[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana dysku na SSD w laptopie
22-09-2018, 17:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2018 17:23 przez szopen.)
Post: #41
Wymiana dysku na SSD w laptopie
jeśli masz czas, to czemu by nie spróbować? oczywiście wersja win10 musi być zgodna z win7 z oryginalnego klucza

tak swoją drogą po zakończeniu okresu darmowego upgrade do w10 został wprowadzony program upgrade dla korzystających z ułatwień dostępu (ale nie wiem czy to nadal obowiązuje)

jeśli win10 będzie się aktywować tzn. we właściwym czasie był na tym kluczu przeprowadzony proces upgrade
jeśli nie będzie, to nadal można instalować oryginalny win7, a jeśli masz ochotę to możesz podrążyć temat z ułatwieniami dostępu

żaden dysk (ani hdd, ani ssd) nie wymaga wstępnego partycjonowania, ani formatowania, przed instalacją (to nawet nie jest wskazane dla ssd) - instalator daje opcję tworzenia partycji

zaktualizowane sterowniki (względem tego co masz w instalatorze) i oprogramowanie narzędziowe producenta (jeśli istnieje w wersji kompatybilnej z w10) oczywiście są wskazane
swoją drogą jeśli istnieją nowsze stery to windows update je i tak zaktualizuje

Ekonomista napisał(a):ściągnąć win 10 pro OEM (bo tak ustaliliśmy na PW)
nie wiem co ustaliliśmy - miałem na myśli jedynie fakt, że masz wersję OEM (a nie patrzyłem na resztę)

PS sprawdź czy obecnie klucz produktu sprawdzony np. tym narzędziem
http://www.rjlsoftware.com/software/util...roductkey/
zgadza się z tym, który jest na naklejce

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-09-2018, 17:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2018 18:23 przez Ekonomista.)
Post: #42
Wymiana dysku na SSD w laptopie
szopen napisał(a):miałem na myśli jedynie fakt, że masz wersję OEM
tak tak, o to mi chodziło w poście, że na PW ustaliliśmy - win 7 jest OEM pro. Więc ściągać win 10 OEM pro?
Zainstalowałem win 10 na starym dysku i jest aktywowany. To znaczy że jest w bazie i mogę działać z dziesiątką?

szopen napisał(a):sprawdź czy obecnie klucz produktu sprawdzony np. tym narzędziem
http://www.rjlsoftware.com/software/util...roductkey/
zgadza się z tym, który jest na naklejce

Nie zgadza.

Ale może klucz się zmienił przez upgrade?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-09-2018, 18:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2018 18:31 przez szopen.)
Post: #43
Wymiana dysku na SSD w laptopie
ale klucz miałeś sprawdzić na (wcześniej zainstalowanym i działającym) win7...

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-09-2018, 18:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2018 19:06 przez Ekonomista.)
Post: #44
Wymiana dysku na SSD w laptopie
Teraz pozamiatane, bo mam 10, ale skoro sam go wpisywałem z naklejki to w czym różnica?

Naprawdę jestem już zmęczonyyy. To mam najnowszą ściągać win 10 home/pro tym isodownloaderem? Bo nie ma podziału na oem i nie oem.

Jak jeszcze miałem win 7 to w programie Aida pokazało pierwsze 5 znaków i się zgadzały z tymi z naklejki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-09-2018, 19:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2018 21:48 przez ciesiel.)
Post: #45
Wymiana dysku na SSD w laptopie
Cały czas działa aktywacja kluczem z w7 na w10. Trzeba to tylko robić podczas instalacji windows, a nie później, jak już się uruchomi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-09-2018, 22:15
Post: #46
RE: Wymiana dysku na SSD w laptopie
(22-09-2018 19:18)ciesiel napisał(a):  Cały czas działa aktywacja kluczem z w7 na w10. Trzeba to tylko robić podczas instalacji windows, a nie później, jak już się uruchomi.

