[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173 - problem
21-11-2012, 15:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2012 22:30 przez szopen.)
Post: #61
RE: Huawei E173 - problem
Od początku nie bardzo wierzyłem, że to problem zasilania. Za dużo osób nagle miałoby ten sam kłopot. Po tym jak usunąłem TNI, Aero2 na Mobile Partner działa idealnie. Wznawia błyskawicznie, nawet jak nie włączę MP, bo mam usunięty Auto Run, a włączę przeglądarkę, to sam się uruchomi.
Dla sprawdzenia, pół godziny temu jeszcze raz próbowałem łączyć się z TNI i znowu pojawiły się restarty. Czy to wina najnowszej wersji programu, czy coś innego, nie wiem. Wszystkim proponuję testowo usunąć folder z TNI, spróbować użyć tylko MP. U mnie pomogło.

moderator: skreśliłem co najmniej wątpliwą poradę, bez jej usuwania - jak ktoś ma ochotę niech testuje, wyjaśnienia w odpowiedzi poniżej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 16:11
Post: #62
RE: Huawei E173 - problem
nie na temat, ale na czasie
mistrz1 napisał(a):Do admina, moda, prośba o przypilnowanie, aby tytuły wątków były sensowne.
aby tu nie śmiecić proponuję dyskusję na ten temat kontynuować tam
http://forum.jdtech.pl/Watek-chyba-konie...acje-forum

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 17:51
Post: #63
RE: Huawei E173 - problem
No to soft tego routera nie daje rady z taką sytuacją - oryginał, czy OpenWRT?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 22:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2012 22:29 przez szopen.)
Post: #64
RE: Huawei E173 - problem
(21-11-2012 15:45)aero2 napisał(a):  Od początku nie bardzo wierzyłem, że to problem zasilania. Za dużo osób nagle miałoby ten sam kłopot.
jeśli zasięg sieci gwałtownie spadł, to nie widzę w tym nic dziwnego
gorszy zasięg, konieczność przełączania się miedzy BTSami = zwiększone zapotrzebowanie na zasilanie

prawdopodobnie większość modemów nie spełnia wymagań standartu usb co do maksymalnego pobieranego natężenia prądu (0,5A), aby było ciekawiej zazwyczaj dotyczy to pracy w trybie WCDMA niestety nie dla wszystkich chipsetów mam jakiekolwiek dokumentacje, gdy z są to dane "poufne"

(21-11-2012 15:45)aero2 napisał(a):  Po tym jak usunąłem TNI, Aero2 na Mobile Partner działa idealnie.
jest to możliwe tylko w jednym wypadku - TNI zostało wrzucone umyślnie lub nie do autostartu (opcję prezentuje plik w załączniku) akurat jest to jeden z niewielu programów które nie mieszają samorzutnie w systemie
   

przy okazji jeszcze powstaje pytanie z jaką konkretnie wersją TNI miałeś problem?

(21-11-2012 15:45)aero2 napisał(a):  nawet jak nie włączę MP, bo mam usunięty Auto Run, a włączę przeglądarkę, to sam się uruchomi.
no a z tego wynika, że twój MP działa cały czas w tle zapewne jako usługa, bo takie zachowanie nie jest normalne

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-11-2012, 10:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2012 11:05 przez jarekj.)
Post: #65
RE: Huawei E173 - problem
(21-11-2012 17:51)jakubd napisał(a):  No to soft tego routera nie daje rady z taką sytuacją - oryginał, czy OpenWRT?
Tomato by shibby - Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-102-PL K26 USB BT-VPN
Oczywiście wznawianie połączeń jest ustawione i po zwykłym rozłączeniu aero, router sam się połączy, a po "niezwykłym" Smile już nie.
Miałem dodać informację po testach na e3131. Modem działał stabilnie przez 14 godzin, ale o dziwo około godz.5 się rozłączył i router nie był w stanie się połączyć. Zauważyłem jednak że problem chyba jest z konkretnym nadajnikiem gdyż na e173 także nie chciał się podpiąć. Muszę przestawić antenę kierunkową (ATK-20) na inny nadajnik, bo z tym są nieustannie problemy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-11-2012, 21:38
Post: #66
RE: Huawei E173 - problem
Na wstępie dwa bardziej ogólne spostrzeżenia. 1. By zalogować się na stronie, trzeba akceptować nawet skrypt ze strony skąpiec.pl. [Obrazek: SMILEYMONEY-1.gif]
2. Drogi 'Szopenie', kiedyś chciało mi się tłumaczyć takim jak Ty, dziś to olewam, na czym polega moderacja i kiedy moderator ingeruje w treść postu. Jak widać z Twojego zachowania, jeszcze tego nie wiesz lub nie rozumiesz.

Co do meritum.

(21-11-2012 22:28)szopen napisał(a):  jeśli zasięg sieci gwałtownie spadł, to nie widzę w tym nic dziwnego
gorszy zasięg, konieczność przełączania się miedzy BTSami = zwiększone zapotrzebowanie na zasilanie

Tak się składa, że stale korzystam z tego samego BTSa. Pudło.

(21-11-2012 22:28)szopen napisał(a):  jest to możliwe tylko w jednym wypadku - TNI zostało wrzucone umyślnie lub nie do autostartu (opcję prezentuje plik w załączniku) akurat jest to jeden z niewielu programów które nie mieszają samorzutnie w systemie
przy okazji jeszcze powstaje pytanie z jaką konkretnie wersją TNI miałeś problem?

Brawo, tu trafiłeś. Oczywiście TNI był w auto starcie. Wersja ~3.65

(21-11-2012 22:28)szopen napisał(a):  no a z tego wynika, że twój MP działa cały czas w tle zapewne jako usługa, bo takie zachowanie nie jest normalne

Różnie z tym bywa. Dziś np. nie mogłem połączyć się z siecią, aż zmieniłem w Mobile Partner typu połączenia na RAS, a innym razem muszę użyć NDIS. I to wszystko z jednym modemem E173u-2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-11-2012, 23:08
Post: #67
RE: Huawei E173 - problem
aero2 napisał(a):1. By zalogować się na stronie, trzeba akceptować nawet skrypt ze strony skąpiec.pl
Sprawdziłem - za pomocą NoScript zablokowałem skrypty ze skąpca i... udało mi się zalogować. Nie widzę problemu.

Wracając do meritum - nawet jeżeli korzystasz z tego samego BTSa to sygnał może być słabszy, a co za tym idzie modem musi nadawać mocniej - a więc musi pobierać więcej prądu z USB.

Przełączanie RAS-NDIS może rozwiązywać problemy tylko wtedy, gdy system nie obsługuje któregoś z trybów (Windows 2000 - tylko RAS, uszkodzone wyższe - NDIS może mieć problem przy awarii systemu jakiejś). Poza tym nie powinno to mieć większego znaczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2012, 00:59
Post: #68
RE: Huawei E173 - problem
(17-11-2012 00:40)grzesioi napisał(a):  u mnie też modem nie chciał się połączyć z siecią, migała tylko lampka na zielono. okazało się ze w opcjach/ sieć/ typ sieci ustawione było tylko gsm, a aero potrzebuje 3g i po zmianie na Preferowane WCDMA modem wystartował. zastanawia mnie tylko jedno jak to się samo przestawiło i to na 3 kompach.

U mnie problemy jak na razie zniknęły po przestawieniu w modemie technologi z automatu na WCDMA w TNI (reszta bez zmian). A problemami były restarty modemu (częste aczkolwiek zdarzało się czasem że trzymał godzinę) i problemy z połączeniem się z Aero2 ( i do tego lampka migała na niebiesko, a czasem po kilkanaście minut na zielono dodam że sygnał u mnie to ok 90-100%). Ktoś pisał że to TNI powoduje te problemy, ale ja go używałem parę ładnych miesięcy i wszystko hulało. Ale trochę mnie wkurzyły zawieszki TNI podczas tych restartów i przesiadłem się na MP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2012, 16:44
Post: #69
RE: Huawei E173 - problem
@dorriso
To ja miałem podejrzanie, że restarty, to wina TNI, ale tak jak napisałem w tym temacie to nie potwierdziło się.
Co do zmiany ustawień, mówiłem, że już nie mam restartów, nie chciałem pochopnie chwalić sprawy.
Ale skoro o tym napisałeś, to również potwierdzę, że zmiana w TNI z automatu na WCDMA jak na razie rozwiązuje problem restartów. Smile

[Obrazek: 0d0d11a498522226.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173U-2 znika z systemu Theofilos 19 51 781 14-09-2017 09:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny adamos11 9 35 862 19-01-2016 21:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E173u2 - zanika transfer danych przychodzących tamyja 1 18 116 01-09-2015 19:56
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 138 493 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2 ElAnka 10 42 074 04-04-2015 17:29
Ostatni post: jakubd