[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
06-03-2013, 00:18
Post: #41
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
MR3420 może pracować w temperaturach od 0 do +40 stopni C. Póki się na nim woda nie skrapla, to kilka stopni niżej mu krzywdy nie zrobi. Opatulanie elektroniki to kiepski pomysł - to się musi wentylować prawidłowo.

Kabel antenowy można zamówić też dłuższy, ale ponad 15m to ryzyko, że stracisz znaczącą część zysku anteny na stratach w kablu.
Strat nie masz jedynie na połączeniu z routera po ethernecie - w sumie i 100m możesz pociągnąć dobrego kabla Smile

Dla uściślenia: UMTS to w zasadzie u nas to inna nazwa na 3G (choć w zasadzie UMTS to jedna z wielu technologii zaliczana do 3G, ale to już moje czepiactwo).

Jedno, czego nie wiesz, to jakiego typu nadajniki kryją się pod tą nazwą "Cyfrowy Polsat 3G" - to może być Aero2 w paśmie 900 MHz, ale równie dobrze Plus w paśmie 2100 - nie odróżnisz tego w ten sposób - bez modemu i wymuszania pasm.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 20:40
Post: #42
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
Właśnie kupić przedłużkę to zaraz strata zasięgu. Hmmm co tu by zrobić ? Nie mam pojęcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 21:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2013 21:24 przez szopen.)
Post: #43
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
masz przecież wyżej podane rozwiązanie, akurat skrętka jest najtańsza w całym tym przedsięwzięciu
jakubd napisał(a):Kabel antenowy można zamówić też dłuższy, ale ponad 15m to ryzyko, że stracisz znaczącą część zysku anteny na stratach w kablu.
Strat nie masz jedynie na połączeniu z routera po ethernecie - w sumie i 100m możesz pociągnąć dobrego kabla

smutna prawda jest taka, że trzeba wydać koło 300-500zł (może mniej jeśli dostaniesz sprzęt w abonamencie) - warunki jak na tą technologię są po prostu dość trudne, ale nie masakrycznie trudne Big Grin
i to raczej bez gwarancji szybkości połączenia - żaden operator technologii typowo mobilnej tego nie zagwarantuje

niestety bez realnych testów się nie obejdzie - tylko wiedząc w jakim paśmie masz interesujący sygnał można próbować dobierać do tego antenę (stawiam w ciemno na to, że większe szanse masz w 900MHz, więc ATK-10 lub ATK-20)

a więc albo CP albo Plus z BTSa Aero2 (Lubowidz) albo Play z playowskiego w Żurominie, wymienione BTSy pracują w 900MHz oczywiście, tu istotna uwaga mimo, że Żuromin jest dalej to podejrzewam nieco większe szanse na poprawny odbiór

ponadto w Orange i T-mobile nie masz co liczyć na zadowalające prędkości, bo w tej okolicy to najwyżej GPRS

biorąc pod uwagę to co masz w okolicy możesz się jeszcze zastanowić nad takim rozwiązaniem (CDMA420)
http://www.nordiskpolska.pl/i.html
nie jest to wprawdzie 5Mbps (max to 3Mbps), ale prawdopodobnie i tak więcej niż 0,5Mbps
(jakkolwiek oczywiście też bym nie brał w ciemno bez możliwości przetestowania, dodatkowo - żadne z wymienionych tutaj modemów ani anten się do tego nie nadają, ale na pocieszenie - modem jest wyposażony w kiepską ale darmową antenkę)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 21:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2013 21:36 przez cegulla.)
Post: #44
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
Skrętka czyli zwykły kabel sieciowy? Propo orange to i tak na to nie patrzę bo są małe limity. A na 2100 MHz net działa lepiej? Sprzęt przecież się dostaje przy abonamencie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 21:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2013 22:58 przez szopen.)
Post: #45
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
tak skrętka=najzwyklejszy kabel sieciowy (ethernetowy)

a niby dlaczego by miał działać lepiej? maksymalne szybkości zależą od technologii i od... faktycznego obciążenia BTSa i jego połączenia ze "światem zewnętrznym"

natomiast zasięgi są mniej więcej odwrotnie proporcjonalne do częstotliwości
porównując wspomniane tu technologie najmniejszy zasięg ma
LTE1800 (tu oprócz częstotliwości dochodzi inny czynnik technologiczny redukujący zasięg)
potem
WCDMA2100
WCDMA900 (przeciętnie 2x większy niż WCDMA2100)
CDMA420 (przeciętnie 2x większy niż WCDMA900)

sugerowane połączenia na twoje warunki
|||]----modemorouter wifi~~~~karta sieciowa wifi
|||]----modem-=-=-router wifi~~~~~~karta sieciowa wifi
|||]----modem-=-=-router=======zwykłą karta sieciowa (na kabelek)
|||]----modem-=-=-router=======accesspoint~~~~~~karta sieciowa wifi

legenda:
|||] antena kierunkowa
---- nie za długi kabel antenowy (ja bym sugerował gotowca 5m o ile w ten sposób ogarniesz umieszczenie anteny dostatecznie wysoko i równocześnie umieszczenie modemu w pomieszczeniu o znośnych warunkach klimatycznych)
-=-=- kabel przedłużka usb przyzwoitej jakości (1m)
~~~~ połączenie wifi (czyli bez kabla Big Grin jeśli sygnał ze strychu dotrze bezproblemowo w interesujące miejsca)
==== połączenie skrętką kat.5 lub wyższej - dopuszczalne 100m
w 2 ostatnich rozwiązaniach uwzględniłem router, z którego nie korzystasz przez WiFi, ale oczywiście w niczym nie przeszkadza to, że on ma WiFi na pokładzie (routery z obsługą modemów 3G przeważnie mają wifi i to często całkiem wypasione, jakkolwiek jeśli z niego nie korzystasz, to wyłączenie modułu wifi w routerze zredukuje zakłócenie elektromagnetyczne wpływające na pracę modemu i można spróbować zrezygnować z przedłużacza usb)
oczywiście do urządzeń tego wymagających musisz jeszcze doprowadzić zasilanie 230V (można też przedłużać po stronie niskiego napięcia, ale jeśli masz pomieszczenie wilgotne, to sprzęt trafi szlag od wilgotności szybciej niż od niskiej temperatury)

w abonamencie dostaniesz co najwyżej przyzwoity modem, routery są dostępne tylko w najwyższych abonamentach i są zazwyczaj nie najwyższych lotów
resztę gratów musisz kupić sam, kabel antenowy kosztuje ~4zł/m
pigtail jakieś 20zł, antena 50-100zł (najtańsze są bez kabla, najdroższe z długim kablem), przedłużacz usb 10-20zł, router 100-400zł
w przypadku CDMA zdaje mi się, że nawet w abonamentach modem kosztuje 200-300zł

PS niektóre anteny są dostępne w różnych wersjach
np. na pasmo 2GHz (czyli nadają się do WCDMA2100 np. ATK-16/2 GHz)
na pasmo 900MHz (wypusty dipola mają oznaczenie 830-960MHz lub 850-960MHz np. ATK 10/850-960 MHz)
na pasmo 420MHz (np. ATK 10/400-470 MHz)

przy okazji znalazłem w ofercie szerokopasmówki TRANS-DATA LTE KYZ 7,5/8/10 i KYZ8,2/9,5 uwagi takie jak do ATK-LOG antenki mają fajniejsze wykończenie - plastikową obudowę, za to tylko 50cm kabla zakończonego gniazdem N no i niebanalną cenę ~150zł
nie znam jednak nikogo kto by je testował (cena? - dipolowska ATK-LOG jest ponad połowę tańsza)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-03-2013, 15:21
Post: #46
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
Powiem tak: router jest mi potrzebny bo korzystam na nim z telefonu i laptopa czasami. Byłem w lutym byłem w polsacie i się pytałem o abonament i sprzęt i powiedzieli mi, że miesięcznie doliczają 5zł do abonamentu i mam wtedy modem i router. Problemem jest to, że na tym strychu jest w zimę o wiele zimniej jak w domu całym bo tam ogrzewania nie ma. Z prądem nie ma problemu. A są może takie anteny co mają wyjście takie jak kabel od anteny satelitarnej ? Czyli po prostu taki kabel miedziany czy coś z obudową. Kiedyś jak miałem internet radiowy od lokalnego operatora miałem taką antenę na kominie, która wyglądała jak luneta firmy cyber bajt ona właśnie miała kabel zakończony jakimś wtykiem gdzie było widać ten miedziany kabel mi się zdaje. Wtedy bym chyba na jakości nie stracił ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-03-2013, 21:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2013 03:28 przez szopen.)
Post: #47
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
wiesz, dyskusja robi się jałowa, ale odpowiem na wszystkie pytania

uwierz mi, że proponujemy najsensowniejsze i nie szarpiące kieszeni rozwiązania,
ale jeśli chcesz osiągnąć swój cel musisz mieć w kieszeni ~500zł (nieważne czy wydasz 30zł czy 499zł), aby późniejsze wydatki nagle Cię nie zaskoczyły
na podobną instalację można wydać równie dobrze kilka tysięcy (i gdyby to była instalacja dla jakiejś poważnej firmy pewnie tyle by poszło)

(07-03-2013 15:21)cegulla napisał(a):  Powiem tak: router jest mi potrzebny bo korzystam na nim z telefonu i laptopa czasami.
skoro z telefonu, to zapewne przez WiFI - patrz wyżej - może być potrzebny dodatkowy Accesspoint

(07-03-2013 15:21)cegulla napisał(a):  Byłem w lutym byłem w polsacie i się pytałem o abonament i sprzęt i powiedzieli mi, że miesięcznie doliczają 5zł do abonamentu i mam wtedy modem i router.
5zł miesięcznie to 120zł przez 2 lata (bo zapewne na tyle jest umowa)
teraz pytanie za co jest te 5zł (nie śledzę oferty CP)
- wynajem (płacisz a sprzęt i tak nigdy nie będzie twój), koszty rosną proporcjonalnie do czasu użytkowania
- leasing/raty/"promocja" -za 2 lata (przykładowo) będzie twój gdy spłacisz go w ratach po 5 zł/m-c
nie zapominaj, że zazwyczaj routery oferowane jako "dodatek" to nieziemski chłam, często zablokowany do działania w jednej sieci (sens podobny do simlocka, ale zrealizowany inaczej)

(07-03-2013 15:21)cegulla napisał(a):  Problemem jest to, że na tym strychu jest w zimę o wiele zimniej jak w domu całym bo tam ogrzewania nie ma. Z prądem nie ma problemu.
jeśli masz dziury w dachu albo brak szyb w oknach, to może być słabo, ale na normalnym strychu nad zamieszkałym piętrem problem nie występuje (w mieszkaniach/domach ze strychami, gdzie nie hula wiatr, przy nawet mroźnej zimie temperatura zwykle nie spada poniżej zera)

jeśli wystąpiłoby ryzyko przemarzania - wystarczy tymczasowo zamontować lampkę z żarówka 40-60W (prawdziwą, a nie energooszczędna oczywiście), wymaga to powieszenia sprzętu tak, aby był w konwekcyjnym strumieniu ciepłego powietrza
nie może być też zbyt blisko, bo się usmaży, a nie zamarznie

zasadniczo jednak problem nie występuje nawet w lekkich temperaturach ujemnych (do powiedzmy minus 5 st. C) - elektronika sama się rozgrzewa - te kilka watów jest przecież zamieniane w ciepło

(07-03-2013 15:21)cegulla napisał(a):  A są może takie anteny co mają wyjście takie jak kabel od anteny satelitarnej ?
nie, to kable o zupełnie innych parametrach, więc nawet o nim nie myśl (mimo że jest sporo tańszy), bo się nie nadaje

(07-03-2013 15:21)cegulla napisał(a):  Czyli po prostu taki kabel miedziany czy coś z obudową.
tak jak w/w kabel antenowy jest zbudowany każdy kabel koncentryczny
w środku jedna żyła (drut lub linka), na to warstwa izolacji i oplot ekranujący (w budżetowych rozwiązaniach np. wspomnianym kablu sat. jest to często folia aluminiowa + parę cienkich drucików) i na koniec warstwa izolacji zewnętrznej

(07-03-2013 15:21)cegulla napisał(a):  Kiedyś jak miałem internet radiowy od lokalnego operatora miałem taką antenę na kominie, która wyglądała jak luneta firmy cyber bajt ona właśnie miała kabel zakończony jakimś wtykiem gdzie było widać ten miedziany kabel mi się zdaje. Wtedy bym chyba na jakości nie stracił ?
kabel stosowany w wymienionych tu antenach jest zbliżony lub identyczny z tym, który miałeś do anteny wifi - jest on cieńszy niż taki jaki masz do satelity i o zupełnie innych parametrach

standartem połączeń dla WiFi są załącza SMA, a dla GSM są to złącza FME i rzadziej SMA, więc nawet jeśli masz kabel musiałbyś stosować przejściówki, przejściówki wprowadzają straty, łączenie kabla przez np. lutowanie też

wstawka o złączach - kable tv i do satelity łączy się w większości złączami F, natomiast w przypadku anten GSM czy WiFi oprócz tych 2 wspomnianych powyżej bywają jeszcze złącza N (a w mniej typowych konstrukcjach znajdzie się i inne) ponadto SMA mają parę wariacji

ale, żeby było weselej i tak kabla nie podłączysz bezpośrednio do modemu - musisz zastosować pigtail - gniazdo w modemie jest zdecydowanie mniejszych rozmiarów niż grubość kabla, co lepsze - niemal każdy producent modemów stosuje inne niż pozostali producenci gniazda w swoich modemach (co ważniejsze nie jest to żaden z typów wymienionych powyżej)

pigtail też wprowadza dodatkowe straty sygnału (jak każde połączenie kabla), ale nie da się uniknąć jego zastosowania

a z tymi stratami właśnie musimy walczyć, dlatego wprowadzanie po drodze dodatkowych połączeń jest niewskazane - lepiej zamówić antenę z kablem właściwej długości niż go przedłużać, dlatego unikamy stosowania zbędnych złączek/połączeń itd.

ponadto skrócenie kabla jest dużo łatwiejsze

no i to co najważniejsze większości wtyków antenowych nie da się zarobić na kablu bez odpowiednich narzędzi, zdecydowanie zbyt drogich jak na jednorazowe użycie, a amatorskie kombinacje mają dwie podstawowe wady - zazwyczaj dają gorsze parametry konstrukcji oraz są mniej trwałe

PS ta antena o wyglądzie lunety ma najprawdopodobniej w środku antenę niemal identyczną co do zasad budowy, co anteny o których tu cały czas piszemy, tyle, że przeznaczoną do pracy w innym paśmie
jeżeli jej nie używasz i nie szkoda Ci jej zniszczyć, to zajrzyj do środka plastikowej rury

być może dałoby się odzyskać z niej kabel, ale nie wiem czy znajdziesz odpowiedni pigtail, ponadto skoro piszesz, że widziałeś ten kabel w środku to zgaduję, że gniazdo jest urwane, ale jeśli uważasz, że sobie z tym poradzisz możesz spróbować samodzielnie zbudować instalację antenową kupując wersję anteny bez kabla, użyć ten z odzyski i zaprawić samodzielnie wtyczkę (wybierz taką wersję wtyku, aby nie wymagała zaciskania, w zamian za to będzie wymagała lutowania)
stawiam jednak na to, że będzie ciężko

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-03-2013, 18:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2013 18:53 przez cegulla.)
Post: #48
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
Kurcze skomplikowane to Big Grin Zrobię tak. Wezmę w play neta na próbę z anteną i sprawdzę jak się ma sytuacja i w play i w polsacie. Podejrzewam, że u mnie nie będzie tak chyba źle bo w domu udało mi się złapać zasięg 3g z cyfrowego polsatu a wcześniej było to nie możliwe jednak poszukałem odpowiedniego miejsca. Co do strychu tam mam okna i szyberdach Big Grin . Nie można po prostu zrobić tak: antenę na komin i na strychu postawić modem z routerem i niech to tak stoi ? Przecież chyba zasięg bym miał na cały prawie dom.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-03-2013, 19:10
Post: #49
Odp: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
Oj czytaj ze zrozumieniem przecież cały czas ci bebnimy to rozwiązanie. Nie wiemy ile masz kondygnacji i gdzie będzie sprzęt odbiorczy czy ns parterze czy ba pierwszym piętrze a ruter na "drugim"/strych możesz jeszcze użyć nie pamiętam fachowej nazwy chyba DLAN (nie mylić z DLNA) czyli 2 wtyczki które wpinasz do gniazdka elektrycznego i kabel lan do jednej i rutera i twoja instalacja elektryczna będzie wtedy kablem lan bo druga będzie wpieta do gniazdka na dole i lan do PC. Ale to droga sprawa póki co ale jeśli ruter nie przepcha sygnału przez piętra to może warto.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-03-2013, 20:53
Post: #50
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
dLAN to nazwa handlowa, rozwiązanie znane też jako PowerLAN, PNA, HomePlug, czy LivePlug (to ostatnie to akurat wersja brandowana przez Orange)

wada jest taka, że gniazdka energetyczne muszą być na tej samej fazie (w domach czasem stosuje się odmienne rozwiązania jeśli jest doprowadzona instalacja trójfazowa)

druga to taka, że para urządzeń kosztuje parę stówek, więc taniej dostawić accesspointa i pociągnąć skrętkę (szczególnie, że czytając między wierszami poprzednie posty wynika, że jest taka możliwość gdyby to było konieczne)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-03-2013, 23:49
Post: #51
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
No i przy wszystkich rozwiązaniach typu PowerLAN prędkość jest zwykle tragiczna, jakość sygnału jeszcze niższa, a całość jak działa to już cud - testowałem kilka rozwiązań i działało to jako tak, gdy było wpięte... to jednego przedłużacza. Przez kable w ścianie (z lat 70-tych) nie przechodziło nic.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 15:23
Post: #52
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
A o sprzęt na strychu nie mam co się martwić, że się zepsuje ? Bo ten pomysł z żarówką, która ma to ogrzewać troszkę nie dobry jest bo jeszcze mi rachunek na prąd podskoczy a i tak płacę strasznie dużo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 15:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2013 16:03 przez spag.)
Post: #53
Odp: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
To może kup sobie cos ala e355 tylko z wejściem antenowy jeśli takowy sprzęt istnieje na allegro widziałem dwie aukcje z tym modelem i napisane jest ze ma wejście, wepniesz do gniazdka nawet na przedłużaczu usb podepniesz antenę i powinno siac sygnałem wifi przynajmniej jedną kondygnacje. Z ogrzewaniem chyba nie byłoby problemu bo bezpośrednio podłączony do gniazdka pracowalby i pobierając energię grzalby sie

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 16:33
Post: #54
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
A zapomniałem napisać już jeden router w domu mam. Jest to tracer tenda w306r. Smile Więc mógłbym zrobić tak. Postawić na strychu router z modemem i pociągnąć kabel sieciowy do mojego routera i rozdzielać neta tylko czy ten router rozdzieli mi ten net.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 19:15
Post: #55
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
A ten router obsługuje modemy 3G?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 20:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2013 20:42 przez szopen.)
Post: #56
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
skoro masz router to problemu nie widzę (szczególnie jeśli jesteś zadowolony z tego routera)

wprawdzie stawianie routera za routerem trochę utrudnia życie, jeśli chodzi o niektóre bardziej zaawansowane opcje, ale przypuszczam, że z nich nie korzystasz (po dostęp do internetu w sposób o jakim tu mówimy i tak ogranicza te dodatkowe możliwości)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 20:26
Post: #57
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
(09-03-2013 19:15)jakubd napisał(a):  A ten router obsługuje modemy 3G?


Router nie obsługuje modemów 3g. Widziałem prawie taki sam router tylko, że z obsługą modemów 3g. Zastanawiam się jak ten router skonfigurować by rozdzielał net. Jakbym miał brać neta w polsacie to bym brał ten router:
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inter...t-6408n.cp

i do tego jakiś modem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 20:49
Post: #58
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
normalnie jak to się konfiguruje routery - będziesz miał sprzęt, to i w tym jakoś pomożemy
interfejs LAN polsatowskiego łączysz skrętką z interfejsem WAN Tendy

najprostsza konfiguracja:
1) polsatowski powinien być już wstępnie skonfigurowany

2) obecnie posiadany Tenda
- interfejs WAN IP dynamiczne (przydzielane z DHCP)
- interfejs LAN - IP z innej podsieci niż przydzielana przez polsatowy, oraz inna niż polstatowy modem dostaje z przydziału (bezpieczna będzie prawdopodobnie np. 172.20.0.x)

można będzie jeszcze doszlifować ustawienia DNSów i parę innych pierdół, ale to dopiero jak będziesz miał sprzęt i podeślesz nam screenshoty z interfejsów konfiguracyjnych tych routerów

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 22:35
Post: #59
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
Dziękuję Wam serdecznie za pomoc Smile za tydzień jadę do playa i biorę modem na próbę ten z anteną. Sprawdzę jak będzie polsat łapał i się z Wami podzielę spostrzeżeniami. Miałem dziś jechać, ale od rana miałem jakąś robotę. Szkoda, że play jutro u mnie zamknięty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2013, 20:08
Post: #60
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
Kurczę tak patrzę, że przez tą pogodę nie wezmę chyba tego modemu na próbę w tym tygodniu bo zimno i śnieżno to gdzie ja będę po dachach latał ? Może tydzień poczekam bo zapowiadają ładną pogodę. Z resztą mam czas bo umowa z obecnym dostawcą kończy się w lipcu :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MF669 z karta tmobile simbiklog 9 6 688 26-02-2018 20:47
Ostatni post: szopen
  Dashboard i firewalle mf669 dsaw 15 13 510 21-06-2016 15:54
Ostatni post: dsaw
  Huawei E3131u-2 i ZTE MF-823 HL - problemy z wyborem manualnym sieci vanderort 6 6 739 02-04-2015 13:57
Ostatni post: szopen
  Huawei E3131s-1 nie działa 3G Orange kamil0711 3 5 004 29-10-2014 15:41
Ostatni post: kamil0711
  Huawei E220 brak działania w sieci Plus iPlus 5 8 957 13-07-2014 16:17
Ostatni post: spag