[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF910 - problem (?) z akumulatorem ? Samo-rozładowanie.
09-11-2016, 01:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2016 01:41 przez skaktus.)
Post: #1
ZTE MF910 - problem (?) z akumulatorem ? Samo-rozładowanie.
Witajcie.

Posiadam router MF910. Wersja dla Orange. Fabrycznie z simlokiem który sam zdjąłem w warunkach domowych. Router działa prawidłowo. Z kartą Aero2 + pakiet 30 GB + radio internetowe wytrzymuje na akumulatorze około 6 godzin ciągłej pracy wraz z udostępnianiem internetu dla 1 urządzenia.

Ostatnio zauważyłem u niego dziwną przypadłość - router wyłączony, naładowany na 100%. Po około miesiącu leżenia i nie używania, bez włączania itd - uruchamiam router, a tam stan akumulatora niemal że zerowy - "czerwona kreska" na ikonie akumulatora.

Czy u Was też tak jest, że nieużywany router sam rozładowuje akumulator ? Nie mierzyłem, ile pobiera prądu urządzenie kiedy jest wyłączone, być może "ten typ tak ma". Dajcie znać jak to wygląda u Was.

Pozdrówki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2016, 03:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2016 03:45 przez szopen.)
Post: #2
ZTE MF910 - problem (?) z akumulatorem ? Samo-rozładowanie.
skaktus napisał(a):Czy u Was też tak jest, że nieużywany router sam rozładowuje akumulator ?
nie dysponuję tym sprzętem, więc poniżej tylko porady ogólne

ale zjawisko, które opisujesz jest całkiem normalne - układ czuwania pobiera energię w czasie, gdy urządzenie jest wyłączone (dlatego zaleca się przechowywać urządzenia z wyjmowalnym akumulatorem po jego wyjęciu z urządzenia, jeśli to ma być długi okres bezczynności)

dodatkowo niektóre hotspoty i smartfony dysponują trybem szybkiego startu, w którym urządzenie nie jest faktycznie wyłączane lecz przechodzi do stanu głębokiego uśpienia (twój model być może dysponuje takim trybem, niestety nie pamiętam czy jest odpowiednia pozycja w menu), w którym oprócz układu czuwania pracuje też wiele innych bloków funkcjonalnych, co powoduje znacznie szybsze samorozładowanie

jeśli akumulatora nie da się wyjąć (tak jest niestety w przypadku MF910), to należy jego stan kontrolować mniej więcej raz na miesiąc, a w przypadku niskiego stanu naładowania naładować go do pełna

jeśli wyjmujemy akumulator z urządzenia (mam na myśli takie gdzie akumulator jest przeznaczony do wyjmowania), to przed przechowywaniem oddzielnie należy:
- gdy jest to aku Ni-Cd lub Ni-MH (te rodzaje są coraz rzadziej spotykane) naładować go do pełna oraz sprawdzać stan naładowania co kilka tygodni (i w razie konieczności czyli stanu naładowania zbliżopnego do 0% należy naładować go ponownie)
- gdy jest to Li-ion lub Li-pol naładować go do ~40%-60% lub rozładować do takiego poziomu jeśli jest naładowany w 100%

PS ciągła praca stacjonarna przy podłączonej non-stop ładowarce jest najczęstszą przyczyną radykalnej utraty pojemności akumulatorów w technologii litowej, ale jeśli czas pracy na naładowanym aku nie skrócił Ci się radykalnie, to nie utrata pojemności jest przyczyną samorozładowania po miesiącu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2016, 12:14
Post: #3
ZTE MF910 - problem (?) z akumulatorem ? Samo-rozładowanie.
Będę musiał zmierzyć, jaki prąd pobiera urządzenie w czasie "wyłączenia". Trybu szybkiego startu to cudo raczej nie ma. Uruchamia się jak traktor Wink

Co do akumulatorów to wiem co i jak - mam z nimi do czynienia od długiego czasu.

Dzięki za pomoc Smile Jak ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie, niech pisze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  E3372h-153 problem z aktualizacją qterek18 1 2 789 13-07-2018 23:57
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3372h-153 HiLink problem z wgraniem firmware Ekin 5 6 631 18-05-2018 10:16
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3372 HiLink - problem w Windows 10 Fall Creators Update (1709) jakubd 13 20 972 17-02-2018 18:27
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3372 (HiLink) Problem z brakiem sterownik karty sieciowej… vezyrtod 21 60 572 08-02-2018 22:57
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-153 Problem z modemem gg_fun 2 4 219 07-08-2017 17:44
Ostatni post: gg_fun