[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dashboard i firewalle mf669
19-06-2016, 19:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2016 20:53 przez szopen.)
Post: #1
Dashboard i firewalle mf669
czesc wam
taki problem bo to chyba jedynie forum co ktos w ogole odpisuje
chodzi o modem ktory dostałem o nazwie Modem ZTE MF669

po podłaczneiu nie ma nawet dzwieku ze go wykrywa tylko pali sie cały czas w nim czerwona dioda

czy ktoś był by w stanie mi pomóc
jak mało danych proszę o info co zrobic to zrobie
i pokaże

czekam na jakies info
prosze


a dałem to w dziale 3g bez 4g/lte
choć to jest 4g modem
nie moge tego działu znaleźć
jesli nie ten to prosze o przeniesienie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2016, 20:14
Post: #2
RE: Dashboard i firewalle mf669
Moze problem podobny do moich z zte mf821 poczytaj moje watki sa chyba sprzed 3 lat ale może problem podobny

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2016, 21:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2016 21:29 przez szopen.)
Post: #3
Dashboard i firewalle mf669
1) utworzyłeś wątek w dobrym dziale - to jest modem 3G (bez żadnego LTE ani 4G), jeśli się nastawiasz na LTE, to z tym sprzętem możesz już odpuścić (twoje przekonanie, że może on obsługuje LTE jest błędne i prawdopodobnie wynika z kłamliwych kampanii reklamowych pewnego operatora komórkowego, gdzie stosowano marketingowe określenie "4G" w stosunku do sprzętu i sieci 3G)

2) nigdzie nie otrzymujesz odpowiedzi albo dlatego, że potencjalnych odpowiadających zęby bolą (patrz czerwone wyróżnienie), albo po prostu z tego powodu, że to "sprzęt z zeszłej epoki" i zapewne już się kurzy w szufladach (więc nikomu się nie chce wyciągać zabytku) lub wręcz zaliczył wędrówkę do elektro-śmieci

3) co możesz zrobić?
- zajrzeć do menadżera urządzeń i zrobić screenshoty (czy masz tam cokolwiek co się kojarzy z ZTE?) z gałęzi modemy, karty sieciowe, porty szeregowe i z urządzeń pamięci masowych (stacje dysków itd - szukasz wirtualnego CD)
- czy w "mój komputer" masz jakiś "nowy napęd"?
- napisać parę słów więcej - choćby jak to wersja windows i co za komputer, z jakiej sieci pochodzi modem
- podłączyć modem do innego komputera (na którym nigdy nie był podłączany żaden modem USB) i zobaczyć co się stanie (modem po prostu może być uwalony na poziomie firmware i wtedy raczej kubeł), dobrze by było gdybyś znalazł komputer z windows xp… jesli obecnie masz coś nowszego od win8 to jest ryzyko, że nie uruchomisz tak starego modemu



wątpię, że pomoże, ale dla pamięci wrzucam link
http://forum.jdtech.pl/Watek-rozwiazany-...-windows-7
jeśli masz inną wersję windows nawet nie próbuj

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2016, 21:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2016 21:44 przez dsaw.)
Post: #4
Dashboard i firewalle mf669
przepraszam

z tego co wiem hspa+ = 4g
skoro producent pisze ze hspa+ to 4g to chyba tak jest?
nie musi byc to lte od razu
a lte to lte ;/ tylko ze te same anteny nie wazne moge sie mylic
niech kazdy mysli co chce

byl podłaczony do 10 komputerów
windows 7 64 mam

plus siec
w menadrzeze nic nie wykrywa to nawet nie daje screena
przeprasza za bledy pisze z telefonu


eh albo po prostu nikt nawet nie wie jak to zrobic ;/
wiele razu juz cos sie pytałem zrobiłem a tu lipa do kosza
nie działa


potem gadanie że to nie przez forum itp
wiec raczej wole niektóre kwestje pominac co do informacji z forum


jesli to nie mechaniczne uszkodzenie to dla informatyka lub osoby kto to programuje lub ma jakies pojecie to naprawic 10sekund

tylko ze nawet go nie wykrywa to jest najgorsze ;/ w tym menadrzeze
kiedys mp3 tez mi nie wykrywało w menadrzeze nawet sie nie wlaczala ani nie swieciła napisałem do producenta dał mi program instrukcje i soft i naprawiłem w 10sec
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2016, 21:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2016 22:07 przez szopen.)
Post: #5
Dashboard i firewalle mf669
0) Ty chyba jednak nie oczekujesz pomocy - widzisz tu gdzieś informacje o które prosiłem?
(19-06-2016 19:32)dsaw napisał(a):  […]
chodzi o modem ktory dostałem o nazwie Modem ZTE MF669

po podłaczneiu nie ma nawet dzwieku ze go wykrywa tylko pali sie cały czas w nim czerwona dioda

czy ktoś był by w stanie mi pomóc
jak mało danych proszę o info co zrobic to zrobie
i pokaże

