Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Dell DW5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Mam ciekawostkę taką:
[attachment=156]
Dell Latitude e6500, z dołączoną kartą WWAN Dell 5540, w środku nowa karta (z blokadą TS11), która normalnie nie loguje się, nie pokazuje siły sygnału i nie pozwala na nawiązanie połączenia z Aero2.
Wcześniej problem obchodziło się przez zastosowanie oprogramowania alternatywnego: TNI, albo samego Windowsa - u mnie to nie działało z powodu problemów z portem COM (wywracało komputer).

UWAGA: Od 1 października 2012 problemu z TS11 już nie ma, więc karta działa bez tego typu kombinacji z 5540 i 5550, ale mimo to aktualizacja programu to zawsze niezły pomysł.

Rozwiązanie: użycie sterowników i oprogramowania dla Dell 5550 dla laptopa Dell Vostro V131:
Sterowniki:
http://www.dell.com/support/drivers/us/e...Code=False
Oprogramowanie:
http://www.dell.com/support/drivers/us/e...Code=False

O ile nie odmówi ono instalacji na posiadanym przez nas Dellu, to z tym pakietem wszystko będzie działać i blokada TS11 przestaje stanowić problem. To kolejny mały sukces w walce z tym problemem.

PS: podziękowania dla Damiana.
To rozwiązanie działa także dla modemu dell 5550.
Witam, rozumiem ze wersja C680R tego modemu jest całkowicie niezgodna z kartami aero2 niezależnie od zastosowanych sterowników / programu inicjującego ? Proszę o informacje, gdyż pech chciał iż akurat taka wersje modemu posiadam Sad
Jak dotąd wszystkie próby uruchomienia karty aero2 zakończyły się porażką.
Tak, to niestety różnica sprzętowa.
Dziękuje za informacje.
I gratuluje profesjonalnego podejścia do tematu aero2
Twoje porady sa bezcenne Smile
Pozdrawiam
Dzięki, staram się, ale bez czytelników aktywnie udzielających się na forum i w dyskusjach pod artykułami wielu informacji bym nie mógł samodzielnie zebrać.
Mam pytanie - co zrobić, gdy komputer odmawia zainstalowania sterowników wskazanych w pierwszym poście?
Czy jest jakiś "patent"?
Mój sprzęt to E4300 + modem 5540.
Czytałem o jakimś patencie (pewnie modyfikacja jakiś plików instalatora), ale nie wgryzłem się w temat, bo nie miałbym nawet jak tego przetestować - na E6500 działa bez zarzutu.
(02-06-2012 22:30)jakubd napisał(a): [ -> ]Czytałem o jakimś patencie (pewnie modyfikacja jakiś plików instalatora), ale nie wgryzłem się w temat, bo nie miałbym nawet jak tego przetestować - na E6500 działa bez zarzutu.
Udało mi się.
Odinstalowałem modem, windows znalazł sterowniki, a później jakoś samo poszło.
Najpierw wgrałem drivery, potem DMBM.
Następnie skonfigurowałem wg opisu:
http://jdtech.pl/2011/07/aero2-jak-nawia...cia.html/2

Dwa dni walki i ufff... ulga.
5540 - to nie jest "lajtowy" model do konfiguracji...
Dzięki za opisy i poradniki!
Witam,

własnie walczę z 5540 na Dellu Vostro v131. Sterowników przeznaczonych dla tego komputera i modemu 5550 oczywiście nie da się zainstalować w prosty sposób. No ale tu można sobie poradzić wyszukując sterowniki z akualizacji sterownika przy modemie. DMBM nie chce w ogóle dogadać się z modemem - ciągle brak łączności. NA TNI po krótkich kombinacjach udało mi się odpalić Play Online. Przy próbie uruchomienia karty Areo2 wyskakuje błąd 734 i za nic nie mogę się go pozbyć. Miał ktoś podobne przejścia z tym błędem?
Jako ciekawostka - zaktualizowałem BIOS i zabawa zaczęła się od nowa. Laptop przestał widzieć modem...
Usunąłem go fizycznie z lapka, uruchomiłem system, wyłączyłem, włączyłem ponownie komputer z wpiętym modemem i wszystko działa.
Być może aktualizacja BIOS była jakaś kulawa - bios się wczytał, ale nie raczył rozpoznać poprawnie wszystkich urządzeń. Ważne, że działa, ale porada cenna - przyda się komuś, kto na to natrafi ponownie.
Witam
wiem, że temat dotyczy Aero2 (ja na swoja kartę czekam), ale mój DMBM zachowuje się dziwnie, wszystko dziła poprawnie ale czasem po połączeniu traci zasięg. Może macie jakiś pomysł na naprawę...
[attachment=194]
Traci sygnał, ale czy działa dalej połączenie, czy całkiem zamiera raz na zawsze?
Połączenie w trakcie, czyli czas upływa ale brak połączenia z internetem, po wyłączeniu radia i ponownym włączeniu internet powraca
Zwykłe rozłączenie i połączenie nie pomaga?
Jeżeli tak, to może być problem ze słabym sygnałem/zakłóceniami, albo może warto sprawdzić, czy nie ma uaktualnienia dla sterowników, a przede wszystkim firmware. proponowałbym zajrzeć do środka laptopa i sprawdzić wszystkie styki (odkręcić i wyjąć kartę WWAN, odłączyć i podłączyć ponownie anteny - ale bardzo ostrożnie).
Dziękuję za zainteresowanie, niestety te czynności już wykonałem, a rozłączanie nie pomaga tylko wyłączanie radia
pozdrawiam
A przy łączeniu innymi sposobami (przez TNI, albo za pomocą samego Windows) objaw jest taki sam?
Jeżeli tak, to problemem jest karta i jej działanie z siecią.

A może jakiś inny program co jakiś czas grzebie po portach COM i dziwnym trafem zakłóca działanie modemu? W przypadku modemów Huawei przykładem takiej problematycznej aplikacji bywa Comodo.
@tabaluga123
Sprawdź na zewnątrz budynku. U mnie czasami zdarza się podobna sytuacja co u Ciebie. Wg. mnie problem leży po stronie Aero2 i mocy ich nadajnika.
U mnie w budynku mam 1-2 kreski i potrafi spaść do 0 i zgubić łączność, na zewnątrz budynku mam 3-4 kreski. Nie zdarzyło mi się aby rozłączyło net.
Ja mam problem
mam della D630 sterowniki zainstalowałem i program ani oryginalny ani zastępczy niechce się połączyć z aero , kartę dostałem nowa 3.09.2012 roku
na moim modelu karty jest napisane 5PJ87 dell wireless 5540 F3607gw, pożyczyłem nawet inną kartę z napisem
C680R i też niedziała wogule niełączy się na jednej i drugiej napisane jest Rev : A01 i nic niemogę zrobić co może być przyczyną może jakiś program dobry ,
wcześniej miałem modem dell 5520 i wszystko działało i działa , ach zachciało się AERO
proszę o sugestie
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie