Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF669 z Plusa - też działa z Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam.

Sprawdziłem czy ma simloka.

Wynik.

[attachment=395]

[attachment=396]
No to prawdopodobnie jesteś poza zasięgiem Aero2.
Sprawdź na mapach - http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html - i wyjdź na świeże powietrze w celu sprawdzenia.
O ile pamiętam modem musi zaświecić na niebiesko - tylko wtedy oznacza to zalogowanie się poprawne do Aero2.
jakubd napisał(a):3. Nie rozumiem, dlaczego w TNI masz wybrany interfejs NMEA (nazwa wskazuje, że to GPS
zbadałem swego czasu sporo sterowników ZTE i ciekawostka jest taka: jeśli modem występuje jako brandowany dla Vodafone, to port sterujący ma niepoprawną nazwę (NMEA), jeśli modem nie występuje w wersji dla Vodafione, to sterujący port to bodajże "Secondary"
(20-11-2012 18:26)szopen napisał(a): [ -> ]
jakubd napisał(a):3. Nie rozumiem, dlaczego w TNI masz wybrany interfejs NMEA (nazwa wskazuje, że to GPS
zbadałem swego czasu sporo sterowników ZTE i ciekawostka jest taka: jeśli modem występuje jako brandowany dla Vodafone, to port sterujący ma niepoprawną nazwę (NMEA), jeśli modem nie występuje w wersji dla Vodafione, to sterujący port to bodajże "Secondary"
A nie odwrotnie? Zaraz.wygrzebie ZTE jakie mam i zobaczę akurat żadnego z voda w tym momencie
Dam sobie głowę uciąć że voda właśnie nie mają nmea

Potestuje
Mf112 ZTE Diagnostic Interface i drugi NMEA Device
Mf627 ZTE Diagnostic Interface i drugi NMEA Device
Mf821 ZTE mobile broadband diagnostic i drugi AT port (chyba znowu sie samo radio wyłaczyło bo świeci na czerwono)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
możliwe, że masz rację i jest odwrotnie - wystarczy zajrzeć do *.inf w jakimś sterowniku ZTE, który jest przeznaczony zarówno dla wersji Vodafone jak i ZTE (ale nie jestem w domu i nie mam nic takiego pod ręką)
Mam problem z podłączeniem Internetu Aero2 używając tego modemu. Zainstalował się on automatycznie pod Vista 32bit SP2 jako:
- stacja dysków CD
- dysk wymienny
- połączenie lokalne ZTE Wireless Ethernet Adapter.
Modem pochodzi z Plusa. W oprogramowaniu Plusa 2.4 ustawiłam profil Aero2, APN: darmowy, bez użytkownika i hasła oraz IP i DNS automatyczne.

Korzystam z modemu na 7 i wszystko jest OK. Różnica jest jednak w konfiguracji połączeń, gdyż tutaj mam jako połączenie telefoniczne, a na Vista jako lokalne. Próbowałam utworzyć połączenie telefoniczne, ale Vista nie może go utworzyć.

Czy ktoś mógłby mi pomóc?
Sprawdź w Menedżerze urządzeń, czy wszystkie sterowniki zostały wykryte i działają prawidłowo - może coś wisi w niewykrytych?

W sumie... jakie to ma znaczenie - w jaki sposób się łączysz?
System nie wykrywa żadnych nowych urządzeń.

Problem jest w tym, że w ogóle nie mogę się połączyć, a nie w sposób w jaki się łączę. Chciałabym, aby modem działał na obu komputerach.
Bardziej mi chodziło o to, czy nie ma jakiś urządzeń, które już zostały wykryte, ale są oznaczone żółtym trójkątem problemów i np. są opisane jako "nieznane urządzenie ZTE".

A takie pytanie - na jaki kolor świeci modem w tym komputerze, gdzie są problemy? Czy pojawia się jakiś komunikat błędu, przy próbie połączenia w iPlus?
Lampka kontrolna świeci się na niebiesko.

Tam gdzie jestem na pewno jest zasięg, gdyż jeśli przekładam modem do drugiego komputera z 7 to wszystko działa prawidłowo.

Nie ma urządzeń ZTE, które byłyby nieprawidłowo zainstalowane lub w ogóle nie zainstalowane. Mnie tutaj bardziej zastanawia, dlaczego na jednym komputerze ZTE został automatycznie skonfigurowany jako połączenie telefoniczne (7, działa) a na drugim jako lokalne ethernet adapter (Vista, nie działa). Wygląda to bardziej, jakby Vista nie rozpoznawała i nie potrafiła prawidłowo zainstalować urządzenia. Na różnych forach znalazłam, że ludzie mieli różne podobne problemy, ale że router TP Linka nie rozpoznawał modemu i czekali na nowy FW.

A co do iPlusa, to po wybraniu połącz po chwili pojawia się komunikat, że nie udało się nawiązać połączenia.
No to nie pozostaje nic innego, jak odinstalować na tym problematycznym komputerze oprogramowanie iPlus i wszystkie inne aplikacje obsługujące modemy (Orange Free, Cyfrowy Polsat itd. - cokolwiek związanego z modemami) i spróbować zainstalować ponownie.

Niestety Viśta (wio) strasznie dużo różnych problemów sprawia ze sterownikami i trzeba mieć do tego cierpliwość. Możliwe, że zainstalował się niewłaściwy sterownik lub w złej wersji.

BTW: czy iPlus pokazuje przy tym problemie normalnie sygnał sieci i nazwę operatora? Bo modem faktycznie się zalogował do sieci, co obwieszcza świecąc na niebiesko.

PS: Nie ma znaczenia tutaj, na co czekają użytkownicy routerów Smile To kompletnie inne środowisko programistyczne i pozostaje bez znaczenia dla działania modemu z Viście.
Próbowałam kilkukrotnie przeinstalować i+ (pokazuje siłę sygnału i nazwę operatora) oraz sterowniki, ale to nie pomaga. System jest świeżo po reinstalacji.
Sprawdziłem na komputerze z Vistą 32-bit i na niej normalnie po instalacji pojawia się zarówno karta sieciowa ZTE, jak i modem ZTE - w Menedżerze urządzeń.
Udało mi się doszukać przyczyny niedziałania modemu. Wyłączona była usługa telefonii w Viście.

P.S. Dzięki za wszystkie podpowiedzi!
LOL, no tego się nie spodziewałem, że ktoś grzebał tak głęboko w systemie Smile
Chyba jakiś admin czyścił temat Big Grin
owszem cały wątek nie powiązany z Aero2 jest tam:
http://forum.jdtech.pl/Watek-zte-mf669-z...lnej-sieci
Witam.Wlasnie zakupilem ZTE MF 669 z plusa
i jakos niechce działac ;/ ustawienia apn darmowy
lapie siec 26006 a to aero prawda ?? raz moze mi znalazlo siec aero2 +
nie wiem w czym tkwi problem ale na chwile laczy i za chwile rozlacza sie ;/ dioda swieci na niebiesko


wlasnie polaczyl sie z plus 3g Smile az boje sie rozlaczyc ze nie bedzie znowu chodzil
Mam podobny problem z modemem ZTE MF669. Z tym, że internet raz mi działa a raz nie tzn. albo łączy się bez problemu albo nawet po wielu próbach nie ma rady (dioda pali się na czerwono). W zasięgu jestem z tego co sprawdzałem na mapach (Poznań) i poza tym internet łączył na telefonie w tym samym miejscu.

Proszę o jakieś wskazówki co ew. powinienem zrobić, żeby wszystko działało jak należy.
Poza ogólnymi wskazówkami dotyczącymi siły sygnału:
http://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radzi...adnik.html
Nie da się nic więcej specjalnego zrobić w tym modelu.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie