[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
10-11-2014, 22:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2014 11:08 przez K4r0lSz.)
ZTE MF 195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM.... a właściwie jego oprogramowanie Internet Menager... Pokazuje "wyszukiwanie" i tyle, guzik "połącz" jest nieaktywny.
NIE MA SIM LOCK, tylko ten program toleruje tylko karty T-mobile...
top_netinfo - ładnie łączy z karta KAŻDEJ sieci... tylko nowe karty Orange mają nie wyłączalnego sim-lock, a po wpisaniu do top_netinfo kodu PIN, nie działa... kombinowałem już równo Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2014, 02:20
ZTE MF 195 z T-Mobile, grymasi na inne SIM....
Karty Orange (nie wszystkie tylko jakaś seria sprzed 2,3 lat) ma PIN nie wylaczalny a nie simlocka. To jakaś porada a propos topnet Info czy potrzebujesz pomocy?
11-11-2014, 12:35
Aplikacja sterująca od MF195 może mieć po prostu na sztywno wybranego operatora ręcznie, a nie automatycznie, albo wymuszone 2G i stąd problem.
11-11-2014, 13:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2014 13:54 przez b1op1.)
to może jaśniej bo zamieszałem Smile
Mam:
- kartę Orange z PIN i kartę T-Mobile
- ZTE MF 195 z T-Mobile bez simlock
- program topnetinfo

ZTE z programem Internet Menager - współpracuje poprawnie tylko z kartą T-Mobile, dla innych pokazuje "wyszukiwanie", a guzik "połącz" jest nieaktywny.
Ten sam modem pod topnetinfo DZIAŁA Z KAŻDA KARTĄ, ALE nie wiem jak wpisać PIN do kraty ORANGE! - kiedy go wpisuję na karcie "komunikacja AT i PIN" nie daje to żadnego rezultatu.... modem nie łączy, co więcej nie jest odblokowany - czerwone światełko... taka sama karta Orange bez pin działa...

Bardziej mi zależy aby topnetinfo przyjął pin i pozwolił używać kart ORANGE z PIN - bo bez PIN działają..
11-11-2014, 14:34
A jakbyś spróbował ściągnąć Orange business everywhere link jest na gdzieś forum szopek chyba wrzucam. To program do Orange który działa z różnymi modemami i można dodać profile (co do pin nie wiem ale myślę że pewnie się da)
11-11-2014, 16:20
Orange business nic nie daje... nie widzi zte MF 195
11-11-2014, 23:39
Opcja podawania PIN działa w TNI, o ile aktywna jest komunikacja AT i PIN. Bez tego nie zadziała.
12-11-2014, 06:09
komunikacja AT i PIN działa, bo SMS/moc BTS jest podawane... wpisanie PIN nic nie daje..
12-11-2014, 11:04
Generalnie wszystkie modemy powinny przyjmować PIN tą samą komendą CPIN, jednak czasem ważny może być odpowiedni moment - np. nie może być uruchomiona inna aplikacja, albo modem musi zostać zainicjowany już przez sterowniki i stąd problem.
Nie mam tego modemu pod ręką, żeby zrobić testy, poza tym na każdym komputerze mamy do czynienia z innymi nieco opóźnieniami i trafić możemy na inne problemy.
Rozwiązaniem może być skrypt, który upewni się, że modem już jest gotowy, następnie wyśle na jego COM polecenie z PINem, a potem uruchomi TNI.
12-11-2014, 16:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2014 16:37 przez szopen.)
TNI ma funkcję uruchamiania się z opóźnieniem:
Ustawiania->Start programu-> Opóźnienie otwarcia...
podajemy czas w sekundach
nigdy wprawdzie z niej nie musiałem korzystać, ale zapewne przydaje się z niektórymi modemami (zapewne też się przydaje na starych komputerach, oraz jeśli jest wrzucona cała masa programów do autostartu, w tym ostatnim przypadku to jednak sugeruje porządek Big Grin)
działa ona tak - program startuje, ale "NIC NIE ROBI" czyli czeka przez określoną liczbę sekund, nie odbywa sie wtedy żadna komunikacja z modemem

jeśli jest konieczność wprowadzenia PINu, to TNI to zrobi, ale tylko pod warunkiem prawidłowej konfiguracji

zamiast skryptu z nietypowa komendą AT (trzeba ją znać) można użyć kolejnych możliwości TNI - wprowadzenia komendy AT przed połączeniem

PS niektórzy wytykają mi, że jestem tendencyjny i promuję używanie programu trudnego w konfiguracji (TNI), ale żaden inny pod windows nie ma tak elastycznych opcji konfiguracyjnych (nawet byłem podejrzewany o "spisek anty-hilinkowy" Tongue)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz