[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vodafone K3805-Z
04-02-2012, 19:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2012 19:30 przez szopen.)
Post: #21
RE: Vodafone K3805-Z
bardzo możliwe, że jest w takim trybie - przyznaję się bez bicia: w grudniu ten złom poszedł do szuflady (na wypadek gdyby aero2 zablokowało modemy kategorii<10, użytkowo z powodzeniem działam na acer gobi2000, a ilość roboty od świąt nie pozwala mi na głębsze eksperymenty), a informację o kolorkach wygrzebałem ze starych notatek

co do wygenerowania instalatora mieszczącego się na flashu trzeba by wybadać co jest zbędne i na ile zaoszczędzi to na rozmiarze (przy okazji instalowane są np. sterowniki dla WSZYSTKICH modemów wypuszczanych przez vodafone i na tym można spokojnie zaoszczędzić trochę miejsca, dodatkowo można się pozbyć niektórych pluginów, oraz raczej zbędnych egzotycznych opów)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2012, 21:52
Post: #22
RE: Vodafone K3805-Z
No i udało się odpalić Orange tylko wydaje mi się, że mocno rwie połączenie, przy puszczaniu pinga było sporo "upłynął limit czasu żądania" co mnie trochę niepokoi, czy winą tego może być, że coś źle zrobiłem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2012, 22:28
Post: #23
RE: Vodafone K3805-Z
To raczej wina... Orange. Po prostu w twojej lokalizacji mogą być problemy z przeciążeniem sieci. No chyba, że słaby sygnał masz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2012, 23:01
Post: #24
RE: Vodafone K3805-Z
ehh kochany Orange, a w TNI można sprawdzić moc sygnału? może warto by się pokusić o zewnętrzną antenkę (jaką?)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2012, 00:04
Post: #25
RE: Vodafone K3805-Z
Po włączeniu komunikacji AT, o ile karta jest zalogowana poprawnie do sieci, to sygnał jest po lewej na dole.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2012, 04:21
Post: #26
RE: Vodafone K3805-Z
(04-02-2012 19:25)szopen napisał(a):  co do wygenerowania instalatora mieszczącego się na flashu trzeba by wybadać co jest zbędne i na ile zaoszczędzi to na rozmiarze (przy okazji instalowane są np. sterowniki dla WSZYSTKICH modemów wypuszczanych przez vodafone i na tym można spokojnie zaoszczędzić trochę miejsca, dodatkowo można się pozbyć niektórych pluginów, oraz raczej zbędnych egzotycznych opów)
wszystkich modemów ogólnie, zauważ że ta wersja nie jest wstawiana w modemy, jak analizowałem xml to były tam treści typu jak w systemie jest ZTE to procedura zte3g, jak sierra to procedura sierra3g.bo możesz mieć modem bez simloka, mnie działał vmb z ZTE mf112 a on nie jest oferowany chyba przez Vodafone, może w indiach bo miałem joinair z Vodafone.in Smile
Chyba jednak vmb to potężne narzędzie tylko kto je rozgryzie, skoro są materiały dla deweloperów linki podane szopen przez ciebie i tak jak wół napisane że do stosowania w firmach pod danej firmy potrzeby.
ech moja interpunkcja, zdanie zabrzmiało jakbym miał mf112 z Vodafone india, oczywiście miałem z sieci 3 ten modem, ale joinair z voda.in znalazłem gdzieś w necie, taki sam wyglad tylko w barwach Vodafone Smile
Sent from my Kindle Fire using Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2012, 12:39
Post: #27
RE: Vodafone K3805-Z
Witam po wgraniu 10.2.302.33178RP196 i 26017 Poland nie zapomniałem o Opcos nie widzi Aero 2 nie mogę się połączyć, wyłączyłem program, uruchomiłem Top-netinfo ver.362 po konfiguracji w końcu udało mi się uruchomić działa, wypróbowałem także O2 Connection Menager i o dziwo też działa, to teraz nie rozumiem męczyłem sie przez dwa tygodnie a tu dzisiaj po przeczytaniu komentarzy chwila i wszystko śmiga.
Dziękuje wszystkim za instrukcje bez tego niedałbym rady. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2012, 17:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2012 17:18 przez Spookie.)
Post: #28
RE: Vodafone K3805-Z
Mam ten modemik juz pare mc i w sumie jestem zadowolony jak najtansze nowe urzadzenie jakie bylo na allegro. Niewiele zrozumialem z tego co tam wyzej pisaliscie...

Modemik podpinam do kompa i instaluja sie automatycznie sterowniki potem wylaczam te oprogramowanie vodafone i odpalam topnetinfo 3.6 skinfigurowalem i dziala lux Smile

Jest jakis programik ktorym mozemy sprawdzic "jakos polaczenia" ?

Jezeli chodzi o szybkosc oraz i stabilnosc polaczenia to jest spoko przynajmniej u mnie w domu. DL/UL praktycznie caly czas max 256/256 dziala OKI. Pingi "do Onetu" w granicy 70-80ms - nie gubi pakietów Smile

Gdzie to ma wejscie na antene ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2012, 18:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2012 17:09 przez spag.)
Post: #29
Odp: Vodafone K3805-Z
Wejście na antenę jest zasłonięte klapką, jak patrzysz z boku modemu to jest tam takie zaokrąglenie z jednej strony tam właśnie jest zakryte wejście

btw dot. opco i vmb zmienilem plik settings.xml ktory jest w Program Files\Vodafone\Vodafone Mobile Broadband\Bin (i w zalaczniku nie rozpakuj tylko usuń .zip z nazwy i skopiuj do ww. lokalizacji) powinno pomoc przy wykryciu przez vmb u mnie niektore modemy same sie laczyly

Dziwna sprawa z kolorami diody, może to jakaś dziwna seria ale widać połączenie a dioda nie świeci albo na czerwono miga


Załączone pliki
.zip  Settings.xml.zip (Rozmiar: 21,65 KB / Pobrań: 485)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2012, 13:57
Post: #30
RE: Vodafone K3805-Z
Na stronie 11 oficjalnego dokumentu 'Quick Start Guide for the Vodafone K3805-Z'

http://www.business.vodafone.com/downloa...220da2ceb8

mozna przeczytac:

"Light blue blinking
indication may not
appear on some
networks (even
where 3G Broadband
is available). You
will still be able to
connect to the 3G
Broadband network."


Czyli sami sobie zastrzegają, ze dioda może ale nie musić zawsze wskazywać prawidłowo właściwej sieci.

Ciekawostką jest to, że kłopoty z diodą zauważyłem tylko dla UMTS900Hhz. O ile dobrze pamiętam to jak się włoży karte innego operatora, który działa na innym paśmie np. iPlus na UMTS2100Hhz to diodka cały czas mi świeciła na niebiesko albo turkusowo i nie było żadnego mrygania na czerwono (no chyba, ze na początku przed zalogowaniem do sieci)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 17:03
Post: #31
RE: Vodafone K3805-Z
przypadkiem "wszedłem w posiadanie" tego modemiku...
na razie leży i czeka, zabiorę się do niego w poniedziałek dopiero
na razie ściągnąłem z vodafone PC Software v 10.2.302 for vmb oraz instrukcję z chomika
i mam prośbę do userów obeznanych z tym modelem
co dalej?
nie chcę wyważać otwartych drzwi i nie chcę też ślęczeć nad modemem kilka dni...
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 19:12
Post: #32
RE: Vodafone K3805-Z
(24-02-2012 17:03)pawelarc napisał(a):  przypadkiem "wszedłem w posiadanie" tego modemiku...
na razie leży i czeka, zabiorę się do niego w poniedziałek dopiero
na razie ściągnąłem z vodafone PC Software v 10.2.302 for vmb oraz instrukcję z chomika
i mam prośbę do userów obeznanych z tym modelem
co dalej?
nie chcę wyważać otwartych drzwi i nie chcę też ślęczeć nad modemem kilka dni...
pzdr
pawelar

sciagnij zalacznik z postu #30 i skopiuj do katalogu bin w vodafone mobile broadband (usun .zip z nazwy i zastap plik jak windows zapyta)
a stad http://www.4shared.com/zip/YR8Io5qd/Opco.html sciagnij pliki i rozpakuj do katalogu opco w vodafone mobile broadband (jak windows zapyta o zamiane plikow to zatwierdz)


ww katalogi zwykle sa tuProgram Files\Vodafone\Vodafone Mobile Broadband\ dla systemow 64 bit to chyba Program Files (x86)\Vodafone\Vodafone Mobile Broadband\


odpal vmb i dodaj punkt dostepu aero w priorities add settings (taki duzy plus )
settings name i w network edit apn darmowy odhacz use authentication w security daj na PAP

jak wsadzisz modem powinien samoczynnie zainstlowac sie i odpalic (mam nadziejeSmile u mnie sie tak dzialo ze po wsadzeniu jak zostal wykryty to sie laczyl automatycznie z aero, mialem problem z orange bo tam musze wstukiwac pin ale to wina karty (jakąś upierdliwą trafiłem że wolania o pin nie idzie usunąć)

daj znac jak ci poszlo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2012, 19:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2012 19:28 przez pawelarc.)
Post: #33
RE: Vodafone K3805-Z
dzięki
jasne, że dam znać...
pzdr
pawelarc

(24-02-2012 19:12)spag napisał(a):  ... mialem problem z orange bo tam musze wstukiwac pin ale to wina karty (jakąś upierdliwą trafiłem że wolania o pin nie idzie usunąć)...
Smile
nie upierdliwą kartę tylko nowe karty sim tak mają (USIM?), mnie to w telefonie trafiło i wkurza, bo brak możliwości wyłączenia kontroli pin implikuje wiele niedogodności (dla mnie!), m.in. wyłączony telefon po budziku nie włącza się samoczynnie (a na karcie z wyłączoną kontrolą pin oczywiście sam się odpala nie muszę się zajmować pinami będąc półprzytomnym Smile )
pzdr
pawelarc


vodafone mobile broadband jest jak syfilis!
łatwo go nabawić się, bardzo trudno się pozbyć!
(kompletne wyp* z komputera zajęło mi 2,5 godziny Smile
po instalacji (a także po pierwszej deinstalacji) mój e169 był widziany jako vodafone mobile modem (huawei) Smile)
ale już po zabiegu, jednak podejdę do k3805-z od strony czystych sterowników i tni!
pzdr
pawelarc
(nb vmb to dość gruntowna przeróbka mobile partnera jest)
P.
[/b]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 19:50
Post: #34
RE: Vodafone K3805-Z
VMB to nie jest przeróbka Mobile partnera tam masz obsługe chyba wszystkich modeli vodafone (zte, huawei , sierra etc.) mobile partner jest tylko dla wyrobow huaweia (w tym sprzedawanych jako vodafone kxxx lub exxx) ja olałem to że mi pokazuje huaweie jako vodafone (huawei) jest to upierdliwe , wydaje mi sie ze vmb zmienia nazwy (np. zamiast huawei 3g interface ui etc.) gdyż potrzebuje on mieć inną nazwę jako "friendly name" aby dopasować procedurę do modemu przy uruchamianiu się, bo w pliku settings.xml ma warunki typu jesli friendly name- zte to zte3g jesli friendly name vodafone ..(huawei) to huawei3g.
Wystaczy poodznaczac w msconfigu/ uruchamianie i powinno byc ok . zeby zainstalowc k3805z i tak musisz zainstalowac vmb nie ma na to rady .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 19:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2012 20:00 przez pawelarc.)
Post: #35
RE: Vodafone K3805-Z
instalator vmb wykrył mobile partnera jako ... poprzednią wersję vmb i zabrał się ochoczo za jej usuwanie! więc jednak jakieś skoligacenie musi być!
pzdr
pawelarc
uwielbiam "rzeźbić" w sprzęcie... w związku z tym pobawię się w instalację k3805-z bez vmb! sterowniki mam w 2 wersjach - jedne wyekstrahowałem w instalki vmb, drugi komplet (większy) ściągnąłem z jakiegoś rumuńskiego forum Smile
jak nie da rady standardowo odpalić z ręczną instalacją sterowników, to wtedy pójdę drogą przez vc lite...
zaczynam zabawę we wtorek (niestety mój darmowy k3805-z przyjedzie do mnie dopiero we wtorek rano zapewne Sad )
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 20:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2012 20:27 przez szopen.)
Post: #36
RE: Vodafone K3805-Z
nie wykrywa jako poprzednia wersje (mimo, ze vmc został napisany przez huawei) lecz jako oprogramowanie wywołujące konflikt
soft vodafone (zarówno vmb jak i vmc) wykrywa tez niektóre inne dashboardy i usiłuje je usunąć

a wracając do tematu który opisałeś piętro wyżej
http://forum.jdtech.pl/Watek-vodafone-k3...32#pid1332
to wraz z usunięciem MP usuwane są też sterowniki, a zamiast nich instalowane te w wersji Vodafone (sterowniki takie same, ale inne nazwy urządzeń)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 20:15
Post: #37
RE: Vodafone K3805-Z
vmc lite nie instaluj chyba ze masz xp
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 20:42
Post: #38
RE: Vodafone K3805-Z
krzyknął wyraźnie, że wykrył poprzednią wersję...
nie zgodziłem się na usunięcie mp a i tak pokrzaczył maksymalnie
na kompie, który mam "przeznaczony" do aero2, mam vistę (dlaczego lite nie instalować? jakieś złe doświadczenia?)
nie pójdzie z samymi ręcznie instalowanymi sterownikami?
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 21:02
Post: #39
RE: Vodafone K3805-Z
No to już rozumiesz mnie, dlaczego nie polecam tego modemu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2012, 21:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2012 21:13 przez pawelarc.)
Post: #40
RE: Vodafone K3805-Z
no właśnie do modemu jako takiego jeszcze nic nie mam Smile
na razie setnie mnie wkurzył soft!
i pewien bałagan, jaki panuje na forach (rumuńskie forum przestudiowałem z wykorzystaniem translatora (niestety tym językiem nie władam Smile ), tam dopiero jaja są...), sprzeczne wypowiedzi, różne recepty na odpalenie... zobaczę sam we wtorek, z czym to się je!
pzdr
pawelarc
poza tym ja uwielbiam grzebać w sprzęcie i sofcie!!! kilkanaście telefonów na różnym symbianie, androidy różniste, teraz bada i andek! już tak mam, jak sprzęt działa bez dotykania i grzebania (lub, co gorsza, nie daje się w nim pogrzebać) to mnie od razu odrzuca i nudzi mi się! Smile
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Vodafone K3765-Z (ZTE) brak HSDPA janek9602 14 28 265 17-08-2014 15:48
Ostatni post: spag
  Uszkodzony Vodafone (ZTE) k3565-z San 3 6 714 27-04-2014 10:48
Ostatni post: San
  Czyzby Vodafone K5006-Z to mf821? spag 8 9 841 28-03-2014 19:12
Ostatni post: spag
  Vodafone K3565-z marcheloka 18 17 835 22-02-2014 20:38
Ostatni post: spag
  Vodafone k3520-z zepylin 6 8 636 16-10-2013 17:48
Ostatni post: spag