[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zamiast Freemium?
06-09-2018, 19:48
Post: #21
RE: Co zamiast Freemium?
Cytat:Trzeba doładować w ciągu 30-u dni, aby korzystać z bonusów?

Myślę, że dla celów skorzystania z bonusu za przeniesienie nie trzeba wcale martwić się doładowywaniem!
50 GB przyznawane na 150 dni to tylko część tego bonusu, oprócz tego przyznawane są także darmowe minuty do wydzwonienia (chyba na wszystkie polskie sieci komórkowe, nie wiem czy również na numery stacjonarne, ale to już na pewno dokładnie podaje regulamin), oraz przyznawany jest także rok ważności konta.
W każdym razie z pewnością dla celów skorzystania z połączenia internetowego (w ramach przyznanego bonusu, przez 150 dni) nie jest potrzebne żadne doładowywanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2018, 08:01
Post: #22
Co zamiast Freemium?
tomaszmister napisał(a):Ogólna procedura pozyskania bonusu w FM jaką przetestowałem, jest taka:

1. przenosimy numer z innej sieci do Play (potrzebna w tym celu jest wizyta w salonie Play)

2. aktywujemy kartę np. kodem USSD *101# (pokazującym stan konta)

3. przenosimy numer do Fakt Mobile kodem *163*12#

4. sprawdzamy, czy przeniesienie do Fakt Mobile już nastąpiło: *111*49*1#

(jeśli jeszcze nie nastąpiło, wówczas należy zaczekać i sprawdzić później lub następnego dnia, lub wysłać kod przenoszący jeszcze raz, choć przeniesienie zazwyczaj przebiega natychmiast)

5. odbieramy bonus kodem *111*342*1# (otrzymamy m.in. 50 GB ważne przez 150 dni)

Potwierdzam. Zrobiłem wszystko tak jak w opisie (taryfa, do której mi dali kartę w salonie to Play na Kartę). Wszystko poszło gładko (chociaż zostałem przeniesiony w nocy, więc może tego następnego obiecanego dnia, a może już po północy). Mam bonus ( (500 zł + 50 GB)/150 dni + RWK) i mam wszystko zarządzane w Play24 (tylko w innej kolorystyce i z logo Fakt Mobie) i aplikacji Play24. Nie trzeba nic doładowywać. Rozmowy po 15 gr, więc wychodzi 666 minut/30 dni średnio do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych wymienne na SMS.
Dzięki.

Czy pakiet 50GB jest ważny w roamingu krajowym?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2018, 09:36
Post: #23
Co zamiast Freemium?
tomaszmister napisał(a):stan tego bonusowego pakietu można chyba też sprawdzić kodem: *109#
Nie. To stan SMS'ów do wszystkich sieci.
Prawidło: *107# Jest wątek o kodach FM: http://forum.jdtech.pl/Watek-kody-ussd-f...esowe-kody przy okazji @szopen proszę o uzupełnienie pierwszego posta o nowe kody, które podałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Ekonomista za tę wiadomość:
tomaszmister (2018-09-10)
11-09-2018, 01:26
Post: #24
Co zamiast Freemium?
Faktycznie pomyliłem kod do sprawdzania stanu pakietu danych. Chociaż i tak najwygodniej sprawdza się go poprzez play24 lub aplikację.

Bonusowy pakiet danych w Fakt Mobile działa również w roamingu krajowym, zapewne na takich samych zasadach, na jakich działa roaming krajowy w Play.
Sprawdziłem, że na pewno działa dla 3G+, można np. wymusić do sieci których operatorów, spośród dostępnych, ma logować się urządzenie, jeśli tylko daje ono taką możliwość, co może być przydatne jeśli automatyczny wybór BTSu w danym miejscu nie jest optymalny.
Nie mogłem niestety przetestować jak to jest w przypadku LTE (tablet z modemem tylko 3G+, bez LTE), ale pewnie tutaj również roaming krajowy będzie działać na takich samych zasadach jak w Playu (a więc od pewnego czasu chyba oferując możliwość korzystania z roamingu LTE z sieci Orange - choć mam nadzieję, że nie wprowadzam tutaj w błąd).

Według regulaminu Fakt Mobile dla promocji za przeniesienie, limity prędkości to 70 Mb/s dla pobierania i 20 Mb/s dla wysyłania.
Na początku myślałem, że jest to pomyłka o jeden rząd wielkości, gdyż w przypadku analogicznej promocji w Play (tej zakończonej, oraz tej obecnie trwającej, która daje 20GB na 60 dni) prędkości dla pakietu bonusowego były odgórnie ograniczone do odpowiednio 7,2 Mb/s i 1 Mb/s.
Ale dla prędkości pakietu bonusowego w Fakt Mobile te limity prędkości są chyba faktycznie tak wysokie, tak jak podaje to regulamin, choć nie miałem możliwości sprawdzić ich z "pełną parą".
Przy czym te maksymalne prędkości muszą pewnie domyślnie dotyczyć tylko pracy w sieci Play, ponieważ jak wiadomo przy roamingu w Play (a więc również w Fakt Mobile) stosowane są dość niskie limity Undecided
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2019, 21:31
Post: #25
Co zamiast Freemium?
Niebawem kończy mi się bonusik w FM, czy da radę przenieść się kodami FM>Play>FM by uzyskać kolejny?
Czy promocja działa z przeniesieniem z VM, czy to jest traktowane jako Play (powiem ciekawostkę, że z w jakiejś taryfie Play mając nolimit do Play mogłem za darmo dzwonić do VM)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2019, 22:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2019 22:27 przez szopen.)
Post: #26
Co zamiast Freemium?
1. nie wiem, regulaminowo nie, gdzieś czytałem też komentarze, że pozaregulaminowo też nie działa (zapewne gdzieś jest ustawiona flaga MNP, którą bonus kasuje, więc nie należy niczego uruchamiać w przypadku wcześniejszego przeniesienia z innej sieci do PnK w braku kart SIM FM w salonie, ale to tylko domysł, a nie sprawdzony fakt…), przenieś kodem i sprawdź (myślę, że warto odczekać miedzy każdym z kroków dobę), przecież to nic nie kosztuje

2. VM to oddzielny operator MVNO, więc bonus za przeniesienie międzyopertorskie oczywiście będzie (natomiast FM i RBM to brandy Playa), być może miałeś darmowe połączenia (bo jeśli pamiętam VM zmieniał głównego partnera i obecnie jest to właśnie Play)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 01:31
Post: #27
RE: Co zamiast Freemium?
(09-01-2019 21:31)Ekonomista napisał(a):  Niebawem kończy mi się bonusik w FM, czy da radę przenieść się kodami FM>Play>FM by uzyskać kolejny?
Czy promocja działa z przeniesieniem z VM, czy to jest traktowane jako Play (powiem ciekawostkę, że z w jakiejś taryfie Play mając nolimit do Play mogłem za darmo dzwonić do VM)?
I jak? Udało Ci się?
Mnie się kończy Freemium za 10 dni i nie wiem, czy jest gdzieś jakiś darmowy (lub bardzo tani) pakiecik, np. 500 MB na miesiąc. Jest to rezerwowy internet tylko do okazjonalnego czytania poczty. Ta karta siedzi w modemie włożonym do routera i nigdy nie jest używana do rozmów ani do SMS.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 03:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2019 04:10 przez Ekonomista.)
Post: #28
Co zamiast Freemium?
A jeszcze nie próbowałem. 500 MB toż to wystarczy Play Odnowa i bezterminowy pakiet 6GB za 25zł co wyjdzie około 2 zł/m-c albo RBM SieMa PL na Kartę 1GB za 3zł (na 30 dni). W obu teraz jest darmowe 3* 10 GB do 30.04.2019. Chyba nie powiesz mi, że będziesz coś kombinował, żeby tych 2-3 zł/m-c nie zapłacić.

W sumie możesz powiedzieć, że to już chleb jest za to (w Aldi zdaje się nawet ~1,60 zł jest niezły chleb 500 g), ale spójrz na to inaczej: np. chleb zjesz w 1-2 dni, a tu w 2 godziny zarobisz nawet przy najniższej stawce krajowej na doładowanie załatwiające sprawę na 7-10 m-cy w zależności czy wystarczy 0,5 czy 1 GB. Mniej więcej tyle czasu poświęcisz na przenosiny do FM, gdzie na pewno i na legalu masz tylko 5 m-cy.


@ szopen: Ja się zdecydowałem przenieść do sieci wRodzinie. Już pakiet w FM mi się skończył i już podpisałem papiery wR u kuriera. Skoro i tak musiałem zaznaczyć P4 jako operatora, to czy takie przenosiny (FM>PnK>FM) dla samego testu nie skomplikują mi przenosin do wR?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 13:19
Post: #29
RE: Co zamiast Freemium?
(08-02-2019 03:40)Ekonomista napisał(a):  A jeszcze nie próbowałem. 500 MB toż to wystarczy Play Odnowa i bezterminowy pakiet 6GB za 25zł co wyjdzie około 2 zł/m-c albo RBM SieMa PL na Kartę 1GB za 3zł (na 30 dni). W obu teraz jest darmowe 3* 10 GB do 30.04.2019. Chyba nie powiesz mi, że będziesz coś kombinował, żeby tych 2-3 zł/m-c nie zapłacić.
Nie ma co kombinować. Po prostu gubię się w tych taryfach i pakietach.
Jeśli rzeczywiście jest cos takiego jak 2zł/miesiąc w Play Odnowa, to super, bo już chciałem brać 2 razy drożej w Virgin Mobile.
Mam brać starter Odnowa czy lepiej zrobić przejście z Virgin Mobile?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 14:08
Post: #30
Co zamiast Freemium?
Robinson74 napisał(a):Mam brać starter Odnowa czy lepiej zrobić przejście z Virgin Mobile?

Zależy czy chcesz zachować ten nr telefonu i czy łatwiej będzie w danym punkcie o starter OdNowa czy o jakikolwiek starter, który muszą Ci dać przy wniosku o przeniesienie. Tak czy inaczej trzeba doładować przynajmniej do kwoty 25 zł salda, aby kupić pakiet 6 GB. Jest saldo 1 zł na koncie przy przeniesieniu (za darmo Wink ) nie wiem z jakim saldem są startery, ale powinno być mniej więcej tyle salda co cena startera. Natomiast jeśli przeniesiesz to aż się prosi przenieść do FM na te pierwsze 5 m-cy, no ale przy takich potrzebach i kosztach to nie ma co sobie chyba głowy zawracać (jeśli dotąd wystarczał pakiet 300 MB to 20 m-cy nawet wychodzi za 25 zł, czyli 1,25 zł/m-c).


Nie wiem czy jeszcze jest 5GB bezterminowe w Play OdNowa za "rozmowę z botem...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 14:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 17:20 przez szopen.)
Post: #31
Co zamiast Freemium?
Robinson74 napisał(a):Jeśli rzeczywiście jest cos takiego jak 2zł/miesiąc w Play Odnowa, to super, bo już chciałem brać 2 razy drożej w Virgin Mobile.

Nie ma 2zł/m-c ale jest pakiet danych "na zawsze" 6GB za 25zł
(co rozkładając się w czasie, przy twoim planowanym zużyciu danych 6GB:300MB/m-c=20m-cy, daje tak niską średniomiesięczną kwotę na poziomie 25zł:20m-cy=1,25zł/m-c, oczywiście to szacowanie dla przypadku gdy zużywasz równo 300MB miesięcznie) - jedyny warunek braku innych opłat to używanie tej karty w każdym miesiącu (wystarczy aby router był włączony i raz kiedyś pobierał "sygnał czasu" NTP)

Robinson74 napisał(a):Mam brać starter Odnowa czy lepiej zrobić przejście z Virgin Mobile?

edit: nie będę tu już wprowadzał poprawek - idealny opis jest wyżej
http://forum.jdtech.pl/Watek-co-zamiast-...8#pid44738

na twoim miejscu (skoro i tak się wybierasz do salonu Play, przyjmuję też, że VM masz już zasadniczo bez środków, ale z dodatnim saldem - musi być bodajże minimum 1 grosz; więc póki masz kasę na koncie VM to warto ją wykorzystać zostawiając coś w okolicach 1zł, które przepadną przy migracji) to bym zrobił tak:
0) karta z której się migruje musi być poprawnie zarejestrowana (ale skoro jej używałeś do dziś, to zgaduję, że jest, bo w świetle ustawy antyterrorystycznej raczej by nie działała)
1) migracja VM do FM (Fakt Mobile) w salonie Play (musisz wiedzieć co chcesz, bo są miejsca gdzie nie mają pojęcia o istnieniu ich brandu "Fakt Mobile" !) podobno plusem tej opcji jest dodatkowe "20GB na start" obecne na oryginalnych starterach FM czyli łącznie z MNP mamy kumulację do 70GB (ale aż tak mi na tym nie zależało, aby biegać po salonach by znaleźć SIM obrandowany FM, należy też dopytać lub doczytać, bo coś czuje, że to 20GB wymaga dodatkowych kroków)
1a) (opcjonalnie) w większości salonów marudzą, że nie mają takich kart SIM więc wtedy przenosisz do Play na Kartę, a z PnK samodzielnie migrujesz kodem USSD do FM (niczego innego nie uruchamiając przed przenosinami do FM, warto mieć wyłączone połączenie danych, bo bez pakietu może ono zeżreć powitalne dodatnie saldo, bodajże 1zł?), ten kod to: *163*12#
2) uruchomienie bonusu powitalnego w FM kodem (daje on 50GB na pół roku edit: jak słusznie zwrócił uwagę @Ekonomista jest to 5 miesięcy, a konkretniej 150 dni i dodatkowo na ten sam okres "wirtualne" 500zł na rozmowy i SMSy, ale to nas tu chyba nie interesuje) oraz przedłuża ważność karty do roku (bez jego włączenia ważność na połączenia wychodzące to bodajże tydzień czy 2 tygodnie! miesiąc) kod USSD: *111*342*1# bonus powitalny można też uruchomić z poziomu Play24, UWAGA - przed jego uruchomieniem należy sprawdzić czy karta jest już w FM - sprawdzenie taryfy: *111*49*1#
3) przypisanie numeru FM do konta play24 (lub założenie takiego konta, jeśli go nie masz) w celu obsługi przez www i/lub apkę na smartfonie (można to zrobić w dowolnym momencie, gdy już masz aktywną kartę SIM, nie ma znaczenia w jakim brandzie ani taryfie jest w momencie przypisania, choć play24 podąża za zmianami na koncie z opóźnieniem, więc warto przypisać dopiero gdy będziesz w FM)

… a po (niecałym) pół roku (jak już bonus wygaśnie lub tuż przed końcem jego ważności)
4) przenosiny kodem z FM do PoN (Play odNowa) - tu być może będzie trzeba przejść przez jakąś taryfę pośrednią (bo nie pamiętam czy z FM jest bezpośrednia furtka do odNowy, tu dobry przykład jest w dalszej dyskusji poniżej - kod USSD: *163*6# przenosi do PnK i wiemy, że on działa, a dalsze przenosiny z PnK są możliwe również z poziomu Play24)
5) doładowanie takiej kwoty jak planujesz wydać na pakiety (25zł wystarczy, o ile nie zrobisz po drodze jakiegoś zbędnego kroku, który "zeżre" kasę, moim zdaniem jednak warto mieć jakiś zapas,, bo zejście konta do zera może zamrozić działanie pakietu)


kody USSD uzupełnię później (jeśli będziesz tego potrzebował, a ich nie będzie to pisz, bo chyba już kiedyś opisywałem w całości potrzebne kroki? a może utworzę z tego wątek?)
przy operacjach z użyciem kodów USSD czy konta play24 zachowujemy zawsze cierpliwość - czekając na potwierdzenie SMS o zakończeniu wybranej operacji (w play24 widać to po zmianie kolorowego znacznika)


regulamin przeniesienia do FM
https://www.faktmobile.pl/download/regul...OBILE..pdf

kody do sprawdzania stanu konta
*106# (ten jest najbardziej interesujący bo pokazuje stany i ważność pakietów minut, SMS i danych)
*107# (tylko stan i ważność pakietu danych)
*101# (tylko stan i ważność złotówek z konta podstawowego i "wirtualnych" promocyjnych)
w sumie wszystkie kody sprawdzające to zakres od *101# do *109# (ale każdy z nich pokazuje inne subkonta)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 14:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2019 14:21 przez Ekonomista.)
Post: #32
Co zamiast Freemium?
No w zależności jak Tobie pasuje z dojazdem przeniesienie to tylko w salonach/punktach Play'a, a starter z rejestracją to pewnie też w Żabkach/stacjach benzynowych/kioskach/Urzędach Pocztowych/kasach supermarketów czyli w zasadzie przy okazji.

szopen napisał(a):1) migracja VM do FM (Fakt Mobile) w salonie Play (musisz wiedzieć co chcesz, bo są miejsca gdzie nie mają pojęcia o istnieniu ich brandu "Fakt Mobile" !)

Po co w ogóle dyskutować z tymi "fachowcami" skoro najprostszy jest pkt.:
szopen napisał(a):1a) (opcjonalnie) w większości salonów marudzą, że nie mają takich kart SIM więc wtedy przenosisz do Play na Kartę, a z PnK samodzielnie migrujesz kodem do FM (niczego innego nie uruchamiając przed przenosinami do FM)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 14:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2019 14:50 przez szopen.)
Post: #33
Co zamiast Freemium?
Ekonomista napisał(a):czy łatwiej będzie w danym punkcie o starter OdNowa czy o jakikolwiek starter, który muszą Ci dać przy wniosku o przeniesienie.
to nie ma żadnego znaczenia - wewnątrz Playa można sobie migrować niemal do woli między brandami i taryfami (jakkolwiek nie każda zmiana taryfy jest możliwa kodem czy przez play24), trzeba jednak pamiętać, że przenosiny zabierają wszystkie uruchomione pakiety (za wyjątkiem środków podstawowych) oraz ustawiają ważność konta zależnie od taryfy docelowej, więc kolejność działań jest ważna (zwykle: najpierw migracje i zmiany taryf, potem uruchomienie darmowych pakietów, a na końcu doładowanie i uruchomienie płatnych pakietów)

Z drugiej strony teraz jest promocja 3x10GB za free (za używanie play24), która działa w większości taryf Playa (ale nie w FM, co nie ma znaczenia, bo tam jest za to pół roku free za przeniesienie),
więc można zacząć też z nowym numerem (bez przenosin międzyoperatorskich) i odłożyć zakup pakietu w czasie do bodajże początku maja (bo jeśli mnie pamięć nie myli ten darmowy trój-pakiet danych wygaśnie z końcem kwietnia 2019, no chyba że zużyjemy go wcześniej) pod warunkiem używania taryfy odNowa (bo tylko ona wśród nas interesujących ma bezterminową ważność!), jakkolwiek (w przypadku PoN) ja bym się nie czaił i doładował już teraz oraz uruchomił pakiet 6GB - nie będzie trzeba o tym pamiętać później.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 14:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2019 14:48 przez Ekonomista.)
Post: #34
Co zamiast Freemium?
szopen napisał(a):to nie ma żadnego znaczenia - wewnątrz Playa można sobie migrować niemal do woli między brandami i taryfami (jakkolwiek nie każda zmiana taryfy jest możliwa kodem czy przez play24)

Dlatego zasugerowałem Panu, aby zdecydował co jest mu łatwiej, bo mam wrażenie, że zbytnio się nie chce "narobić" i "nakombinować" i chyba jest starszy z tego co pamiętam więc jak sobie poczyta nasze rady to sam zdecyduje co zrobić, a zmiana taryfy, która wymaga dogadania się z konsultantem przez telefon to zawsze jakieś utrudnienie.

szopen napisał(a):bo jeśli mnie pamięć nie myli ten darmowy pakiet danych wygaśnie z końcem kwietnia 2019

Zgadza się.

szopen napisał(a):ale nie w FM, co nie ma znaczenia, bo tam jest za to pół roku free za przeniesienie

Właściwie 5 miesięcy.

Podsumowując: Najprościej to:
- kupujesz starter Play OdNowa przy okazji, gdy widzisz na poczcie/ w sklepie;
- rejestrujesz na miejscu;
- wchodzisz w aplikację Play 24 : podpinasz nr i włączasz pakiet, który zdaje się sam się odnawia już co miesiąc;
- do końca kwietnia masz czas na doładowanie tyle, aby było powiedzmy 26 zł i kupujesz pakiet 6 GB/25 zł;
- przynajmniej raz w miesiącu jaki pokazuje na stronie play 24 (np. u mnie rozpoczyna się miesiąc rozliczeniowy w 21-y dzień miesiąca) korzystasz z tej poczty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 15:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2019 15:18 przez szopen.)
Post: #35
Co zamiast Freemium?
Ekonomista napisał(a):to czy takie przenosiny (FM>PnK>FM) dla samego testu nie skomplikują mi przenosin do wR?
może należałoby zacząć, że w FM jest niedoróbka i bez kontaktu z infolinią nie zmienisz tej taryfy (przynajmniej nie działa opcja w play24)
jeśli nie jest to dla Ciebie jakiś istotny numer, to zrób eksperymenty czy działają przenosiny kodem do innej taryfy (mi świta, że nie, ale jestem w połowie bonusa za przeniesienie na jedynym numerze który mam w FM, więc sorry, ale nie będę próbował)

teoretycznie wszytko to są brandy Playa, więc z punktu widzenia innego operatora i tak jesteś w Play (ale dmuchając na zimne - nie wiem czy operacje w toku dotyczące migrowanego numeru nie zablokują migracji MNP)

Ekonomista napisał(a):- do końca kwietnia masz czas na doładowanie tyle, aby było powiedzmy 26 zł i kupujesz pakiet 6 GB/25 zł;
no tego, to akurat nie jestem pewien (tzn. tu jest luka regulaminowa) - nie wiem czy takie działanie nie spowoduje pobrania po 2zł za każdy z tych miesięcy (brak taryfikowanej aktywności, dlatego wyżej zasugerowałem doładowanie i zakup pakietu już teraz)

a "organoleptycznie" tego nie sprawdzę wcale, bo odNowy używam też czasem do dzwonienia i SMS (w końcu połączenia do Play są i tak free, po włączeniu stanu darmowego, czy jakkolwiek się to nazywa w tej taryfie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 15:07
Post: #36
Co zamiast Freemium?
Ja już się przeniosłem do PnK, bez problemu kodem *163*6# . Natomiast wR będzie mnie przenosił za tydzień jakoś czy później. Więc rozumiem żeby już nic nie kombinować, a będzie dobrze?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 15:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2019 15:15 przez szopen.)
Post: #37
Co zamiast Freemium?
Ekonomista napisał(a):Ja już się przeniosłem do PnK, bez problemu kodem *163*6#
czyli kody USSD działają (pewnie nie wszystkie Tongue bo coś mi świta z dawnych eksperymentów, że nie było z tym za różowo)

jeśli chcesz przetestować czy nadal dostaniesz bonus za przeniesienie MNP (bo o to chyba w tym wszystkim chodziło), to wróć kodem (to jest na 100% możliwe) do FM, ale lepiej nie w tym samym dniu co transfer FM->PnK

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 15:24
Post: #38
Co zamiast Freemium?
Chodzi mi też o to, że to dla mnie bardzo ważny nr i chcę aby przeniesienie do wR nastąpiło bez zbędnych problemów. Czy te przenosiny do FM teraz czegoś im nie zablokują?
Poza tym już uruchomiłem pakiet 3*10 GB, a pisałeś, że nie można nic uruchamiać przed przejściem do FM.
Z drugiej strony korci mnie, aby spróbować myk z bonusem FM bez przenosin poza Play'a - (w takiej sytuacji nawet bym spróbował anulować przenosiny do wR) bo to zawsze fajna opcja dopóki promocja bonusowa istnieje. Mam nadzieję, że wyraziłem się zrozumiale. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 17:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2019 18:08 przez szopen.)
Post: #39
Co zamiast Freemium?
Ekonomista napisał(a):Czy te przenosiny do FM teraz czegoś im nie zablokują?
przecież źródłowo byłeś w FM

jeśli cokolwiek miało się zablokować (z powodu zmiany brandu/taryfy) to i tak jest już zablokowane

Ekonomista napisał(a):Poza tym już uruchomiłem pakiet 3*10 GB, a pisałeś, że nie można nic uruchamiać przed przejściem do FM.
uruchamiać można, ale zmiany taryfy zabierają uruchomione pakiety, więc sens takiego uruchomienia jest zerowy (szczególnie jeśli by to był jakiś płatny pakiet, który w momencie zmiany taryfy trafia szlag)

a już szczególnie ryzykowne jest uruchomienie bonusa MNP w innym brandzie/taryfie niż FM (co prawdopodobnie kasuje flagę MNP), a przecież w przeniesieniu do FM jedynym sensem jest bonus MNP (który zawiera pakiet danych 50GB na 5m-cy i RWK dla konta)



PS
Sorry FM ma jeszcze jeden sens, ale tym razem chyba tylko gimnazjalny/emerycki - można "żywić się kodami" z gazety Fakt, co daje na każdy tydzień z uruchomionym kodem danego rodzaju odpowiednio:
- 10 SMS (kody poniedziałkowe)
- 10 minut (kody czwartkowe)
- 50 MB (kody sobotnie)
a sprawdzenie stanu tych pakietów kodem USSD: *106#
ta metoda jednak "nie ma podejścia" nawet do nieistniejącego Freemium w VM (bo wymaga śledzenia kodów 3x w tygodniu i oczywiście ogarnięcia tego za każdym razem przez SMS, nawet mimo że te SMSy są bezpłatne, natomiast ważność bonusów jest jeśli się nie mylę tygodniowa i chyba przedawniają się, czyli są zdatne tylko do wykorzystania bieżącego, wyjątkiem jest bodajże 50MB, które się kumuluje np. z bonusem MNP, ale ma za to zerowy sens dokładania po 50MB co tydzień do 50GB, które otrzymaliśmy na starcie Big Grin )

jest nawet odpowiedni wątek na Telepolis (u nas też jeden z użytkowników próbował ciągnąć publikację kodów, ale zaprzestał):
https://www.telepolis.pl/forum/viewtopic...76&t=82383

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 17:32
Post: #40
Co zamiast Freemium?
A no to jutro spróbuję i zdam relację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koniec usługi Freemium w Virgin Mobile tomaszmister 24 15 783 08-02-2019 04:16
Ostatni post: Ekonomista