[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vodafone K3805-Z
25-02-2012, 21:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2012 21:20 przez spag.)
Post: #41
Odp: RE: Vodafone K3805-Z
(25-02-2012 20:42)pawelarc napisał(a):  krzyknął wyraźnie, że wykrył poprzednią wersję...
nie zgodziłem się na usunięcie mp a i tak pokrzaczył maksymalnie
na kompie, który mam "przeznaczony" do aero2, mam vistę (dlaczego lite nie instalować? jakieś złe doświadczenia?)
nie pójdzie z samymi ręcznie instalowanymi sterownikami?
pzdr
pawelarc
vmc lite wykrywa poprawnie k3805z TYLKO NA XP TYLKO NA XP
dla visty tylko vmb 10.2 wzwyż
też miałem z tym usuwaniem mobile partnera pytanie przy instalacji, dajesz nie i sprawa załatwiona, a że trochę miesza
no każda ingerencja zmienia coś w windowsie.
możesz spróbować z gołymi sterownikami, nie pamiętam czy próbowałem ale i tak skończyłem na vmb, siedzi sobie cicho i jak potrzebuje to go włączam.

miałem apropos zmiany nazw dziwna sytuacje ściągałem simloka z e585 i XP najpierw wykrył jako Vodafone... (Huawei) ale potem już jako huawei 3g application interface, więc nie wiem jak to jest z ta zamianą Angel
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 21:23
Post: #42
RE: Vodafone K3805-Z
no właśnie dałem NIE! a potem powyłączałem usługę, aplikację... a tni i tak przestało działać... (wisiało na czekaniu cały czas, z żadnym z modemów nie chciało współpracować, jakiś błąd przy modemenumeratorze się pojawił...) kretyński soft!
(podobnie, jak koreański program LG do aktualizacji LG... zawsze raportuje, że mam najnowszą wersję mimo tego, że już "po drodze" kilka aktualizacji było...)
pzdr
pawelarc
(no i nieźle się ukrywa w systemie!)
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 21:27
Post: #43
Odp: RE: Vodafone K3805-Z
(25-02-2012 21:07)pawelarc napisał(a):  no właśnie do modemu jako takiego jeszcze nic nie mam Smile
na razie setnie mnie wkurzył soft!
i pewien bałagan, jaki panuje na forach (rumuńskie forum przestudiowałem z wykorzystaniem translatora (niestety tym językiem nie władam Smile ), tam dopiero jaja są...), sprzeczne wypowiedzi, różne recepty na odpalenie... zobaczę sam we wtorek, z czym to się je!
pzdr
pawelarc
poza tym ja uwielbiam grzebać w sprzęcie i sofcie!!! kilkanaście telefonów na różnym symbianie, androidy różniste, teraz bada i andek! już tak mam, jak sprzęt działa bez dotykania i grzebania (lub, co gorsza, nie daje się w nim pogrzebać) to mnie od razu odrzuca i nudzi mi się! Smile
P.

możesz mi podać adres tego forum rumuńskiego mam kumpla rumuna to mi na angielski przetłumaczy Smile najwyżej im odpiszę niech przetestuja moja metodę Big Grin
chociaż oni mają łatwiej bo Vodafone jest w .ro więc komunikaty z vmb mają we własnym języku

Wysłane z mojego Kindle Fire za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 21:56
Post: #44
RE: Vodafone K3805-Z
nie mogę tego znaleźć (w nocy przeglądałem chyba ale historię wyczyściłem Sad )
jak sobie przypomnę, jak tam wlazłem, to zapodam
(coś mi się przypomina, że nie mogłem ściągnąć całego vmb z włoskiej stronki i szukałem tego compressed pliku?)
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2012, 10:30
Post: #45
Odp: Vodafone K3805-Z
patrzyłem na stronę która mi wysłałeś( i koleś mi przetłumaczył), ale tam głównie był problem z 3g only jak ma zmienić no i w innym modemie

Wysłane z mojego Kindle Fire za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-02-2012, 21:13
Post: #46
RE: Vodafone K3805-Z
porażka kompletna!

instalacja spoko, żadnych problemów (na viście nowa wersja vmb z podmianką opco i settings, na xp z wbudowanej wersji lite)
wszystko ok z jednym za to k* wielkim minusem - modem nie wykrywa sieci! żadnej! albo jest zwalony albo natywnie nieczuły Smile (zarówno z kartą aero2 jak i z kartą zasięgową play'ową powoli sobie na czerwono mruga)
z ciekawości zarzuciłem huawei e169 pod vmb... od razu ruszył i z aero2 się błyskiem połączył!
w związku z powyższym nadal pozostaję przy e169! niezawodnym modemie klasy nie-10, chodzącym na sofcie nowozelandzkim!

pzdr
pawelarc
(ale instalacja k3805-z nie nastręcza żadnych problemów!)
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-02-2012, 23:17
Post: #47
Odp: Vodafone K3805-Z
a instaluje/wykrywa ci porty diagnostyczny i secondary?
jak nie to modem uszkodzony

Wysłane z mojego Kindle Fire za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-02-2012, 07:47
Post: #48
RE: Vodafone K3805-Z
diagnostic na com15 w portach
secondary na com11 w portach
do tego modem w modemach
jeszcze 4xmodem w kontrolerach usb
network adapter w kartach sieciowych

chyba niczego nie pominąłem Smile

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-02-2012, 15:00
Post: #49
RE: Vodafone K3805-Z
(29-02-2012 07:47)pawelarc napisał(a):  diagnostic na com15 w portach
secondary na com11 w portach
do tego modem w modemach
jeszcze 4xmodem w kontrolerach usb
network adapter w kartach sieciowych

chyba niczego nie pominąłem Smile
pzdr
pawelarc
wyglada ze nie pominles ale spróboj jeszcze dodać jeśli nie masz profil aero w priorities w vmb (chociaz skoro laczy przez e169?), i moze dodaj urzadzenie w devices . a czy masz linijkę mobile broadband controller w kontrolerach uniwersalnej .... bo ja mialem dzis problem z modemami zte k3570 i mf112 na xp miodzio o kopa laczy a win7 za nic nie rozpoznawal modemu w ogole , rozpoznawal jako dysk "cd" i prosil o instalacje ale te programy mam juz zaionstalowane ,
wiec zrobilem tak (tak na marginesie czasem wlacza mi sie w tle jakis program/skaner nokii do modemow i on czasem blokuje wiec wywalilem z menadzera urzadzen wpis o nim i odhaczylem ze startu)
usunalem z kontrolerow usb wszytkie mozliwe wpisy zwiazane z modemami jak (huawei enumerate tez) mobile broadband controller z tym ze modem widnial w inne urzadzenia i po kolei recznie dawalem instalowanie sterownika z katalogu vodafone i
k3570-z odnalazł i uruchomił
mf112 pomogło odinstalowanie i zainstalowanie 3connecta (moze gdzies wczesniej wywaliłem sterowniki) i nawet pod vmb chodzi Smile
teraz smiagaja moze to pomoze,

ale po wlozeniu k3805 swieci na niebiesko tak jak u ciebie sa te wpisy ale widocznie mobile broadband controller jest odpowiedzialny za laczenie w o2, TNI nie ma modemu tez ale sobie zrobilem Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-02-2012, 15:45
Post: #50
RE: Vodafone K3805-Z
mam mobile broadband controller w kontrolerach uniw...!!!
profil aero2 też mam! (i zrobiony przez siebie i załadowany wraz z podmienionymi plikami!)
próbowałem nawet jakimś softem z hiszpańskiego 02, też dupa (connection manager)
tylko dlaczego port secondary na com11 instaluje się w portach a nie w modemach tak, jak huawei?
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-02-2012, 17:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-02-2012 17:13 przez spag.)
Post: #51
RE: Vodafone K3805-Z
(29-02-2012 15:45)pawelarc napisał(a):  próbowałem nawet jakimś softem z hiszpańskiego 02, też dupa (connection manager)
a próbowałeś tego o2?
http//softwaredownloads.o2.co.uk/O2Broadband_SoftwareDownloads/Connection_Manager_RC4.5.exe

ja wreszcie
po reinstalacji vmb i skopiowaniu plików do katalogu vodafone (są w załączniku) odpaliłem VMB i wszystko chodzi jak należy, przetestowałem też k3570z i chodzi w vmb z inna karta

tak wyglada moj menedzer urzadzen ( w zalaczniku)

a tu kombinacje połączeń VMB TNI i o2 modem jest połączony chodzi tylko o to co się z czym gryzie
VMB nie pozwala na połączenie przez TNI i o2
TNI pokazuje jako aktywne gdy jest połączenie przez o2 gdy jest połączenie przez TNI o2 tego nie pokazuje i nie udało mi się połączyć klikając connect

[Obrazek: djdyt9]
http://pokazywarka.pl/djdyt9/


Załączone pliki Miniatury
   

.zip  Vodafone Mobile Broadband.zip (Rozmiar: 82,03 KB / Pobrań: 548)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-02-2012, 17:21
Post: #52
RE: Vodafone K3805-Z
właśnie tego cm'a próbowałem, tylko w available network nie mam żadnej... Sad
mam tak samo w menedżerze, niestety tni nie widzi tego secondary port;
pzdr
pawelarc
(vmb jest bardzo agresywnym softem, nie daje się normalnie zdeinstalować (przynajmniej u mnie!), nawet w czasie deinstalacji Revo wywala błąd i reinstaluje się... trzeba się do magicznych sztuk uciekać, żeby go wyciąć dokładnie z systemu!
w każdym razie gdzie bym modemik nie powiesił, żadnej sieci nie widzi, czy to z sim aero2 czy play... diodka leniwie mruga na czerwono niestety czyli walka nie ma sensu, a i w koszta następnej anteny nie mam zamiaru się wdawać!
pzdr
pawelarc
(ale modem instaluje się bez żadnych zacięć, oczywiście najpierw soft vmb, potem modyfikacja - podmianka plików, reset kompa i dopiero po resecie podłączenie modemu!)
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-02-2012, 17:38
Post: #53
RE: Vodafone K3805-Z
(29-02-2012 17:21)pawelarc napisał(a):  właśnie tego cm'a próbowałem, tylko w available network nie mam żadnej... Sad
mam tak samo w menedżerze, niestety tni nie widzi tego secondary port;

a w o2 masz tak jak na rysunku zamiast zte powinno byc jeszcze mobile .... w wypadku k3805z


hmm ale jak i tak ci swieci na czerwono to rzeczywiscie cos nie tak.

czasem mialem ze nie byly widoczne porty a niektóre modemy działaly , a w dc unlockerze ci wykrywa? bo mnie nie ale jak mialem dzis problem z k3570 to tylko dc unlocker i enable diagnostic port pomagalo go wykryc, a moze jakas komenda AT go otworzy?


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-02-2012, 17:56
Post: #54
RE: Vodafone K3805-Z
[Obrazek: zdjcie0094v.jpg]

[Obrazek: zdjcie0095r.jpg]

[Obrazek: zdjcie0097ar.jpg]

tak się zakończyły me eksperymenty z k3805-z!

pzdr
pawelarc
(zdjęcia wyglądają na duże ale nie są straszne!)
P.

śmieciowaty vmb zostawił po sobie 4484 wpisy w rejestrze!
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2012, 23:57
Post: #55
RE: Vodafone K3805-Z
Może będziecie potrafili coś doradzić w sprawie tego nieszczęsnego modemu.
Zakupiłem takowy niedawno, wierząc w sam opis, no bo jakie problemy może stwarzać modem? Wydawało mi się, że przeszedłem już wiele (modemy służbowe od PCMCIA po USB sprawiały różne problemy). Ostatnio korzystałem z telefonów do połączeń z netem, ale ile można.
No to kupiłem. Po krótkiej walce z instalacją, modem zadziałał. Na Play miałem transfer, jakiego na Neo nie osiągałem nigdy, podobnie Orange. Tylko zasięg Aero2 był zerowy. Okazało się, że mieszkam na tej mikroskopijnej białej plamce pośród całych połaci zasięgu Smile I to mimo antenki za oknem.
Ale w miastach nawet Aero działało. Do czasu. Radość trwała 2 dni. Trzeciego dnia modem się połączył z 3G, świeci się na błękitno, ale transfer lichy. To samo w mieście, pod nadajnikami, gdziekolwiek. Z każdą siecią to samo. Aero nie miałem jak sprawdzić.
Wymuszałem GPRS i o dziwno jakby lekko lepiej.
Transfer w każdym razie w przypadku jednej i drugiej technologii nie przekracza 5kB/s. Poczułem się gorzej, niż za czasów 0-202122 i ppp Smile bo wtedy przynajmniej strony się ładowały, bo nikt na nie nie ładował niepotrzebnych bajerów i reklam w takich ilościach.
Na każdej technologii i na każdej sieci - max 5kB/s (przeciętnie 2-3), choć modem łapie i 3G i wszystko. To samo na sąsiednim kompie. Nie wiem, czy nie mam problemu z ustawieniem modemu (swoją drogą TPI nie potrafi wymusić zmiany pasma, potrafi to za to.... VMB, które z kolei... nie potrafi się połączyć, choć ma zasięg Sad pozostaje connection manager i ręczne wymuszanie na modemie pasma wcześniej, przed połączeniem w VMB. Chore. )

Macie jakiś pomysł, jak to sprawdzić? Może zareklamować po prostu. Kończy mi się cierpliwość.
Zapowiadało się nieźle, bo na prawdę wszystko łapał i trzymał ładnie zasięg, nawet w podróży... Ale na co dziś komu transfer 3-5kB/s... Opadają ręce. Proszę o sugestie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2012, 17:44
Post: #56
RE: Vodafone K3805-Z
(23-03-2012 23:57)przewoz napisał(a):  ...swoją drogą TPI nie potrafi wymusić zmiany pasma...
?
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2012, 18:17
Post: #57
RE: Vodafone K3805-Z
Pewnie chodzi o TNI, a nie TPI Smile
Moja ogólna rada dotycząca tego modemu - brać na własną odpowiedzialność, albo do zastosowania z routerem, np. R101, albo czymś zgodnym z OpenWRT - wtedy faktycznie nie ma problemu. To laptopa się nie nadaje absolutnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-03-2012, 14:08
Post: #58
RE: Vodafone K3805-Z
TNI oczywiście.
Właśnie u mnie wszystko chodziło nadzwyczaj dobrze... tylko do czasu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-03-2012, 15:16
Post: #59
RE: Vodafone K3805-Z
Może to objaw uboczny modyfikacji sieci, które cały czas (na to wygląda) trwają i zwykle polegają na ograniczaniu zasięgu nadajników?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2012, 10:19
Post: #60
Odp: Vodafone K3805-Z
nie próbowałem bo nie mam ale dla apple to podobno ta aplikacja łączy
http://softwaredownloads.o2.co.uk/O2Broa...ONNECT.dmg
dla linuxa (też nie mam) ten program ponoc działa
http://mwconn.net/info.html
jak ktoś sprawdzi to proszę się pochwalić Smile
Wysłane z mojego Kindle Fire za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Vodafone K3765-Z (ZTE) brak HSDPA janek9602 14 28 267 17-08-2014 15:48
Ostatni post: spag
  Uszkodzony Vodafone (ZTE) k3565-z San 3 6 716 27-04-2014 10:48
Ostatni post: San
  Czyzby Vodafone K5006-Z to mf821? spag 8 9 843 28-03-2014 19:12
Ostatni post: spag
  Vodafone K3565-z marcheloka 18 17 837 22-02-2014 20:38
Ostatni post: spag
  Vodafone k3520-z zepylin 6 8 638 16-10-2013 17:48
Ostatni post: spag