[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372 słaby zasięg transmisji
07-07-2015, 12:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2016 00:43 przez szopen.)
Post: #1
TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372 słaby zasięg transmisji
Router z oryginalnym najnowszym oprogramowaniem TP Linka, modem z sieci lmt hilink. problem polega na tym, że zasięg wifi jest duży ale zasięg transmisji efektywnie nie przekracza 4 metrów, pomimo, że sygnał jest określany przez komputer jako silny (5 kresek). Szybkość transmisji spada z każdym metrem. Router został wymieniony na nowy w ramach gwarancji, ale niestety to nie pomogło. Zatem urządzenia (laptop, telefon) mają sygnał wifi, ale po przekroczeniu granicy 4 - 5 metrów szybkość transmisja spada praktyczne do zera i następuje jej zerwanie.
Proszę o wskazówki jak ten problem rozwiązać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2015, 14:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2015 14:53 przez szopen.)
Post: #2
MR3420 i E3372 słaby zasięg transmisji
opisany problem może wynikać z
- wyjątkowo dużych zakłóceń w twoim otoczeniu
- bardzo dużej ilości sieci wifi
ewentualnie
- grubych zbrojonych ścian itd.
- niewłaściwego umiejscowienia anten wifi

zdalnie trudno coś wywnioskować, musisz użyć choćby prostego programowego skanera sieci np. inSSIDer
(zakłóceń nie pochodzących od innych sieci wifi niestety on nie wykryje)

w załączniku w tamtym poście masz przykład sieci, która nie będzie działać dobrze - chodzi o sieć "dupa_jasiu"
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e327...u#pid31924

po zbadaniu warunków interferencji z innymi sieciami możesz wybrać optymalny kanał

kolejna kwestia to likwidacja potencjalnych zakłóceń w pracy wifi przez… sam modem - najprościej to uzyskać przez użycie przedłużacza USB i umieszczenie modemu w miejscu o optymalnej sile sygnału (wtedy zakłócenia emitowane przez modem są najmniejsze) np. przyklejając na szybie okiennej od strony stacji bazowej

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2015, 15:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2015 15:03 przez Jary111.)
Post: #3
MR3420 i E3372 słaby zasięg transmisji
Mieszkam w domu jednorodzinnym i mój komputer nie wykrywa więcej niż 2, 3 sieci jednocześnie. W tej chwili widoczna jest tylko moja sieć. Testy przeprowadzam zarówno w domu jak i na powietrzu - sygnał nie jest zatem tłumiony przez przeszkody - grube ściany, zbrojenia itp. Wcześniej korzystałem z neostrady i routera linksys - nie było z zasięgiem sieci i transmisja problemów. A teraz oddalam się z kompem od routera o 4, 5 metrów w jednym pomieszczeniu i koniec. Tak, ze raczej to nie jest sprawa zakłóceń pochodzących z innych sieci ani na pewno konstrukcji budynku.
Czy to jest sprawa routera czy modemu? Właściwie co modem miałby mieć z tym wspólnego. w końcu transmisja to sprawa routera. Jestem w kropce. Przedłużacza do modemu chyba nie mam. Postaram się to sprawdzić - odsunąć modem. Opiszę, czy pomogło. J.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2015, 15:26
Post: #4
MR3420 i E3372 słaby zasięg transmisji
Jary111 napisał(a):Właściwie co modem miałby mieć z tym wspólnego. w końcu transmisja to sprawa routera.

tak się składa, że
1) modem jest źródłem zakłóceń w.cz. (i może wpływać NAWET na pracę elektroniki wewnątrz routera)
2) modem jest zasilany z routera (co w pewnych warunkach może powodować niestabilną prace modułu wifi)

jeśli chcesz przetestować wpływ modemu (a raczej stwierdzić brak takiego wpływu) odłącz modem od routera a internet dostarcz kabelkiem ethernet do routera z innego źródła (choćby z tej neostrady, przy okazji koniecznie wyłącz wifi w linksysie i liveboxie jeśli masz takowy), oczywiście musisz zmienić konfiguracje routera na internet dostarczany z DHCP (jesli się wpinasz do innego routera)

próbowałeś ustawić na sztywno kanał w TP-Linku?, jeśli nie to sugeruje próby na następujących kanałach i w takiej kolejności:
1, 13, 3, 9, 6
(to tylko 5 eksperymentów, a pozwala na wykrycie również "czystych" kanałów w przypadku zakłóceń pochodzących z innych źródeł niż sieci wifi)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2015, 17:15
Post: #5
MR3420 i E3372 słaby zasięg transmisji
Podpowiem jedną powszechną rzecz pomijaną w tego typu instalacjach - modem należy bezwzględnie odsunąć od anten routera, najlepiej za pomocą dobrej jakości przedłużacza USB i np. zbliżyć do okna.

Pierwszy raz to zauważyłem w przypadku MF823, w przypadku E3372 i MR3420v2 nie jest to tak zauważalne (złącze z boku routera), jednak kabel pomaga tutaj zwłaszcza, gdy modem pracuje przy słabszym sygnale sieci komórkowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2015, 07:41
Post: #6
RE: MR3420 i E3372 słaby zasięg transmisji
Włączenie modemu za pomocą przedłużacza niczego nie zmienia. Co więcej modem podłączony przedłużaczem bezpośrednio do komputera działa, natomiast podłączony do routera przedłużaczem nie komunikuje się z nim. Prawdopodobnie jest to kwestia jakości przedłużacza, o czym była mowa w poprzednim poście. Zmiany kanałów także nie pomogły. Sytuacja mocno frustrując.
Temat został rozwiązany poprzez zwrot routera - towat niezgodny z umową. W jego miejsce dostałem D-Link Dwr 116. Ten działa bez problemu - transmisja danych jest w zasięgu sygnału wifi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2015, 11:28
Post: #7
MR3420 i E3372 słaby zasięg transmisji
Jedno proste pytanie, na co zwrócił moja uwagę zasięg 4-5m - czy anteny dołączone w pudelku do MR3420 były do niego prawidłowo przykręcone? 4-5 metrów to dokładnie zasięg bez anten.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2015, 11:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2015 11:06 przez Jary111.)
Post: #8
MR3420 i E3372 słaby zasięg transmisji
Anteny były założone "firmowo" dodatkowo próbowałem je micniej dokręcać ponieważ trzymały się dosyć luźno. Sygnał wifi miał większy zasięg, przyjmijmy te kilkanaście metrów. Tykko transmisja kończyła się na 4-ch. Tak, że raczej to nie jest kwestia anten - ich przykręcenia. J.

WÅ‚Ä…czenie modemu za pomocÄ… przedÅ‚użacza niczego nie zmienia. Co wiÄcej modem podÅ‚Ä…czony przedÅ‚użaczem bezpoÅ›rednio do komputera dziaÅ‚a, natomiast podÅ‚Ä…czony do routera przedÅ‚użaczem nie komunikuje siÄ z nim. Prawdopodobnie jest to kwestia jakoÅ›ci przedÅ‚użacza, o czym byÅ‚a mowa w poprzednim poÅ›cie. Zmiany kanałów także nie pomogÅ‚y. Sytuacja mocno frustrujÄ…c.
Temat zostaÅ‚ rozwiÄ…zany poprzez zwrot routera - towat niezgodny z umowÄ…. W jego miejsce dostaÅ‚em D-Link Dwr 116. Ten dziaÅ‚a bez problemu - transmisja danych jest w zasiÄgu sygnaÅ‚u wifi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei 4G B525s-23a wymusza otwarcie strony konfiguracyjnej w przeglądarce WWW Theofilos 4 2 397 11-02-2022 18:33
Ostatni post: Theofilos
  FRITZ!Box 3272 (DE) + Huawei E3372h-153 hilink. Czy ma szanse działać? Ekonomista 9 8 349 26-04-2021 17:13
Ostatni post: szopen
  huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA drophead 9 4 042 28-03-2020 23:02
Ostatni post: drophead
  Asus RT-AC51U + Huawei e3373h-153 - słaba prędkość egotrip 1 2 522 06-02-2020 06:10
Ostatni post: szopen
  Asus RT-AC51u, TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372s-153 oem 24 71 755 25-03-2019 15:54
Ostatni post: mshmaster