Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF669 z Plusa - też działa z Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Od niedawna w Plusie dostępny jest MF669 w postaci startera iPlus na Kartę za 179 PLN. Postanowiłem sprawdzić i... faktycznie jest zgodny z Aero2 bez żadnych dodatkowych czynności (trzeba oczywiście dodać nowy profil dla Aero2 z APN "darmowy" i ustawić go jako domyślny, ale wbudowana aplikacja iPlus nie utrudnia tego.
Modem działa tylko w trybie RAS (w odróżnieniu od modemów Huawei, które potrafią też działać jako urządzenia WWAN).

A teraz ciekawostki:
Na pierwszy rzut oka modem jest identyczny z opisanym przeze mnie kilka dni temu ZTE MF195 z t-mobile - obudowa różni się odcieniem i oczywiście napisaem. Jednak po przyjrzeniu się bliżej różnice są dramatyczne.

1. Identyfikator urządzenia jest oczywiście inny:
MF195: VID 19D2 PID 1515
MF669: VID 19D2 PID 0017
2. Czułość
Testowane w dokładnie w tym samym miejscu i położeniu (oscylacje sygnału na poziomie +- 1 dBm):
MF195: -100dBm, (18%, CSQ 6)
MF669: -95dBm, (29%, CSQ 9)
Dzięki lepszej antenie zauważalnie szybciej znajduje i loguje się do Aero2.
3. Wygląda na to, że MF669 ma wbudowany moduł GPS, bo pojawił się port szeregowy oznaczony NMEA - będę to sprawdzał.
4. Dioda jest kolorystycznie zbliżona bardziej do oznaczeń stosowanych przez Huawei:
MF195: Niegotowy/poza zasięgiem: czerwona, Gotowy do połączenia 3G: zielony, połączony: miga na zielono
MF669: Niegotowy/poza zasięgiem: czerwona, Gotowy do połączenia 3G: niebieski, połączony: miga na niebiesko

Wygląda na to, że jest to znacznie lepsze urządzenie, niż MF195.
Szukam czystego firmware do modemu MF669. Jak ktoś znajdziesz niech da znać.
Jeżeli chodzi o dashboard to chyba trzeba szukać na bez-kabli (może Lesiolo coś takiego ma?).
Nie, czyste firmware. Trzeba by go potraktować tekstowym search i zobaczyć jakie polecenia At schowali. Bo modem reaguje na np. ZDRUN mimo że nie przyznaje się do niego. (polecenia do gps szukam o ile są).
Jak ja nie cierpię tajemnic, jakie robią sobie producenci ze swoimi modemami. Jak na coś trafię to dam znać, ale dość nowy modem.
Witam,
mam problem z konfiguracją tego modemu z AERO2 (nadmieniam, że łączy się z netem z innymi kartami)
Ustawiłem wszystko tak jak w załączniku, a nadal pali się tylko czerwona lampka i nie mogę nawiązać połączenia.
Bardzo proszę o pomoc.
Sprawa 1 - nie załączaj PDFów, tylko same rysunki - można je normalnie obejrzeć bez kombinowania.
2. Jesteś prawdopodobnie poza zasięgiem sieci Aero2/Plus 900 MHz.
Dzięki za odpowiedź. Na pewno mam zasięg Plusa i Play (sprawdzone na tym modemie z kartami tych operatorów). Jak pobieram listę operatorów, to wyświetla mi się: (+Aero2), (-Era), (-PTK Centertel), (-26006). Na liście tej nie ma Plus`a, ale mimo to modem łączy się z netem na kacie Plus`a. Natomiast z kartą Aero2 w żaden sposób nie mogę uzyskać połączenia. Dioda stale świeci się na czerwono Sad
Z tego nie wiadomo, czy jesteś w zasięgu Aero2 (od niedawna nadajnika Plus UMTS 900 MHz). odczytaj CID i LAC nadajnika za pomocą Top NetInfo.
Rzeczywiście. Sprawdziłem w innej lokalizacji i wszystko działa. Dziękuję za pomoc.
(09-08-2012 10:09)jakubd napisał(a): [ -> ]2. Czułość - Testowane w dokładnie w tym samym miejscu i położeniu (oscylacje sygnału na poziomie +- 1 dBm):
MF195: -100dBm, (18%, CSQ 6)
MF669: -95dBm, (29%, CSQ 9)

Ciekawe jak by to było jeszcze porównane z Huawei 3131 Tongue
E3131 wychodzi podobnie do MF669 - gdzieś wrzucałem pomiary z terenu. Zaskakująco dobrze wypadł MF60.
Witam.

Mam pytanie jak ustawić MF669 z plusa aby działał z Aero2.

Bo niby się łączy aplikacją z Plusa, ale nie przesyła danych.

Nie ma internetu.

Pozdrawiam.
Trzeba utworzyć nowy profil połączenia z APN "darmowy" i wybrać go jako aktualny - powinno działać.
To wiem.

Też tak zrobiłem ale nic chce działać.

Jakieś pomysły >> co np. posprawdzać.

pozdrawiam.
No to wracamy do podstaw - jesteś w zasięgu sieci? Na jaki kolor świeci (tak, świeci - ZTE działa odwrotnie, niż Huawei) modem?
ZTE świeci na kolor czerwony.

Czy to jest OK. ??

Ale jak daje wybór operatora w Top_netinfo to znajduje sieć Aero2 UMTS i GSM

I wywala mi błąd dial-up nr 628. The port was disconnected.

W czym jest problem
Jak zte świeci na czerwono to zwykle simlock ale tu nie wiem kolega może wrzuci printscreena z programu topnet info.

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Witam.

A której strony dokładnie wrzucić.


i jak sprawdzić czy jest simlock.

[attachment=393]
1. Simlock najłatwiej za pomocą programu dc-unlocker.
2. Czerwona dioda - oznacza zwykle, że modem jest poza zasięgiem sieci
3. Nie rozumiem, dlaczego w TNI masz wybrany interfejs NMEA (nazwa wskazuje, że to GPS, ale w tym modemie chyba nie udało się go uruchomić) - COM powinien być wybrany raczej ten drugi od ZTE.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie