Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: UPC Wi-Free - tylko dla indywidualnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Ciekawostka, jakby ktoś szukał:

UPC uruchomiło w większości routerów swoich klientów usługę, która analogicznie do słynnego fon.com udostępnia część pasma dla innych użytkowników UPC przez dodatkowy SSID o nazwie UPC Wi-Free.

Sieć jest od razu szyfrowana, wymagane jest podanie nazwy użytkownika i hasła z systemu zarządzania kontem Moje UPC.

Właśnie dowiedziałem się od działy technicznego, że owszem usługa działa, ale tylko dla klientów... prywatnych/indywidualnych. Ja mam założone konto na prowadzoną działalność gospodarczą i... nie tylko nie mam UPC WiFi-Free włączonej na moim routerze, ale także nie mogę korzystać z innych sieci UPC Wi-Free w Polsce.

Powiedzieli, że pracują nad tym...
Tez zauważyłem upc wifi free ciekawe czy to sieje mój czy sąsiada bo sadze ze to jakieś Ala bt fon czy coś co Netia ma był o tym wątek na forum
Było o Netii, Orange też to promuje, a UPC zrobiła własne - każdy inaczej. UPC jak widać nie najlepiej Wink

Informacje na niebezpieczniku też były o tym.
Bo UKE im kazało, to nie dlatego, że oni chcą tylko muszą.

Jak ktoś ma jakiś login i pass niepotrzebny do UPC wi-fi free to chętnie przyjmę, bo odbieram a szkoda mi transferu.

Brakuje mi informacji o długości sesji czy prędkości, w przypadku funspota jest to 1/1. Nie wiem tylko jak z prioretyzacją ruchu,
O login i hasło będzie trudno... jeszcze się komuś zalogujesz na konto w Moje UPC Wink
Nie ma ograniczenia czasu sesji.
Prędkość do 2,5 Mbps.
A UPC Wi-Free ma być dostępny tylko z routerów, gdzie klient ma co najmniej 30Mbps, i nie ma "podjadać" łącza właściciela.

Krótki artykuł oraz Co ze sobą niesie UPC Wi-Free Wink
Oficjalna informacja UPC
W sumie może warto opisać te różne rozwiązania i sposoby korzystania z nich.
Ja sam mam w domu FONspot od prawie samego początku i kilak razy korzystałem z FONów na świecie.
Ale UPC-Free bardzo by mi się przydało i chyba mam skąd wziąć dostęp, jednak ot tak nie daje się tych haseł innym właśnie z powodu dostępu do Moje UPC.
Drobna poprawka: usługa nie nazywa się UPC WiFi-Free, lecz UPC Wi-Free. Skąd wiem? Ano stąd, że mam w domu zasięg tej sieci Smile
[Obrazek: Scr000093.jpg]
Ciekawe, który mój sąsiad jest tak hojny Big Grin
Bardzo słuszna poprawka - oczywiście nie chodzi o nazwę usługi, a APN tych sieci Smile
Czytałem wpis o tym Wi-Free na Niebezpieczniku i...
Cytat:hasło do Moje UPC może być inne niż do Wi-Free, zmiany — jak informują czytelnicy — można dokonać po zalogowaniu do Moje UPC
więc jak ktoś zmieni hasło do Mojego UPC, to i mnie może śmiało podarować dane logowania do Wi-Free, bo - jak sami widzieliście - odbieram tę sieć. Po co ma się marnować? Big Grin
NokiaUser napisał(a):jak ktoś zmieni hasło do Mojego UPC, to i mnie może śmiało podarować dane logowania do Wi-Free

wciąż jednak logując się przy użyciu cudzych danych uwierzytelniających jesteś postrzegany jako osoba będąca ich właścicielem, a nie jako Ty, (uwaga przykład hipotetyczny) więc gdybyś dopuścił się cyberprzestępstw Policja wpadnie do ich właściciela, a nie do Ciebie (oczywiście ostatecznie pewnie by trafiła na twój trop, ale z cała pewnością właściciel będzie pierwszą osobą którą spotkają przykrości z tego powodu)

czy teraz już rozumiesz dlaczego nikomu nie powinno się przekazywać swoich kont i haseł?

oczywiście takie dane od biedy można przekazać osobie, która zna się osobiście i ma do niej pełne zaufanie, ale na 100% nie powinna być to osoba anonimowa poznana "gdzieś w internecie"...

PS nawet nie sprawdzałem co na to regulamin, ale powinien zabraniać przekazywania danych logowania
Stron: 1 2 3
Przekierowanie