[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakupy w ChRL
12-11-2017, 14:32
Post: #21
Zakupy w ChRL
U mnie bluzeczka dla Żony poleciała do Amsterdamu i tu się trop urwał
Oddali dolary

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2017, 12:34
Post: #22
Zakupy w ChRL
Mnie skasowali wysyłkę paneli słonecznych. Zrobiłem dispute, wygrałem, kasy nie oddali. Jedna wpadka na jakieś dwadzieścia kupionych przedmiotów. Choć paru baksów szkoda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2017, 21:02
Post: #23
Zakupy w ChRL
Czy przy płatności przez przelewy24 mam jakąś szanse na zwrot kasy ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2017, 21:23
Post: #24
Zakupy w ChRL
Poczytaj regulamin płatności.
W przypadku kart jest chargeback i to działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2017, 22:43
Post: #25
Zakupy w ChRL
Aby określić czy masz szanse, wypada podać gdzie kupujesz i jaką metodą płacisz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2017, 23:23
Post: #26
Zakupy w ChRL
Aliexpres przelewy 24
Przesyłka nie rejestrowana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2017, 02:24
Post: #27
Zakupy w ChRL
mshmaster napisał(a):Aliexpres przelewy 24
Przesyłka nie rejestrowana
moim zdaniem taka kombinacja = wtopiona kasa

ale skoro ali, to otwierasz dispute (byleby w terminie), w przypadku ewidentnych wałków kasa do mnie wracała
(chyba nawet przez moment na przelewy24? bo z jakiegośtam powodu był okres kiedy tak tam płaciłem)

ale miałem też przypadki, gdy drobne przesyłki nierejestrowane szły do mnie koło 3 miesięcy (a przegapiłem termin na dispute)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2017, 09:25
Post: #28
Zakupy w ChRL
Ja miałem dwa specyficzne przypadki:
1. Aliexpress, płatność zawsze kartą (żeby móc robić chargeback nawet po terminie - tutaj mamy rok) oraz uszkodzony WT3020 (gniazdo USB źle przylutowane, przez co się nie włącza). Po 4 wymianach uwag ze sprzedawcą i filmie "nie działa" włączyło się Ali i zwróciło kasę.
2. Zamówienie w sklepie w Australii w grudniu 2016 - bateria do dovado go. Płatność kartą. W marcu zacząłem zbierać dowody do chargeback (screeny ze sklepu o zamówieniu itd.) bo sklep nie odpowiadał na wezwania o jakąkolwiek informację o zamówieniu. Na początku kwietnia list z skrzynce z Australii z baterią. I faktycznie został wysłany nierejestrowaną pocztą w grudniu. Szedł 3 miesiące ponad i leżał u nas na cle około 2 tygodni. Kopertę sobie zachowałem.

Około 10 lat temu zamawiałem ze stanów słuchawko-głośniki jabra bt8030 za jakieś 100 USD - w USA. Przesyłka nigdy nie wyszła ze sklepu. Po miesiącu zgłosiłem coś na kształt sporu, bo płaciłem przez raczkujący wtedy Google Checkout. Interfejs sporu nie działał dla Polski, więc poszedłem do banku - BZWBK robi chargeback w ramach procedury reklamacji usług banku (sic!) i po 30 dniach dostałem
- kasę na kartę
- informację od Google Checkout, że sklep został dodatkowo obciążony kosztami 30USD.

Tylko raz przegapiłem termin zwykłej reklamacji na Ali, ale to było zamówienie dla znajomego, do tego kwota rzędu 2 USD, więc mi się nie chciało iść do banku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2017, 10:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2017 10:29 przez mshmaster.)
Post: #29
Zakupy w ChRL
jak mają 60 dni na dostawę , to jak zostanie np 2 dni wystąpić o zwrot kasy ?

Jedną paczkę mam wysłaną AliExpress Standard Shipping czy to ma szanse dojść ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2017, 13:35
Post: #30
Zakupy w ChRL
Masz zgłoszenie zrobić w ciągu 60 dni od zapłaty jak nie dostaniesz paczki lub będzie uszkodzony lub niewłaściwy towar. Po 60 dniach nie możesz już robić zgłoszenia, bo Ali zwalnia tzw. Escrow i kasę przekazuje sprzedawcy - Ali nie ma wtedy już finansowego nacisku na handlującego.

Ja większość rzeczy zamawiam najtańszym (darmowym) shippingiem i nie ma problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2017, 15:44
Post: #31
Zakupy w ChRL
Mam status paczki
Arrived in destination country; awaiting customs clearance 2017-11-22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2017, 17:03
Post: #32
Zakupy w ChRL
Jak nie dostałeś wezwania do wyjaśnień poleconym, to możesz tylko czekać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2017, 22:37
Post: #33
Zakupy w ChRL
aliexpress generalnie bez problemu zwraca kasę, dlatego nie ma się co bać. Gorzej jak przegapisz termin, ale są powiadomienia w aplikacji i na e-mail.

U mnie też była sytuacja, wysłali nierejestrowaną. Najpierw chińczyk pisze abym zaczekał kilka dni. Później odpisałem, że jak nie przedłuży to nie czekam.

Dobija koniec przedłużenia terminu i twierdzi znowu, że kilka dni i codziennie pisze, że spór niczemu nie służy. Aliexpress miało datę wkroczenia za kilka dni, a zakończenia sporu chyba po tygodniu. Jak tylko wkroczyło od razu zwrócili kasę bez gadania.

A co najlepsze, zaraz przed zakończeniem sporu towar przyszedł. Nie jestem tam jakimś złośliwcem czy coś, ale tak mnie poirytował chińczyk, że kasa oddana.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2017, 18:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2017 22:32 przez szopen.)
Post: #34
Zakupy w ChRL
grzech1991 napisał(a):twierdzi znowu, że kilka dni i codziennie pisze, że spór niczemu nie służy.
grzech1991 napisał(a):A co najlepsze, zaraz przed zakończeniem sporu towar przyszedł.
to kto miał rację Chińczyk czy Ty?

hint: on wysłał i nic już potem nie może zrobić, skoro przesyłka utknęła gdzieś u przewoźnika…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2017, 22:48
Post: #35
Zakupy w ChRL
Zależy jak na to patrzeć. Przesyłka nie rejestrowana.

oczekiwanie--->koniec czasu--->wydłużenie--->ostatni dzień na wycofanie sporu--->przesyłka dochodzi--->spór nie wycofany----> kasa zwrócona

Naprawdę nie jestem złośliwy, pracowałem i pracuje po drugiej stronie (sprzedawcy), ale tak irytującego chinola to nie widziałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czas dostawy z ChRL do PL. Ekonomista 19 3 320 01-02-2021 19:28
Ostatni post: szopen
  ZAKUPY W TAJLANDII :) Michal_S 4 5 281 04-03-2016 11:56
Ostatni post: tps4
  Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?) Oreo2 66 62 056 14-04-2013 20:10
Ostatni post: grzech1991