[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dell DW5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
14-01-2013, 15:15
Post: #41
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
No ze wszystkimi Dellami też nie współpracuje bezproblemowo. Starsze modele laptopów też nie współpracują z nowszymi kartami. Sterowniki mają blokadę. Ale rzeczywiście nie jest tak źle jak z Lenovo, który chyba(przynajmniej kiedyś tak robił) blokuje "obce" karty na poziomie BIOSa.

U mnie karta Dell5550 działa z teoretycznie niekompatybilnym Latitude E6500 choć pod Windowsem 7 64bit jest trochę problemów natomiast z Vista 32bit działa bardzo dobrze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2013, 15:46
Post: #42
Odp: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Dokladnie tak.
W przypadku blokady na poziomie BIOSu rozwiazaniem jest wgranie zmodyfikowanej wersji BIOSu.



Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2013, 16:09
Post: #43
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
E6500 to piękny kawał laptopa - sam takiego używam w biurze.
A jakie problemy miałeś z 5550 w tym modelu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2013, 17:49
Post: #44
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Pod 7 czasami nie działa com port odpowiedzialny za komendy AT(Top Netinfo) są też problemy po wybudzeniu się uśpienia. Może po prostu musiałbym zainstalować cały system od nowa i zainstalować najnowsze sterowniki wcześniej miałem zainstalowaną inną wersję. Niebardzo mi się chciało kombinować bo Windowsa używam okazjonalnie.

Generalnie jestem zadowolony z tego modemu. Wydaje się, że gdy e173 albu Sierra Wireless 307 nie chcą się zalogować Dell nie ma z tym problemów. Przy czym jestem w miejscu z dość dobrym zasięgiem pewnie Dell lepiej radzi sobie ze specyficzną konfiguracją sieci Aero2.

Jak będę miał trochę czasu to przeinstaluję Windowsa 7 i sprawdzę na czystym systemie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2013, 18:35
Post: #45
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
W kwestii sygnału to wiele dają anteny wbudowane w górę klapy - to na prawdę wiele daje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2013, 00:52
Post: #46
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Cześć

Czy ktoś z Was się spotkał z problemem z Dell Mobile Broadband Manager, że po instalacji wyświetla się aplikacja w jakimś dziwnym języku i nawet nie wiem jak ustawić angielski? :/

Przykładowy screen:
http://pokazywarka.pl/f1fal5/

Moja konfiguracja:
Dell E6510
Modem 5540

Trochę mi zalezy na tym Dell Mobile Broadband Manager ponieważ:
* nie wiem czy w Windows 7 mogę nawiązać połączenie z Aero2 bez tego programu
* ten program ma też jakieś funkcje związane w budowanym w ten modem odbiornikowi GPS

Serdeczności Smile
Adam

PS. Pozdrowienia od Jakuba ode mnie - od Adam W z amd3dnow :]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2013, 00:57
Post: #47
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Wydaje mi się, że komunikat jest po włosku Ajuda(pamiętam z japońskich kreskówek w TVP które miały włoski dubbing i polskiego lektora więc mogę się mylić-Wink to chyba właśnie pomoc po włosku. Spróbuj wpisać w google translate. Jeśli "banda" to pasmo to może masz ustawione źle pasma na których ma działać modem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2013, 09:17
Post: #48
Odp: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
To albo włoski albo któryś hiszpański lub portugalski może radę przełączać język szukaj lingua, lingo lub podobne opcje

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2013, 11:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-02-2013 11:58 przez p4trykx.)
Post: #49
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
sprawdziłem właśnie u siebie i w instrukcji od programu po polsku taka sama ikonka jest przy komunikacie
Cytat:Program Dell Mobile Broadband Manager nie może wykryć usługi szerokopasmowej sieci komórkowej.
albo
Cytat:Brak komunikacji w module Mobile Broadband Module.
a jako rozwiązanie jest podane
Cytat:Ten komunikat występuje w przypadku problemu z usługą Mobile Broadband Module Core Service.
Spróbuj ponownie uruchomić program Dell Mobile Broadband Manager. Zobacz Skrócona instrukcja.
Jeśli to nie pomoże, spróbuj wyłączyć notebook, a następnie uruchomić go ponownie (samo ponowne uruchomienie może nie wywołać takiego samego skutku).
Można również ponownie uruchomić usługę Mobile Broadband Module Core Service w usługach systemu Windows.
Spróbuj ponownie uruchomić usługę Mobile Broadband Module Core Service, klikając Panel sterowania → Narzędzia administracyjne → Usługi.
Jeśli to również nie pomoże, skontaktuj się z pomocą techniczną.

Jeśli chodzi o zmianę języka to nigdzie nie widzę takiej opcji. Masz polskiego windowsa? Po wpisaniu komunikatu w google wychodzi, że to jest po portugalsku chyba. Google translate takie coś mi wypluwa
Cytat:mobilne urządzenie szerokopasmowe nie komunikuje to
Więc to raczej będzie to drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2013, 12:20
Post: #50
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Siema Adaś! Powitać kolegę na tymże skromnym forum Smile

Język DMBM - jak wspomnieli koledzy - zależy od ustawionego locale twojego systemu. Popraw ustawienie (kolejność języków w Opcjach regionalnych lub usuń z listy wszystkie języki, których nie znasz Smile w Windows i będzie OK.
Połączenia modemowe w modemach Ericsson (a o takim tu mowa) zwykle można nawiązywać bez tego programu (sprawdź w centrum sieci i udostępniania - powinna się pojawić karta sieciowego połączenia szerokopasmowego), co do GPS - nie próbowałem, ale pewnie też, tylko niewygodnie będzie GPSa aktywować bez tego programu (aktywacja odbywa się przez wysłanie jakiegoś polecenia na jeden z COMów modemu).
Wadą korzystania z Windows bez DMBM jest to, że nie wszystkie komunikaty błędu są wyświetlane - np. zwykle nie dowiesz się, że masz błąd karty SIM.
Oczywiście tak czy inaczej sterowniki do modemu, które stanowią część DMBM musisz mieć zainstalowane, podobnie jak to jest z Mobile Partnerem, którego już chyba znasz Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2013, 13:23
Post: #51
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Wydaje mi się, że po włączeniu np. Automapy GPS działa nie trzeba go włączać specjalnie w Dellowym programie. Choć może musi on działać w tle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2013, 14:10
Post: #52
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Jest funkcja "offline", która odłącza poszczególne elementy i tego chyba się tak prosto aktywować bez DMBM nie da. Ale testowałem to dawno temu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2013, 22:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-02-2013 22:58 przez amd3dnow.)
Post: #53
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
(27-02-2013 00:57)p4trykx napisał(a):  [..] Spróbuj wpisać w google translate. Jeśli "banda" to pasmo to może masz ustawione źle pasma na których ma działać modem.

Dzięki nawet nie tyle za odpowiedź, co zachętę do kolejnych walk :]
Mimo, że wciąż mam wszystko po (chyba) portugalsku, to właśnie po wielu miesiącach walk i po pogrzebaniu w (portugalskich) ustawieniach, udało mi się połączyć z siecią Aero2 :]

Dziękuję Smile

(27-02-2013 12:20)jakubd napisał(a):  Siema Adaś! Powitać kolegę na tymże skromnym forum Smile

Cześć Jakub Smile Taaa, skromnym, jakieś dzikie tłumy tu są uzytkowników i sympatyków Smile

(27-02-2013 12:20)jakubd napisał(a):  Język DMBM - jak wspomnieli koledzy - zależy od ustawionego locale twojego systemu. Popraw ustawienie (kolejność języków w Opcjach regionalnych lub usuń z listy wszystkie języki, których nie znasz Smile w Windows i będzie OK.

Wszystkie języki pousuwałem (poza polskim) w tym swoim polskim Windows 7 64-bits, ale ten trik nic nie pomógł w moim przypadku :/

Swoją drogą zauważyłem, że portugalski jest na pozycji niżej na listach niż polski :/ Czyzby jakiś bug w oprogramowaniu, że rypnęli się "o jeden"? :/

(27-02-2013 12:20)jakubd napisał(a):  Połączenia modemowe w modemach Ericsson (a o takim tu mowa) zwykle można nawiązywać bez tego programu (sprawdź w centrum sieci i udostępniania - powinna się pojawić karta sieciowego połączenia szerokopasmowego), co do GPS - nie próbowałem, ale pewnie też, tylko niewygodnie będzie GPSa aktywować bez tego programu (aktywacja odbywa się przez wysłanie jakiegoś polecenia na jeden z COMów modemu).
Wadą korzystania z Windows bez DMBM jest to, że nie wszystkie komunikaty błędu są wyświetlane - np. zwykle nie dowiesz się, że masz błąd karty SIM.

Jako, że jak wspomniałem, w końcu udało mi się zapiać do Aero2 tym Dell Mobile Broadband Manager (po portugalsku), to na razie przy nim zostanę.
Czy Dell Mobile Broadband Manager potrafi się z automatu łączyć ponownie do Aero2 (co godzina)?

(27-02-2013 12:20)jakubd napisał(a):  Oczywiście tak czy inaczej sterowniki do modemu, które stanowią część DMBM musisz mieć zainstalowane, podobnie jak to jest z Mobile Partnerem, którego już chyba znasz Smile

Mobile Partner? Nie znam :]
To jakiś lepszy software / zamiennik dla DMBM? Smile

Trzymaj się Smile
Adam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2013, 23:16
Post: #54
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
amd3dnow napisał(a):Cześć Jakub Smile Taaa, skromnym, jakieś dzikie tłumy tu są uzytkowników i sympatyków Smile
Skończyło się amd3dnow, był pdaclub, teraz jest jdtech i Aero2 Smile Co nie zmienia faktu, że Harenda ciągle stoi.
amd3dnow napisał(a):Wszystkie języki pousuwałem (poza polskim) w tym swoim polskim Windows 7 64-bits, ale ten trik nic nie pomógł w moim przypadku :/
Swoją drogą zauważyłem, że portugalski jest na pozycji niżej na listach niż polski :/ Czyzby jakiś bug w oprogramowaniu, że rypnęli się "o jeden"? :/
A może po prostu zainstalowałeś jakąś dziką wersję z jednym językiem? Ja korzystam ze sterów od E6500.
amd3dnow napisał(a):Czy Dell Mobile Broadband Manager potrafi się z automatu łączyć ponownie do Aero2 (co godzina)?
Takie rzeczy tylko w jdtech Smile Windows potrafi, TNI, ale DMBM nie ma takiej opcji.
amd3dnow napisał(a):Mobile Partner? Nie znam :]
"I będę zaprzeczał do samego końca - mojego lub jej... Ojej" Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2013, 23:29
Post: #55
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
(27-02-2013 23:16)jakubd napisał(a):  Skończyło się amd3dnow, był pdaclub, teraz jest jdtech i Aero2 Smile Co nie zmienia faktu, że Harenda ciągle stoi.

Ha, ciągle się nie możemy zsynchronizować, ehhh Smile

(27-02-2013 23:16)jakubd napisał(a):  A może po prostu zainstalowałeś jakąś dziką wersję z jednym językiem? Ja korzystam ze sterów od E6500.

Instalowałem już kilka wersji DMBM ze stron Dell-a wszystkie. I efekt z językiem portugalskim ten sam :/

btw:
Chwila... Sterowniki to jedna instalacyjna paczka, a DMBM to druga - oddzielna paczka.
O ile faktycznie instalowałem różne wersje DMBM, to sterowniki to wciąż jedne i te same instaluję.
Czy sugerujesz, żeby zainstalować inne sterowniki, gdyż to one (a nie DMBM) mogą mieć wpłyt na to, że mam wszystko w DMBM po portugalsku?

(27-02-2013 23:16)jakubd napisał(a):  
amd3dnow napisał(a):Mobile Partner? Nie znam :]
"I będę zaprzeczał do samego końca - mojego lub jej... Ojej" Tongue

Jednak będę się upierał z tym pytaniem - co to jest Mobile Partner i jak to się ma do mojego modemu Dell? Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2013, 23:40
Post: #56
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
amd3dnow napisał(a):Jednak będę się upierał z tym pytaniem - co to jest Mobile Partner i jak to się ma do mojego modemu Dell?
ma się nijak to dashboard dla Huaweiów (wprawdzie obsługuje nieliczne inne modemy, pod warunkiem, że występowały kiedykolwiek pod brandem Huawei, Ericsson raczej nigdy nie wystąpił jako Huawei)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-02-2013, 02:48
Post: #57
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
amd3dnow napisał(a):Ha, ciągle się nie możemy zsynchronizować, ehhh Smile
Zawsze byłeś do tyłu o krok Tongue Kiedyś z Javą, teraz z jdtech, potem z Javascriptem (który zaraz będzie mainstreamem).
amd3dnow napisał(a):Chwila... Sterowniki to jedna instalacyjna paczka, a DMBM to druga - oddzielna paczka.
Hm... ja to chyba instalowałem z jednej paczki, ale mogę się mylić - po prostu nie pamiętam. Wywal wszystko i pobierz te z pierwszego postu.
szopen napisał(a):ma się nijak to dashboard dla Huaweiów
Szopen, nie martw się, Adam najwyraźniej robi sobie jaja Smile Co jak co, ale nie podejrzewam Adama o niezrozumienie tak podstawowych rzeczy, jak to, że DMBM nie steruje modemami Huawei i odwrotnie Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-04-2013, 22:07
Post: #58
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Proszę o pomoc w konfiguracji.

Mam laptopa Dell Latitude E6510 z modemem 5540 w wersji H039R.

Sterowniki i DMBM zainstalowane z linków w pierwszym poście na - http://forum.jdtech.pl/Watek-dell-5540-z...ym-sofcie.

Modem i DMBM działają - przetestowane na karcie Play. Karta Aero jest sprawna, na codzień działa w modemie Heuawei.

Po włożeniu karty Aero2 DMBM cały czas pokazuje "Wyszukiwanie sieci".

Co może być problemem? Już nie mam pomysłów...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-04-2013, 14:36
Post: #59
Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Może po prostu faktycznie sygnał jest na tyle słaby, że modem nie widzi Aero2?
Sprawdź, czy nie ma wymuszeń jakiś dziwnych pasm (auto bym zostawił) i czy anteny są prawidłowo podłączone do modemu w laptopie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2013, 23:27
Post: #60
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Witam, skonfigurowałem wszystko tak jak opisał 'Dziadek_AD', a jednak cały czas wywala mi (w top_netinfo) błąd dial-up 734 "the PPP link control protocol terminated.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 a likwidacja 3G zurich 2 1 274 11-04-2023 11:47
Ostatni post: jakubd
  Problem z GPS w Dell 5550 modemie Justyna0011 23 30 733 04-07-2016 13:23
Ostatni post: szopen
  Aero2 jest Internetu nie ma… wwojtek 14 27 521 02-09-2015 16:28
Ostatni post: jakubd
  Medion S4222 a Aero2 QJaw 4 11 902 09-08-2015 21:45
Ostatni post: QJaw
  Nokia Booklet 3G, a Aero2 szymek 3 9 483 11-07-2015 18:53
Ostatni post: jakubd