[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
15-10-2017, 23:14
Post: #81
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Ja odpowiadałem na "Ewentualnie polecicie w miarę dobry zestaw słuchawkowy w granicach 50zł?". Słuchawek od S8 nie miałem w ręku, ale żadne słuchawki dołączane do telefonów, także flagowców Samsunga mnie nie zaskoczyły in plus jakoś szczególnie. Ale działały i jak jednorazówki czasem mi się przydają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2017, 09:36
Post: #82
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Ok, dzięki. Zbyt skrócone zdania czasem są nie do odczytania, chyba, że rozmawiasz twarzą w twarz z bliską osobą.
A co do słuchawek to lepszej jakości mam wokółuszne (na marginesie słabo grają z rzeczonym telefonem), a potrzebuję coś bardziej mobilnego ze znośnym dźwiękiem, ale też dobrym mikrofonem do rozmów. Już zamówiłem te od Samsunga. W opisie aukcji chwalą się aż tą oryginalnością, a jak będzie pewnie się okaże po pierwszych puszczonych dźwiękach... chyba, że to wyjątkowo dobre podróbki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 09:38
Post: #83
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
morfik napisał(a):Zainstaluj sobie Signal albo Telegram -- to takie otwartoźródłowe komunikatory obsługujące SMS, rozmowy głosowe/wideo, przesyłanie plików w każdej formie (zdjęcia/video/txt/mp3/cokolwiek), a to co odróżnia to od tego dinozaura GG, to fakt, że komunikacja w tych appkach jest zaszyfrowana między tobą a rozmówcą.
Ogarnąłem tego Telegrama, bo Signala chyba nie ma (przynajmniej oficjalnie) na WP8.1 no i Telegram jest sprawnie działający, aktualizowany na wszystkie platformy, ma dobrą jakość audio i opinie chyba tym razem zasłużone. Natomiast NIE MA wideorozmów. Mam też pytanie - czy zapewnia dostateczną prywatność od firm i instytucji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 10:01
Post: #84
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Signal jest głównie na telefon. Można tam podpiąć przeglądarkowego klienta (na kompie) ale ja z tego nie korzystałem. Tak czy inaczej zarówno signal jak i telegram wykorzystują szyfrowanie E2E czyli komunikacja jest szyfrowana na linii kontaktów i to zapewnia prywatność, bo nikt nie jest w stanie podejrzeć przesyłanych treści.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 11:53
Post: #85
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Jednak jakość połączenia w Telegramie jest tragiczna mimo idealnego Internetu po obu stronach. Nawet Skype działa lepiej pod tym względem. Czyli nie ma Eldorado...
Jak ww. telefonie wyłączyć roaming? Mam wyłączony roaming danych, bo tylko taka opcja jest, ale i tak przechodzi sieć w roaming, bo tu opcji nie znalazłem i w efekcie nie mam Internetu mobilnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 15:46
Post: #86
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Nie spotkałem się z taką opcją "nie loguj do sieci w roamingu" - raczej robi się to przez ręczny wybór operatora (zamiast domyślnego automatycznego).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 16:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2017 16:59 przez szopen.)
Post: #87
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Ekonomista napisał(a):Jak ww. telefonie wyłączyć roaming? Mam wyłączony roaming danych, bo tylko taka opcja jest, ale i tak przechodzi sieć w roaming, bo tu opcji nie znalazłem i w efekcie nie mam Internetu mobilnego.
a pytanie za 3 punkty - jaka taryfa i jaki operator?

ale jeśli to np. taryfa danych Play to pozostaje wybrać operatora ręcznie
ustawienia -> sieci komórkowe -> (ta karta na której masz skonfigurowane połączenie z siecią) -> sieci komórkowe -> wybierz automatycznie -> [wyłącz i zgódź się na wszystko] -> [po wyszukaniu wszystkich sieci ~do 2 min.] ręcznie wybierz Play (np. Play LTE)

a jeśli to Play taryfa głosowa, to po prostu włącz krajowy roaming danych, a "ten drugi" czyli międzynarodowy ustaw w/g swoich potrzeb (czyli jeśli bywasz przy granicy lub za nią, a nie chcesz korzystać z zagranicznych sieci to na ["nigdy"])

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 17:00
Post: #88
RE: Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Play na kartę. Darmowe 50GB za przeniesienie. Podpowiadam, że ten darmowy pakiet w sieci macierzystej się liczy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 17:01
Post: #89
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
to podpowiadam - ustaw jak dla Play w taryfie danych (z całkowicie wyłączonym roamingiem oczywiście)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 17:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2017 17:11 przez szopen.)
Post: #90
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
No mam wszystko na playa i roaming danych wyłączony i sieć niedawno ręcznie ustawiałem- Play 4G. Więc co mam jeszcze zrobić?


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 17:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2017 17:12 przez szopen.)
Post: #91
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
rzucisz screenshotami, czy tak jak wszyscy tylko jeden i się cieszcie?
i proszę wrzucaj je jako załączniki !

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 17:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2017 17:55 przez Ekonomista.)
Post: #92
RE: Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Spokojnie. Co konkretnie mam wrzucić, bo wszystko opisałem i nie wiem co jeszcze ma znaczenie.

Dobra, zrzuciłem wszystko, co mogło mieć znaczenie. Jak coś jeszcze to pytaj.


Załączone pliki Miniatury
                                       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 21:09
Post: #93
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Jak masz wybranego ręcznie operatora - (zrzut, na którym wyłączyłeś "automatyczny wybór operatora" i potem wskazałeś Play - powinien telefon się tego operatora trzymać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 22:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2017 02:41 przez szopen.)
Post: #94
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
możesz zrobić screenshota na ekranie blokady? (przy zablokowanym telefonie i wybudzeniu ekranu przytrzymać klawisze "power" + "volume down") wtedy widać z jaką siecią jesteś faktycznie połączony

w sumie możliwe, że nie masz u siebie wcale zasięgu w Playu i z tego powodu masz "przymusowy" roaming

na 3 od prawej SS musisz się zgodzić właśnie parę razy - skoro po wybraniu "Play LTE" sieć przeskakuje do roamingu to przełącz preferowany typ sieci na 3G (w innym miejscu - chodzi o SS 4 od prawej) i zaloguj się (tutaj=3 od prawej) do "play 3G"

jak się ogarnę trochę, to spróbuję przygotować SS w zbliżonej konfiguracji

pierwszy SS nie dotyczy połączeń głosowych - jak nie masz zasięgu Playa to telefon się i tak przełączy do roamingu krajowego o ile są w zasięgu jakieś dozwolone sieci (a zapewne są)
można to spróbować ogarnąć wkładając 2 karty SIM - jedną do połączeń głosowych, a drugą do internetu (ale jak nie masz zasięgu, to cud się nie stanie - więc do tego celu można użyć karty INNEJ sieci np. z promocji grunwaldzkiej)

PS hmm chyba coś grzebią w sieci - nigdy nie miałem w chacie samorzutnego roamingu z Playa do T-mobile (albo miałem wybrany na stałe Play ;P)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 23:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2017 23:29 przez Ekonomista.)
Post: #95
RE: Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Nie no przez dłuższy czas miałem Play 4G, ale najwidoczniej stracił chwilowo zasięg. Kilka godzin temu znowu wybrałem ręcznie i jest od tego czasu Play 4G. Chodzi mi o to, czy można jakoś wymusić sieć, nie koniecznie 4G, ale z preferowaniem - tak jak to działa, kiedy jest "automatycznie" tylko żeby bez roamingu?

Wszystko co napisał Szopem wiedziałem. Sorry, trochę nieporozumienie. Chodzi mi tylko o to co pytam wyżej czyli wywalić całkowicie roaming, bo mam teraz po szyję minut / smsów / mmsów i Gigabajtów, ale problem w tym, że te Gigabajty są tylko w sieci macierzystej, a nie chce mi się wybierać ręcznie sieci Play LTE za każdym razem jak potrzebuję neta. Preferowane 3G i wyłączony roaming danych w mojej okolicy powinien być kompromisem, ponieważ Play ma silne 3G, ale już gdzie indziej będę w dobrym zasiegu LTE i nawet nie będę o tym wiedział, a w domu i tak korzystam z wifi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2017, 02:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2017 02:59 przez szopen.)
Post: #96
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Ekonomista napisał(a):Chodzi mi tylko o to co pytam wyżej czyli wywalić całkowicie roaming
to jest niewykonalne, albo coś zmienili w konfiguracji sieci w Playu, albo xiaomi mają coś skopane…
(kiedyś korzystałem z "wymuszenia" - czyli z rejestracji w konkretnej sieci i to działało bezproblemowo, tzn. w braku zasięgu nie można było się do mnie dodzwonić ;P może to jest kwestia dynamicznego/softwareowego przydziału slotu do obsługi danych? poprzednie dualsimy, które używałem nie miały takich gadżetów)

po prostu włóż 2 karty SIM, ostatecznie obie mogą być w Playu Big Grin
na jednej będziesz miał 2G+3G - połączenia głosowe i główne źródło SMS (i w razie konieczności przełączy się na roaming krajowy) i automatyczny wybór sieci

a drugi slot używany do internetu ustawisz sobie jako preferowane LTE, karta TYLKO do danych, całkowicie wyłączysz roaming danych (krajowy również) i rejestrujesz się ręcznie w sieci Play, to tyle - w braku zasięgu nie będziesz miał netu

i jeszcze jedno - po ustawieniu nie grzebiesz już w opcjach - niektóre czynności związane z kartami SIM resetują powyższe ustawienia

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Ekonomista (2017-10-19)
19-10-2017, 08:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2017 09:10 przez Ekonomista.)
Post: #97
RE: Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Nawet bym tak zrobił, ale w tej promocji może jedna osoba dostać raz ten bonus. Na szczęście mam jeszcze ofnk z pakietami za doładowanie.

Jakby ktoś opisywał promocję to niech zaznaczy, że wyżej opisany problem to największy haczyk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2017, 12:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2017 12:10 przez szopen.)
Post: #98
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Ekonomista napisał(a):Jakby ktoś opisywał promocję to niech zaznaczy, że wyżej opisany problem to największy haczyk.
hmm jakby ktoś opisywał?

jesteś jednym z bardziej aktywnych userów przez ostatni rok (albo w ogóle bijesz rekordy Tongue) daj coś od siebie - korzystasz z tego - podziel się wiedzą

Ekonomista napisał(a):Na szczęście mam jeszcze ofnk z pakietami za doładowanie.
to na twoim miejscu bez zastanowienia bym ją wsadził do drugiego slotu i używał jako karty wyłącznie do danych

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2017, 12:11
Post: #99
RE: Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Haha ok.
No mam cały czas. To ta "przycięta" do karty TF.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2017, 20:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2017 20:14 przez Ekonomista.)
Post: #100
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
jakubd napisał(a):Jak masz wybranego ręcznie operatora - (zrzut, na którym wyłączyłeś "automatyczny wybór operatora" i potem wskazałeś Play - powinien telefon się tego operatora trzymać.
Telefon się nie trzyma ani operatora ani technologii, ale to nie ważne, bo tak jak opisałem w osobnym wątku na tej karcie telefon nie łączy się z roamingowymi sieciami 4G, a w roamingu 2G/3G schodzi transfer z tego samego pakietu darmowego co łącząc się w sieci macierzystej. Co mnie cieszy niezmiernie i wypowiedziany wcześniej problem nie istnieje u mnie, tj. Zawsze korzystam z darmowego pakietu obojętnie jak bym nie ustawił roaming i technologię. Za to kocham Play. <<< To ironia, bo mało kto jedzie za darmoche w każdej sieci, gdzie się da... Może i dobrze, bo by nie mieli za co anten stawiać. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Internetem w redmi note 5 malojk 15 4 134 16-12-2020 13:40
Ostatni post: szopen
  Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je Ekonomista 8 11 320 05-04-2020 16:28
Ostatni post: szopen
  Xiaomi z NFC spag 21 34 490 27-10-2018 10:20
Ostatni post: whiteindian
  Xiaomi Redmi Note 4 problem z automatycznym łączeniem do zapisanej sieci WiFi 90tomash 7 17 378 01-02-2018 10:10
Ostatni post: jakubd
  Xiaomi RedMi 2 i MIUI - fajna sprawa jakubd 2 8 014 11-09-2015 20:18
Ostatni post: jakubd