[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
08-04-2015, 10:15
Post: #21
Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
Albo cholery grzebią i regularnie zmieniają konfigurację. Jak wrócę do miasta, wygrzebię mój starter i wrócę do testów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2015, 10:41
Post: #22
RE: Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
Jak wspomniałem w post#11 jestem laikiem w dziedzinie telekommunikacji i konfiguracji połączeń do internetu więc nie mam zielonego pojęcia co to jest podbijanie TTL, z kontekstu domyślam się że to coś nielegalnego do czego wstyd się przyznać. Więc nie “podbijałem” TTL (chyba że nieświadomie).
Również chciałbym przypomnieć że mój modem Huawei E3131 to właśnie wersja Hilink czyli nie inny modem tylko inny rodzaj połączenia który u mnie skutkuje brakiem połączenia z internetem. Ale jak wrócić do poprzedniego?
Poza tym upieram się przy mojej wersji z post#11 że internet Lycamobile działał zarówno z modemem (Huawei E3131) w laptopie jak i z tym samym modemem w routerze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2015, 11:03
Post: #23
Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
a zatem konfiguracja sieci się zmieniła i teraz już zapomnij o internecie w Lyca,

niestety ich pakiety internetowe zawsze były nieatrakcyjne w porównaniu z konkurencją, więc szkoda mojego czasu i pieniędzy na eksperymenty, jedyna nadzieja w Jakubie Big Grin

jakkolwiek podejrzenie i tak pada na operatora - blokada może być np. zakładana po wykryciu większego ruchu (np. generowanego przez regularne korzystanie z komputera)

a to:
Aleks_Ander napisał(a):poprzednio było połączenie w kategorii Dial-up and VPN)
świadczy o tym, że modemu używałeś w trybie tradycyjnego, a NIE jako hilinka

nie wiem co się zmieniło i dlaczego - najłatwiejszym wytłumaczeniem jest to, że przez jakiś czas używałeś INNEGO modemu, ale ten model modemu daje się przełączyć w prawie-tradycyjny tymczasowo
lub przez zmianę firmware na stałe w zwyczajny modem RAS
zakładam, że takich konwersji nie wykonywałeś skoro się nie znasz
(chociaż nie wykluczam sytuacji, że robiłeś w/g jakiejś instrukcji, tyle, że z braku zrozumienia na czym to polega nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy co faktycznie dokonałeś)

podbijanie TTL jest tak samo legalne jak blokada TTL przez operatora
(taki rodzaj blokady jest uznawany za nieetyczny, a dodatkowo w przypadku polskiego Lyca brak o nim wzmianki w regulaminie, czyli można przyjąć, że ta blokada jest nielegalnie zakładana przez operatora)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2015, 08:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2015 15:40 przez Aleks_Ander.)
Post: #24
Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale problem z połączeniem do internetu nastąpił podczas zmiany lokalizacji z Mazur na Warszawę. Tam przy pierwszym włożeniu modemu do laptopa zostało automatycznie utworzone nowe połączenie (innego typu) które nie zadziałało. Miałem nadzieję (może nie racjonalną) że po powrocie do domu wszystko wróci do normy ale tak się nie stało. Wcześniej nie zmieniałem żadnych ustawień w myśl angielskiej zasady "if it's not broken do not fix it".

Pozwólcie że podsumuję swoje własne dotychczasowe wnioski:
1/ Internet Lycamobile DZIAŁA W LAPTOPIE (w moim przypadku przez wewnętrzny modem Ericsson E5521gw). Ten wpis dokonuję właśnie przez Lycamobile w laptopie.
Jeżeli chodzi o zewnętrzny USB modem Huawei to po początkowym sukcesie z niezrozumiałych dla mnie powodów przestał działać. Również nie poradziłem sobie z modemem ZTE MF100.
A dopóki nie uruchomi się internetu Lycamobile z zewnętrznym modemem bezpośrednio w laptopie myślę że nie ma szansy żeby ten modem działał przez router.
2/ Ponieważ zależy mnie głównie na używaniu internetu przez router zawieszam narazie eksperymenty z Lycamobile i spóbuję innego operatora pre-paid. Proszę o podpowiedż jaki operator internetu pre-paid jest dobry i nie za drogi.
3/ Operatorem (ISP) internetu Lycamobile jest Lycatel UK w Wielkiej Brytaniii. W tym przypadku znaczy to że jest się postrzegany jako internauta z WB. Ma to swoje zalety jak również i wady:
zaletą jest że można np. używać BBC iPlayer i oglądać BBC1 i BBC2 na żywo, wady, oprócz opisanych we wcześniejszym wpisie #16, to to że nie można korzystać z podobnych usług z terytorium Polski np. TVP player, TVN player i Ipla.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2015, 20:03
Post: #25
Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
Aleks_Ander napisał(a):Wcześniej nie zmieniałem żadnych ustawień w myśl angielskiej zasady "if it's not broken do not fix it".
masz bardzo dobrą zasadę, 99% ludzi którzy mają jakiś problem z dziedziny IT brnie w dużo gorsze problemy przez niepotrzebne i ryzykowne działania

1) skoro działa na modemie Ericsson F5521gw, to musi też działać przy użyciu ZTE MF100 (oba nie są HiLinkami)
MF100 powinieneś mieć w systemie jako modem RAS czyli w kategorii Dial-up and VPN
(oczywiście aby sterowniki były w systemie musisz zainstalować dostarczone na nim oprogramowanie
możesz użyć tego z ERY czyli obecnego T-mobile PL, można w nim dodać ręcznie profil połączenia dla dowolnego operatora
http://download.era.pl/portal/ZTE_MF_100...0.0B01.zip)
oczywiście zakładam, że MF100 masz bez SIM-locka

to nie ma znaczenia czy modem jest zewnętrzny czy wewnętrzny, po prostu modem RAS nie zmienia TTL;
HiLink lub router z modemem RAS zabiera 1 TTL;
HiLink podłączony do routera zabiera 2 TTL

2) jeśli router to najlepiej taki z możliwością modyfikacji TTL (w przeciwnym razie MUSISZ na każdym komputerze zastosować rozwiązanie z modyfikacją TTL w systemie - jest też gdzieś opisane na tym forum w wątku powiązanym z Lycamobile)

albo możesz skorzystać z oferty innego operatora

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Aleks_Ander (2015-04-10)
24-04-2015, 16:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2015 21:58 przez Aleks_Ander.)
Post: #26
RE: Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
Miałeś rację, Szopen:
spróbowałem ponownie Lycamobile z modemem ZTE MF100 i rzeczywiście działa zarówno włożony bezpośrednio do laptopa jak i do routera. Dzięki.
Jeśli chodzi o Huawei E3131 to znalazłem instrukcję jak przekształcić go w modem RAS: http://mybroadband.co.za/vb/showthread.p...-%29/page2
ale to chyba za wysokie progi jak dla mnie, początkującego.
Na razie działa poprawnie w trybie NDIS z internetem T-Mobile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-04-2015, 16:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2015 16:49 przez szopen.)
Post: #27
Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
(24-04-2015 16:25)Aleks_Ander napisał(a):  [...]
spróbowałem ponownie Lycamobile z modemem ZTE100 i rzeczywiście działa zarówno włożony bezpośrednio do laptopa jak i do routera. Dzięki.
Jeśli chodzi o Huawei E3131 to znalazłem instrukcję jak przekształcić go w modem RAS:[...]
ale to chyba za wysokie progi jak dla mnie, początkującego.
Na razie działa poprawnie w trybie NDIS z internetem T-Mobile.

gratuluję rozwiązania problemu

przekształcanie hilink->zwykły czy odwrotnie faktycznie jest dość ryzykowne, więc jeśli nie musisz, to nie ryzykuj uwalenia modemu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173u-2 jako Pendrive Tom2 3 3 135 08-11-2021 18:44
Ostatni post: szopen
  Alternatywa dla Huawei E3131 @@Maciek@@ 5 6 259 11-09-2020 15:07
Ostatni post: szopen
  Radio samochodowe i modem 3g huawei longlemur 2 5 814 26-10-2019 03:46
Ostatni post: jakubd
  Huawei simlock kalkulator online (v1, v2 i v2.1) kokoksik 2 9 287 24-12-2018 14:53
Ostatni post: jakubd
  Ubuntu, modem huawei e3131 adomenn95 5 10 281 25-03-2018 00:42
Ostatni post: jakubd