...Tak zrobiłem i działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-09-2018, 23:02
Post: #47
Wymiana dysku na SSD w laptopie
Jak ktoś ma klucz do Windows 7 to instaluje się 10 na kluczu 7. Najlepiej to zrobić na czysto.

Wada jest taka, że aktywacja nie zapisuje się na serwerze ms - trzeba klucz wprowadzać zawsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-10-2018, 16:17
Post: #48
Wymiana dysku na SSD w laptopie
Zawiesza mi się win 10 na ssd , sporadycznie gdzieś co 100 godzin pracy laptopa , jest w biosie taka opcja
Sata Operation-- AHCI lub Intel smart response technology
Mam wybrane intel może zmienić na ahci ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-10-2018, 16:24
Post: #49
Wymiana dysku na SSD w laptopie
zazwyczaj zmiana takich opcji wiąże się z koniecznością reinstalacji systemu, więc najpierw backup

próbuj, może to coś da (wątpię, ale nie zaszkodzi)

a ten ssd to nie czasem TLC?
pogoogluj dokładny model - może akurat trafiłeś na taki, co "ma taką urodę" a może ma skopane firmware?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-10-2018, 16:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2018 16:37 przez mshmaster.)
Post: #50
Wymiana dysku na SSD w laptopie
Goodram IRDM PRO 240 GB (IRP_SSDPR_S25B_240)

czy sam mogę zaktualizować firmware ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-10-2018, 19:03
Post: #51
RE: Wymiana dysku na SSD w laptopie
(20-10-2018 16:24)szopen napisał(a):  zazwyczaj zmiana takich opcji wiąże się z koniecznością reinstalacji systemu, więc najpierw back

Reinstalacji niekoniecznie... Wystarczy 3x restartować windowsa (bo pojawi sie BSOD), a potem pojawi sie recovery menu, następnie wybieramy opcje 4 czyli tryb awaryjny i wystarczy do niego wejść i po restarcie ponownym, windows wystartuje poprawnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-10-2018, 19:09
Post: #52
Wymiana dysku na SSD w laptopie
niekoniecznie reinstalacji, ale naprawa się nie zawsze udaje (nie musisz mi wierzyć, ale tak bywa dlatego sugeruję backup)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2018, 12:06
Post: #53
Wymiana dysku na SSD w laptopie
Przed aktualizacją firmware SSD i jakichkolwiek dysków robimy kopie zapasową. Poza tym do goodramów są jakieś aktualizacje?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2018, 17:50
Post: #54
Wymiana dysku na SSD w laptopie
Ja nic nie znalazłem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2018, 02:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2018 02:06 przez szopen.)
Post: #55
Wymiana dysku na SSD w laptopie
Bo oficjalnych raczej nie ma, a "nieoficjalna" polega na wgraniu firmware od dysku innego producenta zbudowanego dokładnie z tych samych podzespołów (czasem jest to możliwe, czasem nie, ale równa się utracie gwarancji i ryzyku uwalenia sprzętu).

Nie wiem co potrafi oficjalna aplikacja goodrama (ale majstersztykiem to ona raczej nie jest, a wygląda na narzędzie wyłącznie do odczytu SMART)
http://www.goodram.com/wp-content/upload...ox-ssd.zip
(po instalacji można od razu pobrać aktualizację, bo to stara wersja, ale linka do nowej nie umiem znaleźć)

Na twoim miejscu pisałbym do wsparcia technicznego producenta (czasem jest to jedyna droga uzyskania firmware innego niż preinstalowane lub rozwiązania problemu dotyczącego konkretnej konfiguracji).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dell Precision 7710 - wymiana klawiatury, klawiatura podświetlana jakubd 3 5 231 05-12-2017 13:38
Ostatni post: Ekonomista
  Android na laptopie uruchamiany z CD - jak wgrywać programy? rachman 4 3 705 07-11-2017 06:32
Ostatni post: szopen