[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zamiast Freemium?
11-02-2019, 16:56
Post: #61
RE: Co zamiast Freemium?
(11-02-2019 16:46)Ekonomista napisał(a):  Idziesz do salonu Play (Fakt nie ma swoich punktów sprzedaży), przenosisz do Play na Kartę i kodem do FM, a następnie kodem zamawiasz darmowy bonus.

OK, czyli nie trzeba kupować karty FM, a wystarczy przejść z VM na PnK, a potem kodem *163*12# przechodzę do FM i automatycznie otrzymuje bonus za przejście?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 16:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 17:01 przez szopen.)
Post: #62
Co zamiast Freemium?
Robinson74 napisał(a):I za koszt zakupu karty dostaję 500zł do wykorzystania do wszystkich sieci w okresie 5 miesięcy?
Karta SIM przy przeniesieniu MNP jest za darmo.
W FM jest jedna cena do wszystkich sieci (poza pakietami) a te wirtualne złotówki można zużyć tylko na minuty/SMS/MMS, ale nie na pakiety.

Robinson74 napisał(a):a potem kodem *163*12# przechodzę do FM i automatycznie otrzymuje bonus za przejście?
nie, ale wszystko opisałem gdzieś duuużo wyżej w tym wątku (nawet doedytowałem tam kody)

nie ma też znaczenia z jakiej sieci się przenosisz, byle NIE była to jedna z marek P4 (czyli Play, RBM albo FM, swoją drogą nie da się przenieść z FM do FM Tongue)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 17:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 17:05 przez Ekonomista.)
Post: #63
Co zamiast Freemium?
Sprawdź jeszcze dokładnie kody (i całą procedurę) w tym poście (najprościej opisane).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 17:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 17:22 przez szopen.)
Post: #64
Co zamiast Freemium?
jest nawet 2x
1) @tomaszmister to opisał w poście #15
http://forum.jdtech.pl/Watek-co-zamiast-...8#pid44738
2) a ja nie dowijałem się wstecz i opisałem to jeszcze raz Big Grin w poście #31
http://forum.jdtech.pl/Watek-co-zamiast-...1#pid46521

o to jest nawet 3x Tongue

Ekonomista napisał(a):dokładnie 666 minut/m-c.
fakt, nie wiem skąd mi się wziął ten 1000minut Big Grin

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 17:44
Post: #65
Co zamiast Freemium?
Jeśli mogę coś dodać Tongue to w Mobile Vikings 1 MB poza pakietem kosztuje 1grosz, co wychodzi np. 3 zł za 300 MB, co przy jakichś minimalnych zużyciach daje pełną wygodę - wystarczy raz na rok doładować za powiedzmy 40 zł i zapomnieć o jakichś pakietach, konieczności używania nru czy nawet doładowania, ponieważ można włączyć autodoładowanie z karty płatniczej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 17:51
Post: #66
Co zamiast Freemium?
warto wiedzieć, że jest taka możliwość, a jak wygląda u MV ważność konta?
(leży u mnie w szufladzie ich nierozpakowany starter, pamiętam że z jakiegoś powodu zaniechałem jego aktywacji, ale nie pamiętam dlaczego - chyba chodziło jednak o koszt utrzymania numeru?)

w sumie to zależy od zastosowania, dla mnie odNowa jest wygodniejsza (ale w miejskim zastosowaniu, bo w mobilnym/wiejskim to jednak nie do końca)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 18:14
Post: #67
Co zamiast Freemium?
Nie mam, nie miałem i nie zamierzam, bo oferta akurat mi nie pasuje (albo full wypas, albo minimum użycia, a ja tak pośrednio potrzebuję), ale piszą, że 365 dni od doładowania, ale tam jest co innego doładowanie, a co innego doładowanie salda i kiedyś też było tak, że samo doładowanie dawało pakiet. Nie czaję tego do końca, a z ww. powodu szkoda czasu na rozkminkę regulaminów.


Ps. Tak w ogóle to już ludzie zapomnieli, że można nie używać pakietów, ba nawet, że można nie używać nielimitowanych pakietów rozmów i wiadomości. Tymczasem stawki w większości sieci maleją, choć są jako "promocyjne" i w niektórych sytuacjach można przemyśleć opłacalność korzystania z taryfikacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 18:47
Post: #68
Co zamiast Freemium?
Ekonomista napisał(a):Ps. Tak w ogóle to już ludzie zapomnieli, że można nie używać pakietów
za internet stawki (poza pakietami) są zwykle "złodziejskie", więc poza pakietami łapią się raczej tylko specyficzne zastosowania (a te mniej wymagające można czasem opędzić lejkiem).
Powiedziałbym, że jest nawet taki fenomen, że najtańsze łącze stacjonarne jest wciąż u mnie w mieście droższe od internetu dostarczanego przez LTE (o całkiem wystarczających parametrach).

Takim kompromisem między ceną, a dość elastycznym wykorzystaniem dla przeciętnego użytkownika jest kwota 30zł/m-c i tyle zwykle kosztuje miesięcznie 1 numer komórkowy u niemal każdego z operatorów w typowej taryfie nie wymagającej żadnych kombinacji, ale dobierając odpowiednio promocje schodziłem często do poziomu 50zł rocznie (ostatnimi laty jest to koło 100zł rocznie, ale widzę że ta wyższa kwota rozłoży się u mnie na wyjątkowo długi okres czasu, czyli chyba znowu wrócę do średniej na poziomie 50zł/rok, a może i mniej o ile tylko nie wystąpią nieprzewidziane wydatki np. w roamingu zagranicznym poza EU)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 19:01
Post: #69
Co zamiast Freemium?
szopen napisał(a):tylko specyficzne zastosowania

Mam na myśli właśnie specyficzne zastosowania.


szopen napisał(a):fenomen, że najtańsze łącze stacjonarne jest wciąż u mnie w mieście droższe od internetu dostarczanego przez LTE

Na wsi (podmiejskiej) jest podobnie. Np. radiówka koło 50 zł/10 Mbps vs T-mobile 49 zł/20 Mbps i w tym zwykle zniżka na własny sprzęt i parę m-cy gratis.


Ja już miałem odpuścić "kombinowanie", ale jak mieścisz się z telefonem i internetem w 100 zł rocznie to Stary chyba mnie natchnąłeś. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 19:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 19:41 przez szopen.)
Post: #70
Co zamiast Freemium?
Nie no, bez przesady - mówiłem o koszcie utrzymania komórki.
Nie powiem, "Grunwald" na którym wielu psy wieszało z powodu zlikwidowania przy jego okazji kilku innych bardzo ciekawych promocji, załatwił w większości moje potrzeby mobilne do 2025roku, a że to numer, który mam od lat trochę pomogła też skarbonka, której nigdy nie ruszałem wcześniej, to jest dual-SIM więc resztę dopełnia odNowa - większość numerów na które dzwonię to akurat Play, łączne wydatki przez 8 lat: 2017-2025 szacuję na jakieś 300zł z czego dotąd realnie wydałem jakieś 230zł (200zł grunwald + 30zł PoN), ale przewiduję 2-3 doładowania PoN przez te kilka lat do przodu, swoją drogą PoN to też stary numer, ale zmieniłem taryfę z jakiejś dużo starszej, która w końcu się przestała opłacać.

Stacjonarny internet mobilny mam oddzielnie (przez lata był to RBM DIL, którego utrzymanie kosztowało średnio 16zł/m-c i gdzie zrobiła mi się kumulacja kasy - starczy mi jej spokojnie na 2 lata w RBMSMPL, a potem się będę zastanawiał)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 19:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 19:44 przez Ekonomista.)
Post: #71
Co zamiast Freemium?
Ja częściowo spożytkowałem kasę na Redbullu w trakcie używania - stety niestety na SMS'y charytatywne, ale wyszło na to samo - com stracił "miesięcy"to odzyskał w Play Next (dzięki Tobie, bo zapomniałem o tej promocji, a przypomniałeś mi w ostatnim momencie). Teraz do maja jadę na Play Next, potem pewnie przeniosę Orange do Faktu (co najmniej na m-c wystarczy 50 GB), zastanawiam się czy nie pokorzystać latem z Aero2 (czy wystarczy mi 512 kbps), potem 8 m-cy do wykorzystania RBM i znów Aero2, potem już znowu jesień 2020 to może stykną pakiety w Fakcie 20 GB/10 zł... i już pyknie 2 lata nieużywanego Nju (no dobra 3 pierwsze faktury po 9 zł plus 3 razy co 6 m-cy w granicach 1 MB, żeby było coś na fakturze to wychodzi 27,60 zł) i wchodzę na pakiet 120 GB, chyba, że pojawi się coś tańszego, to odżałuję.

W każdym razie chcę się zmieścić w 60 zł za okres dwóch lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 19:54
Post: #72
Co zamiast Freemium?
Ekonomista napisał(a):częściowo spożytkowałem kasę na Redbullu w trakcie używania - stety niestety na SMS'y charytatywne
no fakt - SMSy premium są raczej "dla zdesperowanych" (większość kasy "zjada" pośrednik), więc wspieram organizacje tego typu bezpośrednim przelewem (i 1% podatku raz na rok)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 09:35
Post: #73
RE: Co zamiast Freemium?
(11-02-2019 16:58)szopen napisał(a):  
Robinson74 napisał(a):a potem kodem *163*12# przechodzę do FM i automatycznie otrzymuje bonus za przejście?

nie, ale wszystko opisałem gdzieś duuużo wyżej w tym wątku (nawet doedytowałem tam kody)

OK, czyli procedura w moim przypadku może wyglądać tak:
1. W salonie Play przenoszę kartę z Virgin Mobile do Play na kartę
2. Aktywuję kartę kodem USSD *101# (pokazującym stan konta)
2a. Czy tu mogę już podpiąć kartę pod Play24?
3. Przenoszę numer do Fakt Mobile kodem *163*12#
4. Sprawdzam, czy przeniesienie do Fakt Mobile już nastąpiło: *111*49*1#
5. Po potwierdzeniu przejścia do FM odbieram bonus kodem *111*342*1# i cieszę się 50 GB do wykorzystania przez 150 dni na rozmowy/SMS/internet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 10:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2019 11:19 przez Ekonomista.)
Post: #74
Co zamiast Freemium?
Robinson74 napisał(a):procedura w moim przypadku może wyglądać tak

Tak. W "każdego" przypadku, z tym, że można to zrobić nie tylko przenosząc z VM, ale z KAŻDEJ polskiej sieci komórkowej ZA WYJĄTKIEM RedBull Mobile (i oczywiście Faktu i samego Playa Tongue ).
Z tym ,że:

Robinson74 napisał(a):2a. Czy tu mogę już podpiąć kartę pod Play24?

Lepiej to zrobić na koniec: Po punkcie 5.

Robinson74 napisał(a):50 GB do wykorzystania przez 150 dni na rozmowy/SMS/internet.

Nie logicznie to napisane, więc jeszcze raz napiszę:

Dostajemy:
- 50 GB do wykorzystania (również w roamingu "krajowym") przez 150 dni;
- 500 zł do wykorzystania na rozmowy do polskich sieci komórkowych i stacjonarnych (wychodzi średnio 666 minut/30dni, bo po 15 groszy za minutę) lub (więc suma kosztu rozmów lub SMS'ów = 500 zł) SMS'y do polskich sieci komórkowych (cena również 15 groszy, więc i też ilość) do wykorzystania przez 150 dni;
- rok ważności konta (co akurat normalnie jest po każdym doładowaniu, nawet za 5 zł, ale przynajmniej nie trzeba nic doładowywać, żeby skorzystać z bonusowego pakietu i jeszcze "trochę" czasu).

Ps. Mając telefon typu DUAL-SIM można wykorzystać doskonale się uzupełniające oferty czyli ww. bonus i kartę OdNowa, gdzie mamy darmowe rozmowy i SMS'y do Play i wierzcie bądź nie, ale nie dałem rady w ten sposób wykorzystać tego wszystkiego, bo na koniec - po pięciu miesiącach jeszcze zostało 19 GB i około 100 zł, a używałem smartfona intensywnie. Są tacy co oczywiście potrzebują 20 GB w smartfonie, ale też pewnie wynika to z oglądania filmów online albo udostępniania internetu innym urządzeniom. Jeszcze może się zdarzyć, że akurat osoby do których najwięcej dzwonimy akurat nie są w Playu, ale to i tak ciężko, żeby przegadać w takim razie co najmniej te 11 godzin w miesiącu (chyba, że ktoś rozmawia "zawodowo", ale wtedy zazwyczaj ma telefon służbowy, albo swoją firmę i kilka nrów nolimit w umowie taniej niż "szary kowalski").
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 11:37
Post: #75
RE: Co zamiast Freemium?
(12-02-2019 10:44)Ekonomista napisał(a):  z tym, że można to zrobić nie tylko przenosząc z VM, ale z KAŻDEJ polskiej sieci komórkowej ZA WYJĄTKIEM RedBull Mobile (i oczywiście Faktu i samego Playa Tongue ).

I tu właśnie czegoś nie rozumiem.
Otóż przenosząc numer z Virgin Mobile do Play na Kartę (jako pośrednik przed właściwym przejściem do Fakt Mobile) niejako jestem przez chwilę w Playu, a dopiero potem przechodzę do FM kodem.
Czy zatem nie jest to ostatecznie traktowane jako przejście z Playa do FM? Wykluczałoby to bonus.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 11:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2019 12:02 przez Ekonomista.)
Post: #76
Co zamiast Freemium?
Nie, bo jak już inni pisali w tym i innych wątkach, sieć FM, która jest de facto brandem Play, pozwala na taki "myk" ze względu na braki w starterach, a poza tym nie następuje przeniesienie MNP, czyli różnych zewnętrznych sieci pomiędzy Play, a FM, więc jest flaga MNP.

W Twoim interesie jest tylko wiedza, że to DZIAŁA, co sam sprawdziłem i inni (m.in. na tym i innych forach to potwierdzili).

Co więcej: Byłem z tym nrem już wcześniej w Play (dostając również bonus za przeniesienie, ale do Play), a potem przeniosłem się do innej sieci i wróciłem nie jako do Play (mam na myśli ogólnie, czyli włączając w to FM (w tym wypadku) i RBM), a mimo to dostałem bonus.

Natomiast taki myk, że przeniosłem się potem do PnK i z powrotem do FM i próbowałem uruchomić bonus mi osobiście się nie udał, ale teraz sobie myślę, że mogło to być spowodowane tym, że wielokrotnie próbowałem uruchomić ten bonus w aplikacji Play24 jeszcze będąc pierwotnie w FM, po skończeniu się pierwotnego bonusu, i nie pamiętam czy czasem też nie próbowałem zanim nie przeszedłem "oficjalnie" do FM.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 13:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2019 01:36 przez szopen.)
Post: #77
Co zamiast Freemium?
Robinson74 napisał(a):Otóż przenosząc numer z Virgin Mobile do Play na Kartę (jako pośrednik przed właściwym przejściem do Fakt Mobile) niejako jestem przez chwilę w Playu, a dopiero potem przechodzę do FM kodem.
Czy zatem nie jest to ostatecznie traktowane jako przejście z Playa do FM? Wykluczałoby to bonus.
Dokładnie - takie działanie jest "pozaregulaminowe", ale działa - sam mam w ten sposób (czyli pośrednio przez PnK) numer przeniesiony do FM (akurat nie z VM tylko z Rebtela, ale to nie ma znaczenia - po prostu źródłowa sieć to "nie-P4") w styczniu tego roku, z czego wnoszę, że metoda nadal działa.

Dlatego wszyscy wspominają o "fladze MNP" (wpisie w bazie danych operatora przypisanym do danego numeru, a świadczącym o przeniesieniu tego numeru z innej sieci, w praktyce jest to zapewne zrealizowane w sposób nieco bardziej skomplikowany - prawdopodobnie nie jest to właściwa flaga MNP, która nie powinna być kasowana w takich okolicznościach, lecz jej kopia właśnie na potrzebę promocji związanych z MNP), przykładowym efektem działania tej flagi jest możliwość tylko jednorazowego uruchomienia bonusu MNP - jeśli go uruchomisz mając numer jeszcze w PnK to drugi raz już nie uruchomisz go w FM (a bonus MNP w PnK ma dużo mniej ciekawe parametry, ponadto już uruchomionej procedury zmiany taryfy/brandu nie da się zatrzymać, więc kolejność działań jest kluczowa, by nie uruchomić bonusu zanim numer nie znajdzie się w docelowym dla nas FM).

Jeśli metoda przestanie działać z jakiegoś powodu (przykładowo - duże zmiany w systemie bilingowym zostały wprowadzone 1 lutego 2019 i nie wiemy jaki one miały wpływ na działanie różnych aspektów działania sieci, no może poza brakiem działania aplikacji p24 na androidach starszych od 4.4) jedyną stratą jest strata czasu poświęcona na wizyty w salonach, bo wtedy będzie trzeba odwiedzić salon konkurencji (lub internetowo zabrać numer do innej sieci), a następnym razem przenieść go bezpośrednio na kartę SIM FM (jednak moim zdaniem w obecnej sytuacji Play nie może sobie pozwolić na działania skierowane przeciwko swoim potencjalnym nowym klientom, bo właśnie ma największą utratę klientów od wielu lat).

///mod: ciąg dalszy wątku został podzielony na odpowiednie wątki o tematach w miarę pasujących do poruszonych tam zagadnień…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 10:06
Post: #78
RE: Co zamiast Freemium?
Robinson74 napisał(a):1. W salonie Play przenoszę kartę z Virgin Mobile do Play na kartę
2. Aktywuję kartę kodem USSD *101# (pokazującym stan konta)
3. Przenoszę numer do Fakt Mobile kodem *163*12#
4. Sprawdzam, czy przeniesienie do Fakt Mobile już nastąpiło: *111*49*1#
5. Po potwierdzeniu przejścia do FM odbieram bonus kodem *111*342*1# i cieszę się 50 GB do wykorzystania przez 150 dni na rozmowy/SMS/internet.
Niestety po wpisaniu pkt 5:
Usługa chwilowo niedostępna. Spróbuj później
Czyżby koniec furtki? Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 12:09
Post: #79
Co zamiast Freemium?
Przerwa między 4 a 5 czasem musi wynosić 24h. Odczekaj i spróbuj ponownie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2019, 11:44
Post: #80
Co zamiast Freemium?
U mnie to samo, komunikat "usługa chwilowo niedostępna", odczekane już 24 h więc może być lipa :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koniec usługi Freemium w Virgin Mobile tomaszmister 24 15 786 08-02-2019 04:16
Ostatni post: Ekonomista