Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Mam Taki problem że nie moge sie połączyć z netem poprzesz karte lycamobile (Karta Polska) i modem huawei E156G i E173. Modemy z Play bez simlocka i z kartami Orange, Play działają dobrze. Po włożeniu Karty Lycamobile do modemu mija chwile i pokazuje zasięg cały, próbowałem połączyć sie i pokazała mi sie informacja w stylu żeby "zarejestrować karte w sieci" zrobiłem to, wyszukałem ręcznie sieci i pokazały mi sie do wyboru: plus(2G), era(2G,3G), orange(2G). Więc wybrałem Plus i pokazało sie "Rejestracja zakończona sukcesem". Zasięg cały jakieś smsy przychodza jak karta jest w modemie ale gdy wybieram połącz to nie chce łączyć. (Modem podpięty bezpośrednio do laptopa win 7, Karta Lycamobile pl) sprawdzałem na 2 kartach Lycamobile to samo jest ale jak by co mam jeszcze kilka nowych (Zamawiane przez strone kilka dni temu). moja jedyna konfiguracja to zrobiłem profil połączenia.
Obecne ustawienie:
APN - data.lycamobile.pl
Nazwa Użytkownika - lmpl
Hasło - plus

Dodam że nie zmieniałem nic w rejestrze ani żadnych Wartości TTL także nie modyfikowałem. Na screenach poniżej mniej więcej przedstawione jak to wygląda. Bardzo Serdecznie Proszę o jakąś porade.
Musisz pokombinować jest opis w jednym z wątków tutaj, powod lyca ci nie pozwala na laczenie do netu poza telefonem komórkowym

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
No tak to wiem że stara sie to uniemożliwić ale jakieś ustawienia podobno są że działa to normalnie. Szukam cały czas.
Nie ma to związku z TTL - ten problem dotyczy sytuacji gdy pomiędzy modemem i komputerem jest jakiś router (modemy HiLink oraz routery mobilne i stacjonarne), więc to nie ten problem.

Napisz DOKŁADNIE, co się dzieje po kliknięciu przycisku połącz.
(06-02-2015 13:41)jakubd napisał(a): [ -> ]Nie ma to związku z TTL - ten problem dotyczy sytuacji gdy pomiędzy modemem i komputerem jest jakiś router (modemy HiLink oraz routery mobilne i stacjonarne), więc to nie ten problem.

Napisz DOKŁADNIE, co się dzieje po kliknięciu przycisku połącz.

Dokładnie... Błąd jaki mi sie pokazuje po próbie połączenia to" Błąd -628: Połączenie zostało zakończone przez komputer zdalny zanim można było je ukończyć" na jednym z sccrenów jest pokazany właśnie ten błąd. Nie wiem czy wogóle ustawiłem dobry profił połączenia a to w nim wpisałem:
Obecne ustawienie:
APN - data.lycamobile.pl
Nazwa Użytkownika - lmpl
Hasło - plus

Poprostu nie chce sie połączyć z netem ale Smsy jak karta jest w modemie.[attachment=1473]
1)
hubek01 napisał(a):Nie wiem czy wogóle ustawiłem dobry profił połączenia
używając Play Online profil stworzony do połączenia MUSI zostać ustawiony jako "domyślny"
(opis dla Aero2 jest na początku wątku Play Online w "Oprogramowaniu" oczywiście tam są ustawienia dla Aero2
ta aplikacja nie łączy przez żaden inny profil poza wybranym na domyślny (mimo, że można mieć kilka profili skonfigurowanych)

hubek01 napisał(a):Obecne ustawienie:
APN - data.lycamobile.pl
Nazwa Użytkownika - lmpl
Hasło - plus
te ustawienia są prawidłowe

2) aby się połączyć MUSISZ mieć aktywną kartę SIM, czyli musi być można z niej zadzwonić (to możesz sprawdzić przekładając ją do telefonu komórkowego), czyli muszą być na niej środki z doładowania
(piszesz o zamówionych przez internet kartach - one są z ZEROWYM stanem konta - musisz najpierw doładować aby z nich skorzystać)

warto mieć tez aktywny jakiś pakiet danych (bo w przeciwnym razie środki z konta znikają jak na przyspieszonym filmie)
http://www.lycamobile.pl/po/bundle?id=2

3) sprawa bez związku z problemem, ale z tych 2 modemów sugeruję użycie E173 (warto też abyś sprawdził nadruk w okolicy gniazda karty SIM tam jest pełen model np. E173s-1 odczytaj go i podaj, a będzxiemy wiedzieć jakie ma możliwości twój egzemplarz)

4) prawdę mówiąc biorąc pod uwagę okoliczności (zasięg Plusa tylko 2G) powinieneś rozważyć oferty Playa i Orange (skoro w tych wypadkach masz 3G)
tak swoją drogą skoro wybrałeś Lyca to nie planujesz raczej intensywnego używania tego internetu
(więc do rozważenia jest np. "Orange Free na Kartę" z wykorzystaniem 2 promocji - "5x więcej za doładowanie przez internet" oraz "Rok Ważności Konta", promocje te są opisane gdzieś na forum)

5) tak jak słusznie zauważył Jakub ten problem nie ma żadnego związku z blokadą powiązaną z TTL i w żadnym wypadku nie rób nic co w temacie modyfikacji TTL jest opisane w wątku "nie polecam lyca" )
szopen:- sensownie TNIEMY cytaty lub nie cytujemy (w szczególności jeśli odpowiedź dotyczy posta bezpośrednio powyżej)

dokładny model to huawei e173u-2. Karte Owszem zamówiłem przez internet ale mam na niej środki i pakiet 1GB za 5 zł (Sory za brak informacji wcześniej). Wziełem taki tańszy bo chciałem zobaczyć jak będzie net działał. na tel działa normalnie.
no to jest parę istotnych informacji
sprawdź 1) bo póki co wcale nie uzyskujesz połączenia

usuń modyfikacje TTL, bo z nimi nigdy się nie połączysz w Lyca... (to ograniczenia działa dopiero jeśli masz połączenie, tylko blokuje ono możliwość przesyłania danych)


E173u-2 jest o wiele lepszy od E156G
(choćby dzięki wsparciu pasma UMTS900MHz, szczególnie istotnego poza dużymi miastami)


oferta Lyca nawet po zmianie dostępnych pakietów na większe i tak przegrywa z konkurencją - to jest sieć nastawiona na połączenia głosowe z zagranicą (wewnątrz sieci należących do swojej marki)

jeśli lubisz eksperymenty - to do wyboru masz jeszcze Virgin Mobile


jeszcze jedno spostrzeżenie (nie pamiętam jak jest a nie mam jak sprawdzić) - jeśli nie jesteś w bezpośredniej okolicy granicy (czyli nie masz zasięgu zagranicznych sieci) to warto sprawdzić czy włączenie roamingu nie pomoże (chociaż pracę w roamingu powinien sygnalizować telefon - więc to jest jakaś wskazówka (szczególnie jesli działa w telefonie to możesz poeksperymentować z włączeniem/wyłączeniem roamingu w telefonie)
TTL należy usunąć z rejestru rozumiem ? Zrobiłem to i nadal nie moge nawiązać połączenia. Mieszkam w Mazowieckim wiec do granicy mam kawałek Big Grin
modyfikacja TTL dotyczy zupełnie innej konfiguracji i u Ciebie uniemożliwi działanie nawet jeśli prawidłowo nawiążesz połączenie

ale twój problem dotyczy CAŁKIEM czegoś innego - nie masz wcale połączenia z siecią - prawdopodobnie jest niewłaściwy profil połączenia
możesz usunąć wszystkie inne profile w PO a zostawić tylko ten dla Lyca (potem sobie możesz je utworzyć ponownie, jeśli planujesz używanie innych profili spisz z nich dane lub wyeksportuj - będzie łatwiej potem), tak czy inaczej MUSISZ go zrobić profilem DOMYŚLNYM

tam
http://forum.jdtech.pl/attachment.php?aid=1460
widać klawisz "ustaw domyślne" jest on wyszarzony, ale jak masz zapisany profil to będzie on klikalny

przedstawiam obrazowo - porównując połączenie modemowe do rozmowy przez telefon

problem TTL jest wtedy gdy dodzwaniasz się do rozmówcy, ale go nie słyszysz i/lub on ciebie nie słyszy (np. mikrofon za daleko albo słuchawka za daleko - trzeba je przyłożyć do ucha, albo zepsuty mikrofon/słuchawka itd.)

twój problem jest zupełnie inny - ty wcale nie możesz się dodzwonić do swojego rozmówcy (nie ma takiego numeru/zajęty/dzwonisz do kogoś innego itd.)

i jeszcze porównanie motoryzacyjne - czasem lepiej działa na wyobraźnię choć nie jest faktycznym odzwierciedleniem sytuacji
to tak jak dolewanie paliwa do baku nie pomoże w uruchomieniu samochodu bez silnika
tyle, że zmieniając TTL dolewasz wody do baku w samochodzie z silnikiem benzynowym... (co jak wiadomo może unieruchomić nawet sprawne auto)
Nie wiem czy temat wciąż aktualny po 2 miesiącach ale ostatnio udało mi się uruchomić internet Lycamobile PL używając modemu Huawei (tyle że E3131 wersja Hilink), zarówno bezpośrednio w PC jak i przez router TP-LINK MR3420.
Jestem początkującym w temacie telekomunikacji więc nie wiem co jest "oczywistą oczywistością" a co nie, więc podaję pełny opis tego co zrobiłem:

