[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yeelight
16-02-2020, 21:41
Post: #1
yeelight
Mam pytanko, córka chciała żarówkę yeelight do pokoju no to.jej dałem i spialem z jej kontem xiaomi. Czy jest możliwość żeby mi udostepnila aby mogl sterować również z mojego konta?
czy założyć nowe konto na mieszkanie i tam wrzucić wszystkie zarowy? tylko nie wiem czy z pozycji komórki da sie tym sterować bez jakiegos przeladowania kont.
@szopen pewnie ty pierwszy odpowiesz , moze wiesz jak je wpiac do home Assistanta. na razie pierwsze kroki tym robię wiec jeszcze lama ze mnie w tym temacie.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2020, 22:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2020 23:29 przez szopen.)
Post: #2
yeelight
Nie wiem jak wygląda udostępnianie i w dodatku pozbyłem się chyba wszystkich Yeelight, więc nawet nie sprawdzę jak to wygląda, ale sądząc po większości sprzętu z ekosystemu Xiaomi pewnie jest taka możliwość.

Integracja w HA z tego co wiem jest niemal "plug&play" jedyne wymaganie by HA był w tym samym LANie co oświetlenie, a żarówki/lampy z włączonym trybem developerskim (z tego co widzę teraz to się nazywa "LAN control"):
Before trying to control your light through Home Assistant, you have to setup your bulb using Yeelight app. ( Android, IOS ). In the bulb property, you have to enable “LAN Control” (previously called “Developer mode”).

Jest to swoją drogą w oficjalnej dokumentacji
https://www.home-assistant.io/integrations/yeelight/

Jeśli zaczynasz z HA to pamiętaj o spacjach - wcięcia w YAML są bardzo ważne.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2020, 12:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2020 15:33 przez szopen.)
Post: #3
yeelight
chyba znalazłem rozwiązanie, jak zwykle przypadkiem Smile wystarczy przesunąć w prawo po zarowie i dodac konto MI

   
   
Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2020, 16:34
Post: #4
yeelight
Taaa, ta precyzyjna dokumentacja do aplikacji Xiaomi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2020, 17:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2020 19:25 przez szopen.)
Post: #5
yeelight
Ale na moje oko to nie jest apka Xiaomi tylko oryginał Qingdao Yeelink Information Technology Co. Ltd. czyli Yeelight.

Swoją drogą Xiaomi działa nieco tak jak za socjalizmu u nas Unitra - jest to zrzeszenie oddzielnych producentów, tylko współczesne warunki wymagają wzajemnej pełnej kompatybilności (i o ile się to nieźle udaje w ChRL, to giganci rynku z USA czy Korei nie potrafią tego zrobić od lat…).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2020, 23:54
Post: #6
RE: yeelight
(18-02-2020 17:23)szopen napisał(a):  Ale na moje oko to nie jest apka Xiaomi tylko oryginał Qingdao Yeelink Information Technology Co. Ltd. czyli Yeelight.

Swoją drogą Xiaomi działa nieco tak jak za socjalizmu u nas Unitra - jest to zrzeszenie oddzielnych producentów, tylko współczesne warunki wymagają wzajemnej pełnej kompatybilności (i o ile się to nieźle udaje w ChRL, to giganci rynku z USA czy Korei nie potrafią tego zrobić od lat…).
tak to apka yeelight ale konto Mi przyjęło.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-02-2020, 01:49
Post: #7
yeelight
spag napisał(a):tak to apka yeelight ale konto Mi przyjęło.
Tak, bo Yeelight pracuje z ekosystemem Xiaomi (więc można użyć też apki MiHome lub XiaomiHome, jakkolwiek dedykowana Yeelight jest pod pewnymi względami wygodniejsza i lepiej nadąża za ich nowymi wypustami niż apka Xiaomi).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Xiaomi Yeelight LED Bulb E27 White i Color (RGBW) "inteligentne żarówki" [WiFi] szopen 6 9 218 18-09-2017 10:53
Ostatni post: szopen
  Yeelight Mi LED Desk Lamp (lampa biurkowa znana też jako Xiaomi Mijia) szopen 5 4 424 28-03-2017 14:34
Ostatni post: szopen