[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF910 - problem (?) z akumulatorem ? Samo-rozładowanie.
09-11-2016, 00:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2016 00:41 przez skaktus.)
Witajcie.

Posiadam router MF910. Wersja dla Orange. Fabrycznie z simlokiem który sam zdjąłem w warunkach domowych. Router działa prawidłowo. Z kartą Aero2 + pakiet 30 GB + radio internetowe wytrzymuje na akumulatorze około 6 godzin ciągłej pracy wraz z udostępnianiem internetu dla 1 urządzenia.

Ostatnio zauważyłem u niego dziwną przypadłość - router wyłączony, naładowany na 100%. Po około miesiącu leżenia i nie używania, bez włączania itd - uruchamiam router, a tam stan akumulatora niemal że zerowy - "czerwona kreska" na ikonie akumulatora.

Czy u Was też tak jest, że nieużywany router sam rozładowuje akumulator ? Nie mierzyłem, ile pobiera prądu urządzenie kiedy jest wyłączone, być może "ten typ tak ma". Dajcie znać jak to wygląda u Was.

Pozdrówki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2016, 02:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2016 02:45 przez szopen.)
skaktus napisał(a):Czy u Was też tak jest, że nieużywany router sam rozładowuje akumulator ?
nie dysponuję tym sprzętem, więc poniżej tylko porady ogólne

ale zjawisko, które opisujesz jest całkiem normalne - układ czuwania pobiera energię w czasie, gdy urządzenie jest wyłączone (dlatego zaleca się przechowywać urządzenia z wyjmowalnym akumulatorem po jego wyjęciu z urządzenia, jeśli to ma być długi okres bezczynności)

dodatkowo niektóre hotspoty i smartfony dysponują trybem szybkiego startu, w którym urządzenie nie jest faktycznie wyłączane lecz przechodzi do stanu głębokiego uśpienia (twój model być może dysponuje takim trybem, niestety nie pamiętam czy jest odpowiednia pozycja w menu), w którym oprócz układu czuwania pracuje też wiele innych bloków funkcjonalnych, co powoduje znacznie szybsze samorozładowanie

jeśli akumulatora nie da się wyjąć (tak jest niestety w przypadku MF910), to należy jego stan kontrolować mniej więcej raz na miesiąc, a w przypadku niskiego stanu naładowania naładować go do pełna

jeśli wyjmujemy akumulator z urządzenia (mam na myśli takie gdzie akumulator jest przeznaczony do wyjmowania), to przed przechowywaniem oddzielnie należy:
- gdy jest to aku Ni-Cd lub Ni-MH (te rodzaje są coraz rzadziej spotykane) naładować go do pełna oraz sprawdzać stan naładowania co kilka tygodni (i w razie konieczności czyli stanu naładowania zbliżopnego do 0% należy naładować go ponownie)
- gdy jest to Li-ion lub Li-pol naładować go do ~40%-60% lub rozładować do takiego poziomu jeśli jest naładowany w 100%

PS ciągła praca stacjonarna przy podłączonej non-stop ładowarce jest najczęstszą przyczyną radykalnej utraty pojemności akumulatorów w technologii litowej, ale jeśli czas pracy na naładowanym aku nie skrócił Ci się radykalnie, to nie utrata pojemności jest przyczyną samorozładowania po miesiącu
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-11-2016, 11:14
Będę musiał zmierzyć, jaki prąd pobiera urządzenie w czasie "wyłączenia". Trybu szybkiego startu to cudo raczej nie ma. Uruchamia się jak traktor Wink

Co do akumulatorów to wiem co i jak - mam z nimi do czynienia od długiego czasu.

Dzięki za pomoc Smile Jak ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie, niech pisze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz