[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wpływ fal radiowych pochodzących np. od modemu na organizm ludzki
06-07-2013, 23:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2013 00:24 przez szopen.)
Post: #1
Wpływ fal radiowych pochodzących np. od modemu na organizm ludzki
szopen: ten wątek jest wydzielony z
http://forum.jdtech.pl/Watek-mobile-part...wznawiania
jako, że tematyka nie jest bezpośrednio powiązana ani z oprogramowaniem ani w szczególności z Aero2

Było w tym watku o dns, więc może i temat szkodliwości mobilnego internetu sie zmiesci. Niby sa jakies normy dla urządzeń, ale tak po prostu jak to z tym jest? Czy siedzenie godzinę przy internecie z aero2 gdzie modem oddalony jest np 1,5m to tak jakby godzinę rozmawiać przez tel. komórkowy? Przy jakiej odl od modemu można uznać że nie ma już szkodliwego oddziaływania (kwestia kabli usb), i czy transfer jaki idzie przez modem ma znaczenie, czy tylko samo jego łączenie sie z siecią.

itd, jeśli jest coś istotnego o co nie zapytałem
czy np różne modemy emitują różny poziom promieniowania
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2013, 00:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2013 15:58 przez szopen.)
Post: #2
Mobile Partner 23.009.09.01.983 czysty z opcją automatycznego wznawiania
Jeżeli w ogóle chcemy się przejmować tak niskimi poziomami promieniowania mikrofalowego, to możemy zwrócić uwagę na współczynnik SAR - choć w przypadku modemów nie jest chyba zbyt często podawany, bo nie trzymamy ich przy uchu czy blisko ciała.
Zakładając taką samą odległość modemu i telefonu od ciała, to pochłaniana energia promieniowania może być nieco wyższa w przypadku modemu, jeżeli przesyłamy dużo danych i niższa, jeżeli nie robimy prawie nic.
Ponieważ jednak modem zwykle jest około 100 razy dalej od nas, niż telefon, to spokojnie możemy uznać, że energia pochłonięta przez nas organizm jest co najmniej 100 do potęgi 2 (czyli 10.000 razy) niższa, gdyż gęstość mocy spada wraz z trzecią potęgą odległości w przypadku anten dookólnych we wszystkich kierunkach (3D) i do drugiej potęgi w przypadku dookólnych komórkowych, które nie nadają w górę i w dół, a tylko na boki (w płaszczyźnie poziomej).
Według mnie bardziej istotna jest w tym wypadku ilość energii związanej z emisją zakłóceń elektromagnetycznych z komputera, niż modemu - nasze palce znajdują się znacznie bliżej układów takich, jak procesor. A jeżeli (no to przerażające wręcz) używamy elektronicznego zegarka na rękę, to może być to główne źródło promieniowania tego typu, które do nas dociera - odległości są tysiące razy mniejsze niż w przypadku nawet telefonu Smile

Oczywiście im więcej danych przesyłamy, tym więcej energii emituje w postaci mikrofal nasz modem.

Ogólnie urządzenia komórkowe (ogólnie nazywane terminalami abonenckimi) mają podobną maksymalną moc nadawania, która jest wyspecyfikowana przez standard GSM dla danego pasma, technologii i zależy od wielu parametrów takich, jak odległość od nadajnika, poziom zakłóceń, odległość itd. W najbardziej energoemisywnej specyfikacji GSM 2G maksymalna moc terminala to 2W, ale emitowana tylko w krótkich odcinkach czasowych stanowiących koło 1/10 całkowitego czasu nadawania, co daje efektywną moc na poziomie maksymalnie 0,5W.

Więc wg mnie nie ma specjalnie o czym rozmawiać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2013, 20:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2013 21:09 przez Lorek.)
Post: #3
Mobile Partner 23.009.09.01.983 czysty z opcją automatycznego wznawiania
Dziękuję. Zegarek elektroniczny to poprostu każdy zegarek na baterie także ze wskazówkami, głosno myślę. Mam nadzieje ze na obronę zegarka pozostaje to iz napromieniowuje rękę, w miejscu znajdującym się dość daleko od narządów, w kt mogą rozwinąc się zmiany? Trudno czasem się obejść bez noszenia telefonu w kieszeni.

Można zaopatrzyć się w przedłużkę usb, która oddali modem od komputera - użytkownika. Komputera można nie stawiac na biurku.
A czy różnice w sile odbireanego sygnału jakie wykazuje np TNI rzędu 3 kresek w 1 pomieszczeniu i 4 w drugim, mają jakies znaczenie co do promieniowania?
To tyle co mi przychodzi do głowy w temacie.

Ciekawe czy jest sens zastosowania ekranów. Ja kompinuję ekran w postaci umieszczenia modemu na kablu usb z drugiej strony komputera niż siedzę.

Z moich poszukiwań w temacie dodam jeszcze 2 ciekawostki - druga pochodzi ze stron tzw "spiskowych teorii":
1. Białaczka
Naukowcy uznali w 2008 roku, że pola magnetyczne o wartości od 0,3 do 0,4 mikrotesli powodują zwiększone ryzyko wystąpienia białaczki. Taką wartość osiąga na przykład jarzeniówka z odległości pół metra. Nie ma jednak na razie biologicznego wyjaśnienia tej zależności.

2.
7.5 Masowo występująca impotencja
Niepokojącym ryzykiem jest niekorzystny wpływ promieniowania e-m na sferę płciową. Obserwowana jest w Niemczech masowo występująca impotencja i bezpłodność u młodzieży !
W Hamburgu w badaniu masowym (grudzień 2004) stwierdzono uszkodzenia narządów rozrodczych u 42 procent uczniów w wieku 12- 14 lat.
Opublikowaną diagnozą: są żylaki powrózka nasiennego - Varikozele testis. Ale o wpływie noszonych w kieszeniach przez dzieci komórek nie dyskutuje się - prasa stanowisk na ten temat nie zamieszcza, a dowody są, proszę popatrzeć na poniższe publikacje.
"Zależność pomiędzy regularnym użytkowaniem telefonów komórkowych a jakością ludzkiego nasienia" przedstawiona w Berlinie 29-06-2004.
czy z roku 2002 austriackiego zespółu badawczego M. Davoudi, C. Brössner, W. Kuber " Wpływ fal elektromagnetycznych na ruchliwość plemników "
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2013, 21:47
Post: #4
Odp: Mobile Partner 23.009.09.01.983 czysty z opcją automatycznego wznawiania
Nie jestem lekarzem wiec jako laik się wypowiem, sa różne badania na pewno nie da się udowodnić że komórki maja zbawienny wpływ na organizm i niszczą np. Komórki rakowe. Ale czepialbym sie różnych badań które maja coś udowodnić, występowanie u jednej populacji konkretnego schorzenia może być związana z czym innym , siedzący tryb życia przy komputerze jakieś typowe dla danego społeczeństwa formy uprawiania lub nie sportu ubierania (obcisła bielizna). Można mnożyć i mnożyć czynniki odpowiedzialne, jak sie bada jeden to ma sie odpowiedź tylko ze tak lub nie gdyby zbadać kompleksowo to wtedy mozna wyciągać wnioski ale jest to bardzo trudne

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2013, 01:21
Post: #5
Mobile Partner 23.009.09.01.983 czysty z opcją automatycznego wznawiania
Lorek napisał(a):czy różnice w sile odbireanego sygnału jakie wykazuje np TNI rzędu 3 kresek w 1 pomieszczeniu i 4 w drugim, mają jakies znaczenie co do promieniowania?
mają tam gdzie masz więcej "kresek" tam można śmiało przyjąć, że modem pracuje z mniejszą mocą nadawania

Lorek napisał(a):kompinuję ekran w postaci[...]
chyba kombinujesz (tak jakoś mi się zdaje, że to słowo pochodzi od angielskiego: combine)
a pomysł sam w sobie jest dobry - polecam znalezienie miejsca, gdzie wskazania siły sygnału są maksymalne (co ograniczy moc wypromieniowywaną przez modem), przy okazji - wpinanie modemu bezpośrednio w gniazda usb blaszaka jest złym pomysłem właśnie ze względu na silne pola zakłócające obecne zazwyczaj z tyłu obudowy

Lorek napisał(a):pola magnetyczne o wartości od 0,3 do 0,4 mikrotesli
to jest jawna bzdura, chyba, że przy cytowaniu pomyliłeś jednostki
naturalne pole magnetyczne w naszym rejonie geograficznym ma wartość rzędu 50 uT (mikrotesli)
za całkowicie bezpieczną uznaje się wartość trzykrotnie wyższą

Lorek napisał(a):o wpływie noszonych w kieszeniach przez dzieci komórek nie dyskutuje się
nie wiem jakie są niemieckie zwyczaje, ale w PL używanie komórek w szkołach podstawowych przeważnie jest zakazana regulaminami i co ciekawsze przynajmniej w miastach dziecko z podstawówki + komórka noszona cały czas to rzadkość
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2013, 11:58
Post: #6
Mobile Partner 23.009.09.01.983 czysty z opcją automatycznego wznawiania
szopen wyjaśnił już najważniejsze kwestie, ja dodam tylko, że na spadającą płodność u młodzieży (i ludzkości w ogóle) mają przede wszystkim wpływ takie "drobiazgi", jak... noszona bielizna (moda na slipy i nawet czasem stringi, zamiast luźnych bokserek), siedzący tryb życia (przed... komputerem także, ale w samochodach i w komunikacji miejskiej). Z bardziej ogólnych - zanieczyszczenie środowiska, niska jakość odżywania i nadwaga.

Nawet jakbyśmy chcieli, to nie bardzo jak jest zmierzyć tutaj śladowy lub potencjalnie żaden wpływ tak niskich dawek promieniowania.

No i uwielbiam, jak się ludziom wciska kit korzystając za pomocą "magicznych i niezrozumiałych liczb" bez podawania podstaw z tymi liczbami związanymi. Podczas pokazów związanych z promieniowaniem jonizującym pokazujemy czasem z zaprzyjaźnioną fundacją, jak sól potasowa (dietetyczna) emituje 2x więcej cząstek jonizujących niż zwykła, a cegły i kafelki nawet kolejne 4x więcej. Z tym, że w każdym wypadku jest to wartość nawet tysiące razy słabsza, niż najsłabsze źródła testowe, czy nawet takie z czujek dymowych (na bazie syntetycznego Ameryku), o progach bezpieczeństwa nie wspominając.

A jeżeli myślisz o ekranowaniu modemu, to pamiętaj, żeby zacząć od ołowianej ścianki między tobą a... monitorem. Jeżeli widzisz wyświetlacz to znaczy, że już jesteś poddany promieniowaniu (w tym przypadku światła widzialnego) o mocy wielokrotnie wyższej (nawet kilkanaście W), niż mikrofale z modemu (dziesiąte części W). To, że jedno widać, a drugie nie świadczy o tym, że któreś z nich jest bardziej lub mniej szkodliwe. [przy okazji widać, jak można pięknie manipulować liczbami :]

W ogóle badania o szkodliwości tak małych pól elektromagnetycznych są dla mnie tak samo śmieszne, jak porównywanie szkodliwości światła słonecznego (z jego brakiem). Jak wystawisz człowieka na 5 dni na słońce na Saharze to prawie na pewno umrze, jednak nie z powodu prześwietlenia, tylko pragnienia Big Grin

Póki zachowujemy umiar, kompletnie nie ma się czym przejmować. Urządzenia dostępne w handlu zostały tak zaprojektowane, żebyśmy my nie musieli się takimi rzeczami przejmować. Czytajmy tylko instrukcje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 06:48
Post: #7
RE: Mobile Partner 23.009.09.01.983 czysty z opcją automatycznego wznawiania
(09-07-2013 11:58)jakubd napisał(a):  W ogóle badania o szkodliwości tak małych pól elektromagnetycznych są dla mnie tak samo śmieszne, jak porównywanie szkodliwości światła słonecznego (z jego brakiem). Jak wystawisz człowieka na 5 dni na słońce na Saharze to prawie na pewno umrze, jednak nie z powodu prześwietlenia, tylko pragnienia Big Grin

Z pewnością, ale bycie np. 5 dni na mega ostrym świetle założę się, że może przyczynić się do raka skóry.

Ale w tym momencie konkluzja jest jasna, wszystko w okół nas jest szkodliwe - bardziej, mniej lub w ogóle. A uchronić przed tym się nie da.

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 11:16
Post: #8
Mobile Partner 23.009.09.01.983 czysty z opcją automatycznego wznawiania
Wszystko zależy od... rodzaju światła (jego charakterystyki).
Jak włożysz sobie modem do gardła też możesz się udusić Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 22:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2013 23:22 przez Lorek.)
Post: #9
Mobile Partner 23.009.09.01.983 czysty z opcją automatycznego wznawiania
Lorek napisał(a):pola magnetyczne o wartości od 0,3 do 0,4 mikrotesli
to jest jawna bzdura, chyba, że przy cytowaniu pomyliłeś jednostki
naturalne pole magnetyczne w naszym rejonie geograficznym ma wartość rzędu 50 uT (mikrotesli)
za całkowicie bezpieczną uznaje się wartość trzykrotnie wyższą


[/quote]

tu czytałem, kopiowanie raczej nie kłamie
http://tech.wp.pl/kat,1009781,page,10,ti...omosc.html

a jarzeniówka z 0.5 m to też monitor? a już na pewno świetlówka w lampce. Więc mam nadzieje ze sie w komputerświat pomylili.

Czytałem o promieniowaniu modemu, i zastanawiało mnie że podawano jako szkodę nagrzewanie się organizmu, co miało szkodzić oczom, bo one źle znoszą jak temp organizmu rośnie - ja myślałem że zagrożeniem może być rak... hm bo tak to by wychodziło że i na słoneczku temp. ciała rośnie wiec szkodliwość modemu to jak szkodliwość słoneczka.

Tak czy inaczej, do końca 2016 mam zamiar z lżejszym sercem cieszyć sie BDI. (Podniosłem temat, bo jeden z moich troche autorytetów komputerowych sprzed kilku lat b.boi się internetu przez gsm, odwiedził mnie i oficjalnie uważał by być daleko od modemu)

Mieszkam w bloku, właśnie przechodzi burza, wali piorunami, myślicie że używanie w trakcie burzy modemu jest niebezpieczne dla modemu lub użytkownika? Czy warto przerwać korzystanie z netu?

A swoją drogą chyba warto kupić kabel usb skoro 2m kosztuje 10 zł, tylko z tego co widzę nie każdy się nadaje bo już mam taki co modem świeci sie już na niebiesko, ale połaczenia nijak się nie da ustanowić internetowego. Zmieniam kabel i połaczenie jest. Tylko że ten ma 0,5m, i może kupie taki 2m.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 01:24
Post: #10
Odp: RE: Mobile Partner 23.009.09.01.983 czysty z opcją automatycznego wznawiania
(10-07-2013 22:46)Lorek napisał(a):  Mieszkam w bloku, właśnie przechodzi burza, wali piorunami, myślicie że używanie w trakcie burzy modemu jest niebezpieczne dla modemu lub użytkownika? Czy warto przerwać korzystanie z netu?
A masz modem wystawiony za okno?
Bez przesady trzeba byc ostrożnym ale wszysyko ma swoje granice, (ostatnio był program o piorunach na tok.fm mozna znaleźć w ich podcastach) piorun trafia zwykle w miejsce o najkrótszej drodze do ziemi wiec jakby mial walnąć w twoj modem to ma na pewno po drodze piorunochron szyby etc. Ale ja zalecilbym wstrzymanie 1h bez netu nikomu nie zaszkodzi :D. Kiedyś w czasach 202122 kumpel mówił ze jego znajomy mial zabezpieczenie (listwę) na prąd ale nie na połączenie z modemem telefonicznym (kto teraz pamięta to i haslo 202122 ppp) i piorun walnął w linie telefoniczna blaszak poszedł #$/^&** ale to kwestia kabla, bez przewodow to piorun znajdzie na pewno lepsze miejsce.


Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz