Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Asus RT-AC51U + Huawei E5372
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam serdecznie. Podpisałem umowę z Play LTE wraz z modemem Huaweii E5372.

Modem chodzi bardzo ładnie, nic nie zrywa, bardzo stabilnie. Mam prędkości rzędu 30-45Mbps. Chciałbym jednak zwiększyć zasięg wifi w domu. Proszę o pomoc w dobrze sprzętu, najlepiej bez zmian firmware, gdyż nie wiem czy sobie poradzę.

Przeczytałem cały wątek, gdzie są propnowane rożne routery, choć głównie ludzie piszą o połaczeniu ich z e3372 a nie moim E5372. Który zakupić?

TP-LINK TL-MR3420v2
D-Link DWR-116
Netgear WNDR3700

Czy może dołożyć do nagradzanego i chwalonego ASUS RT-N56U który gość zastosował właśnie z tym modemem tutaj:
http://majzel.blogspot.com/2014/11/huawe...outer.html

Zależy mi żeby sprzęt:
-działał stabilnie, bez konieczności resetowania go co jakiś czas
-był mocny, tzn pokrył parter domu, plus garaż i taras
-przekazywał prędkości które mam, tzn 30-45Mbps


///mod: wątek wydzielony z innego
http://forum.jdtech.pl/Watek-dobor-sprzetu-pod-lte-play
po skrystalizowaniu się tematu, dlatego początek wydaje się bez sensu

Edit:
udało się w końcu połaczyć te dwa urządzenia:
https://www.youtube.com/watch?v=jsp8z9qYSnw
2 pierwsze modele, które wymieniłeś odradzam, a trzeci prawdopodobnie wymaga alternatywnego oprogramowania do współpracy z posiadanym przez Ciebie modemo-routerem

weź tego asusa, skoro dysponujesz pewną informacją o poprawnej współpracy (albo inny/wyższy model, byleby maił na pokładzie asuswrt w wersji co najmniej takiej jak wspomniana w twoim linku)

ewentualnie masz do wyboru jeszcze dovado, modele: tiny, pro, tiny AC i pro AC

gwarancji zasięgu WiFi nikt nie da - musisz to sprawdzić sam (bo to zależy choćby od materiałów użytych do budowy, grubouści ścian odległości i wielu innych czynników), ale generalnie w przypadku różnych routerów stacjonarnych możliwości zasięgowe WiFi są dość zbliżone
Sprzętu jest dużo do wyboru, ale na pewno:
MR3420 ograniczyć może wydajność
D-Link 116 będzie niestabilny
WNDR3700 będzie miał znakomity zasięg (ja mam wersję v2, aktualnej v4 nie testowałem, nie mam pewności co teraz chodzi w sklepach), ale fabryka nie obsługuje modemów wcale. Musisz instalować alternatywy, tych masz kilka, ale uważaj na wersje sprzętowe.
W temacie asusów jeszcze bym dopisał tańszego AC51u. Tu zadziała na fabrycznym sprzęcie.

Oczywiście zakładam, że chcesz podłączyć 5372 przez USB do routera.
Dziękuję serdecznie panowie za odzew. Jak pewnie zauważuliście, jestem laikiem w tych sprawach więc chciałbym, żeby to był router który będzie działał bez jakiś modyfikacji programowej.

W takim razie odpuszczam TL-MR3420v2 i DWR-116. Patrzę na cenę tego Asus AC51u i jest całkiem dobra, dwa razy tańszy od zastosowanego przez tego gościa RT-N56U. Czyli AC51u będzie działał bez problemów z tym moim modemem połączonym na kablu USB? Czy w razie czego pomożecie mi w konfiguracji? Patrzę na ceny Dovado ale widzę że są dużo droższe a w sumie nie chciał bym wydać więcej jak 150zł.

Czy przykładowo ten model będzie miał asuswrt, o którym wspominacie?
http://allegro.pl/router-asus-rt-ac51u-7...05024.html
Jeśli chodzi o tp-linka to mi padły dwa mr3420 i nie uważam tego za przypadek.

Jeśli chodzi o dovado, sporo zależy od tego czego oczekujesz. Jeśli ma działać bez fajerwerków i dużych wymagań to taki asus będzie idealny.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
(12-09-2016 17:19)grzech1991 napisał(a): [ -> ]Jeśli ma działać bez fajerwerków i dużych wymagań to taki asus będzie idealny.

Tzn ten tańszy Asus AC51u? Na 100% pójdzie z 5372 po kablu USB?
Ac51u, czy pójdzie do pytanie już do Jakuba.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
AC51u działa bez problemu z HiLinkami i nie przełącza ich w tryb modemu (jak np. Dovado). Mogę zrobić próbę na E5377, ale nie widzę powodu, żeby to nie działało.
Tzn jest najtanszy na alle, czyli mogę go brać? Ma wszystko co trzeba? Czy będę potrzebował jeszcze aktywnego usb huba?


http://allegro.pl/asus-rt-ac51u-dualband...72443.html
W tym modelu z potrzebą aktywnego HUBa się nie spotkałem, ale jednocześnie ładowania baterii i maksymalnego obciążenia oczywiście taka kombinacja nie wytrzyma pewnie. Ale bateria zwykle jest naładowana, a maksymalne obciążenie nie występuje stale, a w razie niedoboru zasilania zawsze jest bateria w routerze mobilnym (jak widać to zaleta i wada jednocześnie)
Ok, dzięki. Zamówiłem AC51u. Czy mogę prosić o jakieś wstępnę wskazówki co będę musiał w nim ustawić.

