[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zamiast Freemium?
11-02-2019, 19:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 19:44 przez Ekonomista.)
Post: #71
Co zamiast Freemium?
Ja częściowo spożytkowałem kasę na Redbullu w trakcie używania - stety niestety na SMS'y charytatywne, ale wyszło na to samo - com stracił "miesięcy"to odzyskał w Play Next (dzięki Tobie, bo zapomniałem o tej promocji, a przypomniałeś mi w ostatnim momencie). Teraz do maja jadę na Play Next, potem pewnie przeniosę Orange do Faktu (co najmniej na m-c wystarczy 50 GB), zastanawiam się czy nie pokorzystać latem z Aero2 (czy wystarczy mi 512 kbps), potem 8 m-cy do wykorzystania RBM i znów Aero2, potem już znowu jesień 2020 to może stykną pakiety w Fakcie 20 GB/10 zł... i już pyknie 2 lata nieużywanego Nju (no dobra 3 pierwsze faktury po 9 zł plus 3 razy co 6 m-cy w granicach 1 MB, żeby było coś na fakturze to wychodzi 27,60 zł) i wchodzę na pakiet 120 GB, chyba, że pojawi się coś tańszego, to odżałuję.

W każdym razie chcę się zmieścić w 60 zł za okres dwóch lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 19:54
Post: #72
Co zamiast Freemium?
Ekonomista napisał(a):częściowo spożytkowałem kasę na Redbullu w trakcie używania - stety niestety na SMS'y charytatywne
no fakt - SMSy premium są raczej "dla zdesperowanych" (większość kasy "zjada" pośrednik), więc wspieram organizacje tego typu bezpośrednim przelewem (i 1% podatku raz na rok)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 09:35
Post: #73
RE: Co zamiast Freemium?
(11-02-2019 16:58)szopen napisał(a):  
Robinson74 napisał(a):a potem kodem *163*12# przechodzę do FM i automatycznie otrzymuje bonus za przejście?

nie, ale wszystko opisałem gdzieś duuużo wyżej w tym wątku (nawet doedytowałem tam kody)

OK, czyli procedura w moim przypadku może wyglądać tak:
1. W salonie Play przenoszę kartę z Virgin Mobile do Play na kartę
2. Aktywuję kartę kodem USSD *101# (pokazującym stan konta)
2a. Czy tu mogę już podpiąć kartę pod Play24?
3. Przenoszę numer do Fakt Mobile kodem *163*12#
4. Sprawdzam, czy przeniesienie do Fakt Mobile już nastąpiło: *111*49*1#
5. Po potwierdzeniu przejścia do FM odbieram bonus kodem *111*342*1# i cieszę się 50 GB do wykorzystania przez 150 dni na rozmowy/SMS/internet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 10:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2019 11:19 przez Ekonomista.)
Post: #74
Co zamiast Freemium?
Robinson74 napisał(a):procedura w moim przypadku może wyglądać tak

Tak. W "każdego" przypadku, z tym, że można to zrobić nie tylko przenosząc z VM, ale z KAŻDEJ polskiej sieci komórkowej ZA WYJĄTKIEM RedBull Mobile (i oczywiście Faktu i samego Playa Tongue ).
Z tym ,że:

Robinson74 napisał(a):2a. Czy tu mogę już podpiąć kartę pod Play24?

Lepiej to zrobić na koniec: Po punkcie 5.

Robinson74 napisał(a):50 GB do wykorzystania przez 150 dni na rozmowy/SMS/internet.

Nie logicznie to napisane, więc jeszcze raz napiszę:

Dostajemy:
- 50 GB do wykorzystania (również w roamingu "krajowym") przez 150 dni;
- 500 zł do wykorzystania na rozmowy do polskich sieci komórkowych i stacjonarnych (wychodzi średnio 666 minut/30dni, bo po 15 groszy za minutę) lub (więc suma kosztu rozmów lub SMS'ów = 500 zł) SMS'y do polskich sieci komórkowych (cena również 15 groszy, więc i też ilość) do wykorzystania przez 150 dni;
- rok ważności konta (co akurat normalnie jest po każdym doładowaniu, nawet za 5 zł, ale przynajmniej nie trzeba nic doładowywać, żeby skorzystać z bonusowego pakietu i jeszcze "trochę" czasu).

Ps. Mając telefon typu DUAL-SIM można wykorzystać doskonale się uzupełniające oferty czyli ww. bonus i kartę OdNowa, gdzie mamy darmowe rozmowy i SMS'y do Play i wierzcie bądź nie, ale nie dałem rady w ten sposób wykorzystać tego wszystkiego, bo na koniec - po pięciu miesiącach jeszcze zostało 19 GB i około 100 zł, a używałem smartfona intensywnie. Są tacy co oczywiście potrzebują 20 GB w smartfonie, ale też pewnie wynika to z oglądania filmów online albo udostępniania internetu innym urządzeniom. Jeszcze może się zdarzyć, że akurat osoby do których najwięcej dzwonimy akurat nie są w Playu, ale to i tak ciężko, żeby przegadać w takim razie co najmniej te 11 godzin w miesiącu (chyba, że ktoś rozmawia "zawodowo", ale wtedy zazwyczaj ma telefon służbowy, albo swoją firmę i kilka nrów nolimit w umowie taniej niż "szary kowalski").
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 11:37
Post: #75
RE: Co zamiast Freemium?
(12-02-2019 10:44)Ekonomista napisał(a):  z tym, że można to zrobić nie tylko przenosząc z VM, ale z KAŻDEJ polskiej sieci komórkowej ZA WYJĄTKIEM RedBull Mobile (i oczywiście Faktu i samego Playa Tongue ).

I tu właśnie czegoś nie rozumiem.
Otóż przenosząc numer z Virgin Mobile do Play na Kartę (jako pośrednik przed właściwym przejściem do Fakt Mobile) niejako jestem przez chwilę w Playu, a dopiero potem przechodzę do FM kodem.
Czy zatem nie jest to ostatecznie traktowane jako przejście z Playa do FM? Wykluczałoby to bonus.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 11:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2019 12:02 przez Ekonomista.)
Post: #76
Co zamiast Freemium?
Nie, bo jak już inni pisali w tym i innych wątkach, sieć FM, która jest de facto brandem Play, pozwala na taki "myk" ze względu na braki w starterach, a poza tym nie następuje przeniesienie MNP, czyli różnych zewnętrznych sieci pomiędzy Play, a FM, więc jest flaga MNP.

W Twoim interesie jest tylko wiedza, że to DZIAŁA, co sam sprawdziłem i inni (m.in. na tym i innych forach to potwierdzili).

Co więcej: Byłem z tym nrem już wcześniej w Play (dostając również bonus za przeniesienie, ale do Play), a potem przeniosłem się do innej sieci i wróciłem nie jako do Play (mam na myśli ogólnie, czyli włączając w to FM (w tym wypadku) i RBM), a mimo to dostałem bonus.

Natomiast taki myk, że przeniosłem się potem do PnK i z powrotem do FM i próbowałem uruchomić bonus mi osobiście się nie udał, ale teraz sobie myślę, że mogło to być spowodowane tym, że wielokrotnie próbowałem uruchomić ten bonus w aplikacji Play24 jeszcze będąc pierwotnie w FM, po skończeniu się pierwotnego bonusu, i nie pamiętam czy czasem też nie próbowałem zanim nie przeszedłem "oficjalnie" do FM.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 13:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2019 01:36 przez szopen.)
Post: #77
Co zamiast Freemium?
Robinson74 napisał(a):Otóż przenosząc numer z Virgin Mobile do Play na Kartę (jako pośrednik przed właściwym przejściem do Fakt Mobile) niejako jestem przez chwilę w Playu, a dopiero potem przechodzę do FM kodem.
Czy zatem nie jest to ostatecznie traktowane jako przejście z Playa do FM? Wykluczałoby to bonus.
Dokładnie - takie działanie jest "pozaregulaminowe", ale działa - sam mam w ten sposób (czyli pośrednio przez PnK) numer przeniesiony do FM (akurat nie z VM tylko z Rebtela, ale to nie ma znaczenia - po prostu źródłowa sieć to "nie-P4") w styczniu tego roku, z czego wnoszę, że metoda nadal działa.

Dlatego wszyscy wspominają o "fladze MNP" (wpisie w bazie danych operatora przypisanym do danego numeru, a świadczącym o przeniesieniu tego numeru z innej sieci, w praktyce jest to zapewne zrealizowane w sposób nieco bardziej skomplikowany - prawdopodobnie nie jest to właściwa flaga MNP, która nie powinna być kasowana w takich okolicznościach, lecz jej kopia właśnie na potrzebę promocji związanych z MNP), przykładowym efektem działania tej flagi jest możliwość tylko jednorazowego uruchomienia bonusu MNP - jeśli go uruchomisz mając numer jeszcze w PnK to drugi raz już nie uruchomisz go w FM (a bonus MNP w PnK ma dużo mniej ciekawe parametry, ponadto już uruchomionej procedury zmiany taryfy/brandu nie da się zatrzymać, więc kolejność działań jest kluczowa, by nie uruchomić bonusu zanim numer nie znajdzie się w docelowym dla nas FM).

Jeśli metoda przestanie działać z jakiegoś powodu (przykładowo - duże zmiany w systemie bilingowym zostały wprowadzone 1 lutego 2019 i nie wiemy jaki one miały wpływ na działanie różnych aspektów działania sieci, no może poza brakiem działania aplikacji p24 na androidach starszych od 4.4) jedyną stratą jest strata czasu poświęcona na wizyty w salonach, bo wtedy będzie trzeba odwiedzić salon konkurencji (lub internetowo zabrać numer do innej sieci), a następnym razem przenieść go bezpośrednio na kartę SIM FM (jednak moim zdaniem w obecnej sytuacji Play nie może sobie pozwolić na działania skierowane przeciwko swoim potencjalnym nowym klientom, bo właśnie ma największą utratę klientów od wielu lat).

///mod: ciąg dalszy wątku został podzielony na odpowiednie wątki o tematach w miarę pasujących do poruszonych tam zagadnień…
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koniec usługi Freemium w Virgin Mobile tomaszmister 24 3 393 08-02-2019 04:16
Ostatni post: Ekonomista