[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173u-2 Jak połączyć?
03-04-2014, 17:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2014 18:32 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E173u-2 Jak połączyć?
Witam

przez ostatnie 2h siedziałem i czytałem posty na temat tego modemu i areo 2
ale naprawdę nie mam zielonego pojęcia jak to odpalić.
zatrzymałem się na włożeniu sima do modemu oraz zainstalowania (automatycznego modemu play) i nie wiem co mam dalej zrobić

serdecznie proszę o jakąś instrukcję jak krok po kroku mogę odpalić areo na tym modemie.

z góry dziękuję
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 17:52
Post: #2
Jak połączyć? (huaw E173u-2)
Jeżeli to modem z Play, to polecam: http://forum.jdtech.pl/Watek-play-online
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 18:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2014 18:30 przez Hipolit.)
Post: #3
Jak połączyć? (huaw E173u-2)
Tak to modem play

i już działa !!! bardzo dziękuję za pomoc!!!!!!!
takie to było proste ale bez pomocy nie dał bym rady Smile
pozdrawiam gorąco.

Hipolit
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2014, 20:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2014 21:01 przez mykail.)
Post: #4
Huawei E173u-2 Jak połączyć?
Cześć.
Dołączyłem celowo bo szukam pomocy i nigdzie nie mogę odszukać nic co by mi pomogło.

Sytuacja ma się tak:
Moje urządzenie to modem Play e173u2 w wersji DBnet, stockowy firmware. Karta A2 to nówka odebrana tydzień temu. Modem wcześniej chodził na HSPA+(czy innym najwyższym mozliwym dla tego modelu) bez zarzutu. Linijka Run_install_app=NO. Wersja TNI z dzisiaj.

Włożyłem kartę A2 do modemu a modem do USB. Jako, że wcześniej korzystałem z MobilePartnera od Playa toteż sterowników już nie instalowało. W konfiguracji MP stworzyłem nowy profil z APN:darmowy i numerem *99# i NDIS. W zakladce z trybem rejestracji została wykryta sieć i dostałem zwrotkę, że zarejestrowano w sieci Plus. Na głównym oknie miałem pełny zasięg i WCDMA Play (roaming). Klikam na połącz, połączono. Przy próbie wejścia na jakąkolwiek stronę przeglądarka muli i muli bez końca - wniosek nasuwa się sam: brak neta. Nie zostaję promptowany o wpisanie kodu captcha. Wchodzę na stronę z captcha ale jej też nie znajduje. Chodzę po domu w poszukiwaniu lepszego zasięgu ale dalej pokazuje 5 kresek.

Zmieniam podejście. Wyłączam MP i sprawdzam w TaskManagerze czy na pewno nie działa. Odpalam TNI i postępuję wg instrukcji konfiguracji z tej strony. Klikam na połącz - zasięg jest, łączy ale neta nie ma. Reset kompa. Wkładam modem i dalej nic. Wchodzę w ustawienia TNI ->GPRS/UMTS->automat/wcdma,gps/wybrane/w900/cs i ps. Zatwierdzam. TNI się nie łączy. Wchodzę ponownie do MP i udaje mi się połączyć przy pełnym zasięgu ale dalej żadna strona się nie otwiera. Nie ma promptu o Captcha, strona captcha nie chodzi. Pinguję cokolwiek i dostaję "request timed out".

Czy wgranie najnowszego firmware'u pomoże?
Czy ktoś wie co temu dolega? Jakieś pomysły? Dzięki za pomoc.

Mik
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2014, 23:05
Post: #5
Huawei E173u-2 Jak połączyć?
mykail napisał(a):Play e173u2 w wersji DBnet, stockowy firmware.
mykail napisał(a):Na głównym oknie miałem pełny zasięg i WCDMA Play (roaming).

na moje oko powinieneś mieć Plus roaming (błąd z wyświetlaniem Play dotyczy tylko webui w hilinkach)

niestety teraz nie sprawdzę tego, bo E173 z DBanku gdzieś mi wsiorbało i nie mam żadnego Huawei'a (poza EM770W, który wymaga niestety rozebrania laptopa w celu zamontowania...) abym mógł sprawdzić jak się zachowuje Play Online

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2014, 00:53
Post: #6
Huawei E173u-2 Jak połączyć?
ale nawet byłyby takie problemy z TNI?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2014, 01:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2014 01:49 przez szopen.)
Post: #7
Huawei E173u-2 Jak połączyć?
wersja TNI "z dzisiaj" brzmi podejrzanie

masz na myśli stabilną 3.65 (dostępną od bardzo dawna)?
pobraną z jedynego oficjalnego źródła
http://www.sklepy.ehost.pl/top_netinfo.zip
(czyli w pierwszym poście wątku http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557 )
czy jakąś wersję testową (podaj źródło, bo szukanie po kilometrowym wątku na bez-kabli mnie przerasta)?

link do wątku z przykładową procedurą konfiguracji (pisaną do wersji starszej od 3.65) wiosny nie czyni
oficjalny tutorial jest też już przestarzały
http://www.sklepy.ehost.pl/tutorial1/tut...fo_ras.htm

mykail napisał(a):NDIS.
czemu NDIS a nie RAS?
mykail napisał(a):przeglądarka muli i muli bez końca - wniosek nasuwa się sam: brak neta.
a co na to ipconfig /all (we wcześniej odpalonej konsoli czyli uruchom->cmd)
mykail napisał(a):TNI się nie łączy.
po czym poznajesz, że nie łączy?

ustawienia wyboru pasm w TNI 3.65 dla tego modemu powinny wyglądać jak w załączniku (dla ograniczenia pracy modemu tylko do pasma WCDMA900 ! czyli optymalnego do pracy w Aero2), uwaga to nie jest modem LTE - zwróć uwagę na listę wyboru - Huawei jest na niej 2x

PS nigdzie nie widzę wzmianki o systemie operacyjnym, ale jeśli to windows nowszy od xp to konieczne może być wyłączenie autopołączenia w "szerokopasmowym połączeniu komórkowym" (szczegółów szukaj w opisie programu Aero3 w dziale Captcha-oprogramowanie, generalnie Aero3 jest w tej chwili najwygodniejszym menadżerem połączeń w BDI pod windows, oczywiście jeśli tylko jesteś w stanie uzyskać działające połączenie RAS)


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2014, 10:22
Post: #8
Huawei E173u-2 Jak połączyć?
A nie chodzi przypadkiem po prostu o firewall jakiś programowy, który blokuje przekierowanie na captcha, albo zabezpieczenie w przeglądarce?
Polecam wyłączenie firewalla (innego niż systemowy) i uruchomienie przeglądarki BEZ rozszerzeń lub np. czytsego chrome.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173U-2 znika z systemu Theofilos 19 51 329 14-09-2017 09:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny adamos11 9 35 607 19-01-2016 21:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E173u2 - zanika transfer danych przychodzących tamyja 1 18 001 01-09-2015 19:56
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 137 400 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2 ElAnka 10 41 785 04-04-2015 17:29
Ostatni post: jakubd