Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: yeelight
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pytanko, córka chciała żarówkę yeelight do pokoju no to.jej dałem i spialem z jej kontem xiaomi. Czy jest możliwość żeby mi udostepnila aby mogl sterować również z mojego konta?
czy założyć nowe konto na mieszkanie i tam wrzucić wszystkie zarowy? tylko nie wiem czy z pozycji komórki da sie tym sterować bez jakiegos przeladowania kont.
@szopen pewnie ty pierwszy odpowiesz , moze wiesz jak je wpiac do home Assistanta. na razie pierwsze kroki tym robię wiec jeszcze lama ze mnie w tym temacie.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Nie wiem jak wygląda udostępnianie i w dodatku pozbyłem się chyba wszystkich Yeelight, więc nawet nie sprawdzę jak to wygląda, ale sądząc po większości sprzętu z ekosystemu Xiaomi pewnie jest taka możliwość.

Integracja w HA z tego co wiem jest niemal "plug&play" jedyne wymaganie by HA był w tym samym LANie co oświetlenie, a żarówki/lampy z włączonym trybem developerskim (z tego co widzę teraz to się nazywa "LAN control"):
Before trying to control your light through Home Assistant, you have to setup your bulb using Yeelight app. ( Android, IOS ). In the bulb property, you have to enable “LAN Control” (previously called “Developer mode”).

Jest to swoją drogą w oficjalnej dokumentacji
https://www.home-assistant.io/integrations/yeelight/

Jeśli zaczynasz z HA to pamiętaj o spacjach - wcięcia w YAML są bardzo ważne.
chyba znalazłem rozwiązanie, jak zwykle przypadkiem Smile wystarczy przesunąć w prawo po zarowie i dodac konto MI

[attachment=3362]
[attachment=3363]
Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Taaa, ta precyzyjna dokumentacja do aplikacji Xiaomi.
Ale na moje oko to nie jest apka Xiaomi tylko oryginał Qingdao Yeelink Information Technology Co. Ltd. czyli Yeelight.

Swoją drogą Xiaomi działa nieco tak jak za socjalizmu u nas Unitra - jest to zrzeszenie oddzielnych producentów, tylko współczesne warunki wymagają wzajemnej pełnej kompatybilności (i o ile się to nieźle udaje w ChRL, to giganci rynku z USA czy Korei nie potrafią tego zrobić od lat…).
(18-02-2020 17:23)szopen napisał(a): [ -> ]Ale na moje oko to nie jest apka Xiaomi tylko oryginał Qingdao Yeelink Information Technology Co. Ltd. czyli Yeelight.

Swoją drogą Xiaomi działa nieco tak jak za socjalizmu u nas Unitra - jest to zrzeszenie oddzielnych producentów, tylko współczesne warunki wymagają wzajemnej pełnej kompatybilności (i o ile się to nieźle udaje w ChRL, to giganci rynku z USA czy Korei nie potrafią tego zrobić od lat…).
tak to apka yeelight ale konto Mi przyjęło.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
spag napisał(a):tak to apka yeelight ale konto Mi przyjęło.
Tak, bo Yeelight pracuje z ekosystemem Xiaomi (więc można użyć też apki MiHome lub XiaomiHome, jakkolwiek dedykowana Yeelight jest pod pewnymi względami wygodniejsza i lepiej nadąża za ich nowymi wypustami niż apka Xiaomi).
Przekierowanie