd trochę to zamotane ale myślę ze bez sensu jest kupować router do takiego Internetu.. Chyba ze pakiety ale szalu nie ma jeśli chodzi o prędkość w pakiecie, ciekawe jak z modemem.
Tak na marginesie wczoraj pierwszy raz odkąd mam aero mialem jedna kreskę zasięgu przez jakiś czas, myślałem ze jednak wyłączają ale jednak nie ?

Co do tego aero 3 trochę czytałem na forum i żeby to działalo muszę wyłączać domyślną aplikacje od modemu i stworzyć jakieś polaczenie w panelu sterowania? Czy ten program poprawnie skonfigurowany podtrzymuje łącze jak hspa locker?

mam pytanie co do modemu Huawei E3131h-2, patrzę na allegro że wymagany system operacyjny to minimum windows 7? Mam windows xp sp3 czy będzie działać u mnie ten modem? To jest ten polecany tak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2016, 15:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2016 15:59 przez szopen.)
Post: #13
modem huawei polecany lub router
1.
lalalala napisał(a):myślę ze bez sensu jest kupować router do takiego Internetu
to zależy od potrzeb i zastosowania, zapewne nie wyobrażasz sobie sieci bez pełnowymiarowych komputerów, gdzie twoje rozwiązanie (z kartą WiFi w trybie AP) po prostu nie zadziała

lalalala napisał(a):myślałem ze jednak wyłączają ale jednak nie ?
myślałem, że o tym wiesz, skoro sam wspomniałeś o przedłużeniu
lalalala napisał(a):Mam takie pytanie, skoro aero ma być dluzej chciałbym


2. moim zdaniem nie podtrzymuje połączenia (niemal na 100%, bo "hspa locker" działa przez sztuczne generowanie ruchu, tak samo jak ping w pętli czy słuchanie radia), ale nigdy nie miałem takich problemów jakie opisujesz, więc sprawdź (prawdopodobnie po zerwaniu sam łączy ponownie)

ponieważ można mieć w systemie tylko jeden menadżer połączeń poprawna konfiguracja Cię nie ominie, modem musi wpierać konfigurację RAS

przy okazji coś mi do głowy przyszło - twój opis między wierszami sugeruje stacjonarnego "blaszaka", więc pytanie - czy próbowałeś umieścić swój obecny modem w miejscu o możliwie najlepszym zasięgu używając do tego przyzwoitego przedłużacza USB?
hmm doczytałem że używasz telefonu, więc nie powinno to być problemem, aby znaleźć miejsce największego sygnału…


3. windows xp jest oficjalnie niewspierany nawet przez microsoft (zaliczył tzw. "koniec życia" - EOL) nie wnikając głęboko - używając tego systemu jesteś skazany na swoje umiejętności, a producenci nie mają obowiązku wypuszczania sterowników itd.

ale tu małe pocieszenie - "gołe sterowniki" dla większości modemów Huawei (w tym dla wszystkich pracujących jako RAS) działają bezproblemowo już z windowsem 2000

powyższe nie musi dotyczyć aplikacji sterującej, ale póki używałem xp nie trafiłem na żadne problemy dotyczące współpracy E3131 z tym systemem

lalalala napisał(a):To jest ten polecany tak
to jest pytanie? czy stwierdzenie faktu?

tak ten modem jest polecany i był polecany od momentu pojawienia się na rynku jako następca polecanego wcześniej E3131s-2 (a ten był dostępny od 2012), jakkolwiek osobiście nie używałem go z win xp,
ponadto to nie jest "jedyny możliwy i słuszny" model

a polecany był głównie z tych powodów:
- spełnia założenia regulaminowe Aero2 (czego nie można powiedzieć np. o E173)
- powszechnie dostępny (w ofercie chyba wszystkich operatorów w PL w pewnym momencie, oraz jako importowany)
- niska cena (cena w dniu premiery nie przekraczała 200zł, w porównaniu np. do premiery E353 było to ponad 50% mniej, a w tej chwili używane i SPRAWNE egzemplarze można znaleźć poniżej 30zł, choć zwykle wymaga to poszukiwań najlepiej z odbiorem osobistym, bo niestety wciąż popularny jest proceder sprzedaży taniego złomu oparty na tym, że kupującemu nie opłaci się reklamacja)


PS
czasem mam wrażenie, że tracimy czas niepotrzebnie, bo jesteś 10-latkiem zaginionym we mgle… (albo wcale nie czytasz naszych odpowiedzi) chociaż może tu występuje jakiś walor edukacyjny, więc mam nadzieję, że zrozumiesz coś więcej

PPS
moim zdaniem twój problem dotyczy albo serwera gry (która nie potrafi pracować poprawnie na tak wolnym łączu) albo jest to kwestia stacji bazowej, więc zmiana sprzętu raczej na wiele się nie zda, a jeśli już to raczej wypadałoby pomyśleć o czymś nowocześniejszym, ale jeśli masz chęć dofinansować działanie forum i bloga prowadzonego przez Jakuba możesz kupić NOWY egzemplarz (E3131h-2) poprzez sklep
http://jdtech.pl/sklep

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2016, 16:58
Post: #14
modem huawei polecany lub router
Na marginesie problemów kolegi:

Z ciekawostek dodam, że jest kolejna wersja E3131 - i-2, właśnie sobie sprowadzam jedną sztukę, żeby obejrzeć to cudo.
Na pewno s-2 i h-2 działają od Win2000 do Win10 bez problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2016, 20:07
Post: #15
modem huawei polecany lub router
staram się nie pisać esejów na temat moich problemów z internetem, miło że sprawiam wrażenie młodszego, ostatnio nawet kasjerka w lidlu poprosiła o dowód Smile
Czytam Wasze odpowiedzi i tak naprawdę nie uzyskałem jednoznaczej odpowiedzi stąd może takie wrażenie?
Przecież jeśli nie chcesz, nie musisz mi odpowiadać, nie każdy jest znawcą tematu tak jak Ty.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

PS
Chciałbym mieć znów 10 lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-12-2016, 00:36
Post: #16
modem huawei polecany lub router
Dostałeś wiedzy kawał, teraz musisz jej użyć do wykonania zadania "wyjaśnić problem".
Jak zadasz pytanie konkretne (proponuję punkty z pojedynczymi pytaniami), spróbujemy w wolnej chwili odpowiedzieć (nikt nam za to nie płaci).

Na pytanie "czy będzie wojna (domowa) w Polsce w ciągu 2 lat" czy "dlaczego mi pingi w lolu rosną" nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo jak sam widzisz czynników jest tutaj całkiem sporo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-12-2016, 01:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-12-2016 01:11 przez szopen.)
Post: #17
modem huawei polecany lub router
nie no sorry, ale po osobie dorosłej spodziewam się zwykle więcej samodzielności Tongue
oczywiście mógłbym "wrzucić na luz" zamiast tracić czas na eseje, ale wkurzam się gdy już je napisałem, a trafiają w pustkę…

na twoje z pozoru proste pytania (o ile mają "?" na końcu) nie ma jednoznacznej odpowiedzi

generalnie życie nie jest czarno-białe tylko zawiera wiele odcieni szarości (lub nawet kolorów Big Grin)

1) czy E3131h-2 jest polecany?

przeze mnie nie, w sensie "nie bezwarunkowo"

dlaczego?
- bo to nie jest modem LTE (a naprawdę nie wierzę w nierosnące zapotrzebowanie na prędkości, a w twoim szczególnym przypadku być może LTE w pakiecie płatnym byłoby rozwiązaniem problemu z 10s opóźnienia? choć być może sam pakiet płatny sprawę załatwi?)
- bo to nie jest mój "nowy ulubieniec" E3351, którego chętnie stosuję gdy jest zapotrzebowanie tylko na 3G (stosunkowo tani, bardzo czuły, ale bez opcji podłączenia anten, wersja pochodząca ze SE to tylko 3G bez 2G i tylko hilink)
- i w końcu, bo nie jest to jeden z innych nowocześniejszych modeli Huawei'a

mimo to są sytuacje, kiedy bym go chętnie zastosował:
- bardzo ograniczony budżet
- konieczność stałego podpięcia anteny zewnętrznej

ale są też takie, gdzie wygrywa E3131s-2 (czyli "oczko" starszy")
- routery, które działają z s-2 a nie działają z h-2

2) czy E3131h-2 jest polecany?

przez Jakuba chyba tak
(w końcu ma go w sklepie chyba nie bez powodu, ale też ma np. s-2, powody masz wyżej)


sorry prościej nie umiem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-12-2016, 10:21
Post: #18
modem huawei polecany lub router
To ja odpowiem na pytanie o polecanie E3131 (w tym odmiany h-2)
Dlaczego polecam E3131?
Bo jest szeroko dostępny (teraz w odmianie h-2), działa prawidłowo z Aero2, jest niezawodny (o ile nie próbujemy go łamać ani wyrywać mu gniazda antenowego lub zalewać). Ja tego modemu nie polecam do korzystania z LTE i uważam, że jak teraz inwestować, nawet w Aero2, to raczej w E3372, ale po prostu E3131h-2 jest tańszy.
Od strony handlowej - wolę trzymać się jednego, sprawdzonego modelu, bo to ułatwia i wybór osobom korzystającym z oferty sklepu, jak i mnie przy późniejszym wsparciu.

Ale na "tak postawione pytanie" czy coś jest polecane zawsze odpowiadam przypowiastką:
Kupujesz samochód? Nie wiesz co wybrać? 18-tonowa ciężarówka to minimum każdego normalnego, rodzinnego kierowcy, bo ma dużą pakę, wszystko się zmieści na każdy wyjazd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-12-2016, 16:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-12-2016 16:08 przez szopen.)
Post: #19
modem huawei polecany lub router
OFF TOPIC
lubię porównania motoryzacyjne Tongue

ciężarówka z przypowiastki jest wspaniałym przykładem czegoś "wszystko-mającego" przy czym wyjątkowo drogiego wśród innych masowo produkowanych pojazdów, a równocześnie tak naprawdę nie nadającego się do każdego zastosowania

w tym wątku byłaby dobrym odniesieniem do wypasionego routera, ale tu @lalalala odpowiedział sobie sam - nie ma takich potrzeb - przynajmniej póki tylko jedno urządzenie ma korzystać z dostępu do internetu, to router zupełnie nie ma sensu (albo po prostu budżet jest dodatkowo sporym ograniczeniem?)



a wracając do pozostałych pytań postawionych na samym początku - niektóre odpowiedzi można uzyskać tylko eksperymentalnie

ale np. kwestia pingu jest z góry przewidywalna - jest on (jak dotąd na obecnym poziomie rozwoju technologii) zawsze niższy w przypadku dostawców dostarczających internet przewodowo, o ile tylko ich łącza działają poprawnie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Router D-Link DWR-921 Aguero 9 15 064 09-04-2021 12:24
Ostatni post: Victor
  Router do pracy ciągłej z Huawei e173-u2 raven.michal17 9 20 912 22-05-2017 06:47
Ostatni post: jakubd
  TP-Link TL-MR3420 + Huawei E3131 [OK] gregdex 208 351 102 13-04-2017 17:15
Ostatni post: szopen
  Sagemcom F@st 2704 + Huawei E3131s-2 [taki zestaw nie działa] tytoos 30 77 672 14-03-2017 00:03
Ostatni post: szopen
  Vodafone hg553 i huawei e3131 Yulian 6 15 471 09-03-2017 18:23
Ostatni post: Yulian