[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
06-08-2014, 13:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2014 16:56 przez jakubd.)
Post: #1
UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
Ciekawostka, jakby ktoś szukał:

UPC uruchomiło w większości routerów swoich klientów usługę, która analogicznie do słynnego fon.com udostępnia część pasma dla innych użytkowników UPC przez dodatkowy SSID o nazwie UPC Wi-Free.

Sieć jest od razu szyfrowana, wymagane jest podanie nazwy użytkownika i hasła z systemu zarządzania kontem Moje UPC.

Właśnie dowiedziałem się od działy technicznego, że owszem usługa działa, ale tylko dla klientów... prywatnych/indywidualnych. Ja mam założone konto na prowadzoną działalność gospodarczą i... nie tylko nie mam UPC WiFi-Free włączonej na moim routerze, ale także nie mogę korzystać z innych sieci UPC Wi-Free w Polsce.

Powiedzieli, że pracują nad tym...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-08-2014, 13:20
Post: #2
UPC WiFi-Free - tylko dla indywidualnych
Tez zauważyłem upc wifi free ciekawe czy to sieje mój czy sąsiada bo sadze ze to jakieś Ala bt fon czy coś co Netia ma był o tym wątek na forum
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-08-2014, 13:41
Post: #3
UPC WiFi-Free - tylko dla indywidualnych
Było o Netii, Orange też to promuje, a UPC zrobiła własne - każdy inaczej. UPC jak widać nie najlepiej Wink

Informacje na niebezpieczniku też były o tym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-08-2014, 22:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2014 22:59 przez grzech1991.)
Post: #4
UPC WiFi-Free - tylko dla indywidualnych
Bo UKE im kazało, to nie dlatego, że oni chcą tylko muszą.

Jak ktoś ma jakiś login i pass niepotrzebny do UPC wi-fi free to chętnie przyjmę, bo odbieram a szkoda mi transferu.

Brakuje mi informacji o długości sesji czy prędkości, w przypadku funspota jest to 1/1. Nie wiem tylko jak z prioretyzacją ruchu,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 07:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2014 07:21 przez K4r0lSz.)
Post: #5
UPC WiFi-Free - tylko dla indywidualnych
O login i hasło będzie trudno... jeszcze się komuś zalogujesz na konto w Moje UPC Wink
Nie ma ograniczenia czasu sesji.
Prędkość do 2,5 Mbps.
A UPC Wi-Free ma być dostępny tylko z routerów, gdzie klient ma co najmniej 30Mbps, i nie ma "podjadać" łącza właściciela.

Krótki artykuł oraz Co ze sobą niesie UPC Wi-Free Wink
Oficjalna informacja UPC

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 10:11
Post: #6
UPC WiFi-Free - tylko dla indywidualnych
W sumie może warto opisać te różne rozwiązania i sposoby korzystania z nich.
Ja sam mam w domu FONspot od prawie samego początku i kilak razy korzystałem z FONów na świecie.
Ale UPC-Free bardzo by mi się przydało i chyba mam skąd wziąć dostęp, jednak ot tak nie daje się tych haseł innym właśnie z powodu dostępu do Moje UPC.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 15:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2014 15:59 przez NokiaUser.)
Post: #7
RE: UPC WiFi-Free - tylko dla indywidualnych
Drobna poprawka: usługa nie nazywa się UPC WiFi-Free, lecz UPC Wi-Free. Skąd wiem? Ano stąd, że mam w domu zasięg tej sieci Smile
[Obrazek: Scr000093.jpg]
Ciekawe, który mój sąsiad jest tak hojny Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 16:55
Post: #8
UPC WiFi-Free - tylko dla indywidualnych
Bardzo słuszna poprawka - oczywiście nie chodzi o nazwę usługi, a APN tych sieci Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 19:26
Post: #9
RE: UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
Czytałem wpis o tym Wi-Free na Niebezpieczniku i...
Cytat:hasło do Moje UPC może być inne niż do Wi-Free, zmiany — jak informują czytelnicy — można dokonać po zalogowaniu do Moje UPC
więc jak ktoś zmieni hasło do Mojego UPC, to i mnie może śmiało podarować dane logowania do Wi-Free, bo - jak sami widzieliście - odbieram tę sieć. Po co ma się marnować? Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 19:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2014 20:00 przez szopen.)
Post: #10
UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
NokiaUser napisał(a):jak ktoś zmieni hasło do Mojego UPC, to i mnie może śmiało podarować dane logowania do Wi-Free

wciąż jednak logując się przy użyciu cudzych danych uwierzytelniających jesteś postrzegany jako osoba będąca ich właścicielem, a nie jako Ty, (uwaga przykład hipotetyczny) więc gdybyś dopuścił się cyberprzestępstw Policja wpadnie do ich właściciela, a nie do Ciebie (oczywiście ostatecznie pewnie by trafiła na twój trop, ale z cała pewnością właściciel będzie pierwszą osobą którą spotkają przykrości z tego powodu)

czy teraz już rozumiesz dlaczego nikomu nie powinno się przekazywać swoich kont i haseł?

oczywiście takie dane od biedy można przekazać osobie, która zna się osobiście i ma do niej pełne zaufanie, ale na 100% nie powinna być to osoba anonimowa poznana "gdzieś w internecie"...

PS nawet nie sprawdzałem co na to regulamin, ale powinien zabraniać przekazywania danych logowania

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 20:22
Post: #11
RE: UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
@szopen
Znowu cytat z Niebezpiecznika:
Cytat:Wi-Free a odpowiedzialność za to co będą robili goście
Tu możecie odetchnąć z ulgą. Łącząc się po Wi-Free, klienci (przynajmniej Ci, z którymi testowaliśmy tę funkcję) otrzymywali osobny IP gateway’a i osobny (publiczny!) adres IP. Wszystko wskazuje więc na to, ze gość korzystający z sieci UPC Wi-Free nadawanej z naszego routera nie ma tego samego adresu IP co my, a zatem policja do nas nie zastuka, jeśli “gość” ściągnie z waszej sieci Wi-Free mp3 Hołdysa Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 20:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2014 20:51 przez szopen.)
Post: #12
UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
muszę się przyznać - nie czytałem artykułu... ale UWAGA, to wcale się nie kłóci z tym co napisałem wcześniej
jakkolwiek polecam zajrzeć do regulaminu (też nie czytałem)

łopatologicznie:
osoba A właściciel loginu i hasła (oraz oczywiście routera z włączonym wi-free u siebie w domu)
osoba B posiada login + hasło uzyskane od A (nie wnikam w jaki sposób)
osoba C właściciel routera z włączonym wi-free do którego podpina się osoba B (używając danych osoby A)

do kogo przyjdzie policja jeśli B dokona cyberprzestępstwa?
- nie przyjdzie do C dzięki osobnym adresom IP
- nie przyjdzie do B (niby z jakiej paki - przecież ta osoba nie posiada wi-free, no może przyjdzie później w wyniku śledztwa)
- przyjdzie do A, bo te adresy stają się przypisane do jego loginu i hasła na czas sesji

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 21:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2014 21:11 przez jakubd.)
Post: #13
UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
Od tego się zacznie (podobna sytuacja ma miejsce przy udostępnianiu karty Aero2 jak i dowolnej innej zarejestrowanej karty SIM).
Ale sądownie tylko skazać można osobę, która faktycznie dokonała przestępstwa (zasada dążenia do prawdy) - A powie, że hasło miał B (poza tym A może mieć alibi - zalogowany telefon komórkowy w innej części miasta/kraju) i problem z głowy.
Ale kłopoty z tłumaczeniem się będą Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 21:15
Post: #14
UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
jeśli A udostępni publicznie swoje dane np. na forum, to nie będzie wiedział czy hasło ma B czy X czy może Z a może i wszyscy naraz Big Grin

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 21:16
Post: #15
RE: UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
Okazuje się, że osoby, które zostały klientami Internetu UPC przed 18.05.2014, na hasło do Wi-Free mogą ustawić tylko PESEL. Natomiast klienci "after 18.05.2014" mogą mieć hasło dowolne. Jako że klientów "before 18.05.2014" jest zdecydowanie więcej, szansa na zdobycie danych logowania do Wi-Free bardzo się zmniejsza, bo kto będzie chciał podawać swój PESEL?

@szopen Według mnie oczywiste jest, że przyjdą do B.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 21:25
Post: #16
UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
NokiaUser napisał(a):Według mnie oczywiste jest, że przyjdą do B.
ostatecznie tak (o ile oczywiście śledztwo nie zostanie wcześniej umorzone Big Grin), ale bezwzględnie najpierw pojawią się u A

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 21:37
Post: #17
UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
Nie znam się na informatyce, więc jeśli nie mam racji, to przepraszam, ale jak mogą pojawić się u A, skoro B będzie miał swój własny adres IP? Policja będzie więc badała adres IP B, a to doprowadzi ich do lokalizacji, w której znajduje się B, a nie A.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 22:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2014 22:15 przez szopen.)
Post: #18
UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
to nie kwestie informatyki lecz sposobów działania policji (i w dodatku nie ma w tym nic nienormalnego)

skoro B przedstawia się: "jestem A" (bo posiada jego dane logowania) to do kogo pójdą? oczywiście do A
dopiero w toku śledztwa zostanie ustalone (albo i nie), że B to B, a nie A

oczywiście tok rozumowania masz niezły - gdyby była szukana lokalizacja osoby B po adresie IP to trafiliby do... C z którego hotspota korzystał B,
ale takie poszukiwania po fakcie i po zapewne dłuższym czasie nie mają głębokiego sensu, więc sprawdza się nie gdzie (to jest ta późniejsza ewentualność), a kto się logował - i tu trafiamy prosto do A (bo na postawie danych logowania operator wskaże właśnie A)

na filmach oglądamy kosmiczną technikę, która... nie istnieje w rzeczywistości (przynajmniej w większości), rzeczywistość to zwykła urzędnicza papierkologia

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 22:47
Post: #19
UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
https://shop.fon.com/pl/product/fonera

ale to drogie, masakra. Zwykły router-ek za 40zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 23:36
Post: #20
UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
prawdę mówiąc nie widziałem nowych jako-takich routerów po 40zł Big Grin

chociaż kiedyś (ale nie aż tak dawno) bywały lepsze urządzenia
https://www.fon.com/en/product/fonera2nFeatures
natomiast historycznie na początku trzeba było mieć własny sprzęt a fon to było tylko firmware oparte na openwrt

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Wi-Free od UPC Swierk 2 5 032 04-09-2016 22:47
Ostatni post: jakubd