Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 (Play) [OK]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Cześć wszystkim.

Zakupiłem modem Huawei E3131 (E3131s-2) w salonie play. Zainstalowałem oprogramowanie które było w modemie, potem zainstalowałem Mobile Partner i ustawiłem tak jak być powinno. Wszystko działało.
W międzyczasie sciągąnąłem z chomika najnowszy soft ( dashboard od lesiolo Win 16.001.06.01.504A full) i zaktualizowałem całą zawartość swojego modemu, nie robiąc wcześniej żadnej kopi zapasowej.

Teraz modem nie działa. Windows nie może znaleźć sterowników.
Czy ma ktoś może oryginalne sterowniki które daje Play do tego modemu?

Z góry dzięki za pomoc.

PS Windows 8/ 32 bity.
Najnowszy to chyba win 23 od lesiolo, ale.z win8 to chyba niewielu próbowało, (btw sam jestem ciekaw tego os ale widziałem tytuł "windows 8 worse than vista" więc chyba się wstrzymam) spróbuj na systemie co albo 7 żeby uruchomić modem

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Kopię zapasową oryginalnego oprogramowania Play z E3131 masz np. tutaj: jdtech.pl/upload/E3131_Play_backup.exe

Nie wiem, czy może Windows 8 ma ten same problemy co Vista, ale sterowniki możesz systemowi wskazać ręcznie - są w podfolderze drivers/x86 lub /x64 (zależy od systemu jaki masz) folderu instalacyjnego Mobile Partnera/Play Online.
Witam serdecznie.
Zakupiłem modem e3131 w play w celu korzystania z aero2. Niestety jeszcze nie posiadam w tej chwili karty sim aero2 a jedynie playowską. Czy jest możliwość zweryfikowania zasięgu oraz mocy aero2 za pomocą e3131 i karty play? Jeżeli tak, to jak tego dokonać? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
1. Wymuszasz pracę w UMTS 900 MHz - http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
2. Wyświetlasz listę operatorów. Jak zobaczysz Plus 3G, to znaczy, że zasięg masz (niestety bez karty Plusa, Aero2 lub MVNO pracującego w Plusie nie dowiesz się, jak mocny jest sygnał).
(21-10-2012 01:26)jakubd napisał(a): [ -> ]1. Wymuszasz pracę w UMTS 900 MHz - http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
2. Wyświetlasz listę operatorów. Jak zobaczysz Plus 3G, to znaczy, że zasięg masz (niestety bez karty Plusa, Aero2 lub MVNO pracującego w Plusie nie dowiesz się, jak mocny jest sygnał).

Bardzo dziękuję za pomoc. Zaraz załatwię kartę plusa i zrobię testy. Kurde... Czy ma ktoś jakiś patent na ściąganie klapki z e3131? Za każdym razem mam wrażenie ze przy otwieraniu połamie się ta ściągalna część.
Nie spotkałem się z połamaną klapką E3131 - one są dość trwałe.
Metody są dwie (cholera, znowu odliczam Smile
1. Podważyć zatrzask (obok złącza antenowego) i paznokciem podważać wzdłuż obudowy
2. Pociągnąć mocno za zatrzask "do góry" modemu przytrzymując jedną ręką modem za gniazdo USB i spód modemu, a drugą ręką ciągnąć za zatrzask podpierając się przeciwległym palcem (ja to robię kciukiem) za symetryczną część klapki po przeciwnej stronie zatrzasku - odpowiedni ruch i schodzi minimalnym wysiłkiem za każdym razem.
Wielkie dzięki.
Po wymuszeniu 900MHz połączyło mi z Plus GSM UMTS. Jak wchodzę w ustawienia TNI na wybór operatora to mam - aktualny PLUS 26001 UMTS. Czy to o to chodziło?
W moc sygnału mam -69dBm, 70%, CSQ 22.
(21-10-2012 10:34)Meriox napisał(a): [ -> ]Czy ma ktoś jakiś patent na ściąganie klapki z e3131? Za każdym razem mam wrażenie ze przy otwieraniu połamie się ta ściągalna część.
Paznokciami

[Obrazek: dsc00844a.jpg]
W900 wymusiłem wg instrukcji Jakubd. Weź pod uwagę fakt, że w modemie znajduje się karta sim Plusa a nie Aero2.
Poczekajmy co na to powie Jakubd.
Meriox: tak, w ten sposób potwierdziłeś, że jesteś w zasięgu nadajników Aero2.
(21-10-2012 17:18)jakubd napisał(a): [ -> ]Meriox: tak, w ten sposób potwierdziłeś, że jesteś w zasięgu nadajników Aero2.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc!
dziękuję za pomoc!!!
Wszystko działa jak należy.

Pozdrawiam
PS Windows 8 jest OK!
Mam problem z tym modemem, jak go włączę to świeci się na ten jasnoniebieski kolor i jest HSPA+, ale co jakiś czas przeskakuje na ciemnoniebieski i jakieś WCDMAGMGAMGM, po chwili robi sie normalnie ale jak jest to WDCDGG to internet zaczyna niezwykle zamulać.
Czy E3131 zakupiony w playu ma aktywne automatyczne wznowienie połączenie w przypadku zerwania? Czy trzeba wgrać dashboard od lesiolo? Pytam bo w aero co 60min mamy rozłączenie.
Nie, gotowe wznawianie jest tylko w modemach z jdtech Wink
Wszystkie inne trzeba modyfikować, np. przez wgranie odpowiedniego dashboardu.
No to pozostaje mi tylko żałować że nie zakupiłem modemu u Ciebie :/
No niestety na to nie poradzę Smile
Jakub, a to wielka tajemnica jak rozwiązałeś wznawianie w e3131? Czytałem gdzieś, że podobno nawet do e173 wystarczy inny, nowszy dash od lesiolo z wbudowanym wznawianiem.
To nie jest żadna tajemnica. Wszystko jest opisane na bez-kabli.
Problem w tym, że to jest ingerencja w modem, która potencjalnie jest ryzykowna i naruszać może warunki gwarancji. Poza tym przy istnieniu modelu E3131s-2 w wersji HiLink, która jednak na obudowie niczym się nie różni nie chcę ryzykować, że komuś jednak uda się wgrać niewłaściwy soft do modemu.
W przypadku E173u-2 można bez problemu użyć tej metody, ale moje eksperymenty dowodzą, że prawdopodobieństwo niedziałania funkcji wznawiania połączeń jest znacząco wyższe, niż w przypadku E3131 - na 10 przypadków w 3 trafiłem na niezgodność na linii sterownik-system-dashboard. Zawsze dało się to rozwiązać (przez zmianę sterownika albo dashboardu), ale nie udało mi się znaleźć kombinacji, która dawała taką pewność, jak w przypadku E3131. Dlatego właśnie sam tej metody nie stosuję w swoich modemach E173.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Przekierowanie