[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TV i audio
07-08-2018, 17:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-08-2018 01:41 przez szopen.)
Post: #1
TV i audio
///mod: wątek wydzielony z innej dyskusji
http://forum.jdtech.pl/Watek-tani-i-szyb...a-tv-z-usb
[…usunięty tekst jest w powyższym wątku źródłowym…]


A jakiego TV tutaj masz?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2018, 18:11
Post: #2
Tani i szybki dysk do odtwarzania filmów na tv z USB.
Philips 40PFH4101/88. Dobry sprzęt poza dźwiękiem (podłączyłem sprzęt stereo i dźwięk taki jak cały tor audio, ale to włączanie wzmacniacza i podgłaśnianie bez pilota we wzmacniaczu potrafi zapewnić ruch Tongue).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2018, 20:27
Post: #3
Tani i szybki dysk do odtwarzania filmów na tv z USB.
Dlatego do TV podłącza się amplituner, nawet taki za 1000 zł i rozwiąże wszystkie problemy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2018, 20:43
Post: #4
Tani i szybki dysk do odtwarzania filmów na tv z USB.
Zależy mi na takim dźwięku jaki mam teraz ze starego wzmacniacza Unitra i monitorków ITT. Amplitunery kina domowego brzmią szczegółowo i czysto, ale ten dźwięk jest jakby płaski i plastikowy. Mam też podłączony gramofon i dobrze on współbrzmi z tą resztą. A musiałbym osobno trzymać 2 systemy:
- analogowy stereo: gramofon, tuner, wzmacniacz, monitory;
- cyfrowy 5.1/7.1: Blu-ray, tv, amplituner, głośniki.
No na razie nie mam opcji na takie rozwiązanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2018, 22:21
Post: #5
Tani i szybki dysk do odtwarzania filmów na tv z USB.
Akurat z tego co pamiętam to unitra nie słynęła z jakości dźwięku ale mogę się mylić.

Co do reszty nie masz racji. Onkyo seria RZ zbiera bardzo dobre opinie w stereo.

Druga sprawa, że jak ktoś ma jednak obiekcje to zawsze można pod pre-out podłączyć końcówkę mocy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2018, 22:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2018 22:51 przez Ekonomista.)
Post: #6
Tani i szybki dysk do odtwarzania filmów na tv z USB.
grzech1991 napisał(a):z tego co pamiętam to unitra nie słynęła z jakości dźwięku ale mogę się mylić.
To nie jest jakiś hi-end, a ja nie jestem jakimś audiofilem. Lubię stary analogowy dźwięk odpowiedniej jakości.
A na forum audio stereo pl założyłem parę wątków. Ludzie tam za bardzo nie chcą pomóc jeśli ktoś ma zamiar złożyć coś niewielkim kosztem. W sumie i tak zrobiłem po swojemu i znalazłem sprzęt, który mi odpowiada. Ale pamiętam, że śmiali się z dzisiejszej epoki "kinoteatrów" i pisali, że np. kolumny dzisiejsze za sumy jakie chciałbym wydać to lipa, że to co jest dzisiaj nie ma porównania ze sprzętem z lat '80-ych. Raczej trzeba wydać parę tysięcy na nowy sprzęt w miarę grający. Dla porównania moje monitorki kupiłem jakoś za 80 zł.

Tylko luknąłem w neta i z tej serii przykładowo Onkyo TX-RZ1100 - cena 7000 zł, a dodaj do tego przetworniki i wyjdzie kilkanaście tysięcy złotych. A ja nie bez powodu ochrzciłem się nikiem "Ekonomista". Wink
A kupowanie amplitunera, żeby jeszcze podłączać wzmacniacz na wyjście? Co mi to da poza tym, że wszystko sobie podłączę po HDMI? A jest jeszcze kwestia gramofonu, który wymaga przedwzmacniacza gramofonowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-08-2018, 20:53
Post: #7
RE: Tani i szybki dysk do odtwarzania filmów na tv z USB.
(07-08-2018 22:34)Ekonomista napisał(a):  
grzech1991 napisał(a):z tego co pamiętam to unitra nie słynęła z jakości dźwięku ale mogę się mylić.
To nie jest jakiś hi-end, a ja nie jestem jakimś audiofilem. Lubię stary analogowy dźwięk odpowiedniej jakości.
A na forum audio stereo pl założyłem parę wątków. Ludzie tam za bardzo nie chcą pomóc jeśli ktoś ma zamiar złożyć coś niewielkim kosztem. W sumie i tak zrobiłem po swojemu i znalazłem sprzęt, który mi odpowiada. Ale pamiętam, że śmiali się z dzisiejszej epoki "kinoteatrów" i pisali, że np. kolumny dzisiejsze za sumy jakie chciałbym wydać to lipa, że to co jest dzisiaj nie ma porównania ze sprzętem z lat '80-ych. Raczej trzeba wydać parę tysięcy na nowy sprzęt w miarę grający. Dla porównania moje monitorki kupiłem jakoś za 80 zł.

Tylko luknąłem w neta i z tej serii przykładowo Onkyo TX-RZ1100 - cena 7000 zł, a dodaj do tego przetworniki i wyjdzie kilkanaście tysięcy złotych. A ja nie bez powodu ochrzciłem się nikiem "Ekonomista". Wink
A kupowanie amplitunera, żeby jeszcze podłączać wzmacniacz na wyjście? Co mi to da poza tym, że wszystko sobie podłączę po HDMI? A jest jeszcze kwestia gramofonu, który wymaga przedwzmacniacza gramofonowego.

Nie no sam zacząłeś brnąć, że unitra lepsza a obecnie gra płasko.

Według audiofilów, wzmacniacze stereo grają lepiej niż wielokanałowe. Dlatego dopinają ampli/wzmacniacz stereo pod amplituner. Dzięki temu główne kolumny są zasilane "lepszym wzmacniaczem", czy faktycznie tak jest? Nie wiem. Chodzi tutaj o to, że istnieje możliwość połączenia dobrego stereo z KD. Jeszcze inaczej, chodzi o to, że końcówka stereo zagra lepiej z wzmaka stereo niż z ampli.

Za granie najbardziej odpowiadają kolumny. Ale fakt, złożenie dobrego zestawu kosztuje i to nie mało - jednak pokazuje, że są sprzęty które według audiofilów (a nie według mnie) grają ładnie.

Tak naprawdę porządnego kopa dadzą już dobre kolumny + ampli. Koszta w używanych kolumnach + nowy ampli od 2000 zł w górę. Zestaw który ja mam w domu kosztował 4500 zł.

Ciekawostka, głośniki do KD kosztują średnio po 700-1500 zł. W car-audio podobne przetworniki to jest 1/3 tej ceny. Czyżby marża?

A podłączanie pod TV przez analoga to jedna z najgorszych opcji, sprawdzałem, podłączałem, mimo, że do audiofila mi daleko to jakość była fatalna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-08-2018, 21:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-08-2018 21:18 przez Ekonomista.)
Post: #8
Tani i szybki dysk do odtwarzania filmów na tv z USB.
We wszystkim się zgadzam, aczkolwiek nie mam za bardzo doświadczenia w odsłuchaniu wielu sprzętów.
Porównywałem raczej dźwięk z mojej Unitry do jakiegoś pizdzika - kina domowego za parę stów i ewentualnie kiedyś parę trochę droższych innych kin słuchałem i szału nie robiły. Też za bardzo mi nie zależy na jakimś super dźwięku. Mam dobre słuchawki i nawet ich nie używam prawie od nowości.

Ps. Ciekawe jak teraz Szopen to poskłada w osobne wątki...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-08-2018, 23:06
Post: #9
Tani i szybki dysk do odtwarzania filmów na tv z USB.
Miałem z5500 które według mnie, poza subwooferem to poziom "taniego kina". Po zakupie byłem w nich zauroczony Smile obecnie bym nigdy nie wrócił.

Mimo to uważam, że cena/jakość wgrywają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-08-2018, 01:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-08-2018 02:28 przez szopen.)
Post: #10
TV i audio
Ekonomista napisał(a):Ps. Ciekawe jak teraz Szopen to poskłada w osobne wątki...
poskłada
chociaż Grzechu jako moderator też to mógł wydzielić i dyskusję prowadzić już tu (albo nawet założyć osobny wątek zaczynający się cytatem selektywnym z tego - łatwiej by mi było to potem skleić) zamiast pogłębiać ten powstały burdelik…

grzech1991 napisał(a):Ciekawostka, głośniki do KD kosztują średnio po 700-1500 zł. W car-audio podobne przetworniki to jest 1/3 tej ceny. Czyżby marża?
nie są podobne, są całkiem inne (a przynajmniej powinny być), ale kwestia marży to dobry trop

Nie jestem audiofilem, ale nie jestem też głuchy, nie muszę długo słuchać by wiedzieć co mi będzie odpowiadać, a co nie (a i tak każdy głuchnie z wiekiem, więc ewentualne wymagania będą tylko malały Tongue).

Amplituner KD + kolumny, które sobie dobrałem lata temu (10 czy 15? Yamaha RX-V1300) grają wystarczająco dobrze jak na moje potrzeby zarówno w stereo jak i jako KD
(ampli jest obecnie ostro przestarzały pod wieloma względami, ale radził sobie bezproblemowo z kolumnami różnych producentów, swoją drogą początkowo używałem go jako stereo, dopiero później dołożyłem central, tyły i woofer)
Takie rzeczy trzeba jednak dobierać pod swój gust i swoje ucho, czasem potrzeba eksperymentu i zmiany klocków.



A Unitrę to i owszem używałem w swoim czasie (bodajże ZM-7000 - magiel i tuner był od Kasprzaka - ZRK, ampli niestety nie pamiętam), bo taka była potrzeba chwili (brak funduszy?), teraz to luksus bo kwalifikuje się na "vintage" (a moja wieża "made in Poland" została na starym mieszkaniu przy jednej z przeprowadzek, wtedy nie żałowałem, teraz trochę szkoda, ale tylko dlatego, że dziś to już zabytek techniki), tak zabytkowy sprzęt na 99% wymaga odnowienia elektroniki - nie ma cudów by socjalistyczne elektrolity trzymały do dziś pojemność w granicach nie powodujących zniekształceń brzmienia, oprócz tego nie ma się co psuć (no chyba, że popalimy końcówki mocy, ale to już inna kwestia) poza sparciałymi paskami w magnetofonach, ale kaseciaków to już chyba nikt nie używa.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-08-2018, 19:39
Post: #11
TV i audio
Przepraszam szopen, ale jak coś zawsze tykałem to źle wychodziło. Nie ogarniam MyBB - wstyd się przyznać, dla mnie nie jest w ogóle "user friendly". Mimo posiadania własnych for w przeszłości. Chociaż umiem banować i edytować posty Big Grin

Amplitunery szybko się starzeją to fakt. I fakt jest też taki, że kino można sobie poskładać. Z drugiej strony, w przypadku używanych kolumn lepiej i taniej wchodzi zestaw.

Najgorsze jest to, że mam zestaw 7.1. A chciałbym dwie kolumny do atmosa i nie dasz w atomise podstawkowych. Zostaje dokupienie czegoś takiego: https://s4home.pl/produkt/magnat-cinema-...h-400-atm/

Przy czym patrząc na cenę (głośnik 100 zł, kolumna/skrzynia pewnie 100 zł), marża jest ogromna.

Nie wiem też jak z ohm, tutaj jest 6ohm a na ampli mam ustawione 4ohm. Z tego co jednak czytałem, to mniejszy opór może być.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  impulsy przydźwięku przy odtwarzaniu audio pigwa 5 4 843 21-09-2014 21:49
Ostatni post: grzech1991