1/ Z kartą sim Lycamobile PL w telefonie doładowałem konto, załadowałem pakiet internetowy za 10 zł kodem *139*5202# (pakiet nazywa się 600 MB ale w promocji dają 3GB na 30 dni) i przełożyłem kartę sim do modemu
2/ Włożyłem modem bezpośrednio do PC
3/ w przeglądarce wpisałem adres oprogramowania modemu Huawei: 192.168.1.1 - pojawiła się strona Hilink z napisem: 3G Lycamobile (Roaming)
4/ wybrałem "Settings"
5/ w zakładce "Connection Settings" włączyłem roaming (w rezultacie wszystkie 4 pola powinny być zaznaczone) i kliknąłem Save
6/ w zakładce "Profile Management" wpisałem: data.lycamobile.pl lmpl plus i kliknąłem save
7/ zrestartowałem PC, z listy połączeń wybrałem odpowiednie połączenie i kliknąłem Connect/Połącz
8/ po kilku/kilkunastu sekundach nastąpiło połączenie z internetem

PS. Po przeniesieniu modemu do routera i skonfigurowaniu routera tym samym profilem internet Lycamobile działa również.
wniosek - operator Lycamobile PL zrezygnował z blokady TTL
(02-04-2015 18:21)szopen napisał(a): [ -> ]wniosek - operator Lycamobile PL zrezygnował z blokady TTL

Nie wiadomo bo kolega nie określił czy to do telefonu czy ogólnie pakiet danych
Cytat:1/ Z kartą Lycamobile PL w telefonie doładowałem konto, załadowałem pakiet internetowy za 10 zł kodem *139*5202# (pakiet nazywa się 600 MB ale w promocji dają 3GB na 30 dni) i włożyłem kartę do modemu

Czasem jest ze operator jak wykupisz ilosc x to mu zwisa w czym to jest bez zadnych FUP chyba ze cena jest bardzo niska, zwykle ograniczenia FUP/tethering sa do bez limitu, żeby nie zatkac sieci.
Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
spag napisał(a):Nie wiadomo bo kolega nie określił czy to do telefonu czy ogólnie pakiet danych
wiadomo
Aleks_Ander napisał(a):PS. Po skonfigurowaniu routera tym samym profilem internet Lycamobile działa również przez router.
Bazując na mojej pamięci, gdzieś sa tu cytaty z ich regulaminu dotyczące tetheringu, to wtedy był,a teraz nie znalazłem. Wiec chyba wsio radno bez ograniczeń.
Chciałbym zwrócić uwagę na problem jaki się u mnie pojawił od czasu kiedy udało mi się uruchomić internet Lycamobile PL w moim laptopie.
Otóż od tego czasu jestem postrzegany jako internauta z Wielkiej Brytanii a to powoduje że np. na portalu Lyngsat.com wykazana jest moc sygnału transponderów satelitarnych dla WB a nie jak poprzednio dla Polski.
A co gorsze każda moja próba zalogowania się do mojej poczty Yahoo UK kończy się powiadomieniem mnie o próbie włamania na moje konto kogoś z WB i żądaniem mojej weryfikacji.
Podejrzewam że problemem jest to że ISP dla Lycamobile PL to Lycatel UK.
Czy jest jakieś rozwiązanie mojego problemu ? (z powodu ceny chciałbym dalej korzystać z internetu Lycamobile PL)
Jeżeli oni puszczają ruch przez UK lub z adresów IP oznaczonych jako UK, to masz tylko jedną możliwość - korzystanie z jakiegoś proxy serwera identyfikowanego jako PL. Nie wiem, czy znajdziesz coś dostępnego bezpłatnie.

Co do Yahoo UK, to zapytać powinien tylko raz - potem przecież cały czas korzystasz z adresów UK cały czas. No chyba, że np. za pomocą telefonu typowo PL też się łączysz i przekazujesz im swoje fizyczne położenie, to faktycznie będzie problem i łatwo tego nie rozwiążesz.

Swoją drogą dzięki za info, wyciągnę wreszcie swoją kartę Lyca, zrobię testy i opiszę na blogu.
A jak odpalisz bbc iplayer to ci otwiera filmy? Albo jak masz androida to ściągnij apke tvcatchup i czy wywali za jesteś ppza uk?

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
BBC iplayer działa bez zarzutu (przed chwilą oglądałem kawałek filmu oraz BBC1 i BBC2 na żywo ) natomiast zła wiadomość jest taka że przestało działać połączenie przez modem Huawei (co jest przedmiotem naszego wątku). Nic z tego nie rozumiem bo wszystko niby to samo a nie działa, jedyne co się zmieniło to utworzyło się automatycznie połączenie pod nazwą "Network" przez “Remote NDIS based internet sharing device” (poprzednio było połączenie w kategorii Dial-up and VPN). Obecnie działa tylko połączenie przez wewnętrzny modem (Ericsson F5521gw) mojego laptopa.
krótko i na temat?
wniosek 1)
to nie jest ten sam modem “Remote NDIS based internet sharing device” - to jest HiLInk (który działa tak jak połączenie modemu, routera i karty sieciowej na usb)
dotychczas miałeś modem "klasyczny" czyli "serial", "RAS"

wniosek 2)
przestałem wierzyć, że Lyca działa przez router (chyba, że podbijałeś TTL i się nie przyznałeś)

wszystko co opisałeś jest potwierdzeniem faktu, że nic się nie zmieniło i Lyca stosuje blokadę opartą o TTlL
Stron: 1 2
Przekierowanie