[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
10-11-2014, 22:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2014 11:08 przez K4r0lSz.)
Post: #1
ZTE MF195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
ZTE MF 195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM.... a właściwie jego oprogramowanie Internet Menager... Pokazuje "wyszukiwanie" i tyle, guzik "połącz" jest nieaktywny.
NIE MA SIM LOCK, tylko ten program toleruje tylko karty T-mobile...
top_netinfo - ładnie łączy z karta KAŻDEJ sieci... tylko nowe karty Orange mają nie wyłączalnego sim-lock, a po wpisaniu do top_netinfo kodu PIN, nie działa... kombinowałem już równo Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2014, 02:20
Post: #2
ZTE MF 195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
Karty Orange (nie wszystkie tylko jakaś seria sprzed 2,3 lat) ma PIN nie wylaczalny a nie simlocka. To jakaś porada a propos topnet Info czy potrzebujesz pomocy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2014, 12:35
Post: #3
ZTE MF 195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
Aplikacja sterująca od MF195 może mieć po prostu na sztywno wybranego operatora ręcznie, a nie automatycznie, albo wymuszone 2G i stąd problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2014, 13:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2014 13:54 przez b1op1.)
Post: #4
ZTE MF 195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
to może jaśniej bo zamieszałem Smile
Mam:
- kartę Orange z PIN i kartę T-Mobile
- ZTE MF 195 z T-Mobile bez simlock
- program topnetinfo

ZTE z programem Internet Menager - współpracuje poprawnie tylko z kartą T-Mobile, dla innych pokazuje "wyszukiwanie", a guzik "połącz" jest nieaktywny.
Ten sam modem pod topnetinfo DZIAŁA Z KAŻDA KARTĄ, ALE nie wiem jak wpisać PIN do kraty ORANGE! - kiedy go wpisuję na karcie "komunikacja AT i PIN" nie daje to żadnego rezultatu.... modem nie łączy, co więcej nie jest odblokowany - czerwone światełko... taka sama karta Orange bez pin działa...

Bardziej mi zależy aby topnetinfo przyjął pin i pozwolił używać kart ORANGE z PIN - bo bez PIN działają..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2014, 14:34
Post: #5
ZTE MF 195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
A jakbyś spróbował ściągnąć Orange business everywhere link jest na gdzieś forum szopek chyba wrzucam. To program do Orange który działa z różnymi modemami i można dodać profile (co do pin nie wiem ale myślę że pewnie się da)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2014, 16:20
Post: #6
ZTE MF 195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
Orange business nic nie daje... nie widzi zte MF 195
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2014, 23:39
Post: #7
ZTE MF 195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
Opcja podawania PIN działa w TNI, o ile aktywna jest komunikacja AT i PIN. Bez tego nie zadziała.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2014, 06:09
Post: #8
ZTE MF 195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
komunikacja AT i PIN działa, bo SMS/moc BTS jest podawane... wpisanie PIN nic nie daje..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2014, 11:04
Post: #9
ZTE MF 195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
Generalnie wszystkie modemy powinny przyjmować PIN tą samą komendą CPIN, jednak czasem ważny może być odpowiedni moment - np. nie może być uruchomiona inna aplikacja, albo modem musi zostać zainicjowany już przez sterowniki i stąd problem.
Nie mam tego modemu pod ręką, żeby zrobić testy, poza tym na każdym komputerze mamy do czynienia z innymi nieco opóźnieniami i trafić możemy na inne problemy.
Rozwiązaniem może być skrypt, który upewni się, że modem już jest gotowy, następnie wyśle na jego COM polecenie z PINem, a potem uruchomi TNI.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2014, 16:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2014 16:37 przez szopen.)
Post: #10
ZTE MF195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
TNI ma funkcję uruchamiania się z opóźnieniem:
Ustawiania->Start programu-> Opóźnienie otwarcia...
podajemy czas w sekundach
nigdy wprawdzie z niej nie musiałem korzystać, ale zapewne przydaje się z niektórymi modemami (zapewne też się przydaje na starych komputerach, oraz jeśli jest wrzucona cała masa programów do autostartu, w tym ostatnim przypadku to jednak sugeruje porządek Big Grin)
działa ona tak - program startuje, ale "NIC NIE ROBI" czyli czeka przez określoną liczbę sekund, nie odbywa sie wtedy żadna komunikacja z modemem

jeśli jest konieczność wprowadzenia PINu, to TNI to zrobi, ale tylko pod warunkiem prawidłowej konfiguracji

zamiast skryptu z nietypowa komendą AT (trzeba ją znać) można użyć kolejnych możliwości TNI - wprowadzenia komendy AT przed połączeniem

PS niektórzy wytykają mi, że jestem tendencyjny i promuję używanie programu trudnego w konfiguracji (TNI), ale żaden inny pod windows nie ma tak elastycznych opcji konfiguracyjnych (nawet byłem podejrzewany o "spisek anty-hilinkowy" Tongue)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2014, 17:47
Post: #11
ZTE MF195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
Ja też jestem częścią spisku (szarej sieci? Smile anty-hilinkowego, ale dotyczy to tylko E3131 i starszych. MF823 działa na prawdę fajnie i odciąża router w trybie HilInk, choć oczywiście podwójny NAT pozostaje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2014, 21:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2014 21:14 przez b1op1.)
Post: #12
ZTE MF195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
Problem został rozwiązany... mam za nową kartę sim... Orange czarna z białym okienkiem z napisem "nf c20", to ta z NFC i bezpiecznym elementem, w kopercie jest pismo z mBanku....
Okazuje się iż te karty nie trawią MF 195 i wszelakie programy.

testy wykonane:
Nie działa na 2szt. Orange Sim "nf c20" z koperty z pismem od mBanku, zarówno MNP do Orange jak i salonowy numer OrangeSmile
Dla kart: Nju z kiosku, MNP Virgin, Plus abonament - logowanie, prośba o PIN z Internet Menager. Działa pod IM jak i TMI.

Czyli jak zawsze Orange sprzedaje jakieś buble które po prostu nie działają. Pytanie czy dla Orange Free, sprzedawane są karty starszego typu, czy wszystkie już mają taki feler?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2014, 02:49
Post: #13
ZTE MF195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
OFnK, aktualnie wszystkie oferowane z LTE nie mają PINu wcale (domyślnie wyłączone)...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2014, 23:41
Post: #14
ZTE MF195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
Gdzie znajdę firmware play do MF195, czysty nie chcę z tmobile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 00:25
Post: #15
ZTE MF195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
Nie spotkałem się z żadnym firmware do MF195.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 + ZTE MF195 toom16 11 18 588 25-06-2013 17:29
Ostatni post: toom16
  ZTE MF626 T-mobile - sprawdzenie simlocka wraq 3 9 861 05-06-2013 11:25
Ostatni post: spag
  ZTE MF195 z Tmobile PL - działa jakubd 33 71 249 06-03-2013 00:11
Ostatni post: Norbi
  ZTE MF195 (od T-Mobile) + Linux [Solved] ajes 24 33 856 18-02-2013 13:48
Ostatni post: szopen
  ZTE MF195 instalacja pod windows 7 starter sanzo 6 15 924 03-09-2012 23:11
Ostatni post: jakubd