[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konieczność nieustannego odnawiania połączenia
26-12-2017, 21:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-12-2017 21:57 przez Arathefu.)
RE: Konieczność nieustannego odnawiania połączenia
Załączyłem skrypt do podtrzymywania połączenia, wystarczy go zapisać w dowolnym miejscu, wypakować i uruchomić dwuklikiem.
Dałem 8.8.8.8 bo raz że nie odpytuje DNSa, a dwa że ma bardzo wysoki uptime.
Jeśli szopen ma jakieś sugestie (zmniejszyć rozmiar pakietu dla oszczędności?) to niech śmiało zmienia.

PS: Dałbym batch, ale skrypt forum nie puszcza. Można by to dopuścić, bo dosyć często się takie rzeczy tutaj podaje.

Załączone pliki
.zip  t.zip (Rozmiar: 170 bajtów / Pobrań: 9)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Arathefu za tę wiadomość:
Calineczka (2018-01-02)
27-12-2017, 01:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2017 01:16 przez szopen.)
Dzięki za uzupełnienie, więc nie będę już wrzucał. Kwestia wyboru adresu do pingowania - tak się składa, że "ósemki" to też popularny DNS, a ponadto jest poza siecią operatora, więc to generuje jednak jakiś (naprawdę minimalny) ruch w Internecie, a nie wyłącznie w sieci wadliwie działającego operatora. Mimo to uważam taki wybór za dobry - trzeba brać pod uwagę też inne błędy, które występowały w tej sieci (a nie mam jak ich obecnie sprawdzić czy nadal występują z braku działającej karty SIM BDI).

PS @Calineczka
Pokaż nam wynik z
http://www.speedtest.net/pl/
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-12-2017, 08:32
Wiem że to DNS, pisząc że "nie odpytuje" miałem na myśli że to nie URL, tylko IP Wink
02-01-2018, 22:13
RE: Konieczność nieustannego odnawiania połączenia
(26-12-2017 21:56)Arathefu napisał(a):  Załączyłem skrypt do podtrzymywania połączenia, wystarczy go zapisać w dowolnym miejscu, wypakować i uruchomić dwuklikiem.
Dałem 8.8.8.8 bo raz że nie odpytuje DNSa, a dwa że ma bardzo wysoki uptime.

Dziękuję szopenowi za wyjaśnienie mi niezrozumiałych, ale jak się wydaje dość elementarnych wiadomości.

Dziękuję Arathefu za t-ping'a. Ciągle na czarnym ekraniku pisze jakieś krótkie białe wersy - sprawozdania. Rozumiem, że o to właśnie chodziło. I nie zgrywam się, ani nie jestem sieciowym trolem, tylko naprawdę nie rozumiem co to jest za sztuczka.

Widzę, że inni też mają problemy z Aero 2, bo też sobie wzięli tego ping'a.

Wymiana modemu na Dell 5550 też pomogła, ale prędkość maksymalna to nadal tylko żałosne 60 kbit/s.

Ale cieszę się, że nie musze już dzięki Panom robić tych swoich dziwnych "martwych ciągów" z YouTube.

Kończąc wątek mam jeszcze tylko jedno małe zapytanie:

Czy wymiana modemu na wspomniany przez Administratora Forum model typu E3131 spowoduje przyrost prędkości pobierania danych i działania mojego Internetu Aero 2 ponad owe 60 kbit/s ?

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam noworocznie

Calineczka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-01-2018, 22:57
E3131 jest równoważny pod względem możliwości modemowi E3131 - wymiana tutaj nie ma już sensu.

Zrób proszę test swojego połączenia za pomocą strony speedtest.net - po zakończeniu pojawi się opcja udostępnienia wyniku. Wklej nam wyniki, bo nie bardzo wierzymy w te 60 kbit/s. Powinno być 512 kbit/s, które jest równoważne 64kbajt/s - i podejrzewamy, że mylisz po prostu kbit z kbajt. Wynik 60 kbajt/s będzie całkiem zbliżony do maksymalnego dostępnego w Aero2 bez wykupienia pakietów.
Odpowiedz