Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam! Mam pytanie czy ten modem z plusa działa z cyfrowym polsatem i innymi sieciami ? Pytam się bo zamierzam go kupić by sprawdzić z czego u mnie najlepiej działa internet.
Tak, działa nawet z Aero2 - mam ten modem i testowałem go.
A jak ten modem ustawić np. pod polsat ?
Podać w konfiguracji w nowym profilu APN: internet.cp i ustawić go jako domyślny.
Czyli ten program sterujący od modemu jest brandowany przez plusa i nie przeszkadza w konfiguracji na inne sieci ?
Na pewno jest w nim możliwość dodania profilu dla Aero2 - choć interfejs zbyt przyjazny nie jest, to jednak nie ma żadnych blokad.
Kurcze nie wiem, który modem wybrać czy tego zte czy huawei e3131. Jakie te modemy mają złącze do anteny ?
Wg mnie ciągle E3131 jest lepszym wyborem.
E3131 ma gniazdo CRC9, delikatne, MF669 ma TS9, być może nieco trwalsze.
Czyli crc9 jest delikatniejsze od ts9 ? Właśnie to mnie też interesuje.
same gniazda są jednakowo delikatne, a nawet bym powiedział że "niedelikatne", bo same w sobie są dość trwałe

tyle, że technologia montażu powierzchniowego wybrana przez Huawei dla montażu gniazd antenowych crc9 to zupełne nieporozumienie
nie wiem jak wygląda MF669 w środku - jeśli wybrano technologię przewlekaną, to takiego gniazda nie da się łatwo urwać, jeśli jest montowane powierzchniowo to nie sądzę, aby mogło być znacznie trwalsze od gniazda w Huawei'ach

potrzebny jest ochotnik, który rozbierze swój sprzęt i zrobi ładne zdjęcia
(z góry uprzedzam, że naruszenie plomby, jeśli jest lub uszkodzenie mechaniczne spowodowane nieumiejętnym rozbieraniem sprzętu jest podstawą do unieważnienia gwarancji!)
Jedyna poważna różnica między CRC9 i TS9 to fakt, że TS9 jest zatrzaskowy, co zwykle implikuje nieco mocniejszy montaż, ale rzadko kiedy różnica jest dramatyczna. CRC9 raczej należy traktować jako gniazdo serwisowe, a nie do normalnego użytku.
Bo nic lepszego w cenie do 100zł nie znajdzie ?
MF669 w hurcie kosztuje więcej. No chyba, że mówisz o używanych - spotkałem się nawet z E353 za 40 PLN.
Znaczy w plusie kosztuje on 129zł tak samo jak huawei a3131 w play.
Lepiej kupić E3131 wg mnie.
Tak też zrobię. Czyli mówicie, że jak będę antenę delikatnie podpinał do modemu to gniazda nie uszkodzę ?
Generalnie każde gniazdo (nawet HDMI, chinch, czy słuchawkowe w telefonie) ma ograniczoną liczbę podłączeń. W przypadku antenowych - CRC9 zwykle kilkanaście do kilkudziesięciu, TS9 - nieco więcej, oczywiście tylko, jeżeli będziemy uważać i mamy dopasowane mechanicznie wtyczki (jeżeli wchodzi zbyt ciasno, to znacznie szybciej zniszczymy gniazdo).
A jaką do tego antenę wybrać ? Myślałem, żeby kupić taką:

http://allegro.pl/antena-15dbi-modem-hua...211267d7fe

Zastanawiałem się też nad anteną kierunkową, jednak ona jest już nieco droższa i nie wiem czy lepsza. Fakt plusem jest to, że można się ustawić pod konkretnego btsa, jednak nie wiem czy zasięg i sygnał oraz jakość internetu będzie lepsza na taj kierunkowej niz dokólnej. Załączam też link do mojej lokalizacji zamieszkania z mapką nadajników:
http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/53.113946...09375/z/13

Propo internetu ja patrzę tylko na dwie firmy play i cyfrowy polsat.
A bez anteny nie złapiesz nic? Tamta antenka magnetyczna to raczej kiepski wybór. Widzę masz tam las.
Bez anteny łapię też Smile w play np. w telefonie mi hspa łapie przy mocy sygnału około -100dbi, a jak stałem koło samego nadajnika to miałem zasięg o mocy -84dbi więc chyba tak źle nie jest. Jak łapie mi hspa to może i hspa+ by złapało tylko mój telefon tego nie obsługuje już a modemu nie mam bo nie było w play. Nie wiem jak w cyfrowym polsacie.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie