Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Dziwne z tym avastem. Złych intencji nie mam dodatkowo sam z ciekawości sprawdziłem na: https://www.virustotal.com/pl/file/5081f...408483652/ i wygląda że nie ma tam wirusa Smile

PS. Na chomiku dałem nową wersję.
sebus napisał(a):wygląda że nie ma tam wirusa Smile
też tak mi się wydaje Big Grin

PS używasz time.windows.com (pod adresem w USA 137.170.185.211) a są serwery czasu bliżej nas np. vega.cbk.poznan.pl (150.254.183.15)
No nie wiem, u mnie wykrywa jakieś zagrożenie - http://goo.gl/IJcFPw To na pewno jest "fałszywy alarm", ale w tej nowej wersji już nic nie wykrywa.
Najważniejsza była notka: "Win32:Evo-gen [Susp]" - podejrzenie, a nie konkret.
hej :-)
Sebus, dzięki za wspaniałą pracę jaką wykonujesz dla społeczności Aero2 (również podziękowania dla Pana Jakuba).

Pytanie mam odnośnie obecnej wersji "aero3 - 19-08-2014". Czy pojawi się najnowsze aero3-XL ?

Pozdrawiam
wersja XL będzie w późniejszym terminie
Avast lubi wykrywać zagrożenia, których nie ma Wink
Eset NOD32 Antivirus - czysto.
Wszystkie programy avir miewają takie fazy.
u mnie nadal brak zadowolenia z "nowej" wersji

dobre jest to że nie trzeba entera dawać ,ale nie działa to
gdy jest duże obciążenie sieci około godz 17-18 ,nie pobiera obrazka i nie da się odświeżyć,
[samo naciskanie enter nie odświeża wtedy obrazka]

[Obrazek: 9toVqMy.jpg]
bo nie ma przycisku ze strzałkami i ciągle wywala błąd pobrania nowego obrazka ,więc trzeba wejść w
opcje i oddznaczyć ten automatyczny enter
żeby pojawił się przycisk odśwież i dopiero się oświeży po jego naciśnięciu


1.gdy minie godzina - znowu okno wyskakuje z kapciem , ale jest nieaktywne !
więc musze szukac myszy klikać w nie najpierw, żeby wpisac kod
[opis dokładny] - mam otwartą przeglądarkę z kilkoma zakładkami [chroma]
przeglądam strony www ,pojawia się okienko aero3 ,wyskakuje jakio pierwsze na pulpicie i
miga w nim kursor ,ale nie da się nic wpisać bo jest nie aktywne [czyli kolor ramki/obwódki jest blady]
powinno być aktywne czyli kolor ramki ciemny i wpisywanie kodu powinno od razu się odbywać w okienk gdzie miga kursor
bez zaznaczania wskaźnikiem myszy tego okna i go aktywowania
w poprzedniej wersji programu było 50/50% szans że okno było aktywne , wtej nowej jest 0% szans gdy pod spodem jest otwarta przeglądarka www
tylko okno jest aktywne w aero3 gdy na pulpicie nic nie ma ,żadnego programu i wyskoczy kapeć to wtedy tak - jest aktywne
ale to nie oto chodzi > więc to jest do naprawienia pilnie w pierwszej kolejności

2. błędne wskazywanie czasu
a/patrzę mam 6 minut do rozłączenia ,a tu wyskakuje kapeć
b/patrzę mam14 minut do końca sesji,a za chwilkę jakieś 2-3 minuty patrzę znowu ,a tam jest 15min. do końca
[dodam że czas mam ustawiony żeby odliczało ile do końca pozostało]

3. i jeszcze jedna sprawa
program zawiesza modem i wylogowuje go z sieci [mam huawei e3131s2]
nie wiem może gryzie się z utorrentem ,bo wtedy najczęściej się to zawiesza [ale nie za każdym połączeniem]
czyli ściągam coś utorrentem ,mija godzina wyskakuje aero3 i już nie łączy ponownie ,modem wylogowany
nie pomaga wyjęcie modemu z usb ,jedynie restart kompa - to denerwuje bardzo

[Obrazek: VHQZRVd.jpg]

u mnie na razie powrót do poprzedniej wersji która się wiesza ,ale przynajmniej okienko wyskakuje częściej jako aktywne
Aero3 ma jedną bardzo poważną wadę, która powoli zaczyna mi przeszkadzać: wyskakujące okno Aero3 z kodem zamyka przeglądarkę!
A jaką przeglądarkę ci zamyka?
Szczerze mówiąc: nie wiem Big Grin Używam tylko Chrome i Firefoksa, więc którąś z nich albo obydwie. Jakoś nigdy nie zwracałem uwagi na przeglądarkę, której to dotyczy, tylko na sam fakt zamykania.
co do błędów opisanych przez Krystyna z gazowni, to jak dotąd żaden z nich nie wystąpił u mnie (na xp sp3), ale mam pewne podejrzenia co do 2 z nich:
- "skoki" czasu mogą wynikać ze zbyt częstych i czasem nieudanych aktualizacji zegara prze NTP z time.windows.com (lub ewentualnie z wadliwej pracy zegara systemowego)
- zawieszanie modemu może być spowodowane zbyt niskimi timeoutami przyjętymi w programie (wszystko dzieje się "natychmiast" czyli bez żadnych opóźnień - a nie każdy modem jest w stanie dostatecznie szybko reagować)

natomiast co do samozamykania się przeglądarek opisanego przez NokiaUser również nie natrafiłem na taki błąd powiązany z Aero3, ale to zjawisko może wystąpić w przypadku braku pamięci (przy wyłączonej lub ograniczonej co do rozmiaru pamięci wirtualnej), ponieważ chrome jest wybitnym ramożercą
u mnie też nie zamyka przeglądarki [chrome ,win7] więc problem gdzie indziej
albo za dużo zakładek pootwierane ,albo zrób skan systemu malwarebytes-anti malware i wywal robale
Nie ma opcji aby ten program, jako taki, zamykał przeglądarkę (jakąkolwiek), bo albo należałoby napisać kod realizujący wykrywanie aktywnych procesów przeglądarek i ich zamykanie lub, co gorsza, zabijanie, albo przeglądarki musiałyby zamykać się po wykryciu konieczności wpisania kodu Aero2, a to absurd, nieprawdaż?
No to ja nie wiem, co się u mnie dzieje. Zauważyłem, że Chrome tylko czasami się zamyka, a czasami nie, więc nie jest to tak uciążliwe. Jednak gdy pomyślę, jak bardzo ułatwione jest korzystanie z Aero2 dzięki Aero3, to trochę mniej zaczyna mi to przeszkadzać Big Grin
Ja zauważyłem u mnie skomplikowany dość problem.

Od czasu jak zacząłem używać tego programu system czasem wywala BSOD UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP 0x0000007F Związany ze sterownikiem : ew_usbenumfilter.sys.

Dane Modemu:
[Obrazek: gKeX1W7.jpg]

System to Windows 8.1
Zmień sterowniki Huawei na nowsze lub starsze (w każdym razie inna wersja) - to jakiś błąd sterowników Huawei. Pamiętaj, że skuteczna zmiana wymaga odinstalowania WSZYSTKICH sterowników i programów Huawei, jakie masz w systemie i instalacja po resecie nowych.
niestety obawiam się, że to nic nie da (ten konkretnie plik jest taki sam w przynajmniej kilu wersjach pakietu sterowników),
ale oczywiście spróbować trzeba - sugeruję możliwie najnowsze wersję sterowników

ja podejrzewam, że tak manifestuje się w win8.1 sprzętowe zawieszenie się modemu
(co z kolei być może wynika z braku opóźnień w programie, ale to tylko gdybanie, bo bez wsparcia autora trudno cokolwiek diagnozować)
Nie nie, modem zawiesza się bez bluescreena =D. Z tego co wyczytałem to ten bluescreen występuje kiedy podczas przetwarzania błędu wystąpi drugi taki sam błąd. Pobawię się ze sterownikiem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Przekierowanie