[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana dysku na SSD w laptopie
20-10-2018, 19:03
RE: Wymiana dysku na SSD w laptopie
(20-10-2018 16:24)szopen napisał(a):  zazwyczaj zmiana takich opcji wiąże się z koniecznością reinstalacji systemu, więc najpierw back

Reinstalacji niekoniecznie... Wystarczy 3x restartować windowsa (bo pojawi sie BSOD), a potem pojawi sie recovery menu, następnie wybieramy opcje 4 czyli tryb awaryjny i wystarczy do niego wejść i po restarcie ponownym, windows wystartuje poprawnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-10-2018, 19:09
niekoniecznie reinstalacji, ale naprawa się nie zawsze udaje (nie musisz mi wierzyć, ale tak bywa dlatego sugeruję backup)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-10-2018, 12:06
Przed aktualizacją firmware SSD i jakichkolwiek dysków robimy kopie zapasową. Poza tym do goodramów są jakieś aktualizacje?
21-10-2018, 17:50
Ja nic nie znalazłem
22-10-2018, 02:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2018 02:06 przez szopen.)
Bo oficjalnych raczej nie ma, a "nieoficjalna" polega na wgraniu firmware od dysku innego producenta zbudowanego dokładnie z tych samych podzespołów (czasem jest to możliwe, czasem nie, ale równa się utracie gwarancji i ryzyku uwalenia sprzętu).

Nie wiem co potrafi oficjalna aplikacja goodrama (ale majstersztykiem to ona raczej nie jest, a wygląda na narzędzie wyłącznie do odczytu SMART)
http://www.goodram.com/wp-content/upload...ox-ssd.zip
(po instalacji można od razu pobrać aktualizację, bo to stara wersja, ale linka do nowej nie umiem znaleźć)

Na twoim miejscu pisałbym do wsparcia technicznego producenta (czasem jest to jedyna droga uzyskania firmware innego niż preinstalowane lub rozwiązania problemu dotyczącego konkretnej konfiguracji).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz