[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asus RT-AC51U + Huawei E5372
14-09-2016, 21:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2016 21:13 przez kaliope.)
Post: #21
RE: Dobór sprzętu pod LTE Play
Ten gość mam na screenie że jest połączony. Ja wpisałem dane mojej sieci play ale nie łączy. Dane sieci play mają być wpisane i w 2.4ghz i 5 ghz?


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2016, 21:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2016 22:00 przez szopen.)
Post: #22
Dobór sprzętu pod LTE Play
kaliope napisał(a):Dane sieci play mają być wpisane i w 2.4ghz i 5 ghz?

2.4GHz i 5GHz to są wbudowane w router AccessPointy (AP) i tam oczywiście konfigurujesz obie sieci WiFi - nie ma to znaczenia dla połączenia z innym routerem przez USB (i nie jest to w żaden sposób powiązane z Play)

PS jaką masz wersję softu w Asusie?

przywróć Asusowi ustawienia fabryczne, bo już brniesz w ślepą uliczkę

prawdopodobnie można skonfigurować Asusa aby był repeaterem WiFI, ale nie o to tu chodzi

i jeszcze jedno - na 100% Huawei MUSI być
1) włączony
2) połączony z internetem
3) podłączony przez USB z Asusem

te 3 punkty muszą być wykonane przed włączeniem Asusa i próbą jego konfiguracji

w trakcie konfiguracji nie możesz odłączać USB między routerami

moim zdaniem gdzieś w ustawieniach WAN powinna być opcja mająca w nazwie coś z USB, ale jest ona dostępna jedynie wtedy gdy masz oba routery połączone przez USB, jeśli je rozłaczysz menu będzie wyglądało inaczej…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2016, 22:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2016 22:21 przez kaliope.)
Post: #23
RE: Dobór sprzętu pod LTE Play
(14-09-2016 21:53)szopen napisał(a):  i jeszcze jedno - na 100% Huawei MUSI być
1) włączony
2) połączony z internetem
3) podłączony przez USB z Asusem

dałem ustawienia fabryczne, pojawił się znów ekran powitalny, trzy warunki powyższe spełnione, ale się nie łączy niestety. Coś mi się wydaje że tego modemu asus nie obsługuje. Nie ma go też, widzę, w wykazie.

Wersja softu: 3.0.0.4.376_3602-g4e8bfd6
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 07:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2016 16:36 przez szopen.)
Post: #24
Dobór sprzętu pod LTE Play
w asusie RT-N18U też sie namęczyłem zanim znalazłem jak to ustawić, zerknij na to [Obrazek: asus-usbj_ahsrxxr.jpg] usb obsługuje jako jedyna główna sieć WAN, tu trzeba ustawić, duala można wyłaczyć, u mnie chodziło tak sobie z huawei e3272, chodziło pomimo że w teorii ten modem jest niewspierany przez ASUS-a,


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 16:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2016 16:53 przez szopen.)
Post: #25
Dobór sprzętu pod LTE Play
o to chodzi - w asuswrt interfejs jest zunifikowany, więc powinno to być w tym samym miejscu

oczywiście trzeba wybrać USB jako WAN, bo ani modem Hilink ani podobnie działający modemo-router nie jest modemem z punktu widzenia routera (Asusa) lecz kartą sieciową USB


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 18:03
Post: #26
RE: Dobór sprzętu pod LTE Play
Tylko, że u mnie nie ma takiej zakładki w ustawienia WAN. Możliwe to? Może moj soft tego nie ma?

Na dole za to mam Nazwę Hosta, oraz MAC - czy tu coś trzeba wpisać?


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 19:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2016 19:13 przez szopen.)
Post: #27
Dobór sprzętu pod LTE Play
no OK to już wiesz jaka jest różnica między:
"chwalonym" Asus'em RT-N56U, a tanim RT-AC51U, którego kupiłeś,
ale zupełnie nie rozumiem czemu kupiłeś INNY router niż było to ustalone wcześniej…
skoro kupiłeś go przez internet, to na szczęście masz możliwość zwrotu

jak widać potrzebna opcja "Dual-WAN" występuje także w RT-N18U (post użytkownika witek67 powyżej)
oraz w RT-N10U (który kurzy się u mnie w domu ale jestem pewien, że dałoby się go użyć w podobnym zestawie - wieczorem postaram się sprawdzić to co opisywałem wcześniej, no i podzielę wątek)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 19:13
Post: #28
RE: Dobór sprzętu pod LTE Play
(15-09-2016 19:00)szopen napisał(a):  no OK to już wiesz jaka jest różnica między:
"chwalonym" Asus'em RT-N56U, a tanim RT-AC51U, którego kupiłeś,
ale zupełnie nie rozumiem czemu kupiłeś INNY router niż było to ustalone wcześniej…

no kupiłem bo kolega jakubd mówił, że mój modem pójdzie na nim
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 19:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2016 19:38 przez szopen.)
Post: #29
Dobór sprzętu pod LTE Play
mogłeś jednak poprosić Jakuba o testy przed zakupem lub choćby spytać sprzedawcę

ja np. do końca byłem przekonany, że problemu nie będzie (chociaż byłem też przekonany, że kupiłeś RT-N56U Big Grin dopiero dzisiaj po dokładnej lekturze wątku zwróciłem uwagę na to że kupiłeś inny, niższy model choć wyposażony w szybszy tor radiowy) - na oficjalnej stronie Asusa brakuje sporo istotnych informacji - użyłem nawet porównywarki
https://www.asus.com/Product-Compare/
i nie ujawnia ona, że te modele tak bardzo się różnią funkcjami…



no i musisz zrozumieć jeszcze jedno - twój Huawei NIE jest modemem, to jest modemo-router i z tego powodu jest diametralnie inaczej obsługiwany przez routery…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 19:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2016 11:24 przez kaliope.)
Post: #30
Dobór sprzętu pod LTE Play
OK, wgrałem nowy firmawave i pojawiała sie opcja dual WAN w ustawieniach.

Nowy fw: 3.0.0.4.380_3625
Stary fw: 3.0.0.4.376_3602 - ten nie miał opcji ustaiwania WAN


walcze dalej

Co tu wpisać?


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 19:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2016 20:07 przez szopen.)
Post: #31
Dobór sprzętu pod LTE Play
wpisz to co chcesz Big Grin tak będą się nazywały twoje sieci WiFi i takie będą do nich hasła jak tu ustawisz

jednak należy używać TYLKO liter alfabetu angielskiego (żadnych "polskich liter") oraz cyfr (niektóre symbole specjalne są też dopuszczalne)
a jako separator zalecane jest podkreślenie _ (nie powinno się używać spacji!)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 19:54
Post: #32
Dobór sprzętu pod LTE Play
A nigdzie w Asusie nie wpisuje danych z modemu huwaej? Tzn jego SSID i jego hasło? Asus się z nim łączy bez tych danych?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 20:10
Post: #33
Dobór sprzętu pod LTE Play
możesz i nawet powinieneś (jeśli to możliwe oczywiście) wyłączyć WiFi w Huawei'u, bo jego sieć będzie zakłóceniem dla sieci utworzonych w Asusie

(wcześniej wspominałem o ewentualnych innych możliwościach użycia Asusa w charakterze repeatera, gdyby się nie udało skorzystać z WANu USB ale to jest najgorsze z możliwych rozwiązań)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 20:24
Post: #34
Dobór sprzętu pod LTE Play
no właśnie, ja mam cały czas włączone wifi w huwaweiu, czyli pewnie puszcza sygnał na wifi a nie na USB i ASUS nie ma żadnego sygnału od modemu? Czy może modem puszcza transfer i na wifi i na usb?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 20:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2016 21:09 przez szopen.)
Post: #35
Dobór sprzętu pod LTE Play
słabo mi

a podłączałeś kiedykolwiek tego Huawei'a do komputera przez USB?
umiesz to zrobić?
umiesz wyłączyć WiFi w komputerze? (tylko chwilowo, choćby przez wyłączenie karty WiFi)
(przy okazji możesz wyłączyć też WiFi w Huawei'u jeśli to możliwe)

jeśli tak to zrób to i się pochwal wynikami,

a ja w międzyczasie przygotuję screenshoty z mojego routera…
nie chce mi się, bo właśnie wróciłem z trasy (dlatego planowałem to na jutro), ale myślałem, że już finiszujemy…

ponadto dla potomnych przydałaby się informacja o wersji firmware, która działa poprawnie



oczywiście aby zasymulować sytuację użyłem telefonu na androidzie z włączonym tetheringiem USB (dlatego są inne adresy IP - androidowy tethering USB to 192.168.42.1, natomiast w Asusie mam 192.168.20.1 ze względu, aby ten dodatkowy router nie powodował konfliktów w mojej sieci)

oto moje screenshoty - oczywiście z innego modelu: RT-N10U

po angielsku
           

i po polsku
           

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 21:54
Post: #36
Asus RT-AC51U + Huawei E5372
Jeśli podłącze modem kablem USB pod komputer i rozłączę połączenie sieci bezprzewodowej, to internet dalej mam, czyli wtedy idzie po kablu. Niemniej jednak, dalej widzę sygnał WIFI z modemu i nie mogę go wyłączyć w modemie, albo nie wiem jak. Czyli wygląda na to, że modem puszcza transfer równocześnie przez wifi i przez USB. Czyli ASUS pownienien go widzieć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 21:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2016 22:17 przez szopen.)
Post: #37
Asus RT-AC51U + Huawei E5372
dokładnie tak, za jednym wyjątkiem, ale wolałem abyś przetestował, bo nie mam również takiego modemo-routera Big Grin

a ten wyjątek to:
kaliope napisał(a):Czyli ASUS pownienien go widzieć.
nie powinien go widzieć bo jego AccessPointy pracują w "trybie rozsiewczym" tak samo jak AP pracujący w mobilnym hotspocie Huawei'a
(co dla łatwego zobrazowania nazwę "trybem nadawczym" choć to nieprawda),
a nie klienckim
(czyli niepoprawnie mówiąc "odbiorczym", czyli takim w jakim pracują karty WiFi w urządzeniach klienckich)




wrzuć SS z interfejsu Huawei'a to może coś się wymyśli (choć generalnie to jest mobilny hotspot, więc nie musi mieć możliwości wyłączenia WiFi)
chociaż jedyne co wyczytałem w skróconej instrukcji to informacja o możliwości pracy w charakterze repeatera WiFi (zamiast routera LTE)



skoro masz laptopa, to można popracować inSSIDer'em
http://forum.jdtech.pl/Watek-inssider-pr...zenia-wifi

w celu wyboru optymalnego układu kanałów WiFi tak, abyś sobie nie zakłócał jednego routera drugim

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 22:09
Post: #38
RE: Asus RT-AC51U + Huawei E5372
SS z E5372


Załączone pliki Miniatury
                                       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 22:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2016 22:31 przez szopen.)
Post: #39
Asus RT-AC51U + Huawei E5372
na tych SS nie widać możliwości wyłączenia WiFi (mimo, że jest taka funkcja powiązana z oszczędzaniem energii, ale w zastosowaniu stacjonarnym nie będzie działać)

na twoim miejscu kupiłbym po prostu zwykły modem, a ten mobilny hotspot sprzedał, póki jest nowy masz szansę sprzedać go z zyskiem
(lub zostawił sobie na wypadek konieczności użytku mobilnego, mając modem możesz go też użyć bez karty SIM w charakterze repeatera, czyli do rozszerzenia zasięgu sieci WiFi jeśli nadal masz gdzieś martwe strefy)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2016, 22:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2016 22:35 przez kaliope.)
Post: #40
Asus RT-AC51U + Huawei E5372
Też tak myślałem, tylko jaki modem kupić żeby już hulał na 100%?


Załączone pliki Miniatury
                               
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei 4G B525s-23a wymusza otwarcie strony konfiguracyjnej w przeglądarce WWW Theofilos 4 2 497 11-02-2022 18:33
Ostatni post: Theofilos
  FRITZ!Box 3272 (DE) + Huawei E3372h-153 hilink. Czy ma szanse działać? Ekonomista 9 8 878 26-04-2021 17:13
Ostatni post: szopen
  huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA drophead 9 4 188 28-03-2020 23:02
Ostatni post: drophead
  Asus RT-AC51U + Huawei e3373h-153 - słaba prędkość egotrip 1 2 604 06-02-2020 06:10
Ostatni post: szopen
  Asus RT-AC51u, TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372s-153 oem 24 72 557 25-03-2019 15:54
Ostatni post: mshmaster