1. Rozumiem, że po kablu połaczę się z nim wpisując jakiś tam adres w przeglądarce i co dalej?

2. W momencie połączenia się z Asusem przez przeglądarkę, mój obecny Huawei e5372 już będzie musiał być wpięty w Asusa po USB?

3. Zanim wepnę e5372 do Asusa, coś muszę zmienić w konfiguracji e5372?
1a tak
1b asuswrt "prowadzi za rękę" - prawdopodobnie całą podstawową konfigurację załatwi autokonfigurator
2 tak
3 prawdopodobnie nie (jeśli obecnie e5372 ma adres 192.168.8.1, to będzie OK)
2. Router najlepiej uruchomić już z podłączonym modemem.

3. według mnie nie

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
1. Wchodzisz na IP 192.168.1.1 i logujesz się na admin/admin
Ustawiasz co potrzebujesz:
- zmieniasz nazwę sieci (SSID) i hasło oraz szyfrowanie - osobno dal 2,4 oraz 5 GHz
- ustawiasz, że źródłem internetu ma być USB - modem (w dziale urządzeń USB) - jakby coś wyciągnę swój i sprawdzę.
Jest kreator.
2. Obojętne do momentu konfiguracji dostępu do Internetu - wtedy już musi być podłączony. Możesz podłączać i odłączać w locie.
3. Jeżeli nie zmieniałeś IP domyślnego w Huawei E5372 z 192.168.8.1 na 192.168.1.1 to nie.
Trochę się pogubiłem.

1. Podłaczyłem włączony modem 5372 kablem USB do asusa
2. Podłaczyłęm asusa kablem do laptopa i odpaliłem Asusa
3. Nie musiałem wpisywać adres 192.168.1.1 gdyż przeglądarka sama się otworzyła z powitalną stroną routera i kliknąłem 'GO'
4. Na następnej stronie pojawiała sie konfiguracja nowego hasła, zmieniłem i klinąłem 'dalej'
5. Następna strona wygląda tak i nie wiem co tam powpisywać:


Zmieniłem tylko na 'Poland' i sam się ukazał 'Play' w oknie niżej. Reszta już się wyświetlała. Dodałem niżej skreena z tego co mi się wyświetla jak podłaczę się komputerem przez wifi z modem


Proszę o pomoc. W 5372 nic nie zmieniałem. Loguje się do niego na 192.168.8.1.
powinieneś mieć Huawei'a jako "drugi WAN na USB" daj szansę autokonfiguratorowi

1) skoro go obsługuje podobnie do hilinka to po działaniu autokonfiguratora wykryje go jako router o adresie 192.168.8.1
zobacz jak to wygląda
http://majzel.blogspot.com/2014/11/huawe...outer.html
(link sam podałeś)

2) jeśli obsługuje go jako modem, to po wciśnięciu połącz otrzymasz połączenie z internetem (ustawienia są poprawne dla Play), jeśli nie będzie połączenia to patrz 1)
1. Nie bardzo rozumiem, co to znaczy drugi WAN na USB? Zle podłaczyłęm E5372?

2. Czyli co mam tam wpisać na tej stronie? Jaki 'wybierany numer'? 'nazwa użytkownika' Jaki kod PIN? Jak nic nie wpiszę i dam połącz to sie nie łączy. Coś tam muszę wpisać.
wszystko jest dobrze (taki profil połączenia jest właściwy dla Play, numer telefonu *99# jest ok, brak użytkownika i hasła też, PIN zapewne masz wyłączony, a jeśli go włączyłeś to go chyba znasz)
dajesz połącz
jeśli połączy tzn. obsłuży go jako modem to nawet lepiej
masz tam tez klawisz pomiń…

jeśli nie połączy to wybierzesz drugi router (właściwie jego kartę sieciową USB) jako WAN
wszystko to znajdziesz w ustawieniach internetu jak sądzę
(14-09-2016 19:52)szopen napisał(a): [ -> ]jeśli nie to wybierzesz drugi router (właściwie jego kartę sieciową USB) jako WAN

Nie połączył. Myslii jakieś 3 minuty a potem pojawia się to okno:



Przepraszam ale nie rozumiem twojego zdania. Co to znaczy że w takim razie muszę wybrać drugi router jako WAN? Gdzie mam to wybrać? Jak to zrobić?
piszę to kilkaset kilometrów od najbliższego dostępnego dla mnie (w miarę) podobnego Asusa, ale nie mam podobnego modemo-routera, więc nawet jak bedę miał go pod ręką (pojutrze?) to i tak nie będę zapewne w stanie zasymulować podobnego połączenia (chociaż może mam jakiś telefon wyposażony w USB tehthering i to się uda)

jako krok 2 masz "ustawienia internetu" trafisz tam zapewne jeśli pominiesz krok 1

PS screenshoty wrzucaj jak załączniki a nie jako link do fotosika, poprzednie posty już wyedytowałem, więc wrzucaj tylko w kolejnych

PPS ten temat wydzielę później do osobnego wątku, bo jestem przekonany o tym, że skończy się to sukcesem, więc liczę na to, że gdy się wszystko uda również podzielisz się screeshotami z konfiguracji
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie