[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zamiast Freemium?
06-09-2018, 19:48
RE: Co zamiast Freemium?
Cytat:Trzeba doładować w ciągu 30-u dni, aby korzystać z bonusów?

Myślę, że dla celów skorzystania z bonusu za przeniesienie nie trzeba wcale martwić się doładowywaniem!
50 GB przyznawane na 150 dni to tylko część tego bonusu, oprócz tego przyznawane są także darmowe minuty do wydzwonienia (chyba na wszystkie polskie sieci komórkowe, nie wiem czy również na numery stacjonarne, ale to już na pewno dokładnie podaje regulamin), oraz przyznawany jest także rok ważności konta.
W każdym razie z pewnością dla celów skorzystania z połączenia internetowego (w ramach przyznanego bonusu, przez 150 dni) nie jest potrzebne żadne doładowywanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2018, 08:01
Co zamiast Freemium?
tomaszmister napisał(a):Ogólna procedura pozyskania bonusu w FM jaką przetestowałem, jest taka:

1. przenosimy numer z innej sieci do Play (potrzebna w tym celu jest wizyta w salonie Play)

2. aktywujemy kartę np. kodem USSD *101# (pokazującym stan konta)

3. przenosimy numer do Fakt Mobile kodem *163*12#

4. sprawdzamy, czy przeniesienie do Fakt Mobile już nastąpiło: *111*49*1#

(jeśli jeszcze nie nastąpiło, wówczas należy zaczekać i sprawdzić później lub następnego dnia, lub wysłać kod przenoszący jeszcze raz, choć przeniesienie zazwyczaj przebiega natychmiast)

5. odbieramy bonus kodem *111*342*1# (otrzymamy m.in. 50 GB ważne przez 150 dni)

Potwierdzam. Zrobiłem wszystko tak jak w opisie (taryfa, do której mi dali kartę w salonie to Play na Kartę). Wszystko poszło gładko (chociaż zostałem przeniesiony w nocy, więc może tego następnego obiecanego dnia, a może już po północy). Mam bonus ( (500 zł + 50 GB)/150 dni + RWK) i mam wszystko zarządzane w Play24 (tylko w innej kolorystyce i z logo Fakt Mobie) i aplikacji Play24. Nie trzeba nic doładowywać. Rozmowy po 15 gr, więc wychodzi 666 minut/30 dni średnio do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych wymienne na SMS.
Dzięki.

Czy pakiet 50GB jest ważny w roamingu krajowym?
08-09-2018, 09:36
Co zamiast Freemium?
tomaszmister napisał(a):stan tego bonusowego pakietu można chyba też sprawdzić kodem: *109#
Nie. To stan SMS'ów do wszystkich sieci.
Prawidło: *107# Jest wątek o kodach FM: http://forum.jdtech.pl/Watek-kody-ussd-f...esowe-kody przy okazji @szopen proszę o uzupełnienie pierwszego posta o nowe kody, które podałem.
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Ekonomista za tę wiadomość:
tomaszmister (2018-09-10)
11-09-2018, 01:26
Co zamiast Freemium?
Faktycznie pomyliłem kod do sprawdzania stanu pakietu danych. Chociaż i tak najwygodniej sprawdza się go poprzez play24 lub aplikację.

Bonusowy pakiet danych w Fakt Mobile działa również w roamingu krajowym, zapewne na takich samych zasadach, na jakich działa roaming krajowy w Play.
Sprawdziłem, że na pewno działa dla 3G+, można np. wymusić do sieci których operatorów, spośród dostępnych, ma logować się urządzenie, jeśli tylko daje ono taką możliwość, co może być przydatne jeśli automatyczny wybór BTSu w danym miejscu nie jest optymalny.
Nie mogłem niestety przetestować jak to jest w przypadku LTE (tablet z modemem tylko 3G+, bez LTE), ale pewnie tutaj również roaming krajowy będzie działać na takich samych zasadach jak w Playu (a więc od pewnego czasu chyba oferując możliwość korzystania z roamingu LTE z sieci Orange - choć mam nadzieję, że nie wprowadzam tutaj w błąd).

Według regulaminu Fakt Mobile dla promocji za przeniesienie, limity prędkości to 70 Mb/s dla pobierania i 20 Mb/s dla wysyłania.
Na początku myślałem, że jest to pomyłka o jeden rząd wielkości, gdyż w przypadku analogicznej promocji w Play (tej zakończonej, oraz tej obecnie trwającej, która daje 20GB na 60 dni) prędkości dla pakietu bonusowego były odgórnie ograniczone do odpowiednio 7,2 Mb/s i 1 Mb/s.
Ale dla prędkości pakietu bonusowego w Fakt Mobile te limity prędkości są chyba faktycznie tak wysokie, tak jak podaje to regulamin, choć nie miałem możliwości sprawdzić ich z "pełną parą".
Przy czym te maksymalne prędkości muszą pewnie domyślnie dotyczyć tylko pracy w sieci Play, ponieważ jak wiadomo przy roamingu w Play (a więc również w Fakt Mobile) stosowane są dość niskie limity Undecided
09-01-2019, 21:31
Co zamiast Freemium?
Niebawem kończy mi się bonusik w FM, czy da radę przenieść się kodami FM>Play>FM by uzyskać kolejny?
Czy promocja działa z przeniesieniem z VM, czy to jest traktowane jako Play (powiem ciekawostkę, że z w jakiejś taryfie Play mając nolimit do Play mogłem za darmo dzwonić do VM)?
09-01-2019, 22:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2019 22:27 przez szopen.)
Co zamiast Freemium?
1. nie wiem, regulaminowo nie, gdzieś czytałem też komentarze, że pozaregulaminowo też nie działa (zapewne gdzieś jest ustawiona flaga MNP, którą bonus kasuje, więc nie należy niczego uruchamiać w przypadku wcześniejszego przeniesienia z innej sieci do PnK w braku kart SIM FM w salonie, ale to tylko domysł, a nie sprawdzony fakt…), przenieś kodem i sprawdź (myślę, że warto odczekać miedzy każdym z kroków dobę), przecież to nic nie kosztuje

2. VM to oddzielny operator MVNO, więc bonus za przeniesienie międzyopertorskie oczywiście będzie (natomiast FM i RBM to brandy Playa), być może miałeś darmowe połączenia (bo jeśli pamiętam VM zmieniał głównego partnera i obecnie jest to właśnie Play)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz