Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 (Play) [OK]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
No i udało się pasmo UMTS 900 Mhz w E3131 odblokowane, oczywiście sposobem Pana Jakuba. Pozdrawiam.

P.S: Czyli jaki lepszy E353s-2 czy E3131?
Na bez-kabli.pl znajdziesz porównanie jedno z drugim. Wychodzi że E3131 jest ciut lepszy.
Od strony technicznej - możliwe, ale mechanicznie to paskudztwo Smile
witam ponownie,
mam e3131 i soft play online/win 7 32 bit
od pewnego czasu mam problem z połączeniem aero2
- często zdarza się ze w ogóle się nie łączy (komunikat połączenie zakończone, czy tez zakończono przesyłanie danych-nie pamiętam dokładnie);
- łączy się ale w statystykach play online widać tylko upload, strony się nie ładują, statystyki dla downloadu 0, dioda świeci wówczas na zielono. Czasem pomaga ponowne połączenie, wyjęcie i włożenie modemu pod USB, a czasem jak wczoraj nic.
Wie ktoś może co by mogło pomóc?
Sprawdź, modem się zalogował pewnie do Plusa, a nie Aero2 - ustaw ręcznie sieć Aero2.
http://jdtech.pl/2011/12/aero2-karty-log...alaja.html
(17-04-2012 15:51)jakubd napisał(a): [ -> ]Sprawdź, modem się zalogował pewnie do Plusa, a nie Aero2 - ustaw ręcznie sieć Aero2.
http://jdtech.pl/2011/12/aero2-karty-log...alaja.html

raczej nie...
w lewym dolnym rogu okienka softu play online wyświetla się zawsze
WCDMA lub HSPA+ Aero2...
Nie ma możliwości, żeby modem świecił na zielono (zasięg 2G) i wyświetlał Aero2....
oj tam oj tam
niby play ztcp jest 3g, w telefonie 2g (chyba nokia 3400 albo podobny model podstawowy) nie powinien a przez roaming jest, powinno wywalać ze nie znajduje sieci 3g. miałem kartę 2g i na e585 logowala się do sieci 3g (zmienial sie napis sieci) która nie ma w ogóle 2g

Wysłane z mojego Kindle Fire za pomocą Tapatalk
Play ma teraz koncesje na 3G i 2G, poza tym ma roaming z Plusem i Orange (nie dotyczy taryf internetowych). Ale Aero2 dla usługi BDI nie ma żadnego roamingu... TYLKO UMTS 900.
Podczas połączenia z aero2 (z niczym innym nie próbowałem) wiesza się komputer (ekran się zamraża, konieczny jest reset twardy) w dowolnym momencie (narazie nie odkryłem jakiegoś momentu w którym się zawsze wiesza). (podczas pisania tego też się zawiesiło) Macie jakieś pomysły co może być przyczyną?
Poza wieszaniem to działa dobrze.

Modem E3131s-2
System: win 7 64 pro
To raczej nie wina modemu i jego oprogramowanie, tylko coś z systemem operacyjnym lub komputerem - od przegrzewania się, przez problemy z zasilaniem, aż po wirusy.
Poza używaniem modemu komputer się nie wiesza?
Zacytuję siebie: "Podczas połączenia z aero2 wiesza się komputer" i dodam by może było bardziej zrozumiałe: nie wiesza się podczas podłączenia z internetem w inny sposób (między innymi Play modem E220), podczas nie podłączenia z internetem itp.
Dobra, to od razu uwaga - na jednym komputerze używasz E220 i E3131 - którego modemu oprogramowanie jest zainstalowane w systemie? Jeżeli był wcześniej zainstalowany E220, to wywal soft od E3131, potem od E220 i zainstaluj tylko soft z modemu E3131 - poradzi sobie także z E220.
To może być (ukryty) konflikt sterowników.
E220 działał zanim kupiłem e3131, soft dawno usunięty od jednego i drugiego.
I teraz na samym sofcie od E3131 następuje wywalanie się komputera? czy na jakimś innym jeszcze sofcie?
na sofcie od e3131 zawiesza się system
Niestety, jeżeli nie można wskazać żadnego konkretnego winnego, a ten soft raczej jest znany ze stabilności, jedyne co można zaproponować, to próba na innym komputerze (aby wykluczyć modem) i reinstalacja systemu.
Witam wszystkich ,jestem tu nowym użytkownikiem tego forum .Zarejestrowałem się tu ponieważ mam następujący problem do rozwiązania. posiadam modem Huawei E 3131 zakupiony wczoraj w Play i niestety mój egzemplarz nie chce połaczyć się z aero2 Tylko wyświetla komunikat "Zarejestruj się w sieci przed próbą połączenia". Podobnie zachowuje się sprawdzony działający modem Huawei 173-u2 podłaczony na zmianę po E3131 czyli na nowym sofcie. Próbowałem też sposobu odblokowania za pomocą topnetinfo i niestety nie pomogło proszę o pomoc . pozdrawiam
tytułem uzupełnienia
wersja sprzętu CH2E303SM
wersja firmware 21.157.11.00.264
wersja programu 21.005.11.14.264
(24-04-2012 21:11)sillyboy napisał(a): [ -> ]... posiadam modem Huawei E 3131 zakupiony wczoraj w Play i niestety mój egzemplarz nie chce połaczyć się z aero2 Tylko wyświetla komunikat "Zarejestruj się w sieci przed próbą połączenia". Podobnie zachowuje się sprawdzony działający modem Huawei 173-u2 podłaczony na zmianę po E3131 czyli na nowym sofcie. Próbowałem też sposobu odblokowania za pomocą topnetinfo i niestety nie pomogło proszę o pomoc

Miałem to samo, też mi nie działało "odblokowywanie" z TNI. Proste rozwiązanie masz tutaj:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=393940

Czyli po prostu otwórz okno terminala dla modemu i wyślij komendę
AT^SYSCFG=2,2,3FFFFFFF,1,2

Możesz też wcześniej wysłać
AT^SYSCFG?
żeby sprawdzić, jakie ustawienia przeszkadzały.

@jakubd: Parametry CS i PS dotyczą trybu rejestracji w sieci, nie trybu transmisji. A przy okazji -- dzięki za świetny blog!
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Przekierowanie