[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
06-02-2015, 08:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2015 20:25 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
Witam. Mam Taki problem że nie moge sie połączyć z netem poprzesz karte lycamobile (Karta Polska) i modem huawei E156G i E173. Modemy z Play bez simlocka i z kartami Orange, Play działają dobrze. Po włożeniu Karty Lycamobile do modemu mija chwile i pokazuje zasięg cały, próbowałem połączyć sie i pokazała mi sie informacja w stylu żeby "zarejestrować karte w sieci" zrobiłem to, wyszukałem ręcznie sieci i pokazały mi sie do wyboru: plus(2G), era(2G,3G), orange(2G). Więc wybrałem Plus i pokazało sie "Rejestracja zakończona sukcesem". Zasięg cały jakieś smsy przychodza jak karta jest w modemie ale gdy wybieram połącz to nie chce łączyć. (Modem podpięty bezpośrednio do laptopa win 7, Karta Lycamobile pl) sprawdzałem na 2 kartach Lycamobile to samo jest ale jak by co mam jeszcze kilka nowych (Zamawiane przez strone kilka dni temu). moja jedyna konfiguracja to zrobiłem profil połączenia.
Obecne ustawienie:
APN - data.lycamobile.pl
Nazwa Użytkownika - lmpl
Hasło - plus

Dodam że nie zmieniałem nic w rejestrze ani żadnych Wartości TTL także nie modyfikowałem. Na screenach poniżej mniej więcej przedstawione jak to wygląda. Bardzo Serdecznie Proszę o jakąś porade.


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 09:19
Post: #2
Odp: konfiguracja Lycamobile na Huawei E173 do Laptopa win 7
Musisz pokombinować jest opis w jednym z wątków tutaj, powod lyca ci nie pozwala na laczenie do netu poza telefonem komórkowym

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 09:48
Post: #3
konfiguracja Lycamobile na Huawei E173 do Laptopa win 7
No tak to wiem że stara sie to uniemożliwić ale jakieś ustawienia podobno są że działa to normalnie. Szukam cały czas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 13:41
Post: #4
konfiguracja Lycamobile na Huawei E173 do Laptopa win 7
Nie ma to związku z TTL - ten problem dotyczy sytuacji gdy pomiędzy modemem i komputerem jest jakiś router (modemy HiLink oraz routery mobilne i stacjonarne), więc to nie ten problem.

Napisz DOKŁADNIE, co się dzieje po kliknięciu przycisku połącz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 14:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2015 16:10 przez hubek01.)
Post: #5
RE: konfiguracja Lycamobile na Huawei E173 do Laptopa win 7
(06-02-2015 13:41)jakubd napisał(a):  Nie ma to związku z TTL - ten problem dotyczy sytuacji gdy pomiędzy modemem i komputerem jest jakiś router (modemy HiLink oraz routery mobilne i stacjonarne), więc to nie ten problem.

Napisz DOKŁADNIE, co się dzieje po kliknięciu przycisku połącz.

Dokładnie... Błąd jaki mi sie pokazuje po próbie połączenia to" Błąd -628: Połączenie zostało zakończone przez komputer zdalny zanim można było je ukończyć" na jednym z sccrenów jest pokazany właśnie ten błąd. Nie wiem czy wogóle ustawiłem dobry profił połączenia a to w nim wpisałem:
Obecne ustawienie:
APN - data.lycamobile.pl
Nazwa Użytkownika - lmpl
Hasło - plus

Poprostu nie chce sie połączyć z netem ale Smsy jak karta jest w modemie.    
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 17:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2015 18:16 przez szopen.)
Post: #6
konfiguracja Lycamobile na Huawei E173 do Laptopa win 7
1)
hubek01 napisał(a):Nie wiem czy wogóle ustawiłem dobry profił połączenia
używając Play Online profil stworzony do połączenia MUSI zostać ustawiony jako "domyślny"
(opis dla Aero2 jest na początku wątku Play Online w "Oprogramowaniu" oczywiście tam są ustawienia dla Aero2
ta aplikacja nie łączy przez żaden inny profil poza wybranym na domyślny (mimo, że można mieć kilka profili skonfigurowanych)

hubek01 napisał(a):Obecne ustawienie:
APN - data.lycamobile.pl
Nazwa Użytkownika - lmpl
Hasło - plus
te ustawienia są prawidłowe

2) aby się połączyć MUSISZ mieć aktywną kartę SIM, czyli musi być można z niej zadzwonić (to możesz sprawdzić przekładając ją do telefonu komórkowego), czyli muszą być na niej środki z doładowania
(piszesz o zamówionych przez internet kartach - one są z ZEROWYM stanem konta - musisz najpierw doładować aby z nich skorzystać)

warto mieć tez aktywny jakiś pakiet danych (bo w przeciwnym razie środki z konta znikają jak na przyspieszonym filmie)
http://www.lycamobile.pl/po/bundle?id=2

3) sprawa bez związku z problemem, ale z tych 2 modemów sugeruję użycie E173 (warto też abyś sprawdził nadruk w okolicy gniazda karty SIM tam jest pełen model np. E173s-1 odczytaj go i podaj, a będzxiemy wiedzieć jakie ma możliwości twój egzemplarz)

4) prawdę mówiąc biorąc pod uwagę okoliczności (zasięg Plusa tylko 2G) powinieneś rozważyć oferty Playa i Orange (skoro w tych wypadkach masz 3G)
tak swoją drogą skoro wybrałeś Lyca to nie planujesz raczej intensywnego używania tego internetu
(więc do rozważenia jest np. "Orange Free na Kartę" z wykorzystaniem 2 promocji - "5x więcej za doładowanie przez internet" oraz "Rok Ważności Konta", promocje te są opisane gdzieś na forum)

5) tak jak słusznie zauważył Jakub ten problem nie ma żadnego związku z blokadą powiązaną z TTL i w żadnym wypadku nie rób nic co w temacie modyfikacji TTL jest opisane w wątku "nie polecam lyca" )

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 18:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2015 18:45 przez szopen.)
Post: #7
RE: konfiguracja Lycamobile na Huawei E173 do Laptopa win 7
szopen:- sensownie TNIEMY cytaty lub nie cytujemy (w szczególności jeśli odpowiedź dotyczy posta bezpośrednio powyżej)

dokładny model to huawei e173u-2. Karte Owszem zamówiłem przez internet ale mam na niej środki i pakiet 1GB za 5 zł (Sory za brak informacji wcześniej). Wziełem taki tańszy bo chciałem zobaczyć jak będzie net działał. na tel działa normalnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 18:58
Post: #8
konfiguracja Lycamobile na Huawei E173 do Laptopa win 7
no to jest parę istotnych informacji
sprawdź 1) bo póki co wcale nie uzyskujesz połączenia

usuń modyfikacje TTL, bo z nimi nigdy się nie połączysz w Lyca... (to ograniczenia działa dopiero jeśli masz połączenie, tylko blokuje ono możliwość przesyłania danych)


E173u-2 jest o wiele lepszy od E156G
(choćby dzięki wsparciu pasma UMTS900MHz, szczególnie istotnego poza dużymi miastami)


oferta Lyca nawet po zmianie dostępnych pakietów na większe i tak przegrywa z konkurencją - to jest sieć nastawiona na połączenia głosowe z zagranicą (wewnątrz sieci należących do swojej marki)

jeśli lubisz eksperymenty - to do wyboru masz jeszcze Virgin Mobile


jeszcze jedno spostrzeżenie (nie pamiętam jak jest a nie mam jak sprawdzić) - jeśli nie jesteś w bezpośredniej okolicy granicy (czyli nie masz zasięgu zagranicznych sieci) to warto sprawdzić czy włączenie roamingu nie pomoże (chociaż pracę w roamingu powinien sygnalizować telefon - więc to jest jakaś wskazówka (szczególnie jesli działa w telefonie to możesz poeksperymentować z włączeniem/wyłączeniem roamingu w telefonie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 19:21
Post: #9
RE: konfiguracja Lycamobile na Huawei E173 do Laptopa win 7
TTL należy usunąć z rejestru rozumiem ? Zrobiłem to i nadal nie moge nawiązać połączenia. Mieszkam w Mazowieckim wiec do granicy mam kawałek Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 19:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2015 19:56 przez szopen.)
Post: #10
konfiguracja Lycamobile na Huawei E173 do Laptopa win 7
modyfikacja TTL dotyczy zupełnie innej konfiguracji i u Ciebie uniemożliwi działanie nawet jeśli prawidłowo nawiążesz połączenie

ale twój problem dotyczy CAŁKIEM czegoś innego - nie masz wcale połączenia z siecią - prawdopodobnie jest niewłaściwy profil połączenia
możesz usunąć wszystkie inne profile w PO a zostawić tylko ten dla Lyca (potem sobie możesz je utworzyć ponownie, jeśli planujesz używanie innych profili spisz z nich dane lub wyeksportuj - będzie łatwiej potem), tak czy inaczej MUSISZ go zrobić profilem DOMYŚLNYM

tam
http://forum.jdtech.pl/attachment.php?aid=1460
widać klawisz "ustaw domyślne" jest on wyszarzony, ale jak masz zapisany profil to będzie on klikalny

przedstawiam obrazowo - porównując połączenie modemowe do rozmowy przez telefon

problem TTL jest wtedy gdy dodzwaniasz się do rozmówcy, ale go nie słyszysz i/lub on ciebie nie słyszy (np. mikrofon za daleko albo słuchawka za daleko - trzeba je przyłożyć do ucha, albo zepsuty mikrofon/słuchawka itd.)

twój problem jest zupełnie inny - ty wcale nie możesz się dodzwonić do swojego rozmówcy (nie ma takiego numeru/zajęty/dzwonisz do kogoś innego itd.)

i jeszcze porównanie motoryzacyjne - czasem lepiej działa na wyobraźnię choć nie jest faktycznym odzwierciedleniem sytuacji
to tak jak dolewanie paliwa do baku nie pomoże w uruchomieniu samochodu bez silnika
tyle, że zmieniając TTL dolewasz wody do baku w samochodzie z silnikiem benzynowym... (co jak wiadomo może unieruchomić nawet sprawne auto)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2015, 15:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2015 06:56 przez Aleks_Ander.)
Post: #11
Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
Nie wiem czy temat wciąż aktualny po 2 miesiącach ale ostatnio udało mi się uruchomić internet Lycamobile PL używając modemu Huawei (tyle że E3131 wersja Hilink), zarówno bezpośrednio w PC jak i przez router TP-LINK MR3420.
Jestem początkującym w temacie telekomunikacji więc nie wiem co jest "oczywistą oczywistością" a co nie, więc podaję pełny opis tego co zrobiłem:

1/ Z kartą sim Lycamobile PL w telefonie doładowałem konto, załadowałem pakiet internetowy za 10 zł kodem *139*5202# (pakiet nazywa się 600 MB ale w promocji dają 3GB na 30 dni) i przełożyłem kartę sim do modemu
2/ Włożyłem modem bezpośrednio do PC
3/ w przeglądarce wpisałem adres oprogramowania modemu Huawei: 192.168.1.1 - pojawiła się strona Hilink z napisem: 3G Lycamobile (Roaming)
4/ wybrałem "Settings"
5/ w zakładce "Connection Settings" włączyłem roaming (w rezultacie wszystkie 4 pola powinny być zaznaczone) i kliknąłem Save
6/ w zakładce "Profile Management" wpisałem: data.lycamobile.pl lmpl plus i kliknąłem save
7/ zrestartowałem PC, z listy połączeń wybrałem odpowiednie połączenie i kliknąłem Connect/Połącz
8/ po kilku/kilkunastu sekundach nastąpiło połączenie z internetem

PS. Po przeniesieniu modemu do routera i skonfigurowaniu routera tym samym profilem internet Lycamobile działa również.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2015, 18:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2015 19:26 przez spag.)
Post: #12
Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
wniosek - operator Lycamobile PL zrezygnował z blokady TTL

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2015, 19:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2015 19:28 przez spag.)
Post: #13
Odp: RE: Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
(02-04-2015 18:21)szopen napisał(a):  wniosek - operator Lycamobile PL zrezygnował z blokady TTL

Nie wiadomo bo kolega nie określił czy to do telefonu czy ogólnie pakiet danych
Cytat:1/ Z kartą Lycamobile PL w telefonie doładowałem konto, załadowałem pakiet internetowy za 10 zł kodem *139*5202# (pakiet nazywa się 600 MB ale w promocji dają 3GB na 30 dni) i włożyłem kartę do modemu

Czasem jest ze operator jak wykupisz ilosc x to mu zwisa w czym to jest bez zadnych FUP chyba ze cena jest bardzo niska, zwykle ograniczenia FUP/tethering sa do bez limitu, żeby nie zatkac sieci.
Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 11:52
Post: #14
Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
spag napisał(a):Nie wiadomo bo kolega nie określił czy to do telefonu czy ogólnie pakiet danych
wiadomo
Aleks_Ander napisał(a):PS. Po skonfigurowaniu routera tym samym profilem internet Lycamobile działa również przez router.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 12:58
Post: #15
Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
Bazując na mojej pamięci, gdzieś sa tu cytaty z ich regulaminu dotyczące tetheringu, to wtedy był,a teraz nie znalazłem. Wiec chyba wsio radno bez ograniczeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2015, 09:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2015 14:33 przez Aleks_Ander.)
Post: #16
RE: Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
Chciałbym zwrócić uwagę na problem jaki się u mnie pojawił od czasu kiedy udało mi się uruchomić internet Lycamobile PL w moim laptopie.
Otóż od tego czasu jestem postrzegany jako internauta z Wielkiej Brytanii a to powoduje że np. na portalu Lyngsat.com wykazana jest moc sygnału transponderów satelitarnych dla WB a nie jak poprzednio dla Polski.
A co gorsze każda moja próba zalogowania się do mojej poczty Yahoo UK kończy się powiadomieniem mnie o próbie włamania na moje konto kogoś z WB i żądaniem mojej weryfikacji.
Podejrzewam że problemem jest to że ISP dla Lycamobile PL to Lycatel UK.
Czy jest jakieś rozwiązanie mojego problemu ? (z powodu ceny chciałbym dalej korzystać z internetu Lycamobile PL)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2015, 10:20
Post: #17
Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
Jeżeli oni puszczają ruch przez UK lub z adresów IP oznaczonych jako UK, to masz tylko jedną możliwość - korzystanie z jakiegoś proxy serwera identyfikowanego jako PL. Nie wiem, czy znajdziesz coś dostępnego bezpłatnie.

Co do Yahoo UK, to zapytać powinien tylko raz - potem przecież cały czas korzystasz z adresów UK cały czas. No chyba, że np. za pomocą telefonu typowo PL też się łączysz i przekazujesz im swoje fizyczne położenie, to faktycznie będzie problem i łatwo tego nie rozwiążesz.

Swoją drogą dzięki za info, wyciągnę wreszcie swoją kartę Lyca, zrobię testy i opiszę na blogu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2015, 14:40
Post: #18
Odp: Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
A jak odpalisz bbc iplayer to ci otwiera filmy? Albo jak masz androida to ściągnij apke tvcatchup i czy wywali za jesteś ppza uk?

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2015, 21:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2015 21:36 przez Aleks_Ander.)
Post: #19
RE: Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
BBC iplayer działa bez zarzutu (przed chwilą oglądałem kawałek filmu oraz BBC1 i BBC2 na żywo ) natomiast zła wiadomość jest taka że przestało działać połączenie przez modem Huawei (co jest przedmiotem naszego wątku). Nic z tego nie rozumiem bo wszystko niby to samo a nie działa, jedyne co się zmieniło to utworzyło się automatycznie połączenie pod nazwą "Network" przez “Remote NDIS based internet sharing device” (poprzednio było połączenie w kategorii Dial-up and VPN). Obecnie działa tylko połączenie przez wewnętrzny modem (Ericsson F5521gw) mojego laptopa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2015, 23:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2015 23:52 przez szopen.)
Post: #20
Huawei E173 konfiguracja do Lycamobile na laptopie pod win7
krótko i na temat?
wniosek 1)
to nie jest ten sam modem “Remote NDIS based internet sharing device” - to jest HiLInk (który działa tak jak połączenie modemu, routera i karty sieciowej na usb)
dotychczas miałeś modem "klasyczny" czyli "serial", "RAS"

wniosek 2)
przestałem wierzyć, że Lyca działa przez router (chyba, że podbijałeś TTL i się nie przyznałeś)

wszystko co opisałeś jest potwierdzeniem faktu, że nic się nie zmieniło i Lyca stosuje blokadę opartą o TTlL

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173u-2 jako Pendrive Tom2 3 3 135 08-11-2021 18:44
Ostatni post: szopen
  Alternatywa dla Huawei E3131 @@Maciek@@ 5 6 259 11-09-2020 15:07
Ostatni post: szopen
  Radio samochodowe i modem 3g huawei longlemur 2 5 814 26-10-2019 03:46
Ostatni post: jakubd
  Huawei simlock kalkulator online (v1, v2 i v2.1) kokoksik 2 9 287 24-12-2018 14:53
Ostatni post: jakubd
  Ubuntu, modem huawei e3131 adomenn95 5 10 281 25-03-2018 00:42
Ostatni post: jakubd