Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Z tymi BSODami to bardziej skomplikowane - wyskakują, gdy dalsze działanie systemu nie jest możliwe, np. padnie krytyczny element jądra (najczęściej sterowniki), lub rozpadnie się jego logika (np. z powodu awarii sprzętowej, zakłóceń) i pojawi się stan systemu niemożliwy logicznie i dalsza praca nie ma sensu (i nie chodzi nawet o uszkodzenie danych, ale system nie ma nawet gdzie dalej skoczyć).
Podziękowania dla autora. Korzystam z tego programu.
Programik u mnie wznawia połączenia "lekciej" po konfiguracji modemu w ten sposób:[attachment=1340]

Uwagi: Okienko, po wyskoczeniu (konieczność wpisania recapthy) nie jest od razu aktywne, lecz trzeba klikać kursorem, żeby móc wpisywać tekst w polu do tego przeznaczonym.
w końcu udało mi się złapać kapcia ,gdzie ostatnia litera jest nieczytelna
kiedyś o tym pisałem i chcieliście zrzut
przedtem miałem takie dziwolągi 2-3 razy na tydzień ,a tego
złapałem po 3 tygodniach bez dziwolągów


[Obrazek: 3DD4vzQ.jpg]
Wygląda to na jedno z dwóch:
1. Algorytm po stronie Aero2 nie dał rady
2. Plik jest zbyt szeroki i nie dał rady program Aero3.
Obstawiam to 1.
Przy określaniu szerokości pola w Aero2 nie przewidzieli, że może zdarzyć kilka szerokich liter jak 'w'.
no fakt aż 4x [w] ,więc ostatnia litera nie czytelna ,
ale
jaka jest litera po 3-cim w ?
Krystyna z gazowni napisał(a):jaka jest litera po 3-cim w ?
7
?
a może to [z] ?
Albo 7 - ale to bez znaczenia, bo można odświeżyć kod. Ale użyję tego jako przykładu w artykule chyba o wadach tego systemu.
u mnie znowu nieczytelny babol

[Obrazek: DN2vprB.jpg]
Tutaj rysunek po prostu wyjechał poza obszar wyznaczony przez Aero2 i do tego jest prawie czytelny - J, albo 3.
skoro między twoim J ,a 3 pojawia się "albo" -tzn. ,że jest nieczytelny [niejednoznaczny]
zdarza mi się i to często ,że znaki są czytelne/jednoznaczne ,a po wpisaniu wywala mi komunikat ,że źle !
I znowu - po to jest przycisk odśwież Smile Ale problem faktycznie jest.
a dzisiaj taki mi wyskoczył
8 znaków czytelne ,ale jakiś dziewiąty się wciska na siłę Tongue

[Obrazek: OD6AzLj.jpg]
Zjawisko to może budzić zaciekawienie ontologiczne choć praktycznego znaczenia nie ma. Za to mocna mnie wkurza ciągłe przełączanie klawiatury z alfa na numeryczną i z powrotem. Oczywiście to na smartfonie. Czy nie można by zgłosić postulatu do Aero żeby w kapciu cyfry grupować na którymś z końców?
Można także zmienić klawiaturę w smartfonie na taką z cyframi.
ha to znowu ja ,już pisałem że czasami zawiesza mi się ten program aero3
a teraz pierwszy raz wyskoczyło mi takie okienko

[Obrazek: 5mkgtqp.jpg]

oczywiście wyjęcie modemu z usb nic nie pomaga ,
tylko restart systemu od nowa
mam modem huawei 3131s2
win7
W sumie tylko autor wie, kiedy pojawia się taki komunikat (jaki błąd dostaje z systemu).
ponieważ udało mi się zobaczyć to okienko, to wydaje mi się, że to komunikat po 20 nieudanych połączeniach Big Grin

i w zasadzie nie ma to nic wspólnego z zawieszeniem się modemu (chociaż oczywiście może mieć) - zwykle oglądam to okienko gdy dotrę w miejsce bez zasięgu

a w kwestii zawieszenia się modemu - sytuację mam bardziej skomplikowaną (modem nie usb lecz minipcie, więc przecież nie będę rozbierał komputera, aby go wyjąć i włożyć) - u mnie pomaga reset modemu dostępny w TNI
Ten komunikat wyświetlany jest po 20 nieudanych próbach uzyskania połączenia z siecią operatora. Jest to zabezpieczenie procedury auto-połączenia. Powodów tego komunikatu może być wiele, np: brak wykrycia modemu w systemie lub jak napisał szopen, brak zasięgu.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Przekierowanie