[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UKE: Samorządowy internet szybszy i z większym transferem
13-07-2015, 09:19
Post: #1
UKE: Samorządowy internet szybszy i z większym transferem
Cytat:Bezpłatne, lokalne hot-spoty przyspieszą z 512 Kb/s do 1 Mb/s w przestrzeni otwartej i do 2 Mb/s w miejscach publicznych. Zwiększy się także miesięczny transfer danych - zakłada projekt Urzędu Komunikacji Elektronicznej. [...]
Prosto z www.portalsamorzadowy.pl.
Pewnie jeszcze dużo czasu upłynie, nim zmiany zostaną wprowadzone Wink

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-07-2015, 09:54
Post: #2
UKE: Samorządowy internet szybszy i z większym transferem
Myślałem o innym projekcie, bo jest też drugi - pokrywanie "białych plam". Miałem bekę jak o tym słuchałem, bo stwierdzili że tym ludziom podepną 30 MB/s (tak, 240 megabitów).

A ten projekt jest... taki sobie. Jeszcze pytanie czy to będzie 1 Mbps dla każdego podpiętego, czy 1 mega w sumie.
Dla większości użytkowników to chyba i tak słaba opcja, bo 3G wyciąga więcej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-07-2015, 11:45
Post: #3
UKE: Samorządowy internet szybszy i z większym transferem
Ogólnie śmiech na sali, artykuł o tym piszę właśnie. Szaleństwo z tym 1 Mbit/s. Ale są rozwiązania, jak obejść ustawę, o ile samorząd ma na to ochotę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2015, 07:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2015 07:25 przez K4r0lSz.)
Post: #4
RE: UKE: Samorządowy internet szybszy i z większym transferem
Cytat:Przyspieszenie bezpłatnych lokalnych hot-spotów z 512 Kb/s do 1 Mb/s w miejscach publicznych, oraz zwiększenie ich miesięcznego limitu transferu danych z 750 MB do 1 GB - zakłada zmodyfikowane stanowisko prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej opublikowane w środę.
Chodzi o stanowisko prezesa UKE regulujące maksymalną prędkość hot-spotów (otwartych punktów dostępu do bezprzewodowego internetu), oferowanych przez samorządy bezpłatnie lub po cenie niższej, niż oferowana na rynku telekomunikacyjnym.

Zgodnie z nowym stanowiskiem maksymalna szybkość wysyłania i odbierania informacji ma zostać zwiększona z obecnych 512 Kb/s (kilobitów na sekundę) do 1 Mb/s (megabita na sekundę), zarówno w budynkach publicznych, jak i miejscach publicznych o charakterze otwartym. Zakłada ono również zwiększenie maksymalnego limitu transferu danych, wysyłanych i odbieranych za pomocą lokalnych hot-spotów - z obecnych 750 MB do 1 GB.

Prezes UKE zastrzega jednak, że decyzje o ewentualnym przyspieszeniu, będą podejmowane przez niego indywidualnie, "po analizie wyników stanu lokalnego rynku telekomunikacyjnego, w tym penetracji usługami telekomunikacyjnymi na danym rynku oraz zakresu działalności świadczonej przez dany samorząd czy też liczbie mieszkańców objętych zasięgiem sieci w miejscu ich zamieszkania".

"Uzasadnieniem podniesienia prędkości transferu danych w przypadku hot-spotów zainstalowanych tylko i wyłącznie w miejscach publicznych lub wewnątrz budynków jest zachęcenie do ograniczania świadczenia przez jednostki samorządu terytorialnego usług dostępu do internetu bez pobierania opłat tylko i wyłącznie do miejsc publicznych, tj. placów, skwerów, parków, bez możliwości korzystania przez mieszkańców z tych usług w miejscu swojego zamieszkania" - wyjaśnia UKE w komunikacie.

UKE zaznaczyło też, że konieczność limitowania bezpłatnego lub taniego dostępu do internetu w ramach hot-spotów, wynika z konieczności pogodzenia interesów lokalnego rynku komercyjnego - aby nie doprowadzić do ograniczenia konkurencji - oraz samorządów, które dzięki takim usługom mogą się promować lub zapewniać dostęp do internetu osobom wykluczonym cyfrowo.
Prosto z it.wnp.pl

Właśnie zauważyłem, że wczoraj pojawił się artykuł na jdtech.pl w tym temacie Wink

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet satelitarny w PL Ekonomista 24 12 592 15-09-2017 21:41
Ostatni post: szopen
  Internet satelitarny szopen 5 8 136 16-01-2014 17:36
Ostatni post: szopen
  Internet za granicą (i w kraju) - hotspoty FON szopen 7 8 519 06-03-2013 23:27
Ostatni post: szopen