[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zamiast Freemium?
11-02-2019, 16:56
RE: Co zamiast Freemium?
(11-02-2019 16:46)Ekonomista napisał(a):  Idziesz do salonu Play (Fakt nie ma swoich punktów sprzedaży), przenosisz do Play na Kartę i kodem do FM, a następnie kodem zamawiasz darmowy bonus.

OK, czyli nie trzeba kupować karty FM, a wystarczy przejść z VM na PnK, a potem kodem *163*12# przechodzę do FM i automatycznie otrzymuje bonus za przejście?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 16:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 17:01 przez szopen.)
Co zamiast Freemium?
Robinson74 napisał(a):I za koszt zakupu karty dostaję 500zł do wykorzystania do wszystkich sieci w okresie 5 miesięcy?
Karta SIM przy przeniesieniu MNP jest za darmo.
W FM jest jedna cena do wszystkich sieci (poza pakietami) a te wirtualne złotówki można zużyć tylko na minuty/SMS/MMS, ale nie na pakiety.

Robinson74 napisał(a):a potem kodem *163*12# przechodzę do FM i automatycznie otrzymuje bonus za przejście?
nie, ale wszystko opisałem gdzieś duuużo wyżej w tym wątku (nawet doedytowałem tam kody)

nie ma też znaczenia z jakiej sieci się przenosisz, byle NIE była to jedna z marek P4 (czyli Play, RBM albo FM, swoją drogą nie da się przenieść z FM do FM Tongue)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-02-2019, 17:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 17:05 przez Ekonomista.)
Co zamiast Freemium?
Sprawdź jeszcze dokładnie kody (i całą procedurę) w tym poście (najprościej opisane).
11-02-2019, 17:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 17:22 przez szopen.)
Co zamiast Freemium?
jest nawet 2x
1) @tomaszmister to opisał w poście #15
http://forum.jdtech.pl/Watek-co-zamiast-...8#pid44738
2) a ja nie dowijałem się wstecz i opisałem to jeszcze raz Big Grin w poście #31
http://forum.jdtech.pl/Watek-co-zamiast-...1#pid46521

o to jest nawet 3x Tongue

Ekonomista napisał(a):dokładnie 666 minut/m-c.
fakt, nie wiem skąd mi się wziął ten 1000minut Big Grin
11-02-2019, 17:44
Co zamiast Freemium?
Jeśli mogę coś dodać Tongue to w Mobile Vikings 1 MB poza pakietem kosztuje 1grosz, co wychodzi np. 3 zł za 300 MB, co przy jakichś minimalnych zużyciach daje pełną wygodę - wystarczy raz na rok doładować za powiedzmy 40 zł i zapomnieć o jakichś pakietach, konieczności używania nru czy nawet doładowania, ponieważ można włączyć autodoładowanie z karty płatniczej.
11-02-2019, 17:51
Co zamiast Freemium?
warto wiedzieć, że jest taka możliwość, a jak wygląda u MV ważność konta?
(leży u mnie w szufladzie ich nierozpakowany starter, pamiętam że z jakiegoś powodu zaniechałem jego aktywacji, ale nie pamiętam dlaczego - chyba chodziło jednak o koszt utrzymania numeru?)

w sumie to zależy od zastosowania, dla mnie odNowa jest wygodniejsza (ale w miejskim zastosowaniu, bo w mobilnym/wiejskim to jednak nie do końca)
11-02-2019, 18:14
Co zamiast Freemium?
Nie mam, nie miałem i nie zamierzam, bo oferta akurat mi nie pasuje (albo full wypas, albo minimum użycia, a ja tak pośrednio potrzebuję), ale piszą, że 365 dni od doładowania, ale tam jest co innego doładowanie, a co innego doładowanie salda i kiedyś też było tak, że samo doładowanie dawało pakiet. Nie czaję tego do końca, a z ww. powodu szkoda czasu na rozkminkę regulaminów.

Ps. Tak w ogóle to już ludzie zapomnieli, że można nie używać pakietów, ba nawet, że można nie używać nielimitowanych pakietów rozmów i wiadomości. Tymczasem stawki w większości sieci maleją, choć są jako "promocyjne" i w niektórych sytuacjach można przemyśleć opłacalność korzystania z taryfikacji.
11-02-2019, 18:47
Co zamiast Freemium?
Ekonomista napisał(a):Ps. Tak w ogóle to już ludzie zapomnieli, że można nie używać pakietów
za internet stawki (poza pakietami) są zwykle "złodziejskie", więc poza pakietami łapią się raczej tylko specyficzne zastosowania (a te mniej wymagające można czasem opędzić lejkiem).
Powiedziałbym, że jest nawet taki fenomen, że najtańsze łącze stacjonarne jest wciąż u mnie w mieście droższe od internetu dostarczanego przez LTE (o całkiem wystarczających parametrach).

Takim kompromisem między ceną, a dość elastycznym wykorzystaniem dla przeciętnego użytkownika jest kwota 30zł/m-c i tyle zwykle kosztuje miesięcznie 1 numer komórkowy u niemal każdego z operatorów w typowej taryfie nie wymagającej żadnych kombinacji, ale dobierając odpowiednio promocje schodziłem często do poziomu 50zł rocznie (ostatnimi laty jest to koło 100zł rocznie, ale widzę że ta wyższa kwota rozłoży się u mnie na wyjątkowo długi okres czasu, czyli chyba znowu wrócę do średniej na poziomie 50zł/rok, a może i mniej o ile tylko nie wystąpią nieprzewidziane wydatki np. w roamingu zagranicznym poza EU)
11-02-2019, 19:01
Co zamiast Freemium?
szopen napisał(a):tylko specyficzne zastosowania

Mam na myśli właśnie specyficzne zastosowania.

szopen napisał(a):fenomen, że najtańsze łącze stacjonarne jest wciąż u mnie w mieście droższe od internetu dostarczanego przez LTE

Na wsi (podmiejskiej) jest podobnie. Np. radiówka koło 50 zł/10 Mbps vs T-mobile 49 zł/20 Mbps i w tym zwykle zniżka na własny sprzęt i parę m-cy gratis.

Ja już miałem odpuścić "kombinowanie", ale jak mieścisz się z telefonem i internetem w 100 zł rocznie to Stary chyba mnie natchnąłeś. Big Grin
11-02-2019, 19:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 19:41 przez szopen.)
Co zamiast Freemium?
Nie no, bez przesady - mówiłem o koszcie utrzymania komórki.
Nie powiem, "Grunwald" na którym wielu psy wieszało z powodu zlikwidowania przy jego okazji kilku innych bardzo ciekawych promocji, załatwił w większości moje potrzeby mobilne do 2025roku, a że to numer, który mam od lat trochę pomogła też skarbonka, której nigdy nie ruszałem wcześniej, to jest dual-SIM więc resztę dopełnia odNowa - większość numerów na które dzwonię to akurat Play, łączne wydatki przez 8 lat: 2017-2025 szacuję na jakieś 300zł z czego dotąd realnie wydałem jakieś 230zł (200zł grunwald + 30zł PoN), ale przewiduję 2-3 doładowania PoN przez te kilka lat do przodu, swoją drogą PoN to też stary numer, ale zmieniłem taryfę z jakiejś dużo starszej, która w końcu się przestała opłacać.

Stacjonarny internet mobilny mam oddzielnie (przez lata był to RBM DIL, którego utrzymanie kosztowało średnio 16zł/m-c i gdzie zrobiła mi się kumulacja kasy - starczy mi jej spokojnie na 2 lata w RBMSMPL, a potem się będę zastanawiał)
Odpowiedz