[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
03-03-2013, 16:18
Post: #21
RE: ZTE MF669 z Plusa - też działa z Aero2
Moc -100dBm (pliz, nie mylić z zyskiem anten mierzonym w dBi) powinna wystarczyć do utrzymania połączenia z siecią. Z tym, że nie wiesz jaki masz sygnał z Aero2.

Ta antenka "15dBi" ma około 5dBi zysku minus strata na kablu (10m zabierze 2 do 3 dBi z tego). Samo połączenie to kolejne 0,5 dBi, więc sumaryczny zysk (jak dobrze pójdzie) to jakieś 2-3 dBi - z butów nie wyrywa, choć wystawienie na zewnątrz budynku powinno sporo dać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 16:31
Post: #22
RE: ZTE MF669 z Plusa - też działa z Aero2
No właśnie nie wiem jak z tym areo2. To prawda, że Polsat korzysta z ich nadajników? A do tego nadajnika mam po drodze las więc jaką antenę tak do 80zł wybrać? Ważne by miała te 5m kabla.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 17:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2013 17:02 przez szopen.)
Post: #23
RE: ZTE MF669 z Plusa - też działa z Aero2
Ja sugeruję wypróbowane modele ATK-8, ATK-10 i ATK-20 produkowane przez Dipol (musisz też kupić pigtail odpowiedni do gniazda antenowego w modemie)
jakkolwiek najważniejszy jest montaż anteny na odpowiedniej wysokości - las skutecznie tłumi zasięg sieci pracujących na tej częstotliwości (i nie tylko)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 17:55
Post: #24
RE: ZTE MF669 z Plusa - też działa z Aero2
A czy te anteny działają od EDGE aż po LTE? To też jest dla mnie ważne. Ile może kosztować przedłużka jakieś 10m?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 18:36
Post: #25
RE: ZTE MF669 z Plusa - też działa z Aero2
Te anteny są na częstotliwość, pasmo 900 Mhz. Są sprzedawane z kablem, np. 10 m i inne długości i bez kabla. Mogą być ATK na inne częstotliwości, ale szopen jak mniemam miał na myśli 900 Mhz Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 19:27
Post: #26
RE: ZTE MF669 z Plusa - też działa z Aero2
Kurcze ja bym chciał aby te anteny były wielozakresowe.

Mój telefon obsługuje UMTS 900 i 2100 czyli hspa jednak hspa+ już pisze, że nie dziwne. Ale zasięg powinien mi łapać z areo2?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 20:18
Post: #27
RE: ZTE MF669 z Plusa - też działa z Aero2
Stara zasada mówi, jak coś jest do wszystkiego, to...
I to niestety ze względu na prawa fizyki sprawdza się szczególnie przy antenach i obsługiwanych częstotliwościach. W przypadku anten wbudowanych warto wiedzieć, że ich kosmiczny kształt wynika właśnie z konieczności obsługi wielu pasm i ich projektowanie jest bardzo trudną sztuką (bardzo skomplikowana matematyka i cholernie drogie oprogramowanie), a często anten jest kilka (osobno do WiFi i GSM zwykle, czasem kilka GSMowych).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 20:32
Post: #28
Odp: RE: ZTE MF669 z Plusa - też działa z Aero2
(03-03-2013 19:27)cegulla napisał(a):  Mój telefon obsługuje UMTS 900 i 2100 czyli hspa jednak hspa+ już pisze, że nie dziwne.

Mógłbyś rozwinąć o co ci chodzi? Nie mogę zrozumieć gdzie pisze i co nie dziwne. Jeśli na telefonie android na górnym pasku to możesz mieć w zależności od telefonu/romu różne G, E, 3G, 3G+, H, H+, 4G.
W informacji o urządzeniu
Na tablecie mam UMTS lub HDSPA
Na telefonie mam UMTS:13 HSPA:9 HSPA:11 lub HSPAP:15 (może to jest HSPA+)


Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 01:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2013 01:26 przez szopen.)
Post: #29
RE: ZTE MF669 z Plusa - też działa z Aero2
cegulla napisał(a):Kurcze ja bym chciał aby te anteny były wielozakresowe.
Mój telefon obsługuje UMTS 900 i 2100
jeśli chcesz anteny szerokopasmowej GSM to znam tylko jeden model, który się nadaje jest to ATK-LOG produkcji dipola,
a wcześniej miałem oczywiście na myśli wymienione anteny w wersji na pasmo 900MHz, bo w TYLKO tym paśmie pracuje Aero2 (w przyszłości będzie jeszcze LTE 2600MHz, ale do tego zasadniczo nie nadaje się żadna z anten obsługujących obecne pasmo, ponadto nie liczyłbym w przyszłości na zasięg LTE jeśli obecnie masz problem z zasięgiem w 900MHz a to z racji znacznie mniejszego zasięgu nadajników LTE)

