[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
31-01-2013, 13:07
Post: #101
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Dziękuję za wyjaśnienia – teraz rozumiem.
Co do anteny. Niestety, obleciałem z modemem na przedłużaczu całe okno, i sygnał mam na 2 kreski Sad Jak wyrzucę modem na zewnątrz – jakieś 50 cm od szyby (metrowe ściany) – wskaźnik świeci na max (sprawdzałem to latem na laptopie). Chyba nie ma innego, niż antena, rozwiązania żeby poprawić warunki sygnałowe. Sporadycznie, i suchą porą, mógłbym się bawić (modem za okno), ale na dłuższą metę się nie da Sad
Ale z czystej ciekawości sprawdzę jak to jest z tym inicjowaniem/logowaniem modemu/routera. Jeśli nie będzie padało i pogoda ogólnie będzie w miarę to wyrzucę (na czas testu, na chwilę) modem za oko (w jakimś woreczku, -zabezpieczeniu) i zobaczę jakie będą efekty.
Docelowo - ponieważ mam dwa modemy, to sobie pomyślałem ze – jeśli te złącza antenowe są takie kruche – to przykleję kabelek anteny do modemu (albo nawet modem i kabelek do jakiejś platformy) klejownią, A modem podłączę do routera na krótkim przedłużaczu. Jak bym potrzebował wziąć sprzęt w teren to przełożę tylko sim (albo wyrobie drugi sim na dziewczynę) i tyle.
Zastanawia mnie jak jaka jest różnica z wznawianiem połączeń – nie zauważam w ogóle ze nastąpiło „regulaminowe” zerwanie, więc modem/routrer świetnie z tym sobie radzi, natomiast pierwsze logowanie trwa. Może po prostu pies jest pogrzebany w synchronizowani/inicjowaniu się urządzeń?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 13:49
Post: #102
Odp: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
antena typu "magnesówka" w moim przypadku się sprawdziła, bez anteny było nieciekawie
gniazda są delikatne ale nie znaczy to, że nie należy ich używać Smile należy po prostu mieć to na uwadze

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 16:41
Post: #103
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Właśnie na to liczę – że taka antenka dookólna pomorze. Koszt nie duży, a wiem że efekty dobre – no po to to ktoś wymyślił, a inny używa Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 16:46
Post: #104
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Zysk sygnałowy takiej anteny często jest ujemny. Jednak czasem jej użycie jest o tyle skuteczne, że w miejscu przyczepienia anteny sygnał jest wielokrotnie lepszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 17:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2013 17:13 przez emytubee.)
Post: #105
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Zamówiłem kartę aero2 i kupiłem modem Huawei E3131 z play oraz router TP-LINK TL-MR 3420 v1 – po wiele przeczytanych wątkach na forum uznałem że to będzie najtańsze rozwiązanie. Ustawiłem wszystko zgodnie z zaleceniami na stronie i forum jdtech, mam jedynie problem z prędkością internetu mimo że ustawiłem w programie topnet.info wymuszanie W900
Gdy świeci się turkusowa lampka na modemie – wyniki na speedteście oscylują niemalże w graniach maksimum aero2 a więc 0.5mega/s , natomiast jeżeli świeci się dioda niebieska prędkość downloadu spada do marnych 0.02 mega/s. Problem polega na tym, że diody te zmieniają się w czasie pracy na internecie a nie tylko w czasie czuwania modemu gdy nic nie ściągam. Po ustawieniu wymuszania W900 tak jak w pierwszym poście pokazano modem powinien w czasie pracy cały czas odbierać sygnał turkusowy a tego niestety nie robi:/ Dodam, że problem pojawia się zarówno gdy mam modem wpięty do komputera poprzez USB jak i w routerze MR3420. Sterowniki na komputerze wgrywałem Mobile Partner a używam topnet.info jeśli korzystam z usb komputera jako źródła internetu, natomiast router mr3420 kupiłem przez allegro używany podobno z najnowszym firmware, po podłączeniu modemu i ustawieniu apn wszystko działa. Problem mam jedynie z tym nieszczęsnym downloadem;/ Jeśli chodzi o zasięg wq topnet.info wacha się między -100dBm a -70dBm w zależności od pomieszczenia siła sygnału około 30-50%, ale zauważyłem że to też nie ma wpływu na jakość neta bo zarówno na lepszym i gorszym sygnale jest to samo. Dokupiłem sobie nawet antenkę 11dBm ale z nią też nie ma różnicy. Raz turkusowy, raz ciemnoniebieski;/ Co robić by mieć stabilny net? Jeśli wątek bardziej nadaje się na nowy temat lub do innego tematu to proszę moderatora o przeniesienie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 17:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2013 17:44 przez szopen.)
Post: #106
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
wszystko robisz poprawnie
jedyne co możesz zrobić to zapewnić jak najlepszy sygnał (-100dBm to bardzo marnie, niektóre BTSy permanentnie zrzucają modemy z HSPA+ jeśli sygnał jest gorszy niż około - 81dBm)
niestety na zrzucanie w wolniejszy tryb w przypadku przeciążenia sieci nie ma rady

PS wspomniana antenka to klasa "śmieć" jakkolwiek przy przeciążonym BTSie nawet dobra antena nie pomoże

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 18:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2013 18:32 przez emytubee.)
Post: #107
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Nie wiem czy mam przeciążony BTS, ale dziwi mnie to że odbieram chyba sygnał z nadajnika który znajduje się około 6km ode mnie (jest na wschód ode mnie), zamiast od tego który jest na zachód ode mnie (4km). Mówię to na podstawie tego że w zachodniej części budynku a więc od strony bliższego nadajnika mam sygnał -100 -90dB, natomiast od wschodniej -70 -80dB. Da się jakoś wymusić odbieranie od bliższego nadajnika? No chyba że ten dalszy nadajnik jest silniejszy i dlatego z niego łapie sygnał.
Jeszcze co do MR 3420 w opcjach sprawdziłem że jednak sprzedawca kłamał bo firmware jest z 08 maja 2012 no ale działa okej więc chyba nie opłaca się wgrywać nowego firmware? Martwi mnie tylko fakt że bardzo długo się restartuje połączenie po zerwaniu, da się to jakoś ustawić w tym routerze?
Poprzez usb w komputerze za pomocą topnet.info modem E3131 nawiązuje połączenie w kilka sekund a gdy podłączony jest do routera MR3420zanim się włączy internet to trwa myśle że 1-2 minuty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 18:37
Post: #108
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Firmware można bezpiecznie samodzielnie zmieniać, ale jak działa - nie warto. No chyba, że chcesz poeksperymentować z Gargoyle (czasem potrafi szybciej wznowić połączenie).
Dłuższe nawiązywanie połączenia zdarza się w tp-linkach, ale zwykle nie jest to odczuwalne - akurat u ciebie niestety problem jest większy.
Sieć i modem negocjują sobie i samodzielnie wybierają nadajnik na podstawie wielu czynników. Być może ten drugi (bliższy) nadajnik ma jakiś problem, albo jego sygnał jest słabszy, albo wcale go nie ma jeszcze? Sprawdzałeś ukształtowanie terenu po drodze i czy w ogóle działa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 19:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2013 20:49 przez emytubee.)
Post: #109
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Zanim wszedłem ponownie na forum wgrałem nowy firmware ale nic się nie zmieniło. Nie wiem tylko dlaczego mimo iż ustawiam W ustawieniach routera Poland i PLAY w Network -> 3G pokazuje mi się Armenia i Orange Armenia nr *99****1# apn darmowy. Ale przy instalacji 2 razy sprawdzałem i zainstalowałem jako Poland Play i nr *99***1# apn darmowy, widocznie kraj i operator nieważne, najważniejsze że aero2 działa. Z tym że odkąd dałem nowy firmware sygnał tylko UMTS, no ale żeby nie było na komputerze poprzez topnet.info sprawdzałem i też jest to samo więc to raczej nie jest wina routera. Obecnie topnet.info pokazuje mi -83dBm, 48% CSQ15.
Apropo automatycznego wznawiania w mr 3420 mam właśnie takie ustawienia:
Connection Mode: Connect Automatically
Max Idle Time: 0 Minutes

domyślnie było Connection Mode: Connect on Demand oraz Max Idle Time 15 Minutes

siła sygnału w status w mr 3420 to około 30% (dziwne że w topnet.info mam wyższe wskaźniki)


Czy to pomoże w szybszym nawiązywaniu połączenia?

Apropo ukształtowania terenu to ten dalszy nadajnik być może jest na wzniesieniu (trudno mi określić dokładnie gdzie się znajduje)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 20:18
Post: #110
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Konfigurację routera masz dobrą. Jedynie możesz eksperymentować z OpenWRT+Gargoyle, jeżeli przerwy tak ci przeszkadzają. Gwarancji efektu nie ma.

Jeżeli teren byłby płaski, a nadajniki identyczne, to wtedy oczywiste, że bliższy nadajnik ma lepszy sygnał. Ale one nie muszą być takie same, nie muszą oba działać, a dodatkowo bliższy może nadawać z mniejszą siłą w twoim kierunku, albo w ogóle być ustawiony na słabszą moc nadawania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2013, 17:25
Post: #111
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Ten program top net info działa też na innych modemach u mnie sprawdziło się z modem ZTE MF631 w spadku po play , Aero2 śmiga teraz na nim bez kłopotów, pomimo wcześniejszych problemów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2013, 17:49
Post: #112
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Sam program działa (sterowanie połączeniami), ale wymuszanie UMTS 900 MHz dotyczy TYLKO modemów Huawei.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2013, 09:33
Post: #113
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Witam,
a co się stanie jeśli w pierwszej kolumnie wybiorę od razu WCDMA zamiast Automat? Nie będzie lepiej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2013, 10:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2013 10:12 przez szopen.)
Post: #114
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
może być lepiej, aczkolwiek wybranie tylko pasma W900 powinno implikować brak przełączania się modemu do 2G
(ja zalecam właśnie takie ustawienie, ponieważ dokumentacja jest uboga, jeśli jest, a przetestowanie wszystkich modeli modemów wręcz niemożliwe)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2013, 13:57
Post: #115
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Wybranie w pierwszej kolumnie WCDMA zmienia zauważalnie działanie modemu w Aero2 tylko w modemu E173u-2 - modem, o ile miał ten problem, rzadziej się resetuje. Poza tym opcja ta nie powinna mieć znaczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 00:50
Post: #116
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Jeszcze jedno pytanie, na jakiej zasadzie działa ta metoda, tzn. zmiany zapisuje w urządzeniu czy na komputerze? Po podpięciu urządzenia do innego komputera zachowają się zmiany?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 01:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2013 01:11 przez szopen.)
Post: #117
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
zachowuje zmiany w urządzeniu tj. w tzw.pamięci nvram czyli wydzielonym obszarze pamięci flash przeznaczonej na przechowywanie ustawień (jednak nie wszystkich, ale tych akurat tak)

zmiany są zachowane, o ile inny program nie dokona ich zmiany
(przykładowo TNI dokonuje ustawienia zmiany pasm przed każdym połączeniem, chyba, że wszystkie ustawienia tej grupy ustawimy w pozycji "bez zmian")

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 12:12
Post: #118
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Dziekuje slicznie. a konkretnie mobile partner od lesiolo nie zmienia, jesli ustawie mu wszystkie zakresy w ustawieniach? nie chcialbym zeby zniweczyl ustawienia topinfo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 13:33
Post: #119
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Są sytuacje, w których może zmieniać każdy dashboard. Póki nie zmieniasz ustawień wyboru operatora i technologii - teoretycznie nie powinno się nic dziać (BTW: dashboardów lesiolo jest kilkanaście, wszystkich nie testowałem). Ale także wiele innych programów grzebie w ustawieniach SYSCFG modemów Huawei.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2013, 16:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2013 18:54 przez byczbycz.)
Post: #120
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
cześć,

mam taki problem z huawe3131-s2 z sieci play (karta aero2), miejsce zamieszkania - Warszawa (Ursynów)
po obserwacjach zauważyłem pewną prawidłowość: internet działa mi tylko na turkusowym/jasnoniebieski ciągłym (3G+), jeśli turkusowy ciągły przejdzie w ciemnoniebieski ciągły, nie mam internetu w tablecie.
Internet mi działa na turkusowym ciągłym od 20:00/21:00 aż do 14:00 następnego dnia, między 14:00-20:00 , nie mogę turkusowego na dłużej utrzymać (po 15 sekundach turkusowy ciągły przechodzi w ciemnoniebieski ciągły).
Transfer na turkusowym jest maksymalny (0,5 Mb/s - 60-70 kB/s), wszystko elegancko się wczytuje, można filmy na YouTube bez problemu oglądać
Jakieś sugestie?
Opisywane wymuszenie działania na UMTS 900 MHz spowoduje, że modem będzie działał:
a) tylko na turkusowo?
b) internet mi zacznie też na ciemnoniebieskim działać?




tutaj zrzut z ekranu z domyslnych opcji
http://postimage.org/image/fl3867w2r/


nie spieprzy sie modem jak uzyje tej instrukcji?
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html





________________________________________________

Dobra,
ustawiłem to wymuszanie na 900 MHz i teraz jest tak, ze turkus nadal przełącza się na ciemnoniebieski, ale z chwila, kiedy zaczynam korzystać z internetu (nawet, kiedy przełączam zakładki na przeglądarce na wgranych już stronkach), zapala sie turkus i wszystko elegancko chodzi.
Jak przestaje używać neta (bezczynność łącza), ponownie po kilkunastu sekundach, turkus przechodzi na ciemnoniebieski (jakby tryb ''zaraz wracam'')
Nie wiem, czy to norma, czy u mnie to jakoś dziwnie chodzi.



a jednak to była jednorazowa akcja,
odłączyłem i podłaczyłem modem i jest tak jak poprzednio - swieci sie tylko ciemnoniebieski
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 196 413 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 26 933 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 34 952 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 32 877 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek
  huawei e372 vs Huawei E3531 Lorek 13 38 016 08-03-2017 07:19
Ostatni post: jakubd