[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
12-02-2014, 00:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2014 00:59 przez szopen.)
Post: #1
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
Witam Szanowne grono!
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Biorąc to pod uwagę, jak również fakt, iż jestem cienki w klockach informatyki/elektroniki, proszę o wyrozumiałość.
Ale do rzeczy.
Otóż dzisiaj dzisiaj rano dostarczono mi mój modem. Jest to modem USB z funkcją routera ZTE MF60 T-mobile ze zdjętym simlokiem z dwuletnią gwarancją.
Zainstalowałem go w laptopie, dostałem się do interfejsu zarządzania. Z wielkim bólem, po 4 godzinach męczarni z pomocą wujka google jakoś go tam skonfigurowałem z Areo2. , zmieniając ustawienia w "jakiś" APN i WAN. Kartę Aero2 otrzymałem dwa dni temu. Mozilla bez problemu wyszukała moją stronę startową /Onet.pl/ , otwarłem Facebooka, ale dalej to..kicha, aby otworzyć np. pocztę, to jakaś masakra. Udało się tylko raz. Później brak połączenia z uwagi na długi czas nawiązywania połączenia. Poziom sygnału wskazywał pięć kresek /Częstochowa/ Na poprzednim modemie /bez funkcji routera Huawei 173/ hulało fajnie. Może, coś źle zrobiłem, tylko co? jest Ktoś, kto może "łopatolicznie" wytłumaczyć jak przyspieszyć działanie tego modemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 08:31
Post: #2
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
Czy E173u-2 używałeś jednocześnie z MF60, czy to tylko informacje sprzed roku? Chodzi mi o to, czy to nie są problemy z siecią Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 10:22
Post: #3
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
E173u-2 używałem we wrześniu ub. roku i było okey.
Naczytałem się na forum, aż mam mętlik w głowie, a rozwiązania nie znalazłem..

-posiadam w MF oprogramowanie WEB_TMOPLMF60V1.0.0B05
-świeci się A, czyli automatycznie się wznawia
-do laptopa podłączony jest kabelkiem USB
-router/wyświetlacz/ zasypia, czyli oszczędza prąd
-sygnał 5 kresek 3G w kwadracie R

jakubd piszesz o problemach z siecią. Jestem umiejscowiony na dużym osiedlu, gdzie ludzie korzystają z aero i są zadowoleni. Jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie i myślę, że czegoś nie uruchomiłem. Aczkolwiek on działa, ale b.wolno. Często nie łączy z uwagi na przekroczenie limitu czasu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 11:19
Post: #4
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
Zrób pomiar za pomocą speedtest.net i wklej link do wyniku. Powtórz pomiar kilka razy, wrzuć średni.
Pamiętaj, że komputery przesyłają czasem spore ilości danych zaraz po połączeniu (antywirus, aktualizacje Windows itd.).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 14:32
Post: #5
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
Od godz.12.50 do 13.15, czyli przez 25 minut chciałem połączyć się z internetem przez ten MF60.
Otworzył po paru minutach stronę startową Onet.pl , ale tekst był powiększony i "rozstrzelony".
Próbowałem nawiązać połączenie ze speedtest , jak również z tym forum. To już było niewykonalne
z uwagi na przekroczenie limitu czasowego łączenia. Na wyświetlaczu wszystko jest tak, jak opisałem w poprzednim poście /czyli parametry bez zmian/ MF60 połączony kablem USB.

Aktualne moje połączenie pochodzi z sygnału kablowej sieci prywatnej i routera stacjonarnego, który jest w drugim pokoju. W chwili łączenia się z internetem przez MF60, wtyczka od sieci stacjonarnej była wyłączona, aby mój laptop nie miał problemu.

Za oknem nieciekawie, niski pułap chmur, opady deszczu ze śniegiem propagacja chyba kiepska.

Co mogę ew. jeszcze sprawdzić, poza sprzedaniem tego badziewia za 175 zł??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 15:06
Post: #6
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
Masz inne urządzenie pracujące z Aero2, żeby sprawdzić, jak działa Aero2 w twojej okolicy w tej chwili bez użycia MF60? To na prawdę może być nie wina routera, tylko Aero2 w tym miejscu.
Możesz także użyć karty SIM innego operatora i po skonfigurowaniu MF60 do pracy z nią sprawdzić, jak to działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 15:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2014 16:40 przez Toronto.)
Post: #7
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
O tym samym myślałem wcześniej, aby podłączyć tego E173u-2, który mi hulał w zeszłym roku. Tyle, że on był pożyczony od kolegi, który go sprzedał. Na chwilę obecną nie posiadam innego urządzenia.
Mam telefon w sieci T-mobile co prawda bez dostępu do netu, ale to chyba nie ma znaczenia /MF60 też jest z tej sieci/, ale boję się ponownej konfiguracji !
Jak się ma sześćdziesiątkę na karku, to te klocki raczej nie dla mnie.../konfiguracja tego urządzenia z aero zajęła mi pół dnia/ Ale chyba spróbuję, ciekawość duża!!

Włożyłem do MF60 kartę SIM z telefonu, a tu pojawiło się na wyświetlaczu blokada PIN..

Jestem już po sprawdzeniu:

-włożyłem do MF60 kartę z tel. /T-Mobile/
-uruchomiłem chyba interfejs zarządzania, wpisałem PIN
-w WAN zmieniłem na ustawienie automatyczne
Urządzenie na wyświetlaczu podało:
-zasięg w zakresie 3 kresek /znikła literka R/
-poinformowało "Połączone"
-literka A /automatycznie/

Uruchomiłem wyszukiwarkę, która:

-błyskawicznie otwarła mi stronę startową Onet.pl /ale kółko długo się kręciło/
-dla sprawdzianu otwarłem kilka stron - efekt ten sam /strony zamknąłem/
-chciałem otworzyć stronę Waszego forum - nie dało rady, przekroczony limit czasowy
-chciałem otworzyć pocztę - sytuacja jak wyżej
-z wielkim bólem, po prawie minucie otworzyło Facebooka.

Założyłem do MF60 ponownie kartę aero2. Żądało ode mnie PIN. Ponownie uruchomiłem ten interfejs. Ale nie mogłem tam nic zmienić!!! Wyłączyłem więc FM60 i po chwili uruchomiłem ponownie. Na wyświetlaczu pojawił PL -PLUS i wszystko to, co opisałem w postach wyżej.
Spróbowałem połączyć się netem i....

-błyskawicznie otwarło stronę startową /z kręcącym się kółeczkiem/
-takich stron otwarłem kilka, po czym je zamknąłem
-otworzyć innych stron z mojej zakładki już się nie dało z uwagi na limit czasowy.

Przepraszam, że się tak rozpisuję, ale chcę dokładnie naświetlić temat.
Co dalej i jakie ew. wnioski?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 16:58
Post: #8
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
Acha, dodam jeszcze, że przy karcie SIM:

- w telefonie zasięg T-Mobile na 5 kresek
- w MF 60 zasięg na 2/3 kreski
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 17:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2014 18:16 przez K4r0lSz.)
Post: #9
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
1) Czy możesz spróbować połączyć się przez WiFi do MF60? bo rozumiem, że w tej chwili masz go po USB i system widzi go jako modem.
2) Czy przypadkiem nie masz wpisanych na sztywno DNSów w komputerze? Ew. można jeszcze spróbować wpisać w Start > Uruchom > cmd > ipconfig /flushdns
3) Spróbuj podłączyć się, jeśli jest taka możliwość, z telefonu do MF60 po WiFi i sprawdzić czy jest różnica w prędkość działania.
Dla mnie to wygląda, jeśli z T-Mobile'ową kartą dzieje się podobnie, na problem z MF60.
Ew. można wgrać jeszcze raz FW, wg opisu jakubd lub jeśli MF60 ma taką możliwość, przywrócić ustawienia fabryczne, i skonfigurować jeszcze raz.
Jeśli ekrany konfiguracyjne są takie jak w instrukcji tutaj, to możemy raz dwa przejść przez etap konfiguracji za pomocą panelu w przeglądarce.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 18:09
Post: #10
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
To wygląda dziwnie. Informacja przydatna jak napisał kolega wyżej - jak podłączyłeś router do komputera?
Testowanie wchodzenia na onet.pl czy inne strony raz za razem bez czyszczenia pamięci podręcznej nie ma sensu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 18:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2015 12:57 przez szopen.)
Post: #11
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
Problem w tym, że ja ...jestem całkowity laik i :

1) Nie wiem jak połączyć mojego laptopa z MF60 po WiFI ;
2) z czym to się je, te DNS-y .....
3) nie mam takiej możliwości

Ale uprościłem sprawę, ech, tak to jest jak się nie ma wiedzy ...


W tym interfejsie zarządzania znalazłem jakieś te DNS-y w dwóch okienkach:
-Primary DNS 193.41.112.14
-Secondary DNS 193.41.112.18
Nie wiem , czy o to Koledze chodziło.........

Dotychczas MF60 podłączałem wyłącznie kabelkiem USB /po WiFI nie umiem tego zrobić/

Próbowałem połączyć MF60 z laptopem po WiFI

-MF60 wprowadziłem chyba w dobry tryb, przez naciśnięcie WPS
-z laptopa z okienka internetu dostałem się do centrum sieci i chciałem się połączyć z
siecią Kasia, dlatego, że takie coś mam interfejsie:

Informacja WLAN
SSID Kasia Wi-Fi
Kanał Automatycznie
Poziom zabezpieczeń WPA-PSK/WPA2-PSK
Adres bramki 192.168.0.1
Maska podsieci 255.255.255.0
Serwer DHCP Włączony

ale poprosiło o kod...skąd wziąć ten kod ?????
Tyle, ze wyświetlało z tej sieci sygnał Znakomity...

//uzupełnienie przez moderatora
Uwaga od wiosny 2015 czyli integracji z siecią Plusa obowiązują nowe adresy serwerów DNS, są to
212.2.96.51
i
212.2.96.52

zastępują one poprzednio używane serwery Sferii 193.41.112.18 i 193.41.112.14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 19:29
Post: #12
Odp: ZTE MF60/aero2/słaby przesył
Posłuchaj
Jeśli masz windows to obok zegarka masz albo ikone monitora z falami albo kreski zasięgu (win7,8) jak klikniesz tam to powinny pojawic się sieci wifi. Oczywiście musisz mieć włączony mf60 najlepiej poczekać az pojawi się na ekranie mf60 nazwa operatora wtedy można przyjść ze jest gotowy do pracy.
Klikasz na nazwę w tej liscie sieci taka jaka ma nadana mf60 na pewno jest pod pokrywką naklejka z ta nazwa i hasłem hasło zwykle jest opisane jako wifi key , kod code lub podobnie . A więc klikasz na ta nazwę i będzie wołać o hasło czyli ww wifi key wpisujesz czekasz az ikona monitora zaswieci lub kreski zasięgu się wypełnią może się pojawić tez jakiś komunikat czy to siec v domowa publiczna to dajesz domowa i możesz teraz z poziomu przeglądarki ustawiać router pod adresem najczęściej 192.168.1.1 lub 192.168.0.1 (chociaż Jakub gdzieś pisal o home.ufi lub ufi.home takiego nigdy nie uzywalem wiec nie wypowiem się)

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 20:22
Post: #13
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
-Znalazłem to WIFI Key, znalazłem WIFI SSID , nie znalazłem nazwy sieci....
-MF60 ustawione jest na połączony, wcisnąłem WPS i wyświetla się od lewej do prawej napis Aktywacja WPS
-wchodzę w centrum sieci na laptopie i szukam bezprzewodowych i znajduję wiele, ale żadna nie pasuje, gdy
chcę się z nią połączyć i wprowadzić WIFI Key , informuje o błędnym haśle.

Wygląda tak jakby laptop nie widział MF60 ..............
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 20:47
Post: #14
Odp: ZTE MF60/aero2/słaby przesył
Podłącz router przez kabel i podejrzyj jakie jest ssid i wifi key w ustawieniach powinno się dać przez przeglądarkę

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 21:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2014 21:08 przez K4r0lSz.)
Post: #15
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
WiFi SSID to właśnie nazwa sieci z jaką należy się połączyć, Key znasz... więc laptop powinien się połączyć.
T-Mobile'owy router ma chyba właśnie T-Mobile w nazwie SSID, tak aby było łatwiej znaleźć.
DNSy sprawdzę z rana, chyba, że ktoś teraz może potwierdzić, że Aero2 właśnie takie ustawia... jeśli są błędne, np. wpisane ręcznie dla Twojej sieci kablowej, to czasem się zdarza, że nie działają z inna siecią, lub działają z opóźnieniem - stąd też strony otwierają się Bardzo wolno.
To jeszcze pytanie, w tej chwili łącząc się po USB z MF60 korzystasz z aplikacji T-Mobile (BlueConnect jeśli dobrze pamiętam) do połączeń z Aero2?
I dodatkowe, jakiego Windows'a posiadasz?

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 21:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2014 21:30 przez Toronto.)
Post: #16
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
Wszedłem teraz w interfejs zarządzania i przeglądałem. Tego co piszesz nigdzie nie znalazłem. Zwróciłem uwagę na zakładkę ustawienia WIFI. Po jej przeczytaniu wychodzi na to, że nadana nazwa sieci to Kasia WiFi, a w kolejnej pozycji pod nazwą klucz szyfrowania widnieje "wikariusz" . Na podłączonym MF60 wszedłem w centrum sieci i jest jak pisałem wcześniej i zapodałem, sieć Kasia WiFI. Kopia z interfejsu niżej:
Informacja WLAN
SSID Kasia Wi-Fi
Kanał Automatycznie
Poziom zabezpieczeń WPA-PSK/WPA2-PSK
Adres bramki 192.168.0.1
Maska podsieci 255.255.255.0
Serwer DHCP Włączony
sygnał tej sieci po "najechaniu" na nią jest znakomity /tak pisze/!!!!
wpisałem wikariusz i ...załapało.
Klikam na ikonę internetu w laptopie i widnieje napis:
obecnie połączono z Kasia WiFi i pokazuje sygnał na full na 5 zielonych kresek.!!!!!
Przy czym na razie MF60 jest cały czas podłączony przez USB.
Wpis, który teraz wrzucę, będę robił już przez sieć Kasia WiFi, bo poprzedni automatycznie został chyba rozłączony. Kto nadał taką nazwę sieci i takie hasło?

zrobiłem edit i dopisuję

piszę już z tej nowej sieci Kasia...post też poleciał szybciutko !!!!!!!!

zrobiłem w między czasie test prędkości speedtestem, który tez otwierałem z nowej sieci. Wynik pierwszy jest taki:

pobranie 0,574 Mb/s
wysyłanie 0,204 Mb/s
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 21:25
Post: #17
Odp: ZTE MF60/aero2/słaby przesył
To na pewno nie są domyślne nazwa i hasło. Jeśli Ty ich nie ustawiłeś, to najwyraźniej jesteś 2gim właścicielem. Rano krok po kroku napiszę mały poradnik, co i jak sprawdzić i ustawić Wink

Wysłane z mojego HTC Desire 500 dual sim przy użyciu Tapatalka

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 21:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2014 21:59 przez Toronto.)
Post: #18
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
Zgadza się. WIFI Key i WIFI SSID, które znalazłem na "pokrywce, to zestawy cyfr i liter. W panelu zarządzania znalazłem hasła Kasia i wikariusz. Kupiłem ten MF na allegro jako nowy - powystawowy ze zdjętym simlokiem. Rzeczywiście jest ładny, żadnych rysek i jakichkolwiek śladów użytkowania. Gwarancja na dwa lata, wystawiony paragon....
Dziwi mnie tylko dlaczego nie chodził na podłączonym USB, a odpalił na WIFI ??
Mam też jeszcze jedno pytanie. Posiadam antenę do modemu E173 wysoka z 40 cm, na magnesowej podstawie. Chciałem ją wykorzystać do MF60, ale coś mi się wydaje, ze wtyczka tej anteny nie pasuje do gniazda MF. Nie chcę robić nic na siłę. Jeśli Ktoś poradzi to byłoby fajnie.
Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy mi pomogli i za wyrozumiałość dla nie znającego się na rzeczy i terminologii gościa. Pozdrawiam
USB odłączone, a on /MF/ hula..... Obym nie zapeszył.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 23:15
Post: #19
Odp: ZTE MF60/aero2/słaby przesył
No wiec wszystko jasne masz router ze zmienionym ssid i haslem (swoja droga niezle polaczenie kasia i wikariusz Big Grin )
Podejrzewam ze kazdy myślał ze masz nowy prosto z T-Mobile.
Co do anteny to jeśli nie chcesz poczytać na tym forum to krótka uwaga ten patyk który nazywasz antena często tlumi sygnał zamiast go wzmaciac poza tym tak to "fajnie" zorganizowano ze nie ma jednego wspolnego standardu wtyczek i ci nie wejdzie jak wspomniałeś poza tym to moze byc do zakrsu umts2100 a ty potrzebujesz do umts900 nie chodzi żebym się wymadrzal ale najprosciej mowiac masz klucz do zamka i klucz francuski jednym otworzysz zamek drugim nie.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 23:30
Post: #20
ZTE MF60/aero2/słaby przesył
No i już wiem więcej!! A, co do chęci czytania, to od wczoraj do dzisiaj "przelatuje" to forum i już oczopląsu dostaję...ale nadal pozostaje pytanie odnośnie MF60 dlaczego nie chodził na podłączonym USB, a odpalił na WIFI ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najtańszy router mobilny do Aero2 i nie tylko zardes 34 45 892 12-04-2018 02:12
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play MarnyPopis 12 10 106 02-09-2017 21:53
Ostatni post: jakubd
  Win 7 nie wykrywa ZTE MF60 przez USB coder1 7 12 555 25-01-2017 23:29
Ostatni post: szopen
  ZTE MF63 i Aero2 - "Rozłączony" sarzyk 19 31 815 09-08-2015 21:55
Ostatni post: jakubd
  HUAWEI E587u-2 działa z aero2! Mowca 1 3 641 04-07-2015 20:14
Ostatni post: jakubd