cegulla napisał(a):A czy te anteny działają od EDGE aż po LTE?
już kiedyś o tym pisałem nie ma anten specjalnie dla EDGE czy dla UMTS czy też czegokolwiek innego
jeśli dana technologia pracuje np. w paśmie 900MHz (tak jak obecnie Aero2) to potrzebujesz anteny na pasmo 900MHz
jeśli potrzebujesz anteny dla innej sieci pracującej np. w 1800MHz to potrzebujesz anteny pracującej na takim zakresie
oczywiście istnieją anteny szerokopasmowe, ale im szersze pasmo obsługują tym mają gorsze inne parametry w tym najbardziej interesujący faktyczny zysk w funkcji częstotliwości

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 18:30
Post: #30
RE: Odp: ZTE MF669 z Plusa - też działa z Aero2
(03-03-2013 20:32)spag napisał(a):  
(03-03-2013 19:27)cegulla napisał(a):  Mój telefon obsługuje UMTS 900 i 2100 czyli hspa jednak hspa+ już pisze, że nie dziwne.

Mógłbyś rozwinąć o co ci chodzi? Nie mogę zrozumieć gdzie pisze i co nie dziwne. Jeśli na telefonie android na górnym pasku to możesz mieć w zależności od telefonu/romu różne G, E, 3G, 3G+, H, H+, 4G.
W informacji o urządzeniu
Na tablecie mam UMTS lub HDSPA
Na telefonie mam UMTS:13 HSPA:9 HSPA:11 lub HSPAP:15 (może to jest HSPA+)


Wysłane z mojego GT-I9305

No właśnie jak Ty mam w telefonie np. play umts i mam ikonkę hspa. Dziwi mnie to, że telefon nie obsługuje hspa+ skoro obsługuje hspa i częstotliwości umts 900 i 2100mhz. Jak włożyłem kartę z cyfrowego polsatu to niestety, ale nadajnika areo 2 mi chyba nie łapał bo tak to by chyba pisało areo2 jako nazwa nadajnika. Udało mi się połączyć z jakimś nadajnikiem plusa i łapało hspa niestety internet tak wolno chodził, że strony nawet by nie otworzył. Mój telefon to sony ericsson xperia neo v i ma androida w wersji 2.3.4 i to na nim patrzyłem na ten internet. Może mi tego cyfrowego polsatu z nadajnika areo 2 nie łapał bo może to tylko w hspa+ nadaje a mój telefon tego już nie obsługuje.

Propo anteny mówicie, że ta antena będzie dobra ? :
Link do anteny
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 18:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2013 18:48 przez szopen.)
Post: #31
RE: ZTE MF669 z Plusa - też działa z Aero2
cegulla napisał(a):mówicie, że ta antena będzie dobra ? :
Link do anteny
tak to jest właśnie ATK-LOG nadająca się do pracy w każdej europejskiej sieci gsm
(oczywiście za wyjątkiem LTE w zakresie 2,5-2,7GHz) a więc nadaje się do Aero2 ale nie będę jej polecał, bo pracuje ona również w paśmie 2100MHz czyli wzmacnia sygnały "pasożytniczych" z naszego punktu widzenia nadajników np. rodzime HSPA Plusa (nie w sieci Aero2)

musisz się określić do czego rzeczywiście jest Ci potrzebna antena, bo jeśli do pracy w Aero2 to potrzebujesz anteny na 900MHz

rozdzielam wątek na 2 odrębne - dyskusja wywołana przez kol. cegulla nie jest zasadniczo powiązana z Aero2, więc nowopowstały wątek znadjdzie się w dziale nie związanym z Aero2

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 19:48
Post: #32
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
Bo mi głównie chodzi by w mojej miejscowości złapać dobry i szybki internet z cyfrowego polsatu. Czemu z polsatu ? Bo w polsacie bym dostał dużo limitu Smile . Mogę też przyjąć pod rozważanie ofertę playa i formułę www, ale to w ostateczności. Czyli powtarzam jeszcze raz: Mi chodzi głównie o to by internet z cyfrowego polsatu działał w miarę szybkich prędkościach czyli jakby ten 5mb łapał by było fajnie

Daję link do mapki z nadajnikami w mojej okolicy:
http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/53.093850...41016/z/13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 20:07
Post: #33
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
nikt gwarancji Ci nie da!
biorąc pod uwagę okoliczne BTSy i fakt, że nie wiesz z jakiej sieci chcesz korzystać ATK-LOG jest sensownym wyborem (cześć BTSów jest UMTS2100 cześć UMTS900)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 20:21
Post: #34
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
W Żurominie jest LTE, ale sygnał można złapać z odległości około 3-4km, w optymalnych warunkach terenowych (bezpośrednia widoczność) - być może 5km. Co do UMTS900 to spokojnie powinno się udać z anteną kierunkową, ale widoczność jest wskazana. No i trzeba pojechać np. do Lubowidza i sprawdzić, czy nadajnik UMTS 900 faktycznie działa (jest potwierdzony, ale nie wiadomo, czy działa ciągle poprawnie). A my nie wiemy, czy go widzisz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 20:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2013 20:56 przez cegulla.)
Post: #35
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
Żadnych z tych nadajników nie widać niestety. Po drodze do Żuromina jest mała górka po tem po kilku km górka opada natomiast Żuromin jest też na lekkim wzniesieniu. Nadajnika z Lubowidza też nie widać ze względu na lasy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 21:23
Post: #36
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
No to czuję "duży problem" - mikrofale rozchodzą się liniowo z dokładnością do niewielkiego załamania (3-4 stopniowa strefa fresnela). Ale kto nie próbuje, ten nie jedzie Smile
Z dachu też nie widać żadnego nadajnika?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 16:00
Post: #37
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
Oj z dachu chyba też nie. Może jakbym lornetką spróbował coś wychwycić ? Tylko, że musiałbym dobrą lornetkę załatwić. Propo zasięgu. W Żurominie stoi nadajnik jako jedyny z playa i u mnie hspa w telefonie łapie bez problemu a przy tym prędkość internetu łapie w jakichś granicach 2mb więc chyba nie jest tak źle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 16:37
Post: #38
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
Tyle, że LTE ma znacznie krótszy zasięg z powoduj częstotliwości. Natomiast Aero2 może chwycić, jeżeli maszt stoi niedaleko tego z Play - to ta sama technologia i pasmo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 17:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2013 18:28 przez cegulla.)
Post: #39
RE: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
Przed chwilą zrobiłem małą wizję lokalną Big Grin podjechałem kawałek dalej(około 1km.) stronę nadajnika akurat tak prawie jak te uciążliwe lasy się zaczynają. Gdy wyszukiwałem sieci to z tel znalazł nadajnik Cyfrowy Polsat 3G, domyślam się, że to ten nadajnik aero2. Miałem około dwie kreski zasięgu. Net chodził tak średnio bo pingi były dobre bo w okolicach 80ms ale download i upload nie był najlepszy bo chodziło tak w granicach 0.5mb czyli 512kb. Może w hspa+ działało by to lepiej. W informacji o telefonie pisało tak: typ sieci: UMTS. Te umts to co to jest ?

Dobra już się dowiedziałem co to jest te umts Smile . UMTS to inaczej HSPA z tego co wiem z wikipedi. U mnie w domy byłby zasięg z polsatu i tego nadajnika aero 2 jakby chyba antenę na kominie umieścił. Tylko... tu się pojawia problem z kablem. Mi niestety 10m kabla nie starczy by od komina doprowadzić kabel do jakiegoś pokoju, chyba, że modem i router stałby na strychu, ale to nie jest najlepsze rozwiązanie chyba, bo na strychu w zimę to tam temperatury są w okolicy 0stopni C . Da się kupić jakąś przedłużkę nie taką drogą i żeby na sygnale nie stracić ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 22:51
Post: #40
Odp: ZTE MF669 z Plusa - czy działa w dowolnej sieci?
Może zrób jakieś "futerko" dla modemu ;)
Np. W pudełku naladuj styropianu zrób tylko otwór na wtyk usb i kabel antenowy, wsadz modem podciągnij do rutera kabel USB i jeśli nadal mało to spróbuj od rutera lan do komputera lub drugiego rutera , wada to zakup drugiego rutera ale jeden mógłby być jakiś niedużych rozmiarów jak zte mf10, r101 czy tp MR3020.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MF669 z karta tmobile simbiklog 9 6 683 26-02-2018 20:47
Ostatni post: szopen
  Dashboard i firewalle mf669 dsaw 15 13 507 21-06-2016 15:54
Ostatni post: dsaw
  Huawei E3131u-2 i ZTE MF-823 HL - problemy z wyborem manualnym sieci vanderort 6 6 738 02-04-2015 13:57
Ostatni post: szopen
  Huawei E3131s-1 nie działa 3G Orange kamil0711 3 5 003 29-10-2014 15:41
Ostatni post: kamil0711
  Huawei E220 brak działania w sieci Plus iPlus 5 8 955 13-07-2014 16:17
Ostatni post: spag