[…]



1) to wywal go do kubła, bo szkoda zachodu, to że świeci na czerwono dokładnie nic nie znaczy (no nie sorry znaczy - brak połączenia z siecią komórkową lub błąd, czyli w konsekwencji brak połączenia z siecią komórkową…)

może mieć uwalone firmware, skoro nawet nie widzisz napędu, więc raczej nic nie zrobisz (ale jeśli masz samozaparcie, to życzę powodzenia, bo może jednak można coś wygrzebać w sieci na ten temat)
i jest to niestety bardzo prawdopodobne, bo niestety nawet oficjalny aktualizator gwarantował uwalenie tego modemu jeśli pominęło się choćby jeden z istotnych kroków (a Polak mądry po szkodzie, ale manuali nie lubi czytać)

2) no OK jest jeszcze jedna szansa - ktoś w nim wyłączył wirtualny CD-rom - wtedy jedyna droga ratunku, to instalacja sterowników z innego źródła, jeśli coś znajdę to wrzucę linka nie sprawdzałem, ale wygląda wiarygodnie
http://chomikuj.pl/rektorpwr/ZTE+MF669+C...niki+AERO2

masz tam też sterownik "luzem" (trzeba "pobrać folder" i rozpakować)
http://chomikuj.pl/rektorpwr/ZTE+MF669+WIN7+x64+driver
ale to zadziała tylko jeśli masz "nieznane urządzenia", jeśli modem jest całkiem martwy, to jego właściwym miejscem jest kubeł na elektrośmieci



3) a w kwestii "4G" niestety poddałeś się kłamliwej kampanii marketingowej i w nią uwierzyłeś, powtarzam to jest modem 3G (choć oczywiście HSPA+ czyli 3G Tongue )
"numerek" ustalają organizacje standaryzacyjne (one nie zakwalifikowały HSPA+ do 4G) a nie sprzedawcy, operatorzy czy nawet producenci modemów

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2016, 21:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2016 22:35 przez dsaw.)
Post: #6
Dashboard i firewalle mf669
mam sterowniki z starego takiego samego modemu
ale nie instalowałem jeszcze
skoro go nie wykrywa
no ale spróbuje

tak myślałem że raczej go nie naprawie

to można napisać komputer core 4 duo jak sprzedajesz i dysk 120gb

a tu 1gb dysk i procesor 386?
tez powiem ze chwyt reklamowy ;p


"a w kwestii "4G" niestety poddałeś się kłamliwej kampanii marketingowej i w nią uwierzyłeś'

nie uwierzyłem i nie popadłem ;/
kupiłem modem HSPA+ i taki dostałem wiedziałem że to nie lte a czy to g5 czy g10 to juz mnie nie obchdzi ;/
miał być HSPA+ i taki jest
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2016, 22:15
Post: #7
Dashboard i firewalle mf669
w czasach 386 nikt nawet nie marzył o dysku, którego pojemność byłaby mierzona w innych jednostkach niż MB Big Grin

ale jeśli kupujesz cokolwiek opisane jako coś innego niż jest to rzeczywistości, to sprzedawca niewątpliwie jest oszustem


jeśli masz iPlusa (dla win7 x64 chyba zalecana jest wersja 4.25?) od innego identycznego modemu to go zainstaluj,
szansa na cud bliska 0, ale spróbować nic nie kosztuje (bo modem o nawet mocno zmienionej konfiguracji powinien zostać rozpoznany jako cokolwiek "z wykrzyknikiem")

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2016, 22:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2016 22:47 przez dsaw.)
Post: #8
Dashboard i firewalle mf669
dam przykład
to informacja wydawała mi sie wyiarygodna nie pochodziła z forum
http://www.play.pl/telefony/huaweie3131/

Najnowszy Huawei E3131 to elegancki modem zapewniający błyskawiczny dostęp do Internetu w technologii 4G. Modem posiada dodatkowo złącze anteny zewnętrznej oraz czytnik kart pamięci microSD. Dzięki automatycznej instalacji bez płyty CD będzie gotowy do pracy zaraz po podłączeniu do komputera.



2.4 wersja była w tym modemie
nie widzi go w tym Plug & Play czy jak to fachowo sie nazywa to jest do wykrywania
trudno thanks za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2016, 00:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2016 00:32 przez szopen.)
Post: #9
Dashboard i firewalle mf669
ale to są właśnie bełkoty marketingowe operatora (znanego z kłamliwych reklam, co swoją drogą jest domeną wszystkich operatorów komórkowych) - tak przy okazji E3131 to też 3G a nie żadne 4G

jeśli masz działający modem, to teoretycznie mógłbyś go zaktualizować tak by wirtualny CD zawierał wersję 2.5, ale skoro działa to odpuść z tym sprawnym modemem (ale gdybyś jednak chciał to zrobić, wcześniej proponuję zgrać pliki z wirtualnego CD czyli w sytuacji bez zainstalowanego żadnego menadżera połączeń w tym iPlusa)
natomiast nic nie szkodzi uruchomić aktualizator przy podłączonym modemie uszkodzonym

instrukcja (w przypadku modemu uszkodzonego wystarczy, że zamkniesz, a NIE zminimalizujesz iPlusa, dotyczy to także sprawnego modemu, ale wtedy trzeba dokładnie wykonać WSZYSTKIE kroki)
http://www.plus.pl/documents/16/879a6e16...%20669.pdf
aktualizator
http://pobierz.plus.pl/05%20Aplikacja%20....00.02.exe

PS miałem zapytać co miałeś na myśli dodając słowo "firewalle" w tytule wątku i jakoś mi umknęło

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2016, 09:18
Post: #10
RE: Dashboard i firewalle mf669
@dsaw kolego wdajesz się w głupią dyskusję o tym czy modem 3G jest modemem 4G bo tak sobie wymyślił Play, u nich 4G LTE to dopiero to co inni nazywaja LTE i chyba po to żeby sie nie myliło z Playowym 4G. Mniejsza o to masz podane gdzie szukać rozwiazanie to użyj tego co ci sie podpowiada a nie snuj domysłów ze to modem 4G. Powiem jeszcze raz miałem podobny problem z mf821 i byl onn związany z firmwarem i to ze akceptowal instalacje manager tylko dla Windows z językiem angielskim , modem był z Australii. Dało sie to obejść pod warunkiem wykonania konkretnych czynności. Dodatkowo zamkniecie managera powodowało wyłączenie radia modemu czyli mógł działać tylko z własnym managerem który nie miał opcji ztcp dodania apn. Wiec wyjściem była instalacja managera włączenie radia i wyjęcie modemu, następnie zamknięcie managera i wpiecie modemu i uzycie np. Topnet_info do połączeń.
Może to pomoże, alemusisz mieć przynajmniej nieznane urządzenie w menedżerze urządzeń.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2016, 17:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2016 17:58 przez dsaw.)
Post: #11
Dashboard i firewalle mf669
@spag

stary po co ci w ogóle jakis manager ?
wystarczy utworzyć połączenie ręcznie przez widnows ;/
"Wiec wyjściem była instalacja managera włączenie radia i wyjęcie modemu, następnie zamknięcie managera i wpiecie modemu i uzycie np. Topnet_info do połączeń.
Może to pomoże, alemusisz mieć przynajmniej nieznane urządzenie w menedżerze urządzeń."


gratulacje ;p

@szopen
jak mam go zaktualizowac skoro mi go nie wykrywa ;/ ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2016, 17:56
Post: #12
RE: Dashboard i firewalle mf669
@dsaw dzięki ze mi powiedziałeś bo nie wiedziałbym, widzę ze sobie sam poradzisz wiec po co mamy sobie strzepic język z szopenem, skoro ci pod natywna obsługą Windows chodzi to po co próbować z managerami instalować je etc.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2016, 18:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2016 18:24 przez dsaw.)
Post: #13
Dashboard i firewalle mf669
@spag
wiesz po co intaluje sie np managera ?
co on ma ? oprócz programu do łączenia ?
podstawową wiedzę mam jakaś liczyłem na to że taki ktoś jak np administrator czy moderator ma jej troche wiecej]
lub ktoś kogo w jakieś sposób nick pali się na inny kolro

chyba tu jest jak wszędzie tym więcej postów tym masz lepszy kolor nicka
każdy może nabić sobie posty ;/ ale po co ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2016, 19:26
Post: #14
Dashboard i firewalle mf669
dsaw napisał(a):jak mam go zaktualizowac skoro mi go nie wykrywa ;/ ?
a chociaż próbowałeś?

to nie miał "być lek na całe zło", tylko jedyne co możesz jeszcze próbować w obecnej sytuacji - już dawno napisałem, że modem jest do kubła

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2016, 22:24
Post: #15
Dashboard i firewalle mf669
Wracając do meritum.

1. Podłączyć do innego komputera, w którym nigdy nie było instalowanych modemów ZTE. Musi wykryć jakiekolwiek urządzenie (niekoniecznie modem, czy cokolwiek innego). Jak nie wykryje nic w żadnym porcie USB (2.0 i 3.0 jak jest wybór) - modem można wstępnie wyrzucić do kosza. Prawie na pewno uwalony elektronicznie lub mechanicznie. Mechanicznie uszkodzony modem można próbować naprawiać, ale to może być nieopłacalne, jak nie będziesz tego robił po znajomości lub samodzielnie. W przypadku spalenia układów wiele zrobić się nie da.
Nie powiedziałeś co się działo w międzyczasie - wywnioskowałem, że wcześniej działał, potem przestał. Co działo się w okolicach momentu padu modemu? Może burze były w okolicy? Była podłączona antena?

2. Dyskusja oznaczeń technologii jest czysto akademicka. Sytuacja jest na rynku prosta od strony aktualnej definicji technologii ITU (ale ta się zmieniała i stąd zmieszanie): Teraz na rynku jest 2G, 3G i etap pośredni do 4G: LTE oraz LTE-A. 4G nie ma, póki osiągane prędkości są poniżej 1 GBit/s. Slangowo LTE i LTE-A nazywane są 4G, ale to podobne (choć nieco mniejsze) naciąganie, niż nazywanie rozwinięć 3G jako LTE.
Technologia LTE i LTE-A są zupełnie rozłączne z 3G - nie mają prawie żadnych punktów wspólnych. 4G nie ma, ale będzie podobne bardziej do LTE, niż do 3G.

Nazywanie modemu E3131 mianem 4G jest równie prawdziwe, jak mówienie, że Syrenka to samochód elektryczny. Gdzieś tam jest to prawda: Syrenka bez użycia kabli zapłonowych nie pojedzie, ale czy to jest faktycznie samochód elektryczny? Przecież elektrycznych samochodów jeszcze wtedy w zasadzie nie było na rynku i... dalej ich nie ma w większej skali.

3. Próba aktualizacji firmware jest zupełnie nieszkodliwa - najwyżej powie, że nie wykrył modemu. Warto testować i nie poddawać się, póki nie znajdziemy potwierdzenia, że jednak modem padł.

4. Menedżer połączeń jednak się przydaje. Czasem można wybrać sposób nawiązania połączenia (PPP<->NDIS), czasem jest możliwość podania APN (dla PPP w Windows długo tego nie było, dopiero obsługa NDIS dała taką możliwość). Umożliwia też wygodnie przełączanie profili, czego Windows do dziś nie ma (wykrywanie kart SIM działa tak sobie). Ale bez sterowników do modemu, które są zwykle zintegrowane z menedżerem połączeń i tak nie nawiążesz połączenia nawet w samym Windows.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-06-2016, 15:54
Post: #16
Dashboard i firewalle mf669
nawet jest takie cos
Obecnie, prawnie mogą oni podporządkować terminowi 4G kilka technologii,
które tak naprawdę są przyporządkowane standardom określanym jako 3.5G, 3.75G lub nawet 3.9G

szopen
lipa
dobra do kosza
nie kosztuje 500zl tylko 30zl
dziekuje za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MF669 z karta tmobile simbiklog 9 6 532 26-02-2018 20:47
Ostatni post: szopen
  ZTE MF669 problem prędkości Aero2 adek200 10 9 745 13-02-2014 19:51
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci? cegulla 67 46 492 19-04-2013 13:50
Ostatni post